Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Tak Blatný taky tvrdil, že se očkovaný nemůže nakazit, natož někoho nakazit, ale tenhle nesmysl byl naštěstí vyvrácen ihned po jeho vyslovení. Mě spíš vadí nejistota, co se platnosti certifikátu týče. Ano, u každého je pokles protilátek jinak rychlý, ale představa, že se budu muset nechat očkovat až 3x do roka mě docela děsí. 

0 Citovat

nemyslím si, že by to muselo být 3x do roka. Mám za to, že očkování proti covidu bude časem povinné pro všechny, vyvinou se lepší vakcíny i léky a covid se dostane pod kontrolu. A časem se z něj stane ta "rýmička" :-) 

0 Citovat

Komunikační zmatek je hroznej, ale teď mi řekněte, z čeho si mají ti politici vybrat a pak rozhodnout. Ani odborníci se neshodnou a je to trochu logické, protože informace nejsou. Každý doufal ve vakcíny a teď se ukazuje, že funkčnost klesá. Kdo to mohl, ale vědět, před půl rokem ? A to, jakým stylem se chovají média, to je naprostá katastrofa. Totální hon za senzací, zpovídají každého koho potkají, aby dostali nějakého sólokapra a byli zajímaví. A jak má každý jiný názor, vzniká zmatek. To samé jakékoliv opatření- okamžitě je televize a hlavně Česká, plná reportáží jak to támhle tomu ublížilo a pro toho je to likvidační. Už jen způsob vedení rozhovorů je totálně tendenční vůči čemukoliv.

 

0 Citovat

- Doktore, proč máte tu roušku? + Protože se chci chránit. - Haha, tak to jste určitě i očkovaný. + Jsem, a vy? - Samozřejmě, že nejsem. Následovala snůška bludů o neúčinnosti, chemických sračkách atp. + OK, tak co budeme očkovat u vašeho pejska? - No všechno, jako obvykle.

0 Citovat

Budu mít brzy půl roku po druhé dávce (Pfizer), tak jsem si pro jistotu zašla na protilátky- a nemám je. V Agelu mi říkali, že to u 70. a 80. ročníků po Pfizeru pozorují dost často. Moje máma v seniorském věku, která byla očkovaná už někdy v březnu, má protilátek opravdu hodně. Asi náhoda, ale překvapilo mě to. 

0 Citovat

Tak opet se  vybarvili  priznivci  restrikci a ockovani,  floodland se dokonce boji ze se bude muset ockovat  3x do roka   a to mu asi jeste nedochazi , ze  ty protilaky  budou jeste vic  mizerne , protoze telo si na to zvykne  jako u nekoho uz  nezabira  penicilin 

Takze radeji pozdrav  z Irske plaze  kousek od mist kde bydlim  v te jeskyni ne :-))  mozna tam ale bydli  covid ...

 

 


20211122-143907-800.jpg
20211122-143919-800.jpg
20211122-145439-800.jpg
20211122-150951-800.jpg
20211122-153311-800.jpg

0 Citovat

Tam bych si teda trávení lockdownu dovedl představit 👍

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

Zkus například blogger.com. Navázáno na Google účet a navkládáš to tam jako do e-mailu včetně obrázků.

Diky mrknu na to .ale jestli je to moc propojene s Googlem. tak se mi to uplne nelibi  i kdyz samorejme Google pouzivam ,ale snazim se aby to nespojovalo  vsechno , prece jen mam pocit ze to je trosku smirak a hlavne  vnucovac reklam 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Tak opet se  vybarvili  priznivci  restrikci a ockovani,  floodland se dokonce boji ze se bude muset ockovat  3x do roka   a to mu asi jeste nedochazi , ze  ty protilaky  budou jeste vic  mizerne , protoze telo si na to zvykne  jako u nekoho uz  nezabira  penicilin 

V pohodě důchodče, já jsem Covid už měl, takže protilátek mám dost.

0 Citovat

Mikir: rezistence na ATB a imunita po ockovani ci onemocnění jsou fakt úplně, ale úplně odlišné veci. Ale Irsko je krasne, to se musí nechat. 

0 Citovat

Pavel Planespotter napsal(a):

Komunikační zmatek je hroznej, ale teď mi řekněte, z čeho si mají ti politici vybrat a pak rozhodnout. Ani odborníci se neshodnou a je to trochu logické, protože informace nejsou. Každý doufal ve vakcíny a teď se ukazuje, že funkčnost klesá. Kdo to mohl, ale vědět, před půl rokem ?

Pokles účinnosti vakcín není překvapení, ale u tohoto typu viru běžné. Spíš někdo lhal kvůli motivaci k očkování. A zprávy z Izraele o tom byly někdy začátkem prázdnin.

Informací je dost. Teď už se z toho politici jen tak nevyhrabou bez ztráty kytičky (ani ti noví ze svých slibů), ale pokud by se bývali chtěli politici vyhnout současné nezáviděníhodné situaci, měli v minulosti předat řízení epidemie skutečnému odborníkovi (a nekecat mu do toho). Nevím, jestli by to vzal, ale u nás mě napadá jen Jiří Beran. Pak bychom na tom mohli být alespoň trochu podobně jako Švédsko (jasně, s nějakými specifiky a tedy větším promorenim). Souhlasím téměř se vším, co řekl ve 2dilném rozvoru zde (kromě úvodu viz dále): https://www.kupredudominulosti.c...ne-spatna/

https://www.kupredudominulosti.c...em-mluvit/

JardaM: Jsem rád, že už se víc shodneme. Myslím, že nikdo nesvaluje vinu na očkované. I kdyby hráli znatelnou roli v šíření viru (což není jasné a moc se k tomu nepřikláním), byla by to chyba těch, co epidemii řídí. To srovnání s totalitou by bylo na delší debatu. Já s Beranem nesouhlasím s úvodní zmínkou o touze po moci, že by to bylo u našich politiků to hlavní, protože bych to u našich a mnoha světových politiků (ale ne všech) viděl spíš jako neschopnost. Ohledně těch metod podobných předchozímu režimu zmíněných ve 2. půlce 2. dílu s ním souhlasím a je to v mnoha vyspělých zemích ještě mnohem horší než u nás viz ten zákaz pití na zastávce ve Španělsku, ale jsou horší věci jako např. rozmach udavačství v Austrálii.

K Babišovi, co napsal LL. To je pravda a poznámky, že Babiš za to nemůže, protože opoblok by to neudělal lépe nebo že jinde mají taky chaos, na tom nic nemění. Byla šance to udělat stylem Švédska delegováním na odborníka viz výše. Počty mrtvých a ekonomické škody by taky byly vysoké, ale třeba jen poloviční a hlavně by lidi nebyli tak rozhádaní.

0 Citovat

Asi zacnu skutecne hledat pravnika  pokud projde od unora  povinne ockovani  60 + Nejspis by ten spor byl o to zajimavejsi , kdyz mam dve obcanstvi a  Irsko by  povinne ockovani  nenaridilo .Pochopitelne bych se take mohl ceskeho obcanstvi  zrict.... ale to bych pak prisel o argument ze me stat  jako sveho obcana nemuze  zakazat navrat i kdyz budu neockovany  a porad se domnivam,  ze  povinne ockovani  je  protizakone a protiustavni a tudiz soudne napadnutelne 

Ta sebranka  uvazuje dost promyslene , kdyz naridi ockovani vsech , zvedne se obrovska vlna  odporu ,kterou zadna vlada neustoji ,pokud  to naridi jen lidem 60+ tak na svou stranu ziskaji i  nektere mladsi a navic je predpoklad, ze lide 60+ se nebudou tak kategoricky branit  a soudit se,  at uz z duvodu nedostatku penez ,nebo rezignace  a neochoty si zneprijemnovat  posledni  tretinu zivota 

0 Citovat

Jsi opravdu fakt tak natvrdlý? Kéž by zavedlo povinné očkování 60+ i Irsko, chtěl bych slyšet, jak ty tvé soudní spory probíhají :)

0 Citovat

Pes který štěká, nekouše.

0 Citovat

Patrik Č napsal(a):

Jsi opravdu fakt tak natvrdlý? Kéž by zavedlo povinné očkování 60+ i Irsko, chtěl bych slyšet, jak ty tvé soudní spory probíhají :)

Mohl by se vzdát obou občanství, ale to by mu nechodily dávky :) Každopádně je to asi popadesáté, co čtu mikira, že chce něco a někoho žalovat. Škoda, že to nikde nezrealizuje, nějaká advokátka by se mohla hezky napakovat. 

@Libor_S: Jenom tady na cestujlevne už několik lidí psalo, že současný stav epidemie způsobili očkovaní. Na srovnání s totalitou nebo fašismem jsem upřímně už alergický, obzvlášť když to píšou lidi z dovolených. Nechápu, že jim ta ironie nedojde. Ale souhlasím s tím a jsem o tom celou dobu přesvědčen, že než nějaká touha po moci a libování si v utahování šroubů (což nedává smysl když v roce 2020 i 2021 byly u nás důležité volby) je to minimálně v ČR absolutní neschopnost lidí na nejvyšších místech. Doteď nejsou schopni napsat blbý právní dokument s dostatečným odůvodněním, aby jim ho soud nesmetl. Melou páté přes deváté, věci, které se navzájem vylučují. A s Válkem to nevypadá lépe. Švédský styl by u nás nikdy nemohl fungovat, je bohužel rozdíl mezi švédskou a českou mentalitou. 

0 Citovat

Diky Libore za zajimave cteni ,ale nelibi se mi jedna vec na tom ,pochopitelne jsem laik a on je uznavany statem  nenavideny odbornik ,prilis podle me vyzdvihuje tu nutnost  ockovani  60 nebo 65 + Mozna se na to divam s pohledu cloveka , ktery nema nadvahu , ktery nema  3 nebo 4 chronicka onemocneni mam dobrou fyzicku ,  ale proste mi i to i u  nej prijde jako hazeni vsech do jednoho pytle  65 budu mit pristi rok ,ale nemam pocit hazardu kdyz se nechci nechat naockovat melo by se to posuzovat individualne 

  Na jednu stranu tlaci do ockovani seniory,  na  druhou pise ze jde o vazny zasah do imunitniho sysemu  v tele cloveka ( jak tam pise o tech 16 letych  ) Domnivam se,  ze i mou imunitu vakcina muze nejakym zpusobem narusit  ,jakym nevim,  prozkoumana poradne neni zadna ,ale myslim opet mozna laicky ,kdyz jsem 17 let nemel zadne virove onemocneni ,ani na  tu blbou rymu netrpim ,tak proc bych mel covid dostat navic pri mem odmitani rousek a vsech restrikci uz 2roky 

Samozrejme netvrdim ze je to vyloucene, ale verim ,ze je vysoka pravdepodobnost, ze ho nedostanu ,tak proc mam oslabovat svou imunitu nejakou ne zcela prozkoumanou vakcinou  ,stejny pristup mam i k rouskam ci respiratorum  Proc mam branit  pro telo prospesnym bakteriim ,ktere tu imunitu pomahaji vytvret  v pristupu do tela 

On tam tvrdi  ze ockovany senior bude mit lehci prubeh, ale da se udelat seriozni poruzkum ktery jedinec bude mit takovy  ci onaky prubeh ? Myslim si ze neda, clovek neni stroj , kdy lze vypocist ktera soucastka se kdy opotrebi  

No a jinak to jak se vyjadruje k tem lekum proti Covidu a stejne tvrdi ten reditel v Motole ,tak jestli je to pravda  tak by meli jit vsichni,  kdo s tim maji neco do cineni  a  ten lek nepouzili a nedali ho tem nemocnym,  za mrize  Chapu proc je proti nemu na urcitych mistech  takovy odpor na druho stranu  lekar sklada slib  a opravdu by ho tolik lekaru porusilo a nechali by pacienta  umyslne  zemrit ? To pak hloda v cloveku cervicek  pochybnosti  zda je vse pravda jak rika nebo je vlastne stejny jak vsichni ostatni a prosazuje  jen svou pravdu 

0 Citovat

Tak asi by stačilo, kdyby se vzdal alespoň toho českého, pak už jen přestat psát na CL stovky příspěvků o ničem... ale to už bych chtěl asi moc :)

0 Citovat

JardaM napsal(a):

[citace="Patrik Č"]

Jsi opravdu fakt tak natvrdlý? Kéž by zavedlo povinné očkování 60+ i Irsko, chtěl bych slyšet, jak ty tvé soudní spory probíhají :)

Mohl by se vzdát obou občanství, ale to by mu nechodily dávky :) Každopádně je to asi popadesáté, co čtu mikira, že chce něco a někoho žalovat. Škoda, že to nikde nezrealizuje, nějaká advokátka by se mohla hezky napakovat. 

@Libor_S: Jenom tady na cestujlevne už několik lidí psalo, že současný stav epidemie způsobili očkovaní. Na srovnání s totalitou nebo fašismem jsem upřímně už alergický, obzvlášť když to píšou lidi z dovolených. Nechápu, že jim ta ironie nedojde. Ale souhlasím s tím a jsem o tom celou dobu přesvědčen, že než nějaká touha po moci a libování si v utahování šroubů (což nedává smysl když v roce 2020 i 2021 byly u nás důležité volby) je to minimálně v ČR absolutní neschopnost lidí na nejvyšších místech. Doteď nejsou schopni napsat blbý právní dokument s dostatečným odůvodněním, aby jim ho soud nesmetl. Melou páté přes deváté, věci, které se navzájem vylučují. A s Válkem to nevypadá lépe. Švédský styl by u nás nikdy nemohl fungovat, je bohužel rozdíl mezi švédskou a českou mentalitou. 

[/citace]

V tom chaosu tady to zatím vypadá, že se bude aplikovat ten německý citát, co tu někdo dával - do jara budeme všichni očkovaní, po nemoci, nebo mrtví. Ne švédský model. Fascinuje mě ta mentalita lidí, že problém nikdy nehledají u sebe ale u všech kolem, nebo argumentují jenom svojí osobní zkušeností. Když se dívám na tu tragikomedii, tak jsem se na zítřek objednala na tu blbou třetí dávku zkrátka protože po sedmi měsících by mi stejně nejspíš zjistili, že protilátky už nemám a šla bych stejně a Pfizer už jsem ostatně v těle měla. Pro klid duše a protože nechci svobodně skončit v nemocnici, i když ta možnost je malá.

Mimochodem tady nadáváme, ale Česko je aktuálně až čtvrté nejhorší na světě. Nejhorší je Slovensko. Po těch tvrdých opatřeních, které jim od toho stejně nepomohla, se divím, že Slováci ještě nestojí před parlamentem s vidlemi.

0 Citovat

Ondra K. napsal(a):

[citace="mikir "]

Asi zacnu skutecne hledat pravnika  pokud projde od unora  povinne ockovani  60 + Nejspis by ten spor byl o to zajimavejsi , kdyz mam dve obcanstvi a  Irsko by  povinne ockovani  nenaridilo .Pochopitelne bych se take mohl ceskeho obcanstvi  zrict.... ale to bych pak prisel o argument ze me stat  jako sveho obcana nemuze  zakazat navrat i kdyz budu neockovany  a porad se domnivam,  ze  povinne ockovani  je  protizakone a protiustavni a tudiz soudne napadnutelne 

Ta sebranka  uvazuje dost promyslene , kdyz naridi ockovani vsech , zvedne se obrovska vlna  odporu ,kterou zadna vlada neustoji ,pokud  to naridi jen lidem 60+ tak na svou stranu ziskaji i  nektere mladsi a navic je predpoklad, ze lide 60+ se nebudou tak kategoricky branit  a soudit se,  at uz z duvodu nedostatku penez ,nebo rezignace  a neochoty si zneprijemnovat  posledni  tretinu zivota 

Tvl já nechci ze svých daní platit 60+ důchodce co leží na JIPkách a zasíraj tím místo pro mojí babičku co má rakovinu a je naočkovaná...

Budu žalovat já Tebe! Mazej na očkování (stejně jako dítě si musel povinně na očkování proti záškrtu, tetanu, tuberkulóze, žloutence...) a nezabírej tam místo mojí babičce!!

PS: a píšu ti to s autoritou člověka který byl na tomto fóru registrovaný jako první (i před Davidem!) :D

[/citace]

Co mi je do tebe ze jsi tady 10 let ja jsem od tebe jediny prispevek nikdy necetl  no ta bene rakovinu jsem mel pred 12 lety oba mi rodice  na ni  zemreli v 89 resp v 92  a kdyz uz tak ja nic zasirat nebudu ,protoze v CR jsem  nebyl ani na tu operaci pred 12 lety a nejsem v Ceskem zdravotnictvi registrovany,  tudiz jsem samoplatce vseho vcetne kazdeho testu kdyz jsem v CR a letim pak pryc  Ty nedavas ze svych dani na me ani petnik, to ja spis na tebe kdyz platim v CR cokoliv  a hus do ignorace ja ti dam me tu vyhrozovat ze me budes zalovat ....asi stejny bonzak jak ten co zavolal na ty dva ozrale v Brne co soulozili na ulici  policajty  tebe potkat a budu bez rousky tak me hned hlasis co ?

PS: omluva ostatnim ale tenhle me fakt vytocil s tim vykricnikem a autoritou a to jsem fakt flegmos a jen tak neco me ze zidle nezvedne 

0 Citovat

Koukám, že ironie a nadsázka nejsou mikirovy silné stránky. Zajímavé, že by žaloval všechny kolem sebe, ale někdo si udělá srandu, že bude žalovat jeho a je oheň na střeše. To vypadá na velice citlivé téma a návod pro všechny, které mikir sere :D 

@Alena Svobodová: Slováci jsou na tom hůř, protože mají obecně horší zdravotnictví a ještě menší proočkovanost. Na tom není nic složitého, na jakákoliv opatření už je teď pozdě, delta je nakažlivá jak prase a pokud se jednou takhle rozjede, tak už ji těžko něco zastaví. Pro nás je obrovská ostuda, že jsme opět v TOP 5 nejhorších. 30k mrtvých nestačilo.

0 Citovat

Alena Svobodová napsal(a):

Mimochodem tady nadáváme, ale Česko je aktuálně až čtvrté nejhorší na světě. Nejhorší je Slovensko. Po těch tvrdých opatřeních, které jim od toho stejně nepomohla, se divím, že Slováci ještě nestojí před parlamentem s vidlemi.

No jo, převzali naši štafetu best in covid😂 Takové krasné promořovací akce měli vloni před Vánocemi aka hromadné testování, hranice kontrolovali, aj ten Sputnik...to je fakt na vidle.

https://zpravy.aktualne.cz/zahra...f6b220ee8/

0 Citovat

Mikire, dotaz. Čistě teoreticky, kdyby tě Covid vyhmátl a ty jsi to nerozchodil, do jaké statistiky by jsi spadnul? Do irské, české nebo do obou?

0 Citovat

To jste me zase roznesli na kopytech  uz jsem se uklidnil :-))  aspon je nejaka zabava  do ted tady byla  mlha az po zem nemelo smysl nikam jezdit  ani chodit ven  Uz je ale zase azuro   

A jen k tem soudum  ,soud jsem tu sice nemel ale s dvem zamestnavately  jsem  spor vedl v urovni smirciho rizeni a oba jsmem vyhral  v jednom pripade me  museli vzit zpet kdyz mi dali  neplatnou vypoved  a v druhem jsme se dohodli  na 1000 eurech ze to dal k soudu nedam  byl bych asi ziskal mnohem vic ,ale vleklo by se to a nemel jsem tolik penez  

Takze branit se umim dostatecne dobre  a za totace v CR jsem zorganizoval i stavku  :-))

0 Citovat

floodland napsal(a):

Mikire, dotaz. Čistě teoreticky, kdyby tě Covid vyhmátl a ty jsi to nerozchodil, do jaké statistiky by jsi spadnul? Do irské, české nebo do obou?

Pochopitelne do irske , scitani obyvatel v CR jsem nevyplnoval kdezto tady ano  a v CR trvale bydliste nemam jsem kvuli obcanky nahlaseny na uradu mesta  a diky ze ciste teoreticky  ,hazard nehraju,  ani za volantem , BMV nemam a mlade kocky nevozim  :))

0 Citovat

Rozumím tomu tak, že si opravdu myslíš, že jsi veden jako občan země na základě vyplněného dotazníku při sčítání obyvatel?

0