Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

lma napsal(a):

Tvl k čemu to očkování tedy je ? Skoro 90% proočkovanost a ?!

Aby nebylo moc mrtvých. V Portugalsku zatím dobrý. Snad jim to vydrží.


deaths.png

0 Citovat

@lma Třetí včelku nezvazim, jakmile bude pro můj ročník k dispozici, tak okamžitě jdu. Spíše zvážím cestování po Evropě (už kdysi jsem tady nastínil, že si myslím, že dalším krokem k očkování pro vycestování vymyslí povinnost testů, a už je to tady, před půl rokem jsem tady predikoval inflaci kvůli převisu peněz a stalo se, pominu to, že pár lidí tady mi to mělo za zlé).

Jsem ochoten test podstoupit nebo v nejhorším případě i zaplatit při cestě do exotiky na druhý konec světa třeba na tři týdny nebo měsíc, nikoli však kvůli vikendovemu breaku do Lisabonu. Tak alespoň u mě Portugalci nebo Bulhaři nebo kdo všechno ty povinné testy schválil nebo s tim přijde, si na*rali do vlastního hnízda a jako turistu mě tam neuvidí. Btw máme teď v domě dva Covid+, má drahá polovička a další člen domácnosti, díky očkování velmi mírný až žádný průběh a po třech dnech návrat čichu.

0 Citovat

Dalsi  rana opatrenim proti Covidu   3x naockovany prezident  ke kteremu meli pristup jen lide ,kteri museli mit zvlastni  bezpecnostni opatreni je Covid pozitivni ,,,,,Tady neco nehraje ,bud je to lez a Zemanovi se proste udelalo blbe po prevozu do Lan,  nebo je to pravda a pak jsou vsechny blaboly o bezpodminecnem ockovani ,o noseni rousek ,co rousek respiratoru a dalsi sankce jen politickou manipulaci k ovladani lidi a k bohatnui tech co na Covidu postavili  bussines 

0 Citovat

@mikir: Vzhledem k slavné fotce z JIPky, kde nikdo neměl respirátor to spíš vypadá, že si s nošením respirátoru kolem něj nikdo nedělal hlavu.

Další zpřísnění po Portugalsku je v Itálii, do skiareálů jen s očkováním nebo po prodělání, už žádné testy, což je důležitý info, jestli tu někdo nemáte koupenou lyžovačku. V UK povinná karanténa po příjezdu z JARu, Namibie, Botswany, Zimbabwe, Eswatini a Lesotha kvůli nové mutaci. Nevypadá to vůbec dobře.

Povinnost testu k očkování viz Portugalsko a Bulharsko vnímám docela rozporuplně. Jasně, každý stát si může stanovit jaké chce podmínky na příjezd a chápu, proč chtějí mít turisty otestované, na druhou stranu pokud u X milionů lidí bylo hlavní motivací k očkování cestování, tak to může být problém. A ať se na mě Portugalci nebo Bulhaři nezlobí, ale zrovna kvůli nim si platit testy... Island nebo USA beru, ale.... :D 

0 Citovat

Tak testy jsou u nás pro očkované zadarmo, alespoň doufám, už to nestačím sledovat, ale jinak ano, je to opruz a kvůli Portugalsku ani Bulharsku bych to nedělal. Jinak test budou chtít v Portugalsku i při vstupu do baru nebo klubu🤣

0 Citovat

I do bince🙄

0 Citovat

To je zajimave jak se najednou ockovani vztekaji ,nejsem zase az tak skodoliby, ale urcite zadostiucineni  ve me je , akorat jeste ockovani maji testy zdarma kdezto neockovani si je musi platit Me osobne to stejne nepomuze ,protoze i kdyz treba nova vlada vrati  testy zdarna pro vsechny ,tak ja jakozto neplatic ceskeho zdravotniho systemu si je budu muset tak jak tak zaplatit ,ledaze by to nebylo postavene na  zdravotnich pojistovnach  Stejne je to nespravedlive ,protoze je EU a  zdravotni pojisteni si platim  V podstate, ale kdo neco chce, by to mel platit, ja test nechci ,ale musim ho mit,  tak at to zaplati  ten, co ho po me pozaduje 

Argument ze je to moje volba ,ze se mohu nechat naockovat  je irelevantni a nakonec se zacina ukazovat  ze i ockovani se budou testovat Cizi zeme zacinaji CR hazet vidle do jejich propagace  a nuceni  k ockovani za vyhody  a svym zpusobem je to vporadku ,,protoze poskytovani vyhod ockovanym  vuci neockovanym  neni spravedlive ,kdyz to nazvu hodne slusne ,osobne bych to nazval jinak  :-)

0 Citovat

Mám obavu, že za chvilku se budou očkování testovat všude, dávám tomu tak 14 dní a neočkovaní se nedostanou nikam a když, tak s karantenou 🤮🤮🤮

0 Citovat

Varianta Ný. Bude sranda.

0 Citovat

Jardo a Nuny, souhlasím, kvůli návštěvě evropské země se testovat nenechám, to raději nebudu rajzovat. Ale můžou to klidně zase nařídit i při pouhém tranzitu nebo jako podmínku pro nástup do letadla. Zadarmo to zatím je, ale určitě to nebude zadarmo při cestě zpět, a to se (nejen) z nějaké banánové republiky člověk pěkně prohne. Navíc tady visí nad člověkem černý Petr, že test bude pozitivní, což je v Česku problém a v cizině by to byly těžké s*acky. A dnes už věřím, že pozitivní může být každý a kdykoli.

To jsou samé negativní zprávy už druhý rok po sobě, jako by to snad bylo cílené. Neměl by tu po ránu někdo pozitivní info, ale nemyslím typu že se někde v zoo v horní dolní narodila žirafa.

0 Citovat

Hmm, včerejší zprávy byly stejně jako pár týdnů jenom nejmenovaný virus neznámého původu, politické krize, jenom jsme se vyhnuli polsko-běloruskému konfliktu. Ale vlekaři budou zasněžovat. To už jsem se vážně rozesmála. To jako myslejí, že je vláda nechá otevřené?

No, abych trochu odložila sarkasmus. Dobrá zpráva je, že příští rok se asi všichni (teda spíš ti očkovaní) podíváme daleko spíš do nějaké exotiky. Ti odvážnější z nás.

0 Citovat

Vtipnější je to vyžadování PCR testu po všech pro vstup do Bulharska a nově Portugalska. To je moderní ekvivalent výjezdní doložky. Sice ji člověk dostane, i když není ve straně, ale reálně to dost komplikuje cestování. Zejména pokud bude potřeba i pro tranzit nebo třeba návrat.

K tomu jako bonus časté změny, často platné od dalšího dne.

0 Citovat

Michal 👍

0 Citovat

Evropa chce zkrátka přijít na buben, se mi zdá. Jestli to takhle půjde celou zimu, tak si netroufnu odhadnout, do čeho se ta nahromaděná frustrace Evropanů přetaví. Ta pandemická situace i restrikce jsou letos jenom horší než loni. Nevěřím, že by v Číně ten virus vypěstovali záměrně, ale Rusku i Číně se destabilizace Evropy velice hodí do krámu. Nehledě na to, co všechno zadlužené evropské země zase prodají, že. Rozvody vody a elektřiny. Třeba.

0 Citovat

Miguelasi  testy mam pri kazde ceste od doby co byly narizene  a nejak nevim proc by mel byt PCR pozitivni  i kdyz verim ,ze je i bezpriznakovost , ale myslim ,ze kazdy vnima svuj stav a kdyz budu citit i bez tech priznaku ze to neni  uplne to prave orchove  tak na test nepujdu 

Jinak zalezi asi co za testovaci stredisko vyberes  kazde ma  nejake reference a kazde se da odhadnout, jaka skupina lidi tam chodi ,kdyz to bude nekde v nemocnici je pravdepodobnost  ze tam prijde i nakazeny  ,ale treba  na letisti v Dublinu ?  Sice tam delam  jen antigen ,ale stejne , nikam to nevozi delaji si to tam sami ty vysledky ,,,Nebo v CR chodim na covidpoint ,naprosto profesionalni  uroven usmevavavi ochotni jen s kraje nosu  ,kde snad i pripadna pozitivita nejde mozna ani odhalit 

Uz jsem i premyslel jestl ty testovaci strediska vlastne ani nemaji zajem  odhalit pozitivniho  jednak kvuli prace  navic a pak kvuli tem referencim ,,ale treba se mylim a mam jen stesti 

A cena ? on ten rozdil v PCR testu v zahranici a v CR uz tak markantni neni  alespon z meho pohledu kdyz si vse prevadim na Eura  

Jinak to co pise Michal taky palec nahoru   jen za totace  do lidodemo mohl kazdy  a PLF formular nahrazovala celni deklarace co vyvazis, poctive jsem tam zapisoval  snubni prstynek i  hodinky  kempovaci veci a podobne , obcas to i kontrolovali a hlavne to odfajfkli , jednou  v noci jsem projel otevrenou zavoru a pak se vracel pres pul  Madarska  ,protoze za mno jelo auto, co na me  blikalo a rekli mi, ze me asi nepusti do Rumunska kdyz jsem nezastavil 

0 Citovat

Varianta Ný, o které se vlastně ještě nic pořádně neví, ale už se straší, to je na poblití. Čím dál víc lidí to přestane brát vážně.

Varianta vykazuje mutace, kvůli kterým by mohla být nakažlivější.

0 Citovat

Vazne to neberu uz 2 roky tedy od zacatku ,jen se snazim vzdycky najit schudnou cestu jak s z tech nesmyslnych  restrikci ven ,je to cim dal vetsi bludiste 

Ale v podstate to ma dobry smer cim vic bude nakazenych tim vetsi bude promorenost a u te je dokazano,  ze ma mnohem vic imunity  nez jakakoliv z tech  vakcin  a hlavne tam neni zasah do tela nejakym experimentem 

No a taky bude cim dal mensi tlak na tu hrstku  tech co se nedali zmanipulovat a nepodlehli donucovacim praktikam 

0 Citovat

https://cnn.iprima.cz/nemocnice-...d=14359570

Nechapu proc na takove lidi nepoda nekdo trestni oznameni a ten clovek neni odsouzeny pro sireni poplasne zpravy  na to je prece zakon a  je to trestny cin Tenhle Ludwig je dlouhodobe jeden z nejhorsich fanatiku bohuzel jsou i dslsi podobni 

0 Citovat

ved podaj, co ti brani ... vsetci su strasne akcni a nahnevani ... ale tak maximalne pred monitorom

0 Citovat

Mikir: ja zas nechápu proč to trestní oznámení když máš pocit ze někdo spáchal trestný čin nepodas a proc by to měl dělat někdo za tebe

0 Citovat

Mikirovy vysněné soudní války epizoda 54: Ludwig

0 Citovat

Mozna bych i podal kdyz bych zil v CR ,at uz jsou nazory jakekoliv  tohle proste charakter poplasne zpravy ma a zada o okamzity lockdown ,strasi lidi ,kteri si nedokazi udelat vlastni nazory ,maji v tom chaos protoze i skutecni odbornici  stoji na dvou barikadach proti sobe  ,ale vim je to zbytecne to tady psat porad dokola ,ale zase jsem se nechal unest  

JInak kdyz uz tu pisu tak hlavne ze vcera Vojtech na tiskovce  rikal ze zadne zprisnovani  ted nebude  ze se pocka 10 dnu na vyhodnoceni a ejhle

Z Francie, Španělska či Portugalska se od pondělí neočkovaným ztíží návrat do Česka

To ze Afrika ma  mensi  nakazenost nez Evropa uz ani neresim  ,tedy ten zakaz  pricestivani do CR z tretich vyjmenovanych zemi ,,,

No nic zase se odmlcim abych to tak neplenil 

0 Citovat

mikir napsal(a):

No nic zase se odmlcim abych to tak neplenil 

děkuji

0 Citovat

Mikir je jen takový český bambula, keců mraky, ale pak je podělaný i z banálního výtěru nosu.

0 Citovat

Jinak se není čeho bát, Smejkal v kampani na očkování tvrdil, že úprava vakcíny na novou mutaci bude trval pár týdnů😂😂

https://www.youtube.com/watch?v=...%AD%C4%8CR

0