Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

@mirjur: Kde jsi a kam plánuješ a na jak dlouho v Maroku?

@JardaM: Opět se v tomto naprosto jasně ukazuje, jak zapracovala nedůvěra v politiky a odborníky při řešení epidemie. Lidi se pochopitelně nestali najednou dementní. Doporučuju takto jiné občany neoznačovat, protože každý, kdo to dělá bez znalosti příčin a dokonce po předchozích pokusech o vysvětlení, vypadá jako hlupák. (A to netvrdím, že je správné nezvedat telefony atd., jen že to chápu.)

0 Citovat

Jendam napsal(a):

Zdravím, chci se zeptat, je-li nutné při návratu z Polska vyplňovat příjezdový formulář, pokud jsem očkovaný. Děkuji za odpověď. J.

Prijezdovy formulář bys měl vyplnit vždy při návratu ze zahraničí i jako očkovaný. Tedy odpověď na Tvou otázku je ano měl bys ho vyplnit.

0 Citovat

Pokud jsi tam byl měně než 24 hodin a přejíždíš do ČR z Polska pozemní cestou, tak formulář vyplňovat nemusíš.

0 Citovat

https://covid.gov.cz/situace/dov...021/polsko

Prostě takto

0 Citovat

@Libor_S: Jsem v Taghazoutu a zůstanu tu až do soboty na HO, pak se vracím domů. Tour de Morocco mám za sebou (minulý týden), dovolená skončila. :-)

0 Citovat

Ať tu na sebe jen neštěkáme. Našel jsem novou verzi marockého listu B.

https://www.visitmorocco.com/sit...e_2021.pdf

Stále v něm není ani Česko ani Rakousko, které už minulý týden oznamovalo lockdown.

0 Citovat

Plne  souhlasim s  mirjurem ,Miguelasem a dalsimi co vyuzivaji priznivych letenek a dalsich cen a nejspis i mene lidi v turistickych oblastech   Ja jsem mimo  republiku trvale a radeji zase zajdu k mori  nez tu  cist ty zatvzele nadsence vsech protipravnich  a chaotickyxh  nesmylu  a straseni lidi 100 mrtvimi za den  Vsechny takove zazalovat pro sireni poplasne zpravy , zakon na  to je 

V patek  Vojtech prohlasoval  ze nouzovy stav neni nutny  ,dneska uz ho bude navrhovat a takovych  co se s covidu pomatli  je asi plno Na Slovensku zase chteji na 3 tydny vyhlasit  lockdown a zvazuji  povinne ockovani  a uz miri  zaloba k ustavnimu soudu   Ja teda nevim  co se da delat  jestlli opravdu jen poklidne demonstrace s  proslovy porad dokola,  nebo vzit klacky a kameny do ruky a zacit se chovat tak jak je videt v Belgii a v Holandsku a nebo proste zbalit saky paky a odjet nekam kde se budou chovat normalne  Snad par zemi i mist jeste nekde je 

  A jedna perlicka na zaver ,zena ted byla na operaci kolena , protoze ji ceka jeste rehabilitace v jinem zarizeni  tak ji udelali vcera  PCR test  samozrejme negativni  ,ovsem pri prijeti do toho rehabilitacniho strediska ji udelali antigen  I kdyz ji prevazeli  z nemocnice sanitkou primo do toho  rehabilitacniho  Kazde zarizeni ma  jiny predpis v nemocnici ji rekli ze antigen nestaci ze delaji jen PCR  na tom rehabilitacnim ji rekli ze si delaji sve testy  a antigen   Nastesti to platit nemusela, ale krasna ukazka jak uz nikdo z  tech co tomu veli neumi uvazovat logicky a jen rozdmychava chaos a zmatek 

Valim k mori  hodim sem zase nejakou fotku  mozna by mi nekdo mohl poradit  jak udelat  sve stranky  kde zverejnim  fotky  z Irska   Uvazoval jsem ze vyuziju ten Mikiruv svet ale vkladat fotky  jak  davate na cestopisech  neumim  Tonic  treba dal i fotky primo k ceste a bylo to  ve foru  Kdo se odkud vratil  (Chorvatsko ) 

0 Citovat

Zkus například blogger.com. Navázáno na Google účet a navkládáš to tam jako do e-mailu včetně obrázků.

0 Citovat

Na nejblizsi vikend mam vlivem soubehu udalosti letenky jak do Catanie, tak na Tenerife. U obou moznych cest ocekavam jako neockovany pripadne problemy a zvazuji, kde problemy budou mensi a podle toho si vyberu, kam z tech dvou variant letet.

U Tenerife vidim problem v tom, ze pri nedelnim vecernim letu do Vidne uz budu mit propadly antigen test udelany v Cechach pred cestou. Vim, ze do Rakouska jako tranzitujici mit zadny covid pas nemusim, ale nejsem si jist, zda to bude dobre vedet a akceptovat i kazdy zamestnanec u vsech kontrol na letisti v Tenerife.

A u Catanie podobna situace, navrat zpatky ma byt nejprv vnitrostatnim letem do Pisy, pak vlakem do Bologni a odtamtud letem do Prahy (takhle slozite proto, ze mi zbyly nejake letenky z jine, puvodne planovane cesty a timto je vyuziju). Pokud vim, na vnitrostatni lety v Italii a na mezimestske vlaky take vyzaduji covid pas a antigenni test z CR bude nejspis uz take po platnosti...

Tak ted stale premyslim, co bude mensi kovbojka... 

0 Citovat

Mikir: tak v nemocnicích a různých následných zařízeních vetsinou lezi vetsi množství kteří jsou oslabenejsí než průměrná populace a zavleceni nákazy je problém, ne jen medicínských ale i kapacitní, s nutností vytvářet pak izolační pokoje a navíc i pro ty, kteří by s nakazeným přišli do styku a museli by byt v karantene..

Cili po tom, jak si testuji různá zdravotnická zařízení je ti vazne ho*no. Z tvých peněz to nejde.

0 Citovat

Diskuze s tím blbem nemá smysl. I kdyby vakciny fungovaly ve 100% případů a neomezeně dlouho, napíše, že je to zmanipulované farmaceutickou lobby...

0 Citovat

mikir napsal(a):

Ja jsem mimo  republiku trvale a radeji zase zajdu k mori  nez tu  cist ty zatvzele nadsence vsech protipravnich  a chaotickyxh  nesmylu  a straseni lidi 100 mrtvimi za den  Vsechny takove zazalovat pro sireni poplasne zpravy , zakon na  to je 

Až se doučíš češtinu prvního stupně, tak s těmi žalobami můžeš začít. Včera 126 úmrtí. 

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

@JardaM: Opět se v tomto naprosto jasně ukazuje, jak zapracovala nedůvěra v politiky a odborníky při řešení epidemie. Lidi se pochopitelně nestali najednou dementní. Doporučuju takto jiné občany neoznačovat, protože každý, kdo to dělá bez znalosti příčin a dokonce po předchozích pokusech o vysvětlení, vypadá jako hlupák. (A to netvrdím, že je správné nezvedat telefony atd., jen že to chápu.)

Na jednu stranu s tebou souhlasím. To co se za poslední týden rozjelo v ČR je opět totální zmatek a bordel největšího kalibru. Lockdown/nelockdown, testování/netestování/, nouzový stav/normální stav, člověk si nemůže být jistý absolutně ničím. A zmatené výroky Válka neslibují bohužel změnu k lepšímu. Na druhou stranu příspěvky od mirjur a Miguelase z noci jsou nepopiratelným důkazem jednoho z důvodů, proč jsme zase tam, kde jsme. A k tomu slovu dementní, mně osobně přijde mnohem víc sprosté svalovat vinu na očkované, popřípadě přirovnávat současnou situaci k fašismu, totalitě a útisku Židů, než použití jednoho sprostého slova.

0 Citovat

Pojďme se shodnout, že za všechno špatné kolem Covidu může Babiš, jo?

  • chaotické řízení, ad hoc micro management, žádný dlouhodobý plán
  • mizerná komunikace, svalování viny na podřízené / úředníky
  • neschopnost vysvětlit, co se děje, co je potřeba udělat a proč
  • používání nezákonných postupů a ignorování soudů
  • neskutečně debilní personální management (čtyři ministři, ředitelky hygien, šéf ÚZIS)
  • naprosto nedůvěryhodný
  • generuje chaos

 

0 Citovat

Babišovi mohu přisuzovat spoustu věcí, ale zrovna v Covidu je v tom nevině. Stačí se podívat na ten chaos v okolních zemích. 

viz třeba:

Za neděli 83 milionové Německo vykázalo 30 643 nakažených. Počet nově infikovaných za posledních sedm dní na 100 tisíc obyvatel aktuálně podle Institutu Roberta Kocha (RKI) činí 386,5, což je dvojnásobek nejhorší hodnoty za předchozí pandemické vlny. 

Asi opravdu nezbývá, než se kompletně nechat promořit a imunitu získat proděláním. Očkování je bohužel o ničem. 

0 Citovat

Myslím, že tady to je vystřižené trefně...

https://www.seznamzpravy.cz/clan...str-181191

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Pojďme se shodnout, že za všechno špatné kolem Covidu může Babiš, jo?

Nemůže. Za 30-40% populace odmítačů nemůže, stejně jako nemůže za to, že jsme země kde 56% lidí si myslí, že astrologie je seriózní věda. Landy, Pirky, Volné, Šmuclery, Kikiny a Janečky také Babiš nestvořil. To, že za 4+4 roky v opozici je SPOLU (což píšu jako jejich volič) schopná nominovat na ministerský post někoho jako je Válek je opravdu tristní. Oproti Babišovým zpěváčkům posun k lepšímu nula, nula nic. Babiš nemůže ani za média, veřejnoprávní nevyjímaje, které  dávají prostor všemožných excentrikům. České švejkování bylo i před Babišem a asi nikoho před tím nenapadlo jak smrtící důsledky může mít. 

0 Citovat

Dnešní příhody ze školy. U dcery probíhalo pravidelné testování. Dvěma žákům vyšel bohužel test pozitivně. Pan učitel se sice snažil celou situaci zachránit, poslal zbylé žáky ven na chodbu a pokoušel se vypudit Covida otevřenými okny, ale nepomohlo to. I následné dva testy vyšly opět pozitivně a tak nezbylo než uznat porážku a poslat oba hříšníky na PCR. A teď mi řekněte, jak to na školách chcete řešit? Testují se pouze neočkovaní a oba pozitivně testovaní byli bezpříznakoví. 

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Pojďme se shodnout, že za všechno špatné kolem Covidu může Babiš, jo?

  • chaotické řízení, ad hoc micro management, žádný dlouhodobý plán
  • mizerná komunikace, svalování viny na podřízené / úředníky
  • neschopnost vysvětlit, co se děje, co je potřeba udělat a proč
  • používání nezákonných postupů a ignorování soudů
  • neskutečně debilní personální management (čtyři ministři, ředitelky hygien, šéf ÚZIS)
  • naprosto nedůvěryhodný
  • generuje chaos

Nesouhlasím. Spoustu věcí udělala Babišova vláda špatně a Babiš na tom měl rozhodující podíl. Ale jsem přesvědčen, že opoblok by to neudělal lépe. Znal jen program "antibabiš" a vše, co jeho vláda udělala, okamžitě negoval. 

Co teď předvádí Válek, je k pláči. Proč nenominovali někoho podobného jako Kubu?

0 Citovat

Lidi by prostě měli mít vlastní rozum a vyhodnotit si, co je pro ně nejlepší. Pokud žijeme ve státě, kde zemřelo na covid skoro nejvíce lidí v přepočtu na počet obyvatel z celého světa (a je úplně jedno jestli na covid nebo s covidem viz statistiky úmrtnosti) a zároveň máme jednu z nejnižších proočkovaností v EU, tak nám opravdu není pomoci. Nejsme sice ještě tak hrozní jako Bulhaři nebo Rumuni, ale slavné to opravdu není. Na druhou stranu co čekat od národa, který si 2x zvolil Zemana a málem znovu ANO.

0 Citovat

Bude hůř. Jak chcete přinutit tu neočkovanou část k vakcinaci, když se ukazuje, že to nemá skoro žádnou účinnost? Válek se asi ještě pěkně zapotí a bude proklínat den, kdy ho napadlo kandidovat. 

0 Citovat

floodland: měl jsem za to, že jsi zastánce očkování nebo se pletu? Nebo to píšeš ironicky? :-)

0 Citovat

Jsem zastánce očkování, ale propadám trochu skepsi, když vidím výsledky :)

0 Citovat

@floodland: Tak já si zrovna jako očkovaný procházím covidem, stejně jako moje maminka a očkování nezavrhuju. Očkovaný to dostane, což se vždycky vědělo a i když jsou horečky, atd. ale zvládne to člověk doma, tak je to pořád lehký průběh. A statistiky z nemocnic a hlavně z JIPek jsou jasné.

0 Citovat

výsledky mohly být lepší, ale podle mě je pořád vidět, že fungují, i když kratší dobu, než se zdálo. Zásadní problém vidím v neočkované části rizikové skupiny, (minimálně) těm bych to přikázal zákonem (vyhláškou) včetně přeočkování po 6 měsících, dokud se nenajde lepší řešení...

0