Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Ne nadarmo se Česku říkalo Bohemia. Na mrtvé si připijem a jedeme dál, my se omezovat nenecháme.

0 Citovat

To je prave to, Mikir zije na nejaky samote se stadem ovci a koz, kde lisky davaji dobrou noc a lidska noha tam nepachne. Proto nemusi nic dodrzovat a vykrikuje, ze covid se ho netyka. To je pak jasny.

0 Citovat

Ahoj všichni, omlouvám se, pokud jste to tu někde psali a já to přehlédla. Když tak mě tam nasměrujte :) Mám nicméně dotaz, pokud to nevadí, k testům Covid.

S kamarádkou jedeme na otočku (jeden den tam, druhý den zpět) do Edinburghu. Obě jsme plně očkované. Tady v ČR po nás nic nechtějí, jen ukázat Tečku s očkováním (prý). Ale ve Skotsku je to trochu divočina.

Druhý den máme mít antigenní test. Ten ale asi nestíháme, chtěly bychom si ho udělat tak už první den po příjezdu. Platí 48 hodin, tak by to mělo být ok, nebo ne?

Zároveň ale, je vůbec nutné se testovat? Protože někde jsme zase četly, že první den příletu je den 0, druhý den odletu je tak den 1. A test máme mít ode dne 2..kdy už budeme zpět v ČR.

Jsme z toho už zoufalé :-D Všude píší něco jiného.

Plus - nevíte, zda se dá testovat hned na letišti? Je nutné se tam objednávat?

 

Omlouvám se za dlouhý SPAM. Neporadili nám ani v hotelu, kde jsme ubytované (resp. nám napsali, že si tam můžeme nechat objednat samotest, nejsme si ale jisté, jak přesně to funguje, tak jsme to zatím raději neudělaly).

Je nám jasné jediné - musíme vyplnit ten dokument po přiletu do ČR, že jsme někde cestovaly. Ale jinak v tom máme totální guláš.

Prosím, poradíte někdo?

0 Citovat

thank you

0 Citovat

Při ceste na dva dny platilo, že test musí být objednán a zaplacen, ale už se na něj nemusí. Jestli se něco změnilo od léta, kdy to tak bylo ale netuším. 

0 Citovat

Pavel Planespotter napsal(a):

To je prave to, Mikir zije na nejaky samote se stadem ovci a koz, kde lisky davaji dobrou noc a lidska noha tam nepachne. Proto nemusi nic dodrzovat a vykrikuje, ze covid se ho netyka. To je pak jasny.

No znam takova  mista i kdyz bez lisek , ostrov Dursey , ktery deli  jen  uzky pruliv  od pevniny  na  ring of Beara ,  na Dursey vede lanovka  jedina v Irsku ,  mistni maji prednost a vozi se tim i ty ovce Trvale ziije na Dursey  8 lidi  ale ja pisu vyse  ze ziju  v miste  kde je 1000 lidi i kdyz asi vcetne okolnich farem K mori mam 20 minut  Autobus  tu v podstate nejede .leda takovy ten babosed co vozi lidi na nakup, nebo ruzne ty co nemaji auto  Ale to nic nemeni na mych nazorech a covid  se me teda fakt netyka 

0 Citovat

Nechapu jednu vec  proc ten trafikant co dostane trafiku ve Finsku jeste  neco vyklada co bude ,stejne tak  ta slepice Svrcinova   Nedelam si iluze o Valkovi  kdyz se tak krasne vyjadril s tim lockdownem neockovanych starsich 60 let ,ale co tihle zlatokopove  kvakaji ? Po likvidaci  soukromych hospod, cestovek  a dalsich  chteji jeste zlikvidovat nastavajicii zimni sezonu ?  Jako ze bych nekde u vleku nebo u lanovky ukazoval test nebo ockovani ? Tem debilum uz fakt vlezl covid na mozek Jednak jdou od valu  a baba Svrcinova hlavni hygienicku  delat jiste nebude  ,Valek se snad vzpamatuje az se seznami se skutecnosti  a nova vlada si snad nebude pod sebou hned rezat vetev  

https://www.novinky.cz/domaci/di...i-40376932

0 Citovat

To je Váš názor, nebo jen výcuc z diskuze na Novinkách na kterou odkazujete? Ptám se pro kamaráda

0 Citovat

Omluva  dal jsem tam  odkaz na diskuzi misto odkaz na clanek  tady je cely

https://www.novinky.cz/domaci/cl...i-40376932

mozna i Rakousko nebo Italie bude pripravovat neco v tomhle strelenem, duchu a kdovi co Francie  ,neumim si predstavit nejakou kontrolu treba v  Tignes  Esapace Killy,i  nebo v Les Trois Vallee  ,ani  v te Italii napriklad na oblibene Sella Ronde  mi to prijde  nemyslitelne  

Loni me lanovkari a vlekari  docela zklamali a jediny odvazny  zustal  majitel vleku v Ostrave na Vankovem kopci a pustil ho i pres  zakaz  vicekrat i kdyz mu to prisli zasavit 

Stejne tak spravny pristup  jako majitel restaurace na Seberaku,   ostatni  radeji  prijmou zase  kompenzace od statu, nez aby se vzepreli  nezakonnym opatrenim 

U vleku a lanovek to tak loni bylo i  kdyz meli vsichni silacke reci ze  vleky pusti,  ale zavrene byly  strediska po cele Evrope 

Evropa dokonce odmitla  lek z USA proti covidu , je to vsude stejna nenazrana banda i kdyz normalne EU fandim

V CR diskriminace neockovanych ,zrusene platby testu a dalsi donucovaci prostredky ,jako za komancu,,,nevstoupis do strany  decko se ti nedostane na vysokou ,na devizovy  prislib zapomen atd... a je to tu zpatky at tam vladne  ten nebo onen ,,,nenaockujes se,  vypijes si to a budes sedet doma,  pritom kontrola ockovanych zadna  a divi se ze cisla stoupaji a hazou to na neockovane  ,,,,

0 Citovat

TDL;DR

Bla Bla Bla Bla

0 Citovat

Propagacni statistika vycucana kdovi odkud na podporu ockovani 

https://zpravy.aktualne.cz/zahra...192697afa/

Naprosto zcestne vyhodnoceni nejlepsich i umyslny vyber nejhorsich zemi  bez logiky a relavantich  udaju, proc jsou ty uvadene zeme nejlepsi a proc ty druhe nejhorsi 

0 Citovat

Mikie, tohle je web o cestování, víš? Relevance tvých komentářů k tomuto webu se blíží k nule. Na Facebooku Volného ti bude fajn.

0 Citovat

Už to zase začíná přesahovat únosnou mez. Napíšu to upřímně, mikire, fakt by ti podle mě bylo líp, kdyby sis navzájem honil s podobně postiženými lidmi na diskuzi na seznamu a na fb Volného. Škoda, že tady na to admini serou.

0 Citovat

Takze za prve je to vlakno ktere se jmenuje covid obecne ,jina vlakna neplenim nazory  ke  covidu,  za druhe k cestovani to je , kdyz nekam chci svobodne letet a  hazeji se mi  klacky pod nohy at uz testy , nebo protizakonymi opatrenimi,  kam pak muzu, kdo me ma pravo kontrolovat ,chtit po me hadr na hube ,atd  Za treti uz je tu moznost dat si me do ignorace a za dalsi je to svobodne forum

Snazim se drzet se  cestovatelskych temat zrovna jsem tu dal odkaz na mega akci Ryanairu  zajimam se o Kanary  treba i o to Jordansko  a vubec celkove  Treba ode dneska je zmena pri letech do Londyna  pro ockovane  Kazdemu se snazim poradit  Par lidi jsem si uz  taky dal do ignoru protoze neumi nic jen urazet

Ze ted litam mene neni mou chybou, ale tim ze covidova mafie  ze me zdima prachy a taky resim i jine veci nez jen cestovani i kdyz casu mam dosz   Za svymi nazory si stat budu vzdycky a proti mafianskym  praktikam a diskriminaci  neockovanych je treba bojovat vsemi prostredky 

Kdo nechce , cist me nemusi, nikomu to nevnucuju, ani mu nenutim svuj nazor ,nakonec spis sem dam uz jen odkaz na  verejne clanky   ktere me tak nejak nastvou a ktere porusuji evidentne zakony a listinu prav I kdyz jsem flegmos ,takze asi tak  

0 Citovat

Mě by třeba zajímalo, jestli mikir stejně uráží Irské politiky an nějakém jejich webu, nebo se opírá jen do českých.

0 Citovat

Mikir je, velmi mírně řečeno, prosťáček, jehož smyslem života je jednou za den sem vrazit odkaz na článek z novinek a nablit k tomu pár svých "úvah" obsahem a logikou maximálně na úrovni prvního stupně zvláštní školy. Prakticky všichni už se tady na CL baví o cestovani a svých zážitcích a zkušenostech, jen mikir porad o covidu...Ve vzdálené minulosti dokázal občas napsat něco o cestování a přispět, kupodivu smysluplně, i do jiných vlaken, ted už se realizuje jen tady. Irské politiky na irském webu určitě neurazí,protože on to zvládne pouze v češtině.

Jediné řešení ignor a nemusíte ty jeho cancy cist.

0 Citovat

eremi: +1 ... ignoruji mikira .. uups a rázem je vlákno o padesát stránek menší :-)))

0 Citovat

Je celkem zbytecne na eremiho  reagovat ,protoze on je proste  mistr sveta ktery vsechno vi nejlip a jakykoliv protiargument  vyvola jen  urazky typu  zvlastni skoly  

CL se bavi o cestovani ,ale svym zpusobem porad dokola o´tom samem .sem tam nekteri napisi neco zajimaveho a podnetneho , ale ono to stejne nejde vyuzit  dokud se nerozhodnou covidovi hysterici ze se svet vrati  do normalu , navic je diametralni rozddil mezi zdejsimi  cestovateli , co pro ne neni problem  kreditka  s  50 ci 100 K  Ja tu valcim  s par eury  Jenze ja projel pred 20 lety  svet zpusobem ,ktery  by nezvladl asi nikdo s tech  co me davaji do ignoru   Myslim ze takovy Miguelas je  clovek co vi o cem je rec a uz drive mi radil at se tady na to vykaslu  ,ze rady CL nepotrebuju  Asi bych to i udelal ,ovsem je par tech co o moje nazory a zkusenosti stoji  tak tyhle chytraky typu eremiho a spol neresim Navic nebudu zapirat kdyz obcas rozvirim  zdejsi stereotyp a nudu a zvednu par  chytrolinu ze zidle ,tim nerikam ze  za takovymi nazory nestojim 

A Irska politika ? Nejde o mou anglictinu ,netvrdim ze je i po tech letech pefektni  nikdy jsem do skoly na anglictinu nechodil  gramatika je slabsi  ,ale spis jde o to ze me irska politika nezajima , mam sice irske obcanstvi , ale porad jsem pristehovalec a nikdy jsem nebyl nacionalista  ani v CR ani tady 

Nevim ,ale po obdrzeni irske penze  asi Irsko opustim, zije se tu sice dobre ,ale to pocasi mi vadi Sice jsem si zvyknul nejen na pocasi ,ale i na irskou mentalitu  a bude to asi trochu problem opustit neco kde zije clovek 20 let  Ale verim ze domov jde vybudova kdekoliv  a porad vnimam ze jedno z nejlepsich mist pro zivot duchodcu jsou Kanarske ostrovy Jednou treba napisu knihu o zivote v Irsku i o mych dvou cestach kolem sveta s batohem a prazdnou kapsou ,ale jaksi nemam chut  poskytovat tyhle poznatky zde, kdyz vidim  vysmech takovych co v zivote prozili vlastne hovno 

Edit: Rozdil mezi  ceskymi a irskymi politiky je ten ,ze irove  meni opatreni  v dlouhodobem horizontu a temer vlastne vubec Nikdo me tu nesrazi na zem  kdyz si nevezmu do obchodu rousku, nikdo me tu neobtezuje nesmyslama  Jakasi pravidla plati , ale za 2 roky  co covid je, jsem  jeste problem nemel ani  mi nikdo nevyhrozuje  kdyz se nedam naockovat 

0 Citovat

Děkujeme za další zbytečný příspěvek a posíláme klíčenku. 

0 Citovat

:))

0 Citovat

Dotaz: je to někdo, koho Mikirovy nálezy z Novinek zajímají?

0 Citovat

Mě překvapilo, že v Rakousku pomalu zavádějí další lockdown. Zavřeli restaurace a omezili volnočasové aktivity. Narazil jsem na to při hledání důvodu, proč je zavřený/omezený salónek ve Vídni. Platí to snad od 3.11. Nikde v našem tisku jsem o tom nic nezaznamenal.

0 Citovat

@Michal: ty hospody apod. byly opravdu zavřené k 3.11., jak píšeš. Ale roku 2020... 

0 Citovat

Od 8.11.2021 Rakousko přechází na 2G apartheid.

0 Citovat

divan napsal(a):

@Michal: ty hospody apod. byly opravdu zavřené k 3.11., jak píšeš. Ale roku 2020... 

Díky za upozornění. Moje nepozornost 😳 Nicméně omezení salónku je skutečné i tento listopad.

0