Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

mirjur napsal(a):

@Kačka: děkuji.

@JardaM: proč sem pořád taháš nějaké rakoviny, kouření, alkohol... to už máme dávno vyřešeno, kvůli tomu nás nikdo nenutí se testovat, očkovat, nezakazuje cestovat - stačí před letem vystřízlivět. Tady se bavíme o něčem úplně jiném.

 

+ 100

 

...už to začíná vypadat jako koupenej zápas!!😁

0 Citovat

No já nevím, ale takovou sračku bych snad nenechal píchnout ani Trautenberkovi, a že by si ten pacholek za tu svou lakotu nějakou lekci zasloužil..

Jardo, těch vakcín asi dost zbude, takže žádné obavy.

 

 

 

 

0 Citovat

JardaM napsal(a):

@Kačka: Já už jsem tu psal, že mi je to jedno.  Nevšímám si, že bych nějak zuřivě bojoval. Ať si každý očkuje a neočkuje jak chce. Jestli nakazím neočkovaného a skončí v nemocnici, je mi to jedno. Nejsem finančně zainteresován v testování, očkování, anebo v čemkoliv se teď děje, takže opravdu, whatever :) Ale hezký protiútok, opravdu originální s tím Malým Jardou, kdybych pokaždé, když jsem to slyšel, dostal korunu, tak už si dám minimálně nějaký stát ZA KAČKU. Jo a mám v sobě AstraZenecu, takže článek od pana Kaliny se mě netýká.

@mirjur: Tvůj problém a to se týká hodně lidí, že jste uvěřili tomu, že jedno očkování bude opravdu ta TEČKA. Já od začátku říkal, že to není chřipečka, srali mě lidé s tím přirovnáním, ale i tak mi bylo celou dobu jasné, že se bude očkovat každý rok, protože covid funguje svými mutacemi jako chřipka. 

 

Je fakt, že raději skleničková (osobně preferuji LAHVINKOVÁ 🙏✌) než Malej JARDA 😁😁

0 Citovat

@mirjur: Já nevím, jak ti mám už jinak vysvětlit, že poukazuji na tu ironii. Ironii, že ve státu, ve kterém je statisticky dokázáno, že lidé na svoje zdraví opravdu serou, tak ohledně covid vakcíny najednou 1/3 národa má svoje tělo za chrám a chraň bohu do něj dostat to svinstvo! :D 

Jak říkám, je mi líto zdravotníků, podnikatelů, stánkařů, dětí na distanční výuce, my, kdo umíme přepočítávat statistiky víme, čí je to vina, ale jinak fakt whatever, co se ohledně covidu děje, já si žiju a cestuju normálně a v pohodě :)

0 Citovat

Jardo, tak to ale musíš napsat rovnou a srozumitelně, že poukazuješ na ironii, a ne na to jít oklikou, že o něčem svědčí, že se někdo nechá očkovat kvůli cestování... Tomu samozřejmě rozumím. :) Cestování zdar.

0 Citovat

JardaM napsal(a):

@mirjur: Já nevím, jak ti mám už jinak vysvětlit, že poukazuji na tu ironii. Ironii, že ve státu, ve kterém je statisticky dokázáno, že lidé na svoje zdraví opravdu serou, tak ohledně covid vakcíny najednou 1/3 národa má svoje tělo za chrám a chraň bohu do něj dostat to svinstvo! :D 

Jak říkám, je mi líto zdravotníků, podnikatelů, stánkařů, dětí na distanční výuce, my, kdo umíme přepočítávat statistiky víme, čí je to vina, ale jinak fakt whatever, co se ohledně covidu děje, já si žiju a cestuju normálně a v pohodě :)

 

Jardo, já poslední dva roky žiju jak nikdy před tim✌😁

 

Ale cpát tu geneticky upravenou sračku děckám, to mě fakt zvedá ze židle. Když mi řekne můj syn, že nenapere-li to geneticky upravené COSI "dobrovolně" do sebe ( naprosto zdravej a vitální 17 letej kluk), nepojede na lyžák...jsem FAKT NASRANÁ. A napadá mě jediný: Už s tím očkováním jděte fakt do prdele🙏 🙏❗Malej, velkej, kdokoli!

0 Citovat

@mirjur: Tenhle příspěvek jsem psal před hodinou.

@Miguelas: Ano, však já jsem nikdy nikde nenapsal, že za každou rakovinu si může člověk sám. Jen poukazuji na tu ironii, že najednou ve státě, který je v TOP 10 nejtlustších státech na světě, úplný TOP v alkoholu, v TOP 3 v kouření v Evropě a v TOP 10 v rakovinách tlustého střeva na světě (donedávna první) a vyhlášeným kašláním na prevence jak ze strany lidí, tak praktických lékařů je hlavním tématem posledního roku: "Co s vámi udělá očkování na covid za 20 let"

@Kačka: Žiješ si jak nikdy předtím, ale seš fakt nasraná a posíláš lidi do prdele, ok :D

0 Citovat

JardaM napsal(a):

@Kačka: Žiješ si jak nikdy předtím, ale seš fakt nasraná a posíláš lidi do prdele, ok :D

Nejsem si jistý, jestli jsi pochopil, o co Kačce (a potažmo dalším) jde. Ale nechme toho, je to pořád dokola a nikam to nevede. Zatím.

0 Citovat

JardaM napsal(a):

@mirjur: Tenhle příspěvek jsem psal před hodinou.

@Miguelas: Ano, však já jsem nikdy nikde nenapsal, že za každou rakovinu si může člověk sám. Jen poukazuji na tu ironii, že najednou ve státě, který je v TOP 10 nejtlustších státech na světě, úplný TOP v alkoholu, v TOP 3 v kouření v Evropě a v TOP 10 v rakovinách tlustého střeva na světě (donedávna první) a vyhlášeným kašláním na prevence jak ze strany lidí, tak praktických lékařů je hlavním tématem posledního roku: "Co s vámi udělá očkování na covid za 20 let"

 

Co se mnou udělá očkování za 20 let je opravdu jedno (já teda zkusím odolat, ale i kdybych musela hlavu sklonit, doufám, že tančit nikdy nepřestanu!), každopádně co udělá očkování našim dětem, to mi nikdy jedno nebude. Můj syn měl Covid 2x. Stravuje se vzorově, hraje fotbal, denně trénuje, drží životosprávu a postavu má jak Adonis (FAKT je můj!!🤷‍♀️😁).. Pokaždé spal 2x déle než normálně, trochu víc mě objímal a sám od sebe vypl PC. Toť vše. 3 dny a cajk. Proto mu mám nechat píchnout geneticky upravenou látku do těla, když ti, které by tím (na úkor své budoucnosti!) měl chránit, vakcínu odmítají? Máš děti, Jardo? Nevím... Moc to tu nečekuju. Ale tohle je fakt bizar🤷‍♀️  

0 Citovat

Začíná to tady sklouzávat moc do osobní roviny, nad nutný rámec diskuze o covidu, takže se loučím :)

0 Citovat

CESTUJI za KAČKU napsal(a):

[citace="JardaM"]

@mirjur: Já nevím, jak ti mám už jinak vysvětlit, že poukazuji na tu ironii. Ironii, že ve státu, ve kterém je statisticky dokázáno, že lidé na svoje zdraví opravdu serou, tak ohledně covid vakcíny najednou 1/3 národa má svoje tělo za chrám a chraň bohu do něj dostat to svinstvo! :D 

Jak říkám, je mi líto zdravotníků, podnikatelů, stánkařů, dětí na distanční výuce, my, kdo umíme přepočítávat statistiky víme, čí je to vina, ale jinak fakt whatever, co se ohledně covidu děje, já si žiju a cestuju normálně a v pohodě :)

 

Jardo, já poslední dva roky žiju jak nikdy před tim✌😁

 

Ale cpát tu geneticky upravenou sračku děckám, to mě fakt zvedá ze židle. Když mi řekne můj syn, že nenapere-li to geneticky upravené COSI "dobrovolně" do sebe ( naprosto zdravej a vitální 17 letej kluk), nepojede na lyžák...jsem FAKT NASRANÁ. A napadá mě jediný: Už s tím očkováním jděte fakt do prdele🙏 🙏❗Malej, velkej, kdokoli!

[/citace]

 

@ Kačka, ty máš sedmnáctiletého syna??  Tos ho musela mít na ZŠ!

S tím lyžákem, to bych mohl pomoct, jsem Krakonoš!

0 Citovat

JardaM napsal(a):

Začíná to tady sklouzávat moc do osobní roviny, nad nutný rámec diskuze o covidu, takže se loučím :)

 

Já se teda rozhodně neloučím! Právě díky osobní rovině. 

👉 Neuhnu ✌

👉 Svou hlavu hlouposti a bezpráví nikdy neskloním❗

👉 A nikdy nebudu mlčet,  když mám chuť křičet 🤷‍♀️

0 Citovat

Koukam jak se to tady zase zvrhlo :-) jeste ze za tim tentokrat nejsem, asi jako ambasador Ryanairu  poprosim O Learyho o nejake dalsi Maroko:-)  Jen ne v Dublinu , sice kdysi tu byla hlaska ,ze jsem bratranec Venclovskeho , ale v prosinci tu do more fakt nelezu :-)

Jinak souhlas s mirjurem a Jardovi polozim takovou malou otazku je kazdorocni ockovani proti chripce povinne ? Predem upozornuju ,ze netvrdim ,ze Covid je chripka ,ale Tetanus a dalsi , co se ockuji vicemne jednou, nebo jednou za mnoho let, to taky neni  A jeste neco Jardo ,whatever  nejsi zcela jiste, kdyby tomu tak bylo , tak  do te takove me krevni skupiny ( i kdyz kazdy ma tu svou )  nesijes jak buldog 

A jen mimo tema Krakonosi  ja jsem trener lyzovani  a 3 roky mi roste plnovous ,akorat ze  cervenou barvu na sjezdovce nemusim , navic ruda rtenka je kompromitujici material ,to radeji ten BUM ,za me se to sice jmenovalo RUM ,ale to je fuk a v poctech si asi trosku chybel ,na ZS jeste ne ,holky v 9.nemely o spoluzaky zajem ,ale  na stredni uz to bylo lepsi i kdyz u me to teda nasledky nemelo :-) ,az po dalsich dvou letech, kdy ze me byl  vzorny PTP i kdyz jsem chvili navadel stihacky na pristavaci drahu :-)

Jinak mam ted velkou vyhodu, nemusim nadavat na testovani a i kdyz strasi  s 10000 Kc  pokuty, tak muj nazor zustane jako obvykle stejny  Vcelka nebude, ani prvni ,ani druha ,ani treti ,ani ta kazdorocni  , stejne jako nikdy nebyla ta protichripkova 

Akorat mam takove zivotni kredo : Nikdy nerikej nikdy  a  pokud nejde o zivot jde o hovno : -)

0 Citovat

CESTUJI za KAČKU napsal(a):

Pokaždé spal 2x déle než normálně, trochu víc mě objímal a sám od sebe vypl PC. Toť vše. 3 dny a cajk. Proto mu mám nechat píchnout geneticky upravenou látku do těla, když ti, které by tím (na úkor své budoucnosti!) měl chránit, vakcínu odmítají? 

Odporúčam návštevu nemocníc, ktoré kolabujú. Tam by si videla aká je to "chrípočka" a aký ľahký priebeh to môže mať🤦‍♂️ Naozaj IQ test národov.

0 Citovat

Kačka: tam jen nutne myslet na to, že u dětí za dobu ci je covid vzrostl tzv.PIMS-TS syndrom, který se po jiných nemocech tolik nevidi. Není casty, je poměrně vzácný, ale hodně zavazny. Asi tak ze zdraví třicátnici konci na ecmu, pravděpodobnost je mala, ale nikdo neví na koho to muze spadnout... to si pak risk/benefit musi každý zvážit sam...

nicmene ze ma člověk strach ockovat svoje děti plne chapu a jsem asi i rad ze to ted řešit nemusím 

0 Citovat

[citace="CESTUJI za KAČKU"]

 

Můj syn měl Covid 2x. Stravuje se vzorově, hraje fotbal, denně trénuje, drží životosprávu a postavu má jak Adonis (FAKT je můj!!🤷‍♀️😁).. Pokaždé spal 2x déle než normálně, trochu víc mě objímal a sám od sebe vypl PC. Toť vše. 3 dny a cajk. Proto mu mám nechat píchnout geneticky upravenou látku do těla, když ti, které by tím (na úkor své budoucnosti!) měl chránit, vakcínu odmítají? Máš děti, Jardo? Nevím... Moc to tu nečekuju. Ale tohle je fakt bizar🤷‍♀️  

 

No argumentovat tím, že 17ti letý kluk měl mírný průběh covidu ......  omg

0 Citovat

Syn mého podřízeného, který má 30 let, ztratil chut a čich a chuť ještě nenabyl zpět. Už je to rok. Co jsem četl studie, pravděpodobnost, že ji znovu získá je naprosto minimální. To by asi Kačka nebyla ráda, kdyby si nemohla vychutnat to víno co pořád konzumuje. Já jsem ztratil chuť a čich na 2 dny a bylo to hrozné musím říct.

Jinak s očkováním dětí mám taky problém. Za mě nejčistší varianta dneška je naočkovat staré a nemocné. Ti zatěžují v drtivé většině zdravotníctví a vytváří tím problém, který máme. Nutnost naočkovat všechny podle mého padla s poznáním toho, že naočkovaný stejně covid přenáší i když mín. Pokud budou všechny rizikové skupiny naočkovány, není důležité, jestli budou naočkovány děti. Ty si vytvoří stejně přirozenou imunitu, která je jak všichni ví daleko lepší a v ČR ji vzhledem k naší světovosti velká většina dětí již má a kdo ji nemá, ji získá v dalších dvou měsících, jak bude tato vlna klesat.

Kde vidím největší problém je očkování vakcinou vyvinutou proti alfě. Nějak nechápu, proč už není vakcína proti deltě. Teda vlastně chápu :-)). To je taky důvod, proč se já do třetí dávky taky nebudu hnát. Určitě se nepůjdu očkovat v březnu, kdy mi těch 9 měsíců vychází. To postrádá logiku úplně se očkovat před letními měsíci vakcínou , o které tvrdí, že má účinnost max. 6 měsíců a zatím se ani neví, jestli bude na omicron učinkovat. Takže pokud zůstane platnost očkování, i když si zajdu na třetí dávku až na podzim (po 14 měsících od druhé dávky) a zároveň bude pořád nutnost očkování pro cestování, tak půjdu až na podzim. Raději si zajdu jednou za dva měsíce na protilátky, jak to ted dělám a mám přehled, jak na tom asi jsem. Pokud nebude možné v létě bez očkování nikam cestovat, tak se naočkuju, ale bude to čistě kvůli cestování.

Shrnu svůj dnešní dlouhý příspěvek. Osobně jsem pro povinné očkování rizikových supin (důchodci, nemocní, obézní (většinou nemocní)), které zatěžují zdravotnictví z 95%. Ale očkovat vakcínou vyvinutou proti omicronu (pokud možno nejnovější mutaci) a ne proti alfě a ideálně vždy na začátku podzimu.  Ale Fiala hodil aspoň prozatím do jakéhokoliv povinného očkování vidle, takže se uvidí, jak to nakonec dopadne. Samozřejmě dobrovolné očkování zdarma bych ponechal pro všechny.

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

Syn mého podřízeného, který má 30 let, ztratil chut a čich a chuť ještě nenabyl zpět. Už je to rok. Co jsem četl studie, pravděpodobnost, že ji znovu získá je naprosto minimální. To by asi Kačka nebyla ráda, kdyby si nemohla vychutnat to víno co pořád konzumuje. Já jsem ztratil chuť a čich na 2 dny a bylo to hrozné musím říct.

Jinak s očkováním dětí mám taky problém. Za mě nejčistší varianta dneška je naočkovat staré a nemocné. Ti zatěžují v drtivé většině zdravotníctví a vytváří tím problém, který máme. Nutnost naočkovat všechny podle mého padla s poznáním toho, že naočkovaný stejně covid přenáší i když mín. Pokud budou všechny rizikové skupiny naočkovány, není důležité, jestli budou naočkovány děti. Ty si vytvoří stejně přirozenou imunitu, která je jak všichni ví daleko lepší a v ČR ji vzhledem k naší světovosti velká většina dětí již má a kdo ji nemá, ji získá v dalších dvou měsících, jak bude tato vlna klesat.

Kde vidím největší problém je očkování vakcinou vyvinutou proti alfě. Nějak nechápu, proč už není vakcína proti deltě. Teda vlastně chápu :-)). To je taky důvod, proč se já do třetí dávky taky nebudu hnát. Určitě se nepůjdu očkovat v březnu, kdy mi těch 9 měsíců vychází. To postrádá logiku úplně se očkovat před letními měsíci vakcínou , o které tvrdí, že má účinnost max. 6 měsíců a zatím se ani neví, jestli bude na omicron učinkovat. Takže pokud zůstane platnost očkování, i když si zajdu na třetí dávku až na podzim (po 14 měsících od druhé dávky) a zároveň bude pořád nutnost očkování pro cestování, tak půjdu až na podzim. Raději si zajdu jednou za dva měsíce na protilátky, jak to ted dělám a mám přehled, jak na tom asi jsem. Pokud nebude možné v létě bez očkování nikam cestovat, tak se naočkuju, ale bude to čistě kvůli cestování.

Shrnu svůj dnešní dlouhý příspěvek. Osobně jsem pro povinné očkování rizikových supin (důchodci, nemocní, obézní (většinou nemocní)), které zatěžují zdravotnictví z 95%. Ale očkovat vakcínou vyvinutou proti omicronu (pokud možno nejnovější mutaci) a ne proti alfě a ideálně vždy na začátku podzimu.  Ale Fiala hodil aspoň prozatím do jakéhokoliv povinného očkování vidle, takže se uvidí, jak to nakonec dopadne. Samozřejmě dobrovolné očkování zdarma bych ponechal pro všechny.

Kdo by to byl řekl - naprostý souhlas ✌🙃

Chuť jsem ztratila a bylo to fajn. Za 3 dny 2 kila dole🙏 Každopádně toho kluka je mi líto, tohle nikdo nechce dýl jak tejden!

0 Citovat

V českých zemích se očkuje od roku 1821. První vakcína byla proti pravým neštovicím.

Povinné očkování proti spalničkám se v Československu zavedlo v roce 1969. „Očkováno bylo celkem 140 tisíc dětí ve věku od 11 měsíců do 3 let,“ zní v dobové reportáži. Nemoc před rokem 1970 postihla ročně asi 600 lidí na sto tisíc obyvatel. Ve čtrnáctimilionovém Československu to dělalo přes osmdesát tisíc případů.

 

 

0 Citovat

guessWho napsal(a):

[citace="CESTUJI za KAČKU"]

Pokaždé spal 2x déle než normálně, trochu víc mě objímal a sám od sebe vypl PC. Toť vše. 3 dny a cajk. Proto mu mám nechat píchnout geneticky upravenou látku do těla, když ti, které by tím (na úkor své budoucnosti!) měl chránit, vakcínu odmítají? 

Odporúčam návštevu nemocníc, ktoré kolabujú. Tam by si videla aká je to "chrípočka" a aký ľahký priebeh to môže mať🤦‍♂️ Naozaj IQ test národov.

[/citace]

 

Tady ty apely, ať jdou lidí pomáhat do nemocnic ještě frčí?

Já v nemocnici pracovala dost dlouho, takže o manipulaci s lukrativní diagnózu Covid+ vím své.

Že jsou lidí na ventilatorech a JIP v šíleném stavu? Jistě. A kde jinde by tito pacienti měli ležet? Na ORL? Každopádně tam tak byli vždy. Pamatuji si léta, kdy jsme na JIP měli 5 pacientů na UPV a ani jeden neměl víc jak 50. A pozor - ještě nebyl Covid! 

A že kolabují nemocnice? Pamatuji si interní oddělení, kde jsme měli 8 přistýlek na standardních pokojích a párkrát další 3 lůžka na chodbě. Před Covidem.

Netvrdím, že je Covid chřipečka. Je to svinstvo a nikomu to nepřejí. Nicméně plošné povinné očkování bez uvážení (test přirozených protilatek, konzultace s praktickým lékařem..) nepovažuji za ukázku zdravého IQ 😉

0 Citovat

guessWho napsal(a):

Odporúčam návštevu nemocníc, ktoré kolabujú. Tam by si videla aká je to "chrípočka" a aký ľahký priebeh to môže mať🤦‍♂️ Naozaj IQ test národov.

Klasický diskuzní faul, vložit oponentovi do úst něco, co nikdy neřekl a zuřivě s tím polemizovat, ty chrípočko😛😂

0 Citovat

@niemandos: +1, souhlas, přesně tak by to mělo být. A pak teda v návaznosti na to dořešit všechny ty současné restrikce.

0 Citovat

norbic napsal(a):

No argumentovat tím, že 17ti letý kluk měl mírný průběh covidu ......  omg

O to tu přeci jde. Že risk/benefit analýza vychází u dětí úplně jinak než u důchodců.

Když se podívám na data mzcr za listopad, tak vidím:

relativní pozitivita testů: 21% neočkovaní, 18% očkovaní

7 denní počet zemřelých na 100 tis. v rámci skupiny: 7,4 neočkovaní, 3,8 očkovaní

Čili: vakcinace nemá vliv na šíření infekce a účinnost ochrany před úmrtím je lehce pod 50%. Dost chabé argumenty na zavedení plošné a povinné vakcinace.

0 Citovat

Nuny napsal(a):

Klasický diskuzní faul, vložit oponentovi do úst něco, co nikdy neřekl a zuřivě s tím polemizovat, ty chrípočko😛😂

Ani nie 😉 reagoval som aj všeobecne na jej všetky príspevky viz. citácia "Už s tím očkováním jděte fakt do prdele".

0 Citovat

Niemandos +1

Jinak do povinného očkování nehodil vidle jenom Fiala, ale i Česká vakcinologická společnost.

Česká vakcinologická společnost ČLS JEP nesouhlasí se zavedením povinného očkování proti covidu-19 u lidí starších 60 let. Naopak u vybraných profesí jej podporuje. Na twitteru to v pátek uvedl předseda společnosti Roman Chlíbek. 

Odborníci z ČLS JEP svoje rozhodnutí zdůvodňují tím, že každý by měl mít vlastní zodpovědnost za přístup ke zdraví a prevenci. "Ano bez očkováni to nepůjde. Motivace a argumenty pro seniory jsou jasné, mělo by to jít i bez povinnosti, která se těžko bude vymáhat," napsal Chlíbek s tím, že očkování u seniorů stoprocentně podporují a každý senior by měl být očkovaný.

S povinným očkováním pro určité profese nemají vakcinologové problém. "Naopak zavedení profesního očkování u vybraných skupin považuje za nejvýznamnější součást preventivních opatření profesionálů v době pandemie," uvedl Chlíbek

0