Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Á, sakra 😂

0 Citovat

Ty hotely pro služební cesty budou otevřené vždycky (teda ty, které se rozhodnou zůstat otevřené) a i dříve to byla obecně výjimka i jiných zemích. 

0 Citovat

Jenže kolik hotelů se rozhodne zůstat otevřených. Sami přiznávali, že je pro ně skoro výhodnější dostat alespoň nějakou kompenzaci, než otevřít a být ve ztrátě.

0 Citovat

Myslíte ty hotely, co dlouhodobě okrádají cizince, ale podpora z peněz českých daňových poplatníků jim najednou přijde vhod. Jo, tak těch mi fakt líto není. Zvláštní, že si ještě můžou vybírat tak, aby vydělali co nejvíc. Žijeme holt v době pozdního kapitalismu.

0 Citovat

https://www.idnes.cz/zpravy/doma...domaci_kop

Takže slovenský "lockdown"? Žádný tlak na home office, školy a školky otevřené? Jo, protože ve fitku se nakazí spousta lidí, je mi to jasné. Takže jo, místo efektivních opatření bude zase taková ta dlouhá agónie. Zajímalo by mě, kam až nás chtějí zadlužit. Mám takový dojem, že už v lednu vypadnu do nějaké exotiky.

 

0 Citovat

No zrovna hotely si na moc velké peníze při kompenzacích nesáhly. Vzhledem k fixním nákladům pro některé opravdu nedává smysl otvírat. Že se ze státního rozhazuje ve velkém mi taky vadí, ale ještě víc mi vadí navyšování cen s odůvodněním, že loni nebyla sezona. 

0 Citovat

Když jsem viděl ceny hotelů v červenci u nás, tak jsme jeli šetřit na Santorini.

0 Citovat

Tomu se říká podnikatelské riziko. Vážím si těch podnikatelů, kteří měli dvě mozkové buňky a mají vždycky finanční polštář - přesně jak by mít měli. Chápu taky, že nemohli počítat s tak dlouhou krizí. Pak tu máme ale velkou sortu podnikatelů, co hned natáhnou ruku směrem ke státu a ani jim to nepřijde ponižující. Tu obecnou velkorysost, která tu ohledně náhrad byla, moc nechápu, nedávala smysl ani s ohledem na zaměstnanost (v Česku je nezaměstnanost 3 %).

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Horší = více hospitalizací, JIP a úmrtí. Když nakonec zůstane Covid varianta théta, která nakazí každého, ale s projevy na úrovni horeček a bez dlouhodobých následků, tak budeme za vodou. Ale také může vzniknout superzabiják. Nevíme. Ale zkoušíme to v praxi. Jako v Černobylu selhání reaktoru.

Může, ale nemusí, pravděpodobnost je minimální, ale hlavně to nesouvisí s rozšířením covidu, jak jsi psal dříve.

"Více hospitalizací, JIP a úmrtí" za den nebo celou vlnu spojenou s danou variantou? U nakažlivejsi varianty to je víc na den v době vrcholu, ale celková čísla jsou podobná. Je to náročnější pro zdravotníky, ale dřív za námi.

Co s Černobylem? Tvé neustálé obavy mi spíš připomínají postoj Německa k jádru po Fukusime.

0 Citovat

Na patria.cz píší:

EU podpoří 9měsíční platnost vakcíny proti koronaviru při cestování (Bloomberg)

Itálie teď něco takového schválila. Nemám čas hledat dál, ale vypadá to, že kdo se nepreockuje, bude s ním zacházeno jako s neockovanym třeba i v létě, kdy covid ani nebude problém a snad už nebude ani dále. Ještě že jsem očkování odložil na konec července a cestování si plně užívám teď. Na jaře se přeočkovavat určitě nebudu, i kdybych měl v létě cestování omezené. 

 

0 Citovat

Bodaj by to tak brali aj rakusania od januara s johnsonom

0 Citovat

Tak logicky, že to musí podpořit, protože jinak by de facto přiznali, že očkování nefunguje. Spíš jsem zvědavý, jak to bude s uznáváním protilátek. To je asi teď jediné, co dává smysl. 

0 Citovat

Ako tak cul citam rakusanov, tak ti chcu tretou davku uz po 6mesiacoch, johnson druhu po mesiaci a potom zas po 6mesiacoch. Teda ak to dobre chapem

https://www.sozialministerium.at...lden-.html

0 Citovat

No, já jsem byla dneska (páč nevěřím ani spoluobčanům, ani chaotickým nařízením a je to aspoň něco), takže srpen mám kdyžtak ještě krytý :D Ale tak kdo ví, radši neodhaduju, co budou pro cestování chtít příští léto. Italům počet nakažených stoupá až teď i tak jsou na tom líp než většina Evropy a to ani nemagořili s respirátory na ulicích, zato chtěli všude v interiérech roušku a prokázání očkování/testu. Takže Itálie je jeden z dobrých vzorů.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Může, ale nemusí, pravděpodobnost je minimální, ale hlavně to nesouvisí s rozšířením covidu, jak jsi psal dříve.

Existuje přímá úměra mezi vznikem mutace a počtem nakažených lidí. Ale je to jedno.

0 Citovat

Na ty protilátky bych moc nesázel. Rakušáci je jako jedni z mála uznávali, ale už přestali. 

0 Citovat

floodland napsal(a):

Tak logicky, že to musí podpořit, protože jinak by de facto přiznali, že očkování nefunguje. Spíš jsem zvědavý, jak to bude s uznáváním protilátek. To je asi teď jediné, co dává smysl. 

To možná, když na zjišťování protilátek chodíš každý měsíc. Tohle je u každého hodně individální. Už se zase dostáváme k tomu, k čemu je to očkování primárně určené - a v tom funguje. Pokud ti jde o nakažlivost, tak neočkovaní obecně zkrátka jsou infekčnější.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Na patria.cz píší:

EU podpoří 9měsíční platnost vakcíny proti koronaviru při cestování (Bloomberg)

Itálie teď něco takového schválila. Nemám čas hledat dál, ale vypadá to, že kdo se nepreockuje, bude s ním zacházeno jako s neockovanym třeba i v létě, kdy covid ani nebude problém a snad už nebude ani dále. Ještě že jsem očkování odložil na konec července a cestování si plně užívám teď. Na jaře se přeočkovavat určitě nebudu, i kdybych měl v létě cestování omezené. 

Tak to je velká paráda, možná si konečně v létě zajedu i do Itálie nebo Řecka a další mainstream místa, která jsou jinak plná turistů. Snad se do boosteru nebude chtít hodně lidem. 

0 Citovat

Uz tu mame dalsiu znepokojivu mutaciu z Botswany, este bude vzruso ... vyzera to, ze si budeme pichat vakciny ako inzulin :D

0 Citovat

@ Miguelasi s tim holicem jsi me pobavil  ja nemam vlasy  ani vousy strihane bez 2 mesicu  uz  3 roky   Naposledy na konci ledna 2019 :-) asi 3x uz byl malicko problem na pasovce  v Eidhovenu chteli at se podepisu ,v Praze jen pri priletu pokyval hlavou s poznamkou ze mi to narostlo a pri odletu me kamera nepustila,  tak me zavolal  a ze pry kdyz nemam v pase aktualni podobu, ze nemuzi chodit pres automat   No ale  bezdomaci  na me obcas mavaji  v Omanu se jedna zena  chytla za srdce  No a tezko  me nekdo  nekde prepadne , spis utece  :-) akorat v USA meli tehdy  jak sestrelili dvojcata problem a to byl jeste kulturni  zastrih ,zato v Maroku jsem byl boss a oslovovali me Alibaba :-))  Asi bych si mohl tady privydelat v prestrojeni Santy  v lete v CR chtel po me jeden ozrala darky  :-))

0 Citovat

Jsem zvědavý, jak dlouho bude covid pas v EU nakonec platit https://zahranicni.hn.cz/c1-6700...avrhuje-ek

0 Citovat

A je to tady, koncici  sebranka  vyhlasila nouzovy stav  ,pokud by se to tykalo jen  toho aby mohli posilit nemocnice  armadou  a jine vicemene administrativni veci, tak budiz  jenze oni to zneuziji na pomstu lidem ze je nezvolili  Na Slovensku se uz bouri hlavne ockovani ze se to tam dotkne vsech , to jsem zvedavy  co v CR a ceho se to bude tykat  Premyslim ,jestli jim to nemuze jeste Ustavni soud smest ze stolu  Maji tim vlastne nemezene pravomoce 

edit: aha tak Snemovna to jeste muze zrusit ale kolika hlasy disponuje nyni  Snemovna  a funguje vubec ?  

0 Citovat

JardaM napsal(a):

Tak to je velká paráda, možná si konečně v létě zajedu i do Itálie nebo Řecka a další mainstream místa, která jsou jinak plná turistů. Snad se do boosteru nebude chtít hodně lidem. 

Jedno přísloví říká: Přej a bude ti přáno - dej a bude ti dáno. Tak jsem zvědavý, jak si se svým přáním vůči ostatním a myšlením hlavně na sebe užiješ léto...

0 Citovat

@Libor_S: Ty seš vážně neskutečný demagog. Já že myslím hlavně na sebe? Jak můžeš napsat tohle někomu, kdo se naočkoval a dodržuje neustále všechny opatření a nešvejkuje? Na rozdíl od antivaxeru, kvůli kterým máme zrušené plánované operace, další nouzák a pravděpodobně i lockdown. Fakt že tě huba nebolí. 

Na chřipku se taky každoročně přeoočkovává, já jsem na to zvyklý, ale přesvědčit se nikdo o ničem nenecháte, jak už psal @LL. Tak co mám jako dělat? Když tady dělám pro @lma výpočty, argumentuju, házím statistiky, grafy, úryvky z rozhovorů, nemá to cenu. Pak sem nalítne vaše antivax grupa, začne vyřvávat o propagandě, totalitě a fašismu, dá si navzájem +1 a jste všichni spokojení. Tak už můžu jen každému popřát, ať si žije tedy podle svého, ale zase je to podle tebe špatně.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

[citace="JardaM"]

Tak to je velká paráda, možná si konečně v létě zajedu i do Itálie nebo Řecka a další mainstream místa, která jsou jinak plná turistů. Snad se do boosteru nebude chtít hodně lidem. 

Jedno přísloví říká: Přej a bude ti přáno - dej a bude ti dáno. Tak jsem zvědavý, jak si se svým přáním vůči ostatním a myšlením hlavně na sebe užiješ léto...

[/citace]

Nechceš se nechat přeočkovat a "propadne" ti očkování? Tak se nedá nic dělat, seď doma a přej ostatním, kteří si na ten booster skočí, že oni cestovat budou moci :)

0