Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Tady je jasně vidět, že nějaké zavírání hranic, je naprostá blbost. Nefunguje to na ostrovech typu NZ a na pevnině to nebude fungovat nikdy. Vždy má někdo nějakou vyjimku (politik, palubní personál, řidič TIR, pendler...) a spolehlivě mutací propašuje. 

0 Citovat

To sice jo, ale jim jde o zpomalení a získání více času. Kdyby varianta byl průšvih, tak jako zodpovědná osoba budu radši, když u mě propukne o pár týdnů později a budu mít více informací i času na přípravu.

0 Citovat

Možná by měli jihoafričtí soudruzi použít ještě kouzelné slovíčko "rasismus" ...

0 Citovat

Kanada bude cestující testovat na letištích. A do výsledku karanténa. Vivat omikron.

https://www.novinky.cz/zahranicn...h-40379726

0 Citovat

Kondomedie pokračuje:

Bez příjezdových formulářů:  Pražský městský soud ve středu zrušil opatření ministerstva zdravotnictví, podle kterého se musely při příjezdu do ČR vyplňovat příjezdové formuláře. Zrušení nabyde účinnosti příští pondělí.
0 Citovat

Mıchal napsal(a):

Kanada bude cestující testovat na letištích. A do výsledku karanténa. Vivat omikron.

https://www.novinky.cz/zahranicn...h-40379726

Kromě Američanů, kteří na opatříní kašlou. Kanaďani jsou dobří klauni :D

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

Kondomedie pokračuje:

Bez příjezdových formulářů:  Pražský městský soud ve středu zrušil opatření ministerstva zdravotnictví, podle kterého se musely při příjezdu do ČR vyplňovat příjezdové formuláře. Zrušení nabyde účinnosti příští pondělí.

To už tu bylo někdy před měsícem nebo víc, ne? Pak to nějak upadlo v zapomnění, nebo co...

0 Citovat

Troufám si odhadnout, že MZ vydalo nové a zároveň stejné opatření.

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

Troufám si odhadnout, že MZ vydalo nové a zároveň stejné opatření.

Tak to bych vážně nečekal :-D

0 Citovat

Ahoj, mám dotaz ohledně Švýcarska, mohli byste mi prosím poradit? Chci jet 9-12.12. do Zurichu, letenky mám Praha - Zurich a zpět. Tím, že zavedli pro čechy 10denní povinnou karanténu, je to nereálné. Čistě teoreticky, pokud bych letěla z Berlína, uvedla německou adresu u koupě letenky, bude to někdo zjišťovat? Týkala by se mě i tak karanténa či nějaký postih...nechce se mi platit pokuta zrovna ve Švajcu. Zpět bych využila už letenku Zurich - Praha. Máte s tím někdo prosím zkušenost? Děkuji

0 Citovat

Mission Impossible. To, že poletíš z Německa problém neřeší. Navíc ti propadne zpáteční letenka Zurich - Praha. A obcházet restrikce zrovna ve Švýcarsku není ten nejlepší nápad. Je to národ bonzáků, takže bych byl opatrný. 

0 Citovat

Já bych to nezkoušel. Máte české občanství? První kontrola může být na letišti při odletu a pojedete domů. Varianta kontroly po příletu už bude dost mastná.

0 Citovat

Odletět asi půjde, ale skončí na letišti, protože nebude mít další plán. Teoreticky by to šlo uhrát na transit, ale to by musela mít jízdenky koupený dopředu a levný zrovna nebudou. 

0 Citovat

Pokud poletí z Vídně či Berlína, je dost malá šance, že by na příletu někdo něco kontroloval. Samozřejmě i plf by se muselo vyplnit podle toho.

Jinak můžu nabídnout odvoz do Curychu autem, ale až 12/12. :)

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

Troufám si odhadnout, že MZ vydalo nové a zároveň stejné opatření.

Nevim jestli je nebo neni nove opatreni ale i soud premysli  nekdy dost nelogicky  ty PLF zrusil jen pro individualni dopravu a ted bych kecal jestli jen pro ockovane ,ponechavam stranou ockovani ,neockovani, ale v letadle je jasne  z ktereho letiste cestujici priletel  pripadne i tranzit se da nejak vysledovat . ale autem projedu  klidne celou Evropu nikdo nevi kde jsem byl  na nejake party. s kym  jsem se setkal  doposud ockovany  nemusi mit ani test ,ale hlavne ze je mene nebezpecny nez cestujici v letadle ktery PLF musi vyplnit  a test ma ...Prece pocet cestujich v aute neni smerodatny  ,napriklad se stavim na demonstraci kde bude  tisice lidi pak sednu do auta a profrcim hranice aniz by nekdo neco  kontroloval ...fakt jsem mene nebezpecny nez  kdyz priletim spolu s 200 lidmi  v letadle pravdepodobne  kdy jsem predtim jel akorat z domu na letiste a jeste mam test ,,,?

0 Citovat

@ mxp krasna ukazka proc nadavam na vsechna opatreni ktere se maji dodrzovat pri cestach verejnou  dopravou ....kdezto pri  individualni doprave nic ,,a to nezminuju  kamiony ,pendlery , posadky  atd,...o politicich a diplomatech radeji ani nepsat,,,

Radeji resit nejake dalsi Maroko :-))

0 Citovat

kdo potřebuje cestovat pravidelně, nemůže všechny ty kraviny brát vážně.

0 Citovat

Já bych to nehrotil. Do pár dnů to tam nasekvenují taky. Řešil bych až podle situace den dva před odletem. Týden je teď strašně dlouhá doba.

Plus, neměl by ten zákaz být pro všechny, co pobývali v ČR a ne pro české občany?

0 Citovat

jasně že to je podle místa odletu a ne podle pasu.

0 Citovat

Vsak Irsko si to zjednodusilo  ,test vsichni  na prijezdu ,priletu, ockovani neockovani jen ockovanym udelali ulidbu ze staci antigen .. PLF taky vsichni  Jak moc to kontrouji nevim naposledy jsem priletel v rijnu a nikdo nechtel nic videt 

0 Citovat

Poliaci sa uz bavia na omicrone :)

 


war-on-covid.jpg

0 Citovat

Ahoj, možná se to bude týká více z nás. Vláda schvalila, že kdo nepůjde na 3. dávku, očkovací certifikát po 9. mesicich od druhé dávky přestane platit. Znamená to, že se už tímto certifikátem nemůžu prokazat ani v zemi, kde je podminka vstupu pouze ukoncene očkování 2. dávku? Dekuji

0 Citovat

Ne. Platí pravidla země, kam cestuješ. Kdyby byla Tečka červená, stačí stáhnout co vytisknout samotný QR kód. Na druhou stranu, to zkrácení platnosti může být celoevropské.

0 Citovat

tiskovy napsal(a):

Ahoj, možná se to bude týká více z nás. Vláda schvalila, že kdo nepůjde na 3. dávku, očkovací certifikát po 9. mesicich od druhé dávky přestane platit. Znamená to, že se už tímto certifikátem nemůžu prokazat ani v zemi, kde je podminka vstupu pouze ukoncene očkování 2. dávku? Dekuji

 

a jak to prosím chápete? Všude je napsané, že po 9. měsících přestane platit certifikát a platnost je od 1.1.2022. Tzn. byl jsem očkovaný v únoru, teď mě to platí, ale 1.1.2022 už ho budu mít naráz 2 měsíce neplatný ? Podle té logiky bych měl teda začít nové očkovací kolečko. A místo aby to bylo každému jasné a zobrazovalo se datum u certifikátu, tak to z té slavné Tečky odebrali.

0 Citovat

Protože to dělají idioti. Mě například není jasné, od kdy platí ta 9 měsíční lhůta. Z logiky věci bych očekával, že to má být od data 2. dávky, ale pokud se budu striktně řídit novými pokyny, tak od 1.1.2022 dojde ke zkrácení platnosti certifikátů na 9 měsíců. Nojo, jenže on ten certifikát začal platit až 14 dní po druhé dávce. Takže kdy dojde k zneplatnění?

0