Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

MIGUELAS napsal(a):

Tak furt třeba má FR Aqabu z Vídně 13.12. za 5e. Pokud tam někdo potřebuje, dokoupit, to už i průměrný oběd v hospodě stojí víc, navíc se zárukou prebookovani nebo vrácení peněz.

Edit co čtu nové podmínky vstupu, na které odkazuje Libor S před chvílí, tak bych do Jordánska jako očkovaný nejel ani hovno.

Pokud tam (do Akaby) někdo potřebuje, tak poletí za jakékoliv peníze.

0 Citovat

MIGUELAS napsal(a):

Tak furt třeba má FR Aqabu z Vídně 13.12. za 5e. Pokud tam někdo potřebuje, dokoupit, to už i průměrný oběd v hospodě stojí víc, navíc se zárukou prebookovani nebo vrácení peněz.

Edit co čtu nové podmínky vstupu, na které odkazuje Libor S před chvílí, tak bych do Jordánska jako očkovaný nejel ani hovno.

Ahoj, muzes prosim preposlat ten link od Libora Sna podminky do Aqaby, co o nem pises ? Mam let v patek 17.12. s Wizz, dik

0 Citovat

1smrk: to bylo asi toto: https://www.mzv.cz/amman/cz/zpra...pdate.mobi

0 Citovat

Rozdíl od předchozího je v tom, že musíš podstoupit test po příletu i jako očkovaný. Takže 1 tis v čudu a riziko, že budeš pozitivní a vánoce strávíš v hotelu v Jordánsku.

Jinak pravděpodobnost že odletíš je stejně dost nízká. Přečti si diskuzi výše.

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

Rozdíl od předchozího je v tom, že musíš podstoupit test po příletu i jako očkovaný. Takže 1 tis v čudu a riziko, že budeš pozitivní a vánoce strávíš v hotelu v Jordánsku.

Jinak pravděpodobnost že odletíš je stejně dost nízká. Přečti si diskuzi výše.

Jasne, diky za info. Je to cele kravina - priletis s negativnim PCR, tam ti udelaji dalsi PCR a pusti te do zeme bez znalosti vysledku (o zadne karantene nez bude vysledek se nikde nepise).

Jak to bude s Wizz na toho 17.12. jsem teda zvedav, na jejich webu to maji vysedle, nejde koupit let, kontaktoval jsem Pelikana (mam to pres ne) a cekam

0 Citovat

Na 90% to nepoletí. Pokud by to letělo, mohl bych tě pozvat do salonku, kdyby teda normálně fungoval, což nefunguje. Ale i kdyz to poletí, tak já na to kašlu. Nemůžu si dovolit riziko, že tam zůstanu. Schválně jsem si vybral zemi, kde žádné testy po příletu nebo před odletem nebyly nutností. Tudíž když to zruší budu jen rád. Můžeme zkusit i požádat o kompenzaci, i když Wizz to bude svádět na omikron a blababla. 

Pokud Pelikan něco zjistí, tak to sem prosím dej. 

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

Na 90% to nepoletí. Pokud by to letělo, mohl bych tě pozvat do salonku, kdyby teda normálně fungoval, což nefunguje. Ale i kdyz to poletí, tak já na to kašlu. Nemůžu si dovolit riziko, že tam zůstanu. Schválně jsem si vybral zemi, kde žádné testy po příletu nebo před odletem nebyly nutností. Tudíž když to zruší budu jen rád. Můžeme zkusit i požádat o kompenzaci, i když Wizz to bude svádět na omikron a blababla. 

Pokud Pelikan něco zjistí, tak to sem prosím dej. 

nize info od Pelikana

je nejake moznost storna tech letenek z nasi strany ?

 


vystrizek.png

0 Citovat

Storno možné není. 

Že tak odpověděli Pelikánovi ještě neznamená, že to opravdu poletí. Uvidíme. Já za letenku dal 500 Kč, takže ji s klidem odepíšu.

0 Citovat

Toto vlákno jsem přestal číst 26.11., když jsem v závěru cesty po Maroku a Západní Sahaře (s noční jízdou pod krásně viditelnou Mléčnou dráhou po odlehlé silnici se zastávkami a další den s dopoledními přeháňkami a dokonce bouřkami, které tam měli u Smary po 26 letech) neměl čas ani na CL. Po dočasném odvyknutí z CL jsem pár dní ani neměl chuť tento web otvírat a týden trvalo, než jsem se pomalu vrátil, ale toto vlákno jsem si otevřel až teď jen proto, abych sem postnul něco, co podle mě pěkně shrnuje situaci, ale s čím asi nadzvednu zdejší přátele nekonečných covidových restrikcí:

https://www.reflex.cz/clanek/kom...aktik.html

Edit: Ten úvod je na můj vkus zbytečně ostrý, já jsem byl donedávna k opatřením poměrně tolerantní, ale mohlo by se to ukázat později jako pravdivější, než se zdá teď.

4 Citovat

Jak mám brát vážně někoho, kdo dává na stejnou úroveň tlak na očkování jako hromadné vraždění? To je naprosto nechutné.

16 Citovat

Jako principielně má pravdu, ale pak prostě musí mít elektivní péče přednost, nemocnice si budou nechávat nějakou rezervu na JIPkách a na zbytek mohou vzít občas někoho s covidem. Zbytek bude mít smůlu. Nebo já nevím, jak to jinak zařídit. Píše, že má každý právo si rozhodnout o svém zdraví. Tak jo, tak nabídka je taková, buď očkování, anebo si v případě nemoci počkáte na volné místo v nemocnici. Stejně jako při jiné péči. Běžně se na neakutní operace čeká týdny i měsíce, no tak v tohle případě to bude stejné.

3 Citovat

Bohužel ono to není rozhodování jen o svém zdraví, to si každý může i teď vybrat, jestli se nechá očkovat nebo nenechá (tedy dokud to není/nebude ze zákona povinné). Pro většinu národa je to spíš rozhodování o tom, jestli bude moct jít na pivo, ke kadeřnici, cestovat...  Pokud je běžný život podmíněn nějakým očkováním, je to špatně. To je jako kdyby rodičům dítěte při narození řekli nemusíte ho nechávat očkovat, ale v tom případě nebude moct ven, nevezmou ho do školky, nepůjde na žádný koncert, bude doma jako ve vězení... pak je ta "svobodná" volba jasná.

3 Citovat

@mirjur: Počkej a nejsou náhodou u dětí nějaká očkování povinná a pokud je dítě nemá, tak nemůže do školky? 

13 Citovat

@mirjur: ono to opravdu není rozhodování jen o svém zdraví. Jedná se nakažlivou nemoc a jde o ochranu společnosti, nikoliv jen jednotlivce. A i když očkovaní mohou hypoteticky nakazit další lidi (už to, že jsou očkovaní, snižuje pravděpodobnost nákazy), jejich virová nálož je menší a tudíž pro své okolí méně nebezpeční. Ale to je pořád dokola, přitom jde pouze o statistiku.....

9 Citovat

JardaM: jsou? to nevím... ale myslím, že ne. Taky se to nedávno řešilo, že rodiče nedávají děti očkovat proti spalničkám, TBC... asi to není povinné. Ale toto mám dávno za sebou, tak nechci kecat. Dobře, byl to jen příklad, co mě zrovna napadl, ale myšlenka je snad jasná.

0 Citovat

To, že rodiče nedávají očkovat povinná očkování, neznamená, že nejsou povinná. 

15 Citovat

tbu napsal(a):

A i když očkovaní mohou hypoteticky nakazit další lidi (už to, že jsou očkovaní, snižuje pravděpodobnost nákazy), jejich virová nálož je menší a tudíž pro své okolí méně nebezpeční.

Tohle možná platilo před deltou. Novější studie, pokud vím, v zásadě říkají, že virové nálože u očkovaných/neočkovaných jsou podobné.

2 Citovat

@mxp: fajn, pošli sem, prosím, odkaz na nějakou recenzovanou studii, která toto potvrzuje.

Mimochodem, jak to bude v případě omikronu, se ještě spolehlivě neví...

3 Citovat

Tak nakažlivé budou obě skupiny. Rozdíl bude pravděpodobně v tom, po jakou dobu a v jaké intenzitě. Teoreticky se dá i říct, že naočkovaní mohou nakazit více lidí, protože v případě bezpříznakového průběhu a absence testování o tom ani nemusí vědět. 

1 Citovat

Ja znam nekolik pripadu,kdy i neockovani byli v konaktu s nakazenym a covid nedostali Je to individalni,takze ani to,ze ockovany bude mit lehci prubeh nemusi byt zaruceno a povinne ockovani je diktatura a bude novou vladou jiste  zruseno dobrovolni hasici,policie, 60+ atd Vojtech je pomatenec a v zouvalstvi ze konci ,cimz asi prijde i ochranku a po setmeni nebude moct  vystrcit nos ,chce jeste rychle uskodit co to jen jde

0 Citovat

Omikron vypadá zatím pořád víc a víc na velký dobrý:-)

https://www.novinky.cz/zahranicn...e-40381111

0 Citovat

tbu napsal(a):

@mxp: fajn, pošli sem, prosím, odkaz na nějakou recenzovanou studii, která toto potvrzuje.

https://www.thelancet.com/journa...4/fulltext

https://www.medrxiv.org/content/...21261387v1

https://www.ucdavis.edu/health/c...ted-people

0 Citovat

Hm... teoreticky ano. Avšak pokud je člověk bezpříznakový, tak AG test to s velkou pravděpodobností nezachytí, ať je očkovaný nebo ne. Pokud má člověk kontakt s pozitivním, tak se testuje PCR testy - opět platí pro obě skupiny. Očkovaný se může zdarma preventivně otestovat PCR testem 2x do měsíce (pokud se dobře pamatuji), neočkovaný ne.... Takže hypotéza, že naočkovaný může šířit koronavirus, aniž o tom ví, na rozdíl od neočkovaného, je, dle mého názoru, na vodě :-)

 

3 Citovat

tbu napsal(a):

Pokud má člověk kontakt s pozitivním, tak se testuje PCR testy - opět platí pro obě skupiny.

Opravdu tohle platí? Moc se v tom nevyznám, ale co jsem slyšel v mém okolí, tak očkované na testy nikdo neposílal, pokud neměli příznaky.

0 Citovat

No atˇje to jak chce, když je problém, tak se má řešit tam kde je. A to je dle mého naočkovat povinně staré , nemocné a obézní osoby, kteří zahlcují v drtivé většině nemocniční systém. Pochopím ještě zdravotníky a zaměstnance v sociálních služná. Ale na co policajty a hasiče??? Ano naočkovat u doktora s přihlédnutím k jejich stavu a s případnou péčí a kontrolou po očkování a ne na výstavišti nebo obchodnáku. Očkovat malé děti vakcínou, která at´si kdo chce co chce říká, není vyzkoušena z pohledu vedlejších dlouhodobých účinků, je svinstvo. A na základě toho pak perzekuovat nenaočkované děti ve školách je svinstvo ještě větší.  To, že naše vakcinologická společnost není pro povinné očkování důchodců svědčí o tom, že je budˇnekompetentí, podplacená, nebo ví víc než my o vedlejších účincích vakcíny. Nevím, co je horší. To, že někdo neustále píše o pár dětech co leží na JIP, je manipulace jako svině. Statistiky hovoří naprosto jasně. Děti s Covidem nemají problém a není jediný důvod je očkovat.  Právě naopak. Prodělání covidu jim zajistí lepší, dlouhodobější imunitu. To je jako by měl soused problém s alkoholem a starosta vesnice by zakázal prodávat chlast v hospodě všem, aby se ten chudák neupil. Možná to není nejlepší příklad, ale vystihuje to dnešní situaci nucení malých dětí do očkování proti něčemu, s čím nemají problém, aby se ochránili jiní, co se očkovat nechtějí. Sám jsem se nechal naočkovat hlavně z toho důvodu, že jsem věřil, že očkování a kolektivní imunita tuto pandemii ukončí. Bohužel se ukázalo, že i očkovaní jsou přenašeči a dlouhodobá kolektivní imunita navozená očkováním  je mýtus. Takže očkovat děti je blbost nejhrubšího zrna. 

8