Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Ondra K. napsal(a):

Německo: " Lepší vyhlídky na získání lůžka na JIP má podle něj očkovaný pacient. Ten má totiž lepší vyhlídky, že mu léčba zabere a uzdraví se. „Neočkovaný člověk má jen malou šanci na přežití, pokud musí být ventilován,“ řekl Bodendiek. To není věc názoru, ale to je podle jeho slov realita„Neočkovaný má velmi špatnou šanci na přežití, pokud se musí použít například mimotělní membránové oxygenace (ECMO),“ dodal."

A tak to má být pokud se vyčerpá kapacita... např. moje naočkovaná babička před dobrovolně nenaočkovaným mikyrem... má větší chance že přežije...

Přesně. Tak by to mělo být, až se bude muset lékař rozhodnout koho připojí. A podle jejich nasranosti si myslím, že jim to ani nikdo nemusí nařizovat. Samozřejmě se nebavíme o lidech, kteří pro neočkování měli zdravotní důvody.

0 Citovat

Ano, považuji to za sobeckost. Když ti šedesátiletý borec, s vážnou tváří vykládá, že se nenechá naočkovat prot, že by to mohlo mít vliv na jeho plodnost? Možná to není teda sobeckost, ale hloupost, ale i tak nevidím důvod, proč potencionálně ohrožovat vakcínou děti a mladé (zánět srdečního svalu po podání vakciny u mladých byl už zdokumentován dostatečně) v ochraně těchto starých a rizikových nenaočkovaných.

0 Citovat

Tahle diskuse je zbytečná. Obě strany si myslí o druhé, že jsou to hlupáci, kteří někomu sedli na lep. Argumentace nikam nevede a nepovede. Jen se tu hádáme, ale smysl to nemá žádný.

0 Citovat

Ono je to u nich celkem vtipné, protože za jejich života se používal azbest, DDT a nikdo nijak neprotestoval.

0 Citovat

@niemandos: To další raději nekomentuju, protože to je nějak pomotane, sorry. Ale ohledně mých starších názorů třeba před rokem můžu říct, že i teď si za nimi stojím pro tu dobu. Situace se vyvíjí a vyžaduje podle toho i upravit přístupy. Už jsem to podrobněji psal letos asi v květnu a předem jsem tuto svou změnu přístupu předpokládal před víc než rokem. Já a únava z covidu? To je dobrý for. Můj život nikdy příliš neovlivnil a momentálně už vůbec ne. Zdravím od oceánu.

P.S. Ale souhlasím s tímto:

Pravda je, že za současné situace je ideální naočkovat povinně staré a rizikové skupiny a že by se tím covid do značné míry vyřešil.

Přesněji dalo by se s covidem snadněji žít.

Jsem rád, že tbu upřesnil, že by byl pro povinnou vakcinaci pouze rizikových skupin. Před tím to v reakci na Krakonoše vypadalo, že chce pro všechny.

0 Citovat

To, co lidi, co nezuznávají očkování, nejsou schopní pochopit, je to, že naočkovat jenom rizikové skupiny je sice hezké, ale problém to taky nevyřeší. Ty současné vakcíny nejsou tak účinné vůči mutacím a alternativa jako má být vytvořit si mutací masovým šířením ještě víc? Kvůli mutacím není žádná kolektivní imunita získaná šířením řešení - to už jsme viděli.

Mimochodem by mě zajímalo, jak by tihle lidi mluvili, kdyby jim najednou zjistili rakovinu a nejenže se do jara nedostanou do nemocnice (dávám tomu tak týden, než si mediální hyeny přijdou na své - hluboké lidské příběhy o lidech, pro které nedojela sanitka, umírání na nemocniční chodbě...) ale budou i riziková skupina. Až se konečně dostanou do nemocnice, zjistí, že nejen že už je pozdě, ale nějaká rádoby léčba začne tak za dva měsíce. Protože polovina personálu odešla, jelikož už jim došly fyzicky i psychické síly kvůli části veřejnosti, která je považovala za poskoky.

Mimochodem - pokud se počítá jenom skupina lidí, kteří se očkovat můžou (tj. bez dětí), tak u nás je očkovaných nějakých 70 % populace. Antivaxerů, kteří se nikdy přesvědčit nedají, je prý jenom tak 10-15 %. Je jenom chyba médií, že se jim na základě jejich internetové aktivity tolik věnují. To, že si nějaký geroj, co si v MHD ani nedá hadr na hubu, stěžuje, že ho nepustí do hospody (což stejně ochčije) a srovnává to s fašismem, mě opravdu nezajímá. Stejně tak stesky policie nebo pečovatelských domů, že jim v případě nařízeného očkování pro zaměstnance odejdou lidi - pokud je jejich odpor k vakcínám silnější než poslání, tak to asi nejsou na správném místě. Jak už tu někdo poznamenal, tak některá očkování jsou naštěstí pořád ještě celoplošně povinná, ten rozdíl je v tom, že ty současné vakcíny se pořád ještě neposunuly z experimentální fáze.

Jo, současné vakcíny nejsou nic extra a infekčnosti brání jenom do určité míry (respektive teď už asi vůbec) ale je to aspoň něco. Pokud je někdo nechce, tak by se aspoň neměl chovat jako arogantní puberťák, co nic nedělá, na všechno má právo, ale nic není jeho zodpovědnost a k dodržování jakýchkoliv pravidel by potřeboval, aby mu stál někdo za prdelí - a to vidím každý den. Čest výjimkám.

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

Ono je to u nich celkem vtipné, protože za jejich života se používal azbest, DDT a nikdo nijak neprotestoval.

To je hloupost. Tehdy se o jejich škodlivosti nevědělo a když se to zjistilo, začalo se to řešit.

0 Citovat

To, že naočkuji seniory problém moc neřeší. Pokud to dostanou, tak si Covid stejně najde slabé místo a zaútočí tam. Stačí se podívat, kdo leží na JIPkách. Neočkované nepočítám, ale pak je tam pořád dost velká skupina seniorů, případně jinak náchylných jedinců, kteří jsou sice očkovaní, ale stejně jim to nepomohlo. Jenom kolik lidí šlo do nemocnice s tím, že začali mít problémy s dýcháním a po dvou dnech byl konec. 

Takže co zbývá za možnosti? Očkovat zbytek populace, nebo je nechat Covidu napospas a čekat, že si po prodělání vytvoří dostatečné protilátky. 

Kdyby nebyly zahlcené nemocnice, tak bych se skoro přikláněl ke kompletnímu uvolnění a zvýšení celkové promořeností. Ztráty by asi byly značné, ale další vlny už by se pak opakovat neměly. 

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Tahle diskuse je zbytečná. Obě strany si myslí o druhé, že jsou to hlupáci, kteří někomu sedli na lep. Argumentace nikam nevede a nepovede. Jen se tu hádáme, ale smysl to nemá žádný.

To platí obecně o diskuzi někde na novinkách, ale tady dnes nevidím žádné antivaxery (a pokud je někomu 40 a má strach z vakcíny, ale nevnucuje to ostatním, ani bych ho za antivaxera nepovažoval). Pokud druhá strana tvrdí, že by bylo ideální, aby se rizikové skupiny naočkovaly, nelze je ani označit za covid hysteriky. Pokud to někdo navrhuje dát povinně pouze rizikovým skupinám, je to názor, který akceptuju a před pár lety bych byl pro, ale v téhle situaci by to už podle mě přineslo víc škody do budoucích vztahů ve společnosti než užitku pro nižší počet mrtvých.

0 Citovat

floodland napsal(a):

To, že naočkuji seniory problém moc neřeší. Pokud to dostanou, tak si Covid stejně najde slabé místo a zaútočí tam. Stačí se podívat, kdo leží na JIPkách. Neočkované nepočítám, ale pak je tam pořád dost velká skupina seniorů, případně jinak náchylných jedinců, kteří jsou sice očkovaní, ale stejně jim to nepomohlo. Jenom kolik lidí šlo do nemocnice s tím, že začali mít problémy s dýcháním a po dvou dnech byl konec. 

Takže co zbývá za možnosti? Očkovat zbytek populace, nebo je nechat Covidu napospas a čekat, že si po prodělání vytvoří dostatečné protilátky. 

Kdyby nebyly zahlcené nemocnice, tak bych se skoro přikláněl ke kompletnímu uvolnění a zvýšení celkové promořeností. Ztráty by asi byly značné, ale další vlny už by se pak opakovat neměly. 

Už jsem psala, že nějaká kolektivní imunita získaná promořením je iluze. To už jsme tu měli. Loni na jaře mělo covid (neoficiálně) několik milionů lidí v Česku a stejně jsme po pár měsících v téhle situaci. Je to mantra, ke které se odpůrci vakcín modlí, ale zkrátka se to nestalo.

Buď virus do té doby zmutuje do neškodné formy, nebo budeme tak další tři roky čekat na to, až na nějakou vakcínu bude oficiální štemplu a bude povinná jako některé další. Nepupulární názor, je mi to jasné, ale věřili jsme už moc věcem, kterým jsme věřit chtěli.

0 Citovat

Takže to vypadá, že bychom se mohli usnést na kompromisu. Kdo chce, tak se může očkovat kolikrát bude chtít a kdo nechce, tak už ho dál nutit nebudeme. Přestaneme se testovat a nosit roušky. Mrtvé nebudeme řešit, koneckonců bez obětí není vítězství. No a na jaře bychom to mohli odpískat, protože Covid bude poražen. 

0 Citovat

@Alena Svobodova: Ti, kdo si Covidem prošli, mají slušné protilátky. Ti co se nechali očkovat a Covid neměli, jsou po pár měsících skoro na nule. 

0 Citovat

Libore, vidím tu obecně dvě skupiny: dodržujme opatření, očkujme se versus opatření nemají smysl, očkovat se nebudu . Je to zjednodušení a existují další variace (pro opatření, proti očkování). Kdo říká, ať se očkují jen ohrožení, toho řadím do druhé skupiny.

0 Citovat

Alena Svobodová napsal(a):

Buď virus do té doby zmutuje do neškodné formy, nebo budeme tak další tři roky čekat na to, až na nějakou vakcínu bude oficiální štemplu a bude povinná jako některé další. Nepupulární názor, je mi to jasné, ale věřili jsme už moc věcem, kterým jsme věřit chtěli.

Zatím zmutoval do Delty. Kdyby se objevila jako první, když jsme neměli vůbec žádné znalosti, očkování, léky, léčebné postupy, lékařské vybavení, mluvilo by se o moru. Čím více nositelů virů, tím větší riziko, že vznikne ještě horší varianta. Ale to druhá skupina promořme se nechápe.

No nic, už mlčím.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

@tbu: To jsou jen řeči "co by, kdyby". Nežijeme v ideálním světě. A určitě nebudeme žít v lepším světě, když nám budou vládnout lidi s myšlením, jako máš ty:

Váháte nad bezpečností vakcíny? Povinnost na vás a neremcejte. A jestli se vám to nelíbí, zajděte si na brigádu...

Že vás to baví už skoro 2 roky posílat pochybovače do covidaria. Docela by mě zajímalo, v jaké jsi věkové kategorii. JardaM je mi jasný a tuším, že to je u tebe podobně (a nic proti velmi mladým). Pokud naopak hodně, tak propaganda slaví úspěch.

Mám také jako @tbu část rodiny ve zdravotnictví, také mám zprávy z první ruky a baví mě posílat pochybovače na covidária, přestože vím, že tam stejně nikdo z pochybovačů nepůjde. Radši si dají pivko, panáčky, salámek, cigárko a budou z gauče nadávat, že takový sajrajt (vakcínu) si do těla nedají. A jak taky psal @tbu, větší proočkovanost znamená menší virovou nálož ve společnosti, anebo je ten graf co sem dával @Pája_1 taky propaganda? Ten graf jasně ukazuje, že je blbost upínat se k očkování pouze 50+

@floodland: Fakt každý po očkování není po pár měsících na nule. To je šílené zobecňování a kdyby to tak vážně bylo, tak už by vzhledem k tomu, že se promořujeme deltou, zkolabovaly všechny nemocnice. Ohledně delty a promoření má jako vždy pravdu @LL a bohužel to opět té druhé skupině nedochází.

Btw často se tu mikir, ale i další lidi ohánějí fyzickou kondicí. Jasně, určitě je dobře, že není u pacienta přítomna obezita, cukrovka nebo vysoký tlak, ale že by covid dostal do nemocnice jenom jedince s vyloženě špatnou kondicí... to teda neplatí od 50. roku života výš. A od 60+ vůbec. Takže na nějakou skvělou kondici bych se určitě nespoléhal. Ale kdo chce kam...

0 Citovat

Tak zobecnění to bylo. Každopádně platí, že u mladších ročníků k tomu úbytku protilátek dochází podstatně rychleji. Na druhou stranu, tím, že mají lepší imunitní systém, tak se s Covidem poperou mnohem lépe a ve většině případů se do nemocnice vůbec nedostanou. 

0 Citovat

JardaM: souhlas, problém je komplexní a na dlouhou diskuzi a na to zde není prostor ani nálada.

Dnes jsem četl, že už se leckde dělá triáž (byla i na jaře, i když to Blatný a Babiš popírali). Kapacity leckde už nestačí a pravděpodobně do vánoc to bude ještě horší. 

0 Citovat

@tbu: Triáž byla bohužel otázkou času, ale i kdyby na ni nedošlo, tak by si lidé měli uvědomit, že když máte plnou nemocnici coviďáků, několik oddělení bylo nutno předělat na covidária a covid týmy se skládají třeba z pediatrů a ortopedů, tak ta péče není o každého pacienta stoprocentní. A to máme opravdu robustní zdravotnictví. Kdyby taková čísla měli leckde jinde, tak už se starají o lidi ve stanech a v sanitkách.

0 Citovat

Jen tak na okraj. Vy úplně slepě obecně věříte všem informacím a číslům, která ať na národní nebo mezinárodní úrovni někdo zveřejní? Se divím, že neřešíte sekundární důsledky, jako třeba inflaci letos tak reálně 20% a mnohdy i více, když už jsme u těch čísel, protože kdo věří, že sedí zveřejňované info že jsme na nějakých šesti procentech, tak není při smyslech. Vždy, když byla větší inflace tak banky dávaly úroky, teď vám dají h**** a ještě ho zdaní. Někomu to přišlo náramně vhod, udělal se výplach, když pomineme energie nebo služby (třeba holič +50%), žrádlo, a skokana roku vyhrává prachsprosty obyčejný stolní olej, 25kc vs 40-60 za litr teď. Všechno důsledek nesmyslných lockdownu. Proto je tolik Čechů v polských a německých obchodech. A taková masirka, že jejich potraviny jsou horší je směšná, oni jsou mnohem náročnější a nesnědli by kdejaký drek jako Češi. Když mě tady chtějí okrádat tak bohužel většinu peněz z principu utrácím v cizině.

0 Citovat

Ale tak o tom, že vše seženu buď v Polsku nebo Německu levněji snad nemá cenu diskutovat ne? Na tom se shodneme všichni.

0 Citovat

Uz jsem to prestal cist  jen jsem to tak proletel  , vitam zpet  Krakose a davam mu  rovnez  za  100 bodu Jen bych tam vic zduraznil to rozdeleni  rizikovych skupin ,ale on neni striktne pro  povinnost ockovat  60 + V te skupine totiz mohou byt lide kteri proste ohrozeni nejsou   Registroval jsem i vyjadreni Valka ze  povinne  ockovani nic neresi,  takze pravdepodobne muzu zatim zustat v klidu :-)) Bohuzel za oknem je opet klasicke Irsko ,ale jeste slibuji  tenhle tyden nejake  to slunicko  takze uvidime  

0 Citovat

Já bych se Mikre moc neradoval. Začíná to vypadat tak, že očkovaní budou moci cestovat jen s PCR testem a neočkovaní vůbec. Teď se k tomu přidalo Bulharsko a uvidíme do Vánoc :-( , takové krávoviny se šíří rychle.

0 Citovat

MIGUELAS napsal(a):

...., a skokana roku vyhrává prachsprosty obyčejný stolní olej, 25kc vs 40-60 za litr teď. Všechno důsledek nesmyslných lockdownu.....

ale no, kazdy tie info prekruca na svoj obraz, prva cena v akcii,.....inak teraz si mozes skocit do penny maju ho za 34, a tich faktorou tam je viac co zvisuju cenu, ale ten tvoj lockdown rozhodne nieje tim hlavnim 

a urcite to sem asi nepatri. 

0 Citovat

Peter_15. Proč by to sem nepatřilo. Zdražování je přímý důsledek pandemie, zavírání, výpadky, zpřetrhané dodavatelské vztahy, paradox, že vše je drahé a lidé jsou zoufalí, že i o to drahé se poperou, protože se jim v reklamách lije do hlavy ať kupují, že nebude. Občas je to pravda, že zboží není, na takové uhlí si počkáš i dva měsíce. A na cenu se neptej, buď ber nebo vezme jiný. A kdybych měl napsat, o kolik zdražil koks tak se po*eres. To už se fakt někomu vyplatí zazimovat barák a odjet za teplem. 

A když už jsme u toho blbého oleje tak si vezmi kalkulačku a spočítej si to. Fakt se vyplatí sednout na bus za 50 nebo tam jet autem taky za 50 pro dvě věci jakoby v akci. I to jízdné zdražilo, kdybys náhodou nevěděl.

0 Citovat

Zdražování není důsledek pandemie, ale záminka. Nebo snad podle tebe zdražil AdBlue ze 6,90 Kč/litr na 90 Kč/litr kvůli Covidu?

0