Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Petr76 napsal(a):

Slovní úloha pro 5. ročník ZŠ... Země A s 11 miliony obyvatel má přírůstek 20,000 nemocných denně a země B s 84 miliony obyvatel přírůstek 50,000 nemocných denně. Kde se nemoc šíří rychleji?

Ale to prece takhle postavit nejde ,,ano kdyz bude 9  nakazenych a  1 zdravy tak je pravdepodobnost  ze se ten jeden nakazi  ,ale jistota  v tom nikdy neni   a nebude naopak kdyz byde 1 nakazeny a  9 zdravych muze se  stat  ze ten 1 nakazi vsech 9 ,ale zase neni  zadna  jistota  je to vse jen postaveno na pravdepodobnosti   a to proste u  tenhle nemoci nejde   tak brat   Proto se napriklad smeju  kdyz  se strikne vyzaduji rousky  ,ale pri jidle a piti je nikdo  mit nemusi ani nemusi nikam odejit  jako by mel v te dobe covid dovolenou ,,,a takovych daleko vetsich absurdit je  na kazdem kroku plno ,ve skolach se deti dusily v rouskach  a pak po skole litaly spolu po venku a navzajem si daly treba kousnout  svacinu  

Nedivim se vubec  konspiraci, ze  vakcina napada  lidem mozek ...jak jinak si jde nektere  narizeni vysvetlit  ???

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Problém je, že pán je praktický lékař, ten si své "odléčí" i po telefonu, ve 12 zavře ordinaci a jde domů... s tím, co se děje na JIP, nemá nic společného a víceméně ho to netrápí.

Jasný, že to hodnotí ze svého pohledu, ale zrovna tenhle doktor byl jeden z prvních, kdo začal s očkováním přímo v ordinaci PL a dále říká toto:

Korunu všemu nasadili lékaři, kteří během lockdownu odmítali ošetřovat pacienty s covidem a řekli, dokud budete pozitivní, nechoďte. Hanbou bych se propadl, kdybych měl něco takového pacientovi říci. My v ordinaci máme lidi s covidem každý den a hanba by mě fackovala, kdybych si, jako někteří lékaři, na dveře napsal, přijďte pouze s negativním testem. Jinými slovy, dokud jste nemocní, nechoďte k lékaři a přijďte, až budete zdraví.

Pořád se mluví o tom, že musíme v České republice doočkovat 300 tisíc důchodců. Vy je máte naočkované? Daří se vám přemluvit je k očkování?
Já přesně vím, o koho se jedná, ale nenechají se přemluvit. I kdyby se vláda postavila na hlavu a vymyslela cokoli. Stát by hrozně rád naočkoval tyto seniory, takže vymýšlí věci typu neočkovaní nikam nesmí a funguje pro ně jakýsi poloviční lockdown. Je to ale zbytečné, protože lidé ve věku nad 70 let, kteří očkování odmítají, stejně sedí doma.

 

 

0 Citovat

norbic napsal(a):

Já nevím, co se pořád řeší, každý stát má právo si určit jakékoliv podmínky pro vstup (i tranzit) na (přes) své území. Člověk to buď bude respektovat, nebo může zůstat sedět doma na prdeli. Já v tom nevidím žádný problém.

A k cemu je pak  EU ? tam je hlavne zakopany pes,  pri  prisupu novych postkomunistickych statu byla jasne stanovena podminka  splecne meny  Kolik statu  tuto podminku splnilo ??  Porad si kazdy hraje na svem pisku a  to je tak ve vsem a jeste hur  K cemu vznikla V 4 ? Polsko.Madarsko ,Slovensko i  CR jsou vecni rebelove  v CR hlavne Klaus a i Zeman porad vymysleji  intriky proti EU   Zdalo se ze Caputova  se bude snazit pristup  tohoto protievropskeho spolku zmenit  ale uz se zda ze upadla do stejnych koleji  

EU je proste slaba a vecne ustupuje  ,nakonec i UK udelala ustupky misto aby co nejvic zneprjemnila Anglicanum  zivot za Brexit   

Po cele EU by ,mel byt neomezeny a volny pohyb bez jakychkoliv podminak a restrici, zadne aby si mel kazdy stat pravo si urcovat sve podminky ,takova politika muze vest vlastne k rozpadu  statu  a uz takove snahy v mnhych statech jsou   Nakonec i v CR byly hlasy  pro osamostatneni Moravy  

V cele Evrop covid je  a jestli je nekde vetsi a nekde mensi  tak co ? Spanelsko nebo Portugalsko uz nechce temer nic  Svedsko se taky chova jinak i kdyz ted  zacina  menit  strategii vuci  ostatnim  Jen Nemci Rakusaci  a pochopitelne Cesi  Polaci a Madari  budou  vymyslet  ty sve kraviny .....

0 Citovat

mikir napsal(a):

[citace="norbic "]

Já nevím, co se pořád řeší, každý stát má právo si určit jakékoliv podmínky pro vstup (i tranzit) na (přes) své území. Člověk to buď bude respektovat, nebo může zůstat sedět doma na prdeli. Já v tom nevidím žádný problém.

 

V cele Evrop covid je  a jestli je nekde vetsi a nekde mensi  tak co ? Spanelsko nebo Portugalsko uz nechce temer nic  Svedsko se taky chova jinak i kdyz ted  zacina  menit  strategii vuci  ostatnim  Jen Nemci Rakusaci  a pochopitelne Cesi  Polaci a Madari  budou  vymyslet  ty sve kraviny .....

[/citace]

 

Je vidět, že jsi nepochopil můj stručný příspěvěk - tak ještě jednou, každý stát má právo si určit podmínku vstupu na své území, nevím, co na tom není jasného...

 

EU nemůže nikomu nic nařizovat, může pouze doporučit a je na každém státu, jak se k tomu postaví....

0 Citovat

JardaM napsal(a):

Osobně jsem se skoro nesetkal s tím, že by se někdo nechtěl očkovat kvůli nedůvěře v politiky. Právě naopak znám desítky lidí, kteří nesnáší naší současnou vládu v demisi a všichni očkovaní jsou.

To, že ti to takto přímo neřeknou, ještě neznamená, že to nemůže být jedna z hlavních příčin v pozadí. Většina lidí nemá důvěru nebo nesnáší současnou vládu, a přesto se naočkovali. To ale neznamená, že u neockovanych, o kterých se bavíme, tato příčina nehraje roli.

V těch chudších regionech bývá také nižší důvěra v politiky obecně, než u dobře situovaných obyvatel měst. To sice neplatí u současné vlády, ale projevuje se to třeba ve volební účasti. Navíc tam lidi tolik nechodí za kulturou, do posiloven atd. a je tam obvykle nižší hustota osídlení, tak i ti, kteří nejsou vyloženě antivaxeri, nemají takovou potřebu očkování.

Ještě k tomu, co napsal Bear. Víckrát jsem psal, že očkování se nemá nutit těm, co mohou prokázat protilátky (stejně u těch, co měli v minulosti pozitivní PCR test). To samé teď říkal např. imunolog Drbal. (Pokud někomu nutit, tam starším, kteří nejsou zalezli doma a nemohou prokázat aktuální protilátky.) Toto je pro mě zásadní důvod pro nedůvěru v politiky a většinu odborníků celosvětově v oblasti covidu a vůbec se nedivím této nedůvěře u antivaxeru.

Jinak doporučuju nedávný rozhovor hejtmana Kuby na YT kanálu Reflexu. Kdyby takto přemýšleli a jednali dlouhodobě naší klíčoví politici, bylo by mnohem víc očkovaných.

0 Citovat

Odstupujici svine  prosadily  svou utkvelou myslenku jak za trest  ze prohrali zdecimovat stat  jeste vic nez je a neni to vubec o tom ze bych  v kazdem hned videl darebaka co chce nekomu, ci necemu ublzit  Jedna z vybornych hlasek  v reakci  na nove opatreni   

Takže máme rozděleny služby do 3 kategorií:

  • nemocnice a pečovatelské domy = vstup pouze s testem pro očkované i neočkované = očkovaní mohou virus přenášet - proto je test jediný uznatelný
  • hospody, fitness, kadeřnice a další služby = vstup bez testu pouze pro očkované = očkovaní nemohou virus přenášet, proto je test neuznatelný
  • MHD, práce, obchodní centra = vstup bez testu pro očkované i neočkované = nikdo nepřenáší virus - proto je test nepotřebný
0 Citovat

Není to vůbec o tom, že bych v každém viděl darebáka, ale....odstupující jsou svině.

Něco podobného se dá říct o lidech jako ty. Je jim jedno, že lidi chcípaji na jipkách, že doktoři a sestry tam lítaji jak diví.

0 Citovat

Zkus si precist  to, co tak skvele  sepsal jeden z diskutujicih  k tomu prosazenemu  neuznavani  testu, jak jsem zde ted zverejnil  a  pak hodnot , kdo jaky je 

V tom je totiz receno strucne  a vystizne naprosto vsechno o co komu jde ,ano nemusi se mi libit ze si test musim zaplatit ,ale budu solidarni vuci tem umirajicim, doktorum a sestrickam a  test si udelam i kdyz mam nazor ,ze mi ho ma zaplatit stat , ale pokud bude  prosazovano  to, co je vyjadreno v tech dalsich dvou bodech, tak proste budu ta svine ,proc bych ja mel byt ten slusnak, kdyz tem druhym jde jen a jen o penize a ti lide i  ti doktori a sestricky jsou jim suma fuk 

Ta logika je proste v tech  3 bodech neuprosna a nijak se neda vyvratit a napadnout jakymkoliv protiargumentem 

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

To, že ti to takto přímo neřeknou, ještě neznamená, že to nemůže být jedna z hlavních příčin v pozadí. Většina lidí nemá důvěru nebo nesnáší současnou vládu, a přesto se naočkovali. To ale neznamená, že u neockovanych, o kterých se bavíme, tato příčina nehraje roli.

V těch chudších regionech bývá také nižší důvěra v politiky obecně, než u dobře situovaných obyvatel měst. To sice neplatí u současné vlády, ale projevuje se to třeba ve volební účasti. Navíc tam lidi tolik nechodí za kulturou, do posiloven atd. a je tam obvykle nižší hustota osídlení, tak i ti, kteří nejsou vyloženě antivaxeri, nemají takovou potřebu očkování.

Ještě k tomu, co napsal Bear. Víckrát jsem psal, že očkování se nemá nutit těm, co mohou prokázat protilátky (stejně u těch, co měli v minulosti pozitivní PCR test). To samé teď říkal např. imunolog Drbal. (Pokud někomu nutit, tam starším, kteří nejsou zalezli doma a nemohou prokázat aktuální protilátky.) Toto je pro mě zásadní důvod pro nedůvěru v politiky a většinu odborníků celosvětově v oblasti covidu a vůbec se nedivím této nedůvěře u antivaxeru.

Jinak doporučuju nedávný rozhovor hejtmana Kuby na YT kanálu Reflexu. Kdyby takto přemýšleli a jednali dlouhodobě naší klíčoví politici, bylo by mnohem víc očkovaných.

Mně osobně nevadí lidi jako Bear kvůli tomu, že se nechtějí nechat očkovat, když to prodělali, mně vadí, že zpochybňují kvalitu očkování, i když mu tady dám odkazy na jasná data. Jak se potom má člověk s takovými lidmi bavit? To že konkrétně on neskončil v nemocnici je sice super, ale i když v ní skončí zlomek nakažených, tak je to pro zdravotnictví vzhledem k nakažlivosti covidu průser.

A pořád prostě nechápu tu jejich základní myšlenku, že očkování je tedy na nic, ale zároveň my jsme bezpříznakoví roznašeči a epidemie je naše vina. Protože ti lidi jako Bear tvrdí oboje a oboje prostě být pravda nemůže. 

0 Citovat

Mily Jardo, Bear měl vždycky rozumy tohoto typu a úrovně a myslel si o sobě,že vidí až za roh, nic se v čase nezměnilo, aspon nějaké jistoty zůstávají:) 

0 Citovat

A pan eremi se zase probudil, jeste ze me ma v ignoru ,jinak by jiste nasel argument  na ty 3 jasne body  o pristupu ke coronaviru 

0 Citovat

Tobě se mikire fakt nedá upřít, že umíš pobavit. Je to ale na hraně toho, že některý citlivější člověk si může i poplakat nad tvou miloučkou hloupostí. 

0 Citovat

Mikir tady zase jede bomby predpokladam z reakci:) Žijící důkaz toho,jak cizí blbost může fyzicky bolet jak rika jedno české přísloví.

0 Citovat

Jiste ze z reakci ,neni treba tu davat cely clanek  ,ovsem argument  panove  niemandos a eremi nemate zadny  ,nebo tedy vyvraceni  toho jasneho rozboru ,pochopitelne ,protoze zadny ani nemuze existovat .skoda ze nejsem novinar ,zeptal bych se Vojtecha  nebo Babise na tiskove conferenci at mi to vysvetli 

No ale at je to taky  trosku k cestovani  : 

  • A i když už od pondělí testy jako potvrzení o bezinfekčnosti stačit nebudou, lidé se jimi mohou nadále prokazovat při cestování. Za to si tak nenaočkovaní také připlatí.---------- Bohuzel detaily jsem zatim nikde nenasel 
0 Citovat

Ovsem z teto strucne zpravy je zretelne  dano najevo  ze ockovani  budou vesele  po cele Evrope roznaset  covid dale  Budiz jim prano  :-) Budou tam ale uz sami ,protoze neockovani budou doma ,,,Jen budou mit problem  na koho ty cisla pak hodit ,,,,

0 Citovat

Jaká čísla? Pokud budou neockovani doma, tak nebudou v nemocnici. Očkování sami sebe víc nenakazi. Spis i míň, protože bude menší koncentrace lidí.

0 Citovat

To mas jedno jeste to ani neschvalili jak presne to bude vypadat a uz to pofrci  k soudu  Palec nahoru pro Dostala  Takovych lidi vic ! Sikanu je treba potirat nekompromisne hned v zarodku 

https://www.seznamzpravy.cz/clan....seznam.cz

0 Citovat

Dostálovi bezesporu palec nahoru patří. Tento fachidiot má velkou zásluhu na volebním debaklu Pirátů.

0 Citovat

Zeptám se místních odborníků - jak si vysvětluje fakt, podložený statistikami, že je dnes Covid situace prakticky v celé Evropě horší než loni touto dobou? I přes masivní očkování. I přes promoření, přes určité znalosti, přes zákazy, příkazy, opatření... 

Oblíbeným argumentem bývá nakažlivost tzv. Delta varianty, dříve indické. V Indii ovšem jsou dnes čísla minimální (kolem 10k/den). Proč? Může za to Ivermectin? 

Dále by mě zajímalo, jak dnešní situaci ovlivní očkování mladých, zejména dětí. Jak současné represe neočkovaných donutí skupinu 65+, která je vnímána jako "riziková", k očkování. Tito už většinou nepracují, a obecně příliš "ven" nechodí (berte s rezervou). 

Jak moc je důležitý placebo efekt na hospitalizace očkovaných lidí? Tj. jsem očkovaný, nic se mi nestane, je mi sice dost blbě, ale jsem očkovaný, do nemocnice nejdu, jsem očkovaný, to přejde... 

Otázek je hodně, odpovědí taky, jenže jsou protichůdné, a tak přichází ke slovu úsudek každého jedince. Hloupý člověk o své pravdě nepochybuje, ale co je dnes pravda? 

 

 

0 Citovat

Indii bych vůbec nezmiňoval, stačí se podívat, jaká je úmrtnost u našich mladíků. Takže tam to bude asi genová dispozice.

Podle mne to je způsobeno mutací viru a také tím, že nejlepší ochranou před Covidem je jeho prodělání. Očkování samo o sobě nestačí. A když se podívám do okolích států, tak nemám pocit, že zrovna Němci nařízení nedodržují a čísla mají taky slušně vysoký. 

0 Citovat

Kuffenbach napsal(a):

Zeptám se místních odborníků - jak si vysvětluje fakt, podložený statistikami, že je dnes Covid situace prakticky v celé Evropě horší než loni touto dobou? I přes masivní očkování. I přes promoření, přes určité znalosti, přes zákazy, příkazy, opatření... 

Oblíbeným argumentem bývá nakažlivost tzv. Delta varianty, dříve indické. V Indii ovšem jsou dnes čísla minimální (kolem 10k/den). Proč? Může za to Ivermectin? 

Dále by mě zajímalo, jak dnešní situaci ovlivní očkování mladých, zejména dětí. Jak současné represe neočkovaných donutí skupinu 65+, která je vnímána jako "riziková", k očkování. Tito už většinou nepracují, a obecně příliš "ven" nechodí (berte s rezervou). 

Jak moc je důležitý placebo efekt na hospitalizace očkovaných lidí? Tj. jsem očkovaný, nic se mi nestane, je mi sice dost blbě, ale jsem očkovaný, do nemocnice nejdu, jsem očkovaný, to přejde... 

Otázek je hodně, odpovědí taky, jenže jsou protichůdné, a tak přichází ke slovu úsudek každého jedince. Hloupý člověk o své pravdě nepochybuje, ale co je dnes pravda? 

 

 

 

Trochu mě fascinuje, že spousta lidí předpokládá, že ty čísla nakažených za den jsou mezi státy světa nějak porovnatelná. I v rámci Evropy některé státy uvádějí jenom úmrtí na covid v nemocnici. Porovnejte to taky s tím, kolik se provádí testů na počet obyvatel. Jasně že pak má Afrika a Indie nizká čísla, navíc je - jak bylo zmíněno - nemusí znepokojovat úmrtnost. A jestli někdo věří číslům z Číny, tak je teda dobrý klaun.

Proč zrovna Evropa je na tom tak blbě? To je přece kombinace několika faktorů - průměrný věk, hustota zalidnění a chování lidí. Evropani nebude stát v lajně a poslouchat jako třeba Asiati. Chápu to zklamání z vakcín, když se člověk podívá čistě na čísla nakažených. Moc rychle jejich účinnost klesá a nejsou zdaleka tak účinné vůči mutacím.

Jestli můžu trochu předvídat blízkou budoucnost, tak... Evropa se trochu střelila s těmi vakcínami do nohy. Pokud jejich účinnost časem klesá, tak si asi umíte spočítat, že po zimě spousta lidí už žádnou ochranu mít nebude a přesto budou chodit do práce, restaurací, kin... A přesvědčit masově lidi k třetí dávce bude prostě těžké. Testování protilátek je sice hezké, ale kdo by na to chodil jednou do měsíce nebo častěji? Navíc je to zkrátka drahé. Imunita po prodělání covidu - tím zase zase zaklínají odpůrci vakcín. Tady v Česku ale určitě na jaře bylo pěkných pár milionů lidí, co ten virus v sobě měli a jak dlouho to vydrželo, že jo.

Ta situace se nakonec stabilizuje, jako s každým virem, ale stát to bude ještě dost. A obávám se, že třeba roušky v letadle už s námi asi zůstanou na dlouho, jestli ne napořád.

0 Citovat

tak velmi pekne dakujeme vsetkym nezaockovanym hrdinom a bojovnikom proti hygienokracii, samsonom slavienom a pod. Mamu vcera prijali nakoniec do nemocnice v Bratislave na operaciu platniciek. Ta mala byt dnes. Samozrejme sa vsetky operacie, ktore nie su zivotaohrozujuce (ale akutne mozu byt ako v pripade mamy) sa odkladaju na neurcito. Gratulujem este raz a ked nejaky kokot bude vykrikovat v Lidli bez ruska ze to je jeho pravo, tak mu prijebem. 

0 Citovat

tonic napsal(a):

tak velmi pekne dakujeme vsetkym nezaockovanym hrdinom a bojovnikom proti hygienokracii, samsonom slavienom a pod. Mamu vcera prijali nakoniec do nemocnice v Bratislave na operaciu platniciek. Ta mala byt dnes. Samozrejme sa vsetky operacie, ktore nie su zivotaohrozujuce (ale akutne mozu byt ako v pripade mamy) sa odkladaju na neurcito. Gratulujem este raz a ked nejaky kokot bude vykrikovat v Lidli bez ruska ze to je jeho pravo, tak mu prijebem. 

To už je ale na personálu, že tohle vůbec neřeší - třeba v Itálii na dodržování pravidel v interiérech upozorňují pořád a vymáhají to a nějaké ořvané české nebo slovenské přerostlé dítě by jednoduše vyprovodili ven. Tihle lidi z nějakého důvodu i po dvou letech žijí v představě, že je zkrátka doktor "musí" ošetřit.. V Česku to uvidíme už za pár dní - jak moc nemocnice "musí" někoho ošetřit, když už je daleko za hranou lidských i technických kapacit. Bude se zkrátka chcípat doma. Natožpak aby přemýšleli, co přetížení nemocnic způsobí jiným. Před pár měsíci v médiích byla mladá ženská, že vyprávěla, jak na jaře žila týden v drsných bolestech, protože do nemocnice ji kvůli ledvinovým kamenům nevzali.

0 Citovat

normalne by som prijal diktaturu na rusky sposob ... nemas rusko v MHD? Nemas QR? Dovidenia alebo plesk po hube s obuskom. Mozno ma bude teraz vela z vas odsudzovat, ale po prvykrat za pandemiu sa ma COVID zacal osobne dotykat a to ho v najblizsom okoli (zatial) nikto nema. Sloboda jedinca sa konci tam kde zacina sloboda ineho. A teraz je ta sloboda zodpovednych naozaj utlacovana, nie tych gerojov co zeru arasidy v lietadle 3 hodiny aby PREZILI let.

0 Citovat

Rakousko zavádí celostátní lock-down pro všechny. Příští sobotu máme letět z Vídně do Jordánska, tak jsem zvědavý, jestli budou nějaké vyjímky na cestu na letiště alespoň...

0