Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Souhlas, že to nestojí jen na vitamínu D. Ale hraje hodně důležitou roli v boji covidem, potvrdilo se i ve FN Plzeň, kde se vitamínem D zabývá roky Dr. Topolčan. Jen jsem chtěl ukázat, jak celá řada jednoduchých a levných věcí může pomoci a stát na to kašle.... No jo, vitamín D se nedá patentovat :-)

0 Citovat

Když už tady máme Mikira z Irska, tak se podíváme na to, jak covid vakcína nefunguje a vysoká proočkonavost je k ničemu.


screenshot-20211119-130741-01.jpg

0 Citovat

tbu napsal(a):

Proč to ministerstvo neřešilo? Kvůli farmakologické lobby?

Nehledej zlý úmysl tam, kde je snazší vysvětlení lidská hloupost.

0 Citovat

Paja _1 napsal(a):

Když už tady máme Mikira z Irska, tak se podíváme na to, jak covid vakcína nefunguje a vysoká proočkonavost je k ničemu.

Nemůže to být irskou whisky? ;-)

0 Citovat

Irskou whisky, Portským vínem, Sangrií ze Španělska 🤷🏻‍♂️😃

0 Citovat

Nebudu tu moc psat,protoze vidim jaka se zase zvedla vlna  odporu  proti starsim neockovanym chapu i Tonica ze se boji o svou mamu , to je naprosto vporadku ,ale je treba se uklidnit a zamyslet se ,ze ne za vsechno  mohou jen odmitaci  ockovani a starsi lide 

Nejak nesouhlasim s tim ,aby byla povinnost  ockovani jen starsich ,jestli stat bude garantem  toh, ze pripadne  potize rekneme do 5 let od ockovani  odskodni  odpovidajicim zpusobem ,tak prosim ,ale pak at se naockuji vsichni  ,zaroven by mela byt shoda alespon 80 % obyvatelstva  s narizenym ockovanim  V posledni dobe ,ale cokoliv o cem se rozhodujde  konci  velmi tesnym vitezstvim jedne nebo druhe strany a to dobre neni 

Rozumim i tomu  o te svobode jednech vuci druhym ,ale pak nelze za zadnych okolnosti  zvyhodnovat jednu nebo druhoi stranu a to se bohuzel deje 

A jen jeste  k tem pretizenym nemocnicm  ,moje zena je  zrovna ted v nemocnici ,ma po operaci kolena  na kterou cekala uz  2 roky ,castecne kvuli covidu a odkladani operaci ,castecne kvuli jinym zdravotnim problemum ,po operaci se mela presunout na rehabilitacni stredisko a to je opet  diky  spouste operaci  aby to jeste stihli  nez se to jeste vic zhorsi  preplnene  a nemaji misto ,takze ceka v nemocnici i kdyz uz by tam byt nemuselal . ockovana neni ,,, tudiz riziko ze v te nemocnici neco chytne je  vetsi 

No a jen jeste k tomu mladi ,  domnivam se,ze mnoho mladych naockovanych neni a mnoho z nich zije bohemskym free zivotem  ,tedy v prve rade zabava , party, huli chlastaji , nezavidim ,ale neni tam nahodou to riziko prenosu vetsi nez u me   kdy sedim doma a jdu na prochazku kolem more ?  A jeste jedno dneska muze byt zhuntovany 30 lety v daleko horsim zdravodnim stavu nez ja v 64  takze sorry ,proc se ja mam nechat naockovat a mlady  nemusi ?  Ockovat se, dokud to nebude narizene , nedam ,,,,

0 Citovat

Mikir si mě nepřečte, protože jsem v bloku :D ale co jsem tak jeho příspěvek prolétl, tak mě fascinuje hlavně jedna věc. A to jak on neustále všechno bere jako nějaký boj mezi mladými a starými a jací jsou mladí hajzli nezodpovědní :D I když tomu asi vlastně rozumím, nejlepší roky života prožil bohužel v socíku a ta závist nám mladým je prostě očividná. Takové ty kecy typu, že my mladí za všechno můžeme, my žijeme v mamahotelech, my jen chlastáme, kouříme (přitom stačí se podívat na ulici a je jasně vidět, že kouří hlavně starší lidé), kdo nepracoval rukama, tak vlastně nikdy nepracoval, atd. prostě zapšklý důchodce.

5 odstavců o ničem, ale Irsko vs. ČR graf neokomentuje :) K tomu grafu ještě - Irsko 94% dospělých po 1. dávce, ČR 71%.

0 Citovat

Paja _1 napsal(a):

Když už tady máme Mikira z Irska, tak se podíváme na to, jak covid vakcína nefunguje a vysoká proočkonavost je k ničemu.

A to Irsko je včetně nepřizpůsobivých imigrantů.

0 Citovat

Mikire, do očkování tě nikdo nenutí. Je to tvoje volba, že jsi si vybral dožití mimo civilizaci. 

0 Citovat

@mikir, jasne ze za to mozu neockovani, vsak tych je v nemocniciach na JIS 80 percent a na ventilacii 100 percent. Nechces mi povedat ze kvoli par stovkam ockovanych co skoncili v nemocnici kolabuje zdravotnictvo?

0 Citovat

Dunám nad tím, jak jsou na to v Kosovu oproti nám.  Roušky se zde nenosí (1 ze 100 max. a to tak na úřad), lidé jsou zde více kontaktní ve srovnání s internetem infikovanou centrální Evropou. 

 

0 Citovat

Mikre dvě věci, stát odpovědnost za očkování proti Covid-19 přijal, konkrétně to je zákon č. 569/2020 Sb.," o distribuci léčivých přípravků obsahujících očkovací látku pro očkování proti onemocnění covid-19 a o náhradě újmy způsobené očkovaným osobám těmito léčivými přípravky ".

A druhá, co se týká věku pro povinné očkování, měl by se brát prostě průměr a poměr mezi pro a proti. A co si budem říkat, většina lidí věku 50-60+ už není v tak skvělé kondici jako ty. Nemůžeš to posuzovat pouze podle sebe, ale podle celého průměru. Ještě bych souhlasil s tím, že by bylo možné vakcinaci odmítnout, což by bylo ale zároveň odmítnutí případné hospitalizace při onemocnění C-19. Stejné by to mělo být u všech rizikových skupin.

0 Citovat

JardaM napsal(a):

 

5 odstavců o ničem, ale Irsko vs. ČR graf neokomentuje :) K tomu grafu ještě - Irsko 94% dospělých po 1. dávce, ČR 71%.

 

To se mu nehodí do krámu. Anebo už mě taky bloknul :-D

0 Citovat

Největší ostudou pro MIkira bude, až dostane Covid. Tím pádem se automaticky zařadí po bok všech očkovaných a bude bezostyšně užívat jejich neoprávněných výhod. 

0 Citovat

Paja _1 napsal(a):

Když už tady máme Mikira z Irska, tak se podíváme na to, jak covid vakcína nefunguje a vysoká proočkonavost je k ničemu.

Poznámka k tomuto obrázku - u počtu hospitalizovaných tam chybí přepočet na počet obyvatel. Takhle se blbě porovnává skoro 11M Česko a ani ne 5M Irsko.

0 Citovat

@tonic  ,budiz i kdzyz prijmu  tvou tezi ci rekneme statistiku  poctu ockovanych ci neockovanych v nemocnici ,nikde neni statistika toho, jakym stylem a zpusobem zivota se nakazili a je dost dobre  mozne ,ze mladi se do nemocnic nehrnou ,ale porad to neni duvod rict  stari neockovani = pricina zahlcenych nemocnic 

@Martin Vicha  ,ano uz jsi tady jednou uvadel ten zakon ,mnoho zakonu je na papire  napsanych a jak se dodrzuji ? A neni kazdy takovy ,co kdyz ma po ockovani problem hned se bezi  soudit o odskodne ,ale budiz jedn se o minoritu jedincu  zatim 

A k tomu druhemu  tim prumerem hazes vsechny  do jednoho pytle , kdysi jsem vozil skupinu byvalych sportovcu na lyze do Francie  vekove  vsechno nad 60-70 let  nejstarsi kolem 80 .ano ,po sjezdovce  se pohybovali tak,aby snizili riziko padu ,ale tito lide byli  v mnohem lepsi kondoci vcetne zvladnuti  cesty busem z Ostravy do Francie nez mnozi o 30-40 let mladsi  Prumer v tomto pripade nelze pouzivat i kdyz budes mit  rekneme pravdu  a ten zaver to uz je hodne divoke ,,,zdrvotni peci si snad plati kazdy , nebudes lecit kuraky ,alkoholiky a mnohe dalsi co si za svuj zdravotni stav mohou sami ?A zase tam pak vyzdvihujes  tu rizikovou skupinu ,znovu  se proti tomu ohradim  nelze vekove  60+ autmaticky zaradit do rizikove skupiny ? Hodis tam i  50 leteho Jagra ?

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

[citace="Paja _1"]

Když už tady máme Mikira z Irska, tak se podíváme na to, jak covid vakcína nefunguje a vysoká proočkonavost je k ničemu.

Poznámka k tomuto obrázku - u počtu hospitalizovaných tam chybí přepočet na počet obyvatel. Takhle se blbě porovnává skoro 11M Česko a ani ne 5M Irsko.

[/citace]

Jako propaganda je to však dostačující pro většinu hejlů. 

 

0 Citovat

A proč by se mladí měli hrnout do nemocnic, když nemají skoro žádný průběh? Čteš si po sobě někdy ty své myšlenkové pochody?

0 Citovat

Jo Mikre, hodím tam i toho 50 leteho Jágra. Pořád je to odchylka od průměru. A pohled na věkovy průměr pacientů na kyslíku a JIP mi dává jednoznačně za pravdu. A nemám problém ani s odepřením péče člověku, který mohl této nakažlivé nemoci předejít, nebo významně snížit riziko hospitalizace, ale z vlastního rozhodnutí tak neučinil. Ať nese za své rozhodnutí následky. Stejně tak rizika nesou ti, kteří se nechali naockovat ne úplně odzkoušenou vakcínou a snižují tím zahlcenost nemocnic. 

0 Citovat

Paja _1 napsal(a):

[citace="JardaM"]

 

5 odstavců o ničem, ale Irsko vs. ČR graf neokomentuje :) K tomu grafu ještě - Irsko 94% dospělých po 1. dávce, ČR 71%.

 

To se mu nehodí do krámu. Anebo už mě taky bloknul :-D

[/citace]

Par lidi jsem si  taky bloknul kdyz uz to tu je ,ale to mi stejne  jako ostatnim, co me maji v blokaci nebrani  si prispevek  precist  Nejsem spekulant aby se mi neco hodilo nebo nehodilo do kramu jako tomu  je  v politice a  v informacich o covidu Proste nemam potrebu si cist irske udaje  ,kdyz treba do Dublinu jedu jen na odlet a jinak ziju v mistech kde nevnimam  ani zadne restrikce  A kdyz teda 94 % po prvni davce  tak proc je Irsko porad tmave cervene  ,ze by za to mohla ta skvela vakcina ? :-))

0 Citovat

No Martine ja takovy pristup  zastavat nemohu , takze kdyz se nekdo nekde  bude topit tak ty se na nej vykasles ,protoze to bylo jeho rozhodnuti  do te vody lezt  a navic ohrozil zachranare , tak na zachranu nema  narok....

0 Citovat

Ta skvělá vakcína může za to, že i přes dost nakažených je v nemocnicích v Irsku na přístrojích minimum lidí. Protože bez ní by jste tam měli problémy. Ale to ty očividně nedokážeš pochopit.

A btw. I díky tomuto vlivu vakcíny se tvoje manželka už na tu operaci mohla dostat.

0 Citovat

„Turistické cesty do Rakouska nebudou během lockdownu možné,“ uvedl turistický portál Austria.info s tím, že bližší informace sdělí, jakmile budou k dispozici.

Tak jsem zvědav, zda zachovají tranzit. 

0 Citovat

mikir napsal(a):

No Martine ja takovy pristup  zastavat nemohu , takze kdyz se nekdo nekde  bude topit tak ty se na nej vykasles ,protoze to bylo jeho rozhodnuti  do te vody lezt  a navic ohrozil zachranare , tak na zachranu nema  narok....

Sorry Mikre, tohle nejde porovnávat, nehody se prostě stávají. Ale jo, kdyby byla vakcína proti topení a on byl nevakcinovaný a přesto se topil, tak ať si pomůže sám... Už mě to fak sere, jak se kvůli tomu, že si my starouši bojíme dát vakcínu, se všechno zavírá, omezuje se zdravotní péče, děcka se začínají nutit do vakcín, což je kravina atd. A ta zahlcenost nemocnic je právě kvůli našim a starším ročníkům, ne kvůli lidem řekněme do 45 let. To je prostě statistický fakt. 

To, že by očkování rizikových a starších ročníků by mělo být dobrovolné, by bylo akceptovatelné, kdyby se kvůli nim neplnili nemocnice a neomezovala se běžná péče, potažmo celý veřejný život. Takže pokud by to mělo být i nadále na dobrovolnosti a zároveň by se neměly plnit nemocnice, jediné řešení je, takovým lidem, co se vědomě rozhodli takto riskovat, tu péči neposkytnout.

0 Citovat

Michael. napsal(a):

„Turistické cesty do Rakouska nebudou během lockdownu možné,“ uvedl turistický portál Austria.info s tím, že bližší informace sdělí, jakmile budou k dispozici.

Tak jsem zvědav, zda zachovají tranzit. 

Tak to bude ještě zajímavé. Transit na letiště ale zachovat podle mého názoru musí. Jen to nemusí být hromadnou dopravou, ale jen autem, jako svého času v Německu, jestli se nepletu. 

0