Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Původně to byla karanténa. 

0 Citovat

Mně to komplikuje tu lednovou Bogotu. Snad se to do té doby usadí. Bude to ještě zajímavé. 

 

0 Citovat

[/citace]

Spíše mi vypadl kus věty, jak jsem to párkrát přepisoval. Psal jsem o mojí rodině. 

[/citace]

Jasně. :-)

0 Citovat

floodland napsal(a):

Původně to byla karanténa. 

Jo, pro pár zemí. Teď je pcr pro všechny. Plus ještě jeden test po příjezdu.

Naštěstí se dá jet autem...

0 Citovat

torpy68 napsal(a):

Som na tom podobne. Vcera kupovane letenky na Silvestra do Rima. Hotel storno zdarma do 29. Na test AG pojdem az 30. Tak rozmyslam ci to risknut, a popripade obetovat 1 noc. Idem na 4 noci, ale dalsie 3 v inom hoteli s moznym stornom az po vysledku testu. Nastastie je aj v BA moznost testu 30, aj 31.12. Ale zas 30€ navyse za 2 osoby. Je to cele znechucujuce.

Mě zkrátka připadá, že se za dva roky vůbec nic nezměnilo. Už zase musíme řešit takovouhle pitomou koordinaci a riskovat peníze. A je to vlastně horší, protože ty české antigeny mají teď platnost jenom 24 hodin (na Slovensku asi to samé). A abych byla upřímná, tak pokud půjdu na ten test bez příznaků, tak se o výsledek opravdu moc nebojím. O tom, jak nepřesné jsou antigeny, toho už bylo napsané dost.

1 Citovat

@Alena: Já měl třeba antigen negativní s jasnými příznaky covidu, který se pak potvrdil druhý den PCR. Znám lidi, co zase byli falešně pozitivní. Antigeny jsou totální sra*ka a spoléhat se na ně, když mám letenku a bookly auto a ubytko... to je pekelná představa.

3 Citovat

Je to trošku taková ruská ruleta. Proto se zemím,  kde je nutný jakýkoliv test po příletu raději vyhnu.

2 Citovat

torpy68 napsal(a):

[citace="Alena Svobodová"]

Ta Itálie mi teda fakt radost neudělala. Dva dny zpátky jsem koupila do Itálie letenky a rezervovala hotel na Silvestra. Protože jsem jsem jim věřila, že nebudou otravovat s testem. Ó, ta naivita. Nemusím dodávat, že kdyby to šlo zdarma zrušit, tak to udělám. Aspoň že v Praze se dá najít místo, kde udělají antigen i 30. prosince. Samozřejmě že za to musím dvě stovky, které jsem mohla využít líp.

Som na tom podobne. Vcera kupovane letenky na Silvestra do Rima. Hotel storno zdarma do 29. Na test AG pojdem az 30. Tak rozmyslam ci to risknut, a popripade obetovat 1 noc. Idem na 4 noci, ale dalsie 3 v inom hoteli s moznym stornom az po vysledku testu. Nastastie je aj v BA moznost testu 30, aj 31.12. Ale zas 30€ navyse za 2 osoby. Je to cele znechucujuce.

[/citace]

Za všechno může Wizz. Kdyby neprodával letenky za 2 eura,ale řekněme za 100, tak by vás částka za test určitě tolik nepohoršovala :-).

4 Citovat

No krása no. Můžu jít zdarma na PCR test, kde jsou výsledky do 48 hodin. Itálie uznává PCR test starý 48 hodin. Nebo mě víceméně nutí bez štemplu od obvodního lékaře platit za antigen. Kde se dozvím výsledek v době, kdy už nemůžu nic zrušit. Takové krásné volby... Jako by někomu šlo jenom o to tahat z lidí prachy, hmmm :D

1 Citovat

Proč v tom hledáte furt spiknutí? Antigen je prostě málo spolehlivý test, jehož výhodou je rychlost, snadnost použití a cena. Kdyby šlo udělat PCR na počkání za stovku, tak by antigeny nikdo nepoužíval. A kvůli těmto omezením má krátkou platnost.

A že PCR trvá dlouho je jen důsledek vlády, že neměla kapacity laboratoří v prioritách a spoléhala na antigeny. Dítě jde každé pondělí ve škole na PCR test a odpoledne mi přijde výsledek. Škola si udělala smlouvu s laboratoří a ta si na ně vyhradila kapacity. Takže to jde.

6 Citovat

Že řešíte letenky za 2 Eura. Já teď platil školní lyžařský kurz (5.400,- za 5 dní bez skipassu) v půlce ledna a nikdo mi doposud nebyl schopen sdělit, jak to bude fungovat, když neočkovaní musí mít negativní PCR. Fajn, před odjezdem se otestuje, ale jak zajistí škola testování během kurzu? Nikdo nic neví, hlavně, že záloha na kurz je nevratná.

2 Citovat

 

[/citace]

Za všechno může Wizz. Kdyby neprodával letenky za 2 eura,ale řekněme za 100, tak by vás částka za test určitě tolik nepohoršovala :-).

[/citace]

U mna za to Wizz nemoze. Ale Ryanair. :)  Cena bola trochy vyssia, ale test je drahsi. Akoze asi to risknem. Pokial je to pred odletom tak je to este ok. Keby to vyzadovali po prilete tam, tak by som do toho nesiel. Mna len serie, ze kazdy stat si to robi ako chce. Tak potom zrusme EU greenpasy, a nech ide kazdy podla seba.  A to som este zvedavy co vymyslia nasi chytraci do konca roka, lebo sa urcite nebudu chcet nechat zahanbit.

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

Stejně tak umře někdo, kdo by umřel i bez covidu, ale mu to započítají, protože je to momentálně moderní. Bohužel už nikdo neověřuje, zda ti co umřeli, umřeli na svoje nemoci, nebo ne, ale tím že u nich byl prokázán covid, tak jsou jednoduše vykázáni jako covid oběti :-).

Na pitevní zprávu se píší hlavní tři důvody úmrtí. Co s tím dělají statistici, je už jiná otázka. Teta podlehla zápalu plic. Kdyby nedostala Covid, žila by. Zemřela na Covid nebo s Covidem? Za mě jsou tyto diskuse abstraktní, protože ČSÚ vydává statistiky úmrtí po měsících a ty desítky tisíc mrtvých v nich jsou jasně vidět jako nadúmrtí a neexistuje žádné relevantní zdůvodnění, proč by jinak zemřeli. Naopak se dá čekat, že až Covid skončí, tak průměrný počet úmrtí klesne, protože hodně lidí s křehkým zdravím již zemřelo. Smajlíkem končit nebudu.

5 Citovat

To se tam jistě říct nedá, protože kvůli Covidu se zase hodně lidí dostane do nemocnice pro ně příliš pozdě. 

2 Citovat

 

[/citace]

Na pitevní zprávu se píší hlavní tři důvody úmrtí. Co s tím dělají statistici, je už jiná otázka. Teta podlehla zápalu plic. Kdyby nedostala Covid, žila by. Zemřela na Covid nebo s Covidem? Za mě jsou tyto diskuse abstraktní, protože ČSÚ vydává statistiky úmrtí po měsících a ty desítky tisíc mrtvých v nich jsou jasně vidět jako nadúmrtí a neexistuje žádné relevantní zdůvodnění, proč by jinak zemřeli. Naopak se dá čekat, že až Covid skončí, tak průměrný počet úmrtí klesne, protože hodně lidí s křehkým zdravím již zemřelo. Smajlíkem končit nebudu.

[/citace]

 

To máš samozřejmě pravdu. Ale za min. rok myslím bylo vykazováno 30 tis lidí, že umřelo na s Covidem, ale když mrkneš na nadúmrtí, tak jich bylo jen 17 tis, pokud se nepletu. Tudíž těch 13 tis lidí by umřelo, i kdyby tu covid nebyl,  zjednodušeně řečeno. Myslím, že pokles úmrtnosti v příštích letech, pokud samozřejmě vyřešíme covid,  bude zcela zřejmý, protože lidi, co by normálně umřeli za 3, 4, 5 let na svoje nemoci, bohužel umřeli už ted v důsledku covidu.

1 Citovat

Na druhou stranu, když uvážím, že bude spousta nepodchycených lidí s rakovinou a dalšími nemocemi, kde díky covidu byla zanedbaná prevence a včasná léčba, tak možná ten pokles zase takový nebude, protože budou umírat zase tito lidi.

1 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

Ale za min. rok myslím bylo vykazováno 30 tis lidí, že umřelo na s Covidem, ale když mrkneš na nadúmrtí, tak jich bylo jen 17 tis, pokud se nepletu. 

A to se pleteš. Počet nadúmrtí byl loni vyšší než počet covid úmrtí. Na jaře jsem tu dával odkaz na odemčený článek Petra Koubského, kde to dopodrobna rozebíral.

PS Vážím si civilizované diskuse bez invektivů s argumenty. Konečně.


stats.png

3 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

[citace="floodland"]

To se tam jistě říct nedá, protože kvůli Covidu se zase hodně lidí dostane do nemocnice pro ně příliš pozdě. 

Na druhou stranu, když uvážím, že bude spousta nepodchycených lidí s rakovinou a dalšími nemocemi, kde díky covidu byla zanedbaná prevence a včasná léčba, tak možná ten pokles zase takový nebude, protože budou umírat zase tito lidi.

[/citace]

A píšu snad něco jiného?

0 Citovat

No mě by i docela zajímal dopad Covidu na statistiku sebevražd. 

0 Citovat

Nepíšeš. Já jen klikl na tebe odpovědět, ale myslel jsem to jako doplnění mého příspěvku :-))))

1 Citovat

Alena Svobodová napsal(a):

No krása no. Můžu jít zdarma na PCR test, kde jsou výsledky do 48 hodin. Itálie uznává PCR test starý 48 hodin. Nebo mě víceméně nutí bez štemplu od obvodního lékaře platit za antigen. Kde se dozvím výsledek v době, kdy už nemůžu nic zrušit. Takové krásné volby... Jako by někomu šlo jenom o to tahat z lidí prachy, hmmm :D

V Praze je mnoho míst, kde jsou výsledky PCR testu ještě ten samý den o půlnoci.

Na Zličíně, Hamr Braník (i ten druhý), Sapa a je jich víc. Výtěr z krku, výsledky vždycky do půlnoci.

Volné termíny téměř pořád.

0 Citovat

Když příbuzný chytl Covid, na na Ostravsku byly čekačky na samotný test i týden. Nakonec našel termín už za dva dny.

0 Citovat

No jo. Praha je Praha. Každý tam bydlet ale nemůže.

1 Citovat

Kde se ztratil Mikir?

1 Citovat

Špatně se mu dýchá. Vtípek

3