Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Mikir je génius. Permanentky zdarma pro očkované. Věřím  ale tomu, že by pak utíkal ještě ten den na píchanec a šel by klidně i 3x ročně.🤣🤣.

Teď už jen vyřešit, kdo by pak ty letadla a vše okolo zaplatil. Jedině ty neočkované nacpat do zavazadlových prostor a účtovat jim letenku jako v C. Pak by to třeba šlo. No ale a druhou  stranu, kolik by jich pak zůstalo neočkováných :-)))))

 

4 Citovat

Mikire, testování není žádné dlouhodobé řešení, protože ten virus tu zkrátka bude. Ale to asi melu hubou naprázdno. Jediný efekt je, že ani očkovaní nebudou cestovat nebo utrácet za služby. Pokud chtějí otravovat i očkované, tak příští rok vlády rovnou můžou říct očkování sbohem, protože pro drtivou většinu lidi bude postrádat smysl. A nechci odhadovat, co to vytváření další nasranosti ve společnosti způsobí.

Aktuální letenky na Silvestra nebudu rušit ani za cenu testu. Ale další cesty mám až v polovině února. Pokud do té doby Itálie a Španělsko nepovolí, tak ani já nepovolím a nechám si dovolenou na léto.

3 Citovat

Tiez ten test do Talianska na Silvestra absolvujem. Ale s velkou nechutou. Dalsie lety pokial bude treba ockovanym test v ramci EU nebudu.

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

Mikir je génius. Permanentky zdarma pro očkované. Věřím  ale tomu, že by pak utíkal ještě ten den na píchanec a šel by klidně i 3x ročně.🤣🤣.

Teď už jen vyřešit, kdo by pak ty letadla a vše okolo zaplatil. Jedině ty neočkované nacpat do zavazadlových prostor a účtovat jim letenku jako v C. Pak by to třeba šlo. No ale a druhou  stranu, kolik by jich pak zůstalo neočkováných :-)))))

 

Tak na Slovensku usporadali loterii kde se dala vyhrat znacna suma a nabizeji tusim 300 euro a stejne se jim seniori nehrnou Takze ono by to s tim ockovanim za permici nenuselo byt tak divoke ,ale nezakryvam ze bych to zvazoval, ale urcite ne kdyz by slo treba jen o rocni nabidku

0 Citovat

netreba ziadne sutaze a odmeny za ockovanie. to sa potom ludia naucia ze sa vlastne zdravie im este niekto zaplati. treba povinne ockovanie 60+ a vybavene

5 Citovat

Iny kraj, iny mrav :)

"Guatemalská vláda sa snaží podporiť očkovanie proti Covidu-19 aj tým, že novo očkovaným dá vrece ryže"

 

0 Citovat

tonic napsal(a):

netreba ziadne sutaze a odmeny za ockovanie. to sa potom ludia naucia ze sa vlastne zdravie im este niekto zaplati. treba povinne ockovanie 60+ a vybavene

 

Přesně tak. 

0 Citovat

tonic napsal(a):

netreba ziadne sutaze a odmeny za ockovanie. to sa potom ludia naucia ze sa vlastne zdravie im este niekto zaplati. treba povinne ockovanie 60+ a vybavene

Az na tu posledni vetu souhlas povinne ockovani je proste neprijatelne je to moje zdravi a nikdo nema sebemensi pravo o nem rozhodovat a uz vubec ne hazet vsechny 60+ do jednoho pytle je to stejne jako ty odmeny

Nemusim tu argumentovat ze vim jiste za plno 45+ ma horsi zdravotni stav nez 60 lety Ale 60+ bude povinny se nechat naockovat a 59 a 11  mesicu a  30 nebo 31 dnu ne? Schvalne jsem to takto napsal aby se zvyraznila ta absurdita 

Kdyz uz pripustim v ramci zdravotnicke statistiky jakousi vic rizikovou skupinu.,tak pak jedinny aspekt musi byt konkretni zdravotni stav toho jedince a ne 60+ a hotovo

1 Citovat

Jinak jeste k testum , dle reakci vetsiny jste se tedy nechali naockovat kvuli vyhodam 

Ja ockovani od zacatku pandemie odmitam i kdyz testy platim .takze za me bud nikdo ,nebo vsichni

A to ,ze si nemuzu zajit ani  s testem do hospody .do bazenu .k holici apod , je stejne jako rasismus a deleni lidi na podradnou kategorii

1 Citovat

Tak já se třeba nechal očkovat kvůli tomu, že jsem Covid prodělal mimo systém a tudíž se na mne nemohly vztahovat žádné úlevy. Očkování byla jediná cesta, jak to zlegalizovat. Na třetí dávku už nejdu. 

1 Citovat

mne cul dosla smska z nczi aj s kodom, vdaka ktoremu sa mozem prihlasit na tretiu davku, no problem je, ze mam len jednodavkoveho jansena a moznost pre druhu davku v systeme nevidim, na vyber len prva ci tretia davka. Som z toho volaky zmateny :)

0 Citovat

floodland napsal(a):

Tak já se třeba nechal očkovat kvůli tomu, že jsem Covid prodělal mimo systém a tudíž se na mne nemohly vztahovat žádné úlevy. Očkování byla jediná cesta, jak to zlegalizovat. Na třetí dávku už nejdu. 

Já se nechal naočkovat kvůli tomu, že jsem covid prodělal s dost vážným průběhem. A už se x-krát prokázalo, že vakcína snižuje riziko na vážný průběh. Ale vysvětlujte to některým retardům...

11 Citovat

[citace="mikir "]

 

Nemusim tu argumentovat ze vim jiste za plno 45+ ma horsi zdravotni stav nez 60 lety Ale 60+ bude povinny se nechat naockovat a 59 a 11  mesicu a  30 nebo 31 dnu ne? Schvalne jsem to takto napsal aby se zvyraznila ta absurdita 

 

to je jako argumentovat policajtovi, který ti dá pokutu za konzumaci alkoholického nápoje, že je ti skoro 18 - ve skutečnosti pouze 17 let 11 měsíců a 30/31 dnů

tohle ti nepřijde absurdní?

5 Citovat

Naočkovat jsem se nechala především z důvodu snížení rizika těžšího průběhu nemoci, ale i mírné symptomy a povinná izolace by mi zkomplikovaly život. Noční můrou je pro mě představa, že bych nakazila někoho, kdo pak bude mít těžký průběh, či dokonce zemře. Očkování nákaze sice neumí 100% zabránit, riziko ale rozhodně snižuje. Návštěva hospod, fitek, kin a snadnější cestování je pro mě příjemným, ale vedlejším benefitem.

7 Citovat

norbic napsal(a):

[citace="mikir "]

 

Nemusim tu argumentovat ze vim jiste za plno 45+ ma horsi zdravotni stav nez 60 lety Ale 60+ bude povinny se nechat naockovat a 59 a 11  mesicu a  30 nebo 31 dnu ne? Schvalne jsem to takto napsal aby se zvyraznila ta absurdita 

 

to je jako argumentovat policajtovi, který ti dá pokutu za konzumaci alkoholického nápoje, že je ti skoro 18 - ve skutečnosti pouze 17 let 11 měsíců a 30/31 dnů

tohle ti nepřijde absurdní?

Presne tohle jsem cekal ze to nekdo vytahne asi by se dalo najit vic vekove limitnich narizeni ,chtel jsem jen zduraznit ten nesmysl 60+ Skutecne je nutne brat v potaz jen aktualni zdrvotni stav jedince a nehazet vsechny do jednoho pytle 

Osobne me to az tak neboli jednak verim ze vyhlaska bude zrusena a pak kdyby nebyla tak budu operovat irskym obcanstvim pripadne kdybych dostal pokutu tak to asi napadnu u soudu nebo ji nezaplatim a pockam co bude

0 Citovat

Když něco platí od určitého věku nebo datumu, tak se nikdy nejde zavděčit všem. Spíš mě překvapuje, že Mikir, jako absolvent VŠŽ, vůbec nepochopil, jak to s tím věkem je. Ten komu bude 59 let 11 měsíců a 31 dnů se dočká povinnosti se nechat očkovat hned druhý den. A ne jak si Mikir naivně myslí, že se tomu vyhne. Takže prosím ještě jedno, vysvětli mi Mikire tu tvoji absurditu. Díky. 

6 Citovat

berda napsal(a):

Naočkovat jsem se nechala především z důvodu snížení rizika těžšího průběhu nemoci, ale i mírné symptomy a povinná izolace by mi zkomplikovaly život. Noční můrou je pro mě představa, že bych nakazila někoho, kdo pak bude mít těžký průběh, či dokonce zemře. Očkování nákaze sice neumí 100% zabránit, riziko ale rozhodně snižuje. Návštěva hospod, fitek, kin a snadnější cestování je pro mě příjemným, ale vedlejším benefitem.

Doufám, že se podle toho budeš řídit a v následující vlně omikronu vůbec nevylezeš ven, protože pro přenos této mutace jsou právě očkovaní tím největším rizikem.

"Dánske úrady tiež uviedli, že z vyše 3 000 prípadov omikronu bolo 75 percent medzi zaočkovanými dvoma dávkami a 9 percent medzi zaočkovanými troma dávkami, 14 percent bolo medzi nezaočkovanými. Krajina má zaočkovaných 77 percent obyvateľov."

https://spravy.rtvs.sk/2021/12/s...ok-europy/

1 Citovat

berda napsal(a):

Naočkovat jsem se nechala především z důvodu snížení rizika těžšího průběhu nemoci, ale i mírné symptomy a povinná izolace by mi zkomplikovaly život. Noční můrou je pro mě představa, že bych nakazila někoho, kdo pak bude mít těžký průběh, či dokonce zemře. Očkování nákaze sice neumí 100% zabránit, riziko ale rozhodně snižuje. Návštěva hospod, fitek, kin a snadnější cestování je pro mě příjemným, ale vedlejším benefitem.

Snizeni rizika tezeho prubehu je jen statistika, zaruku to neprinasi a lehky prubeh je jen 14 dnu izolace, takze to rozhodne nemuze komplikovat nejak vyrazne zivot a svedomi ze nekoho nakazim a on bude mit tezky prubeh, nebo dokonce zemre ,muze fungovat kdyz by tomu nakazeny vysel vstric umyslne ,vuci konkretnimu cloveku,. nebo i vuci cizim, kdyz budu vedet ze mam covid a budu ho sirit na coz pamatuje i zakon

0 Citovat

Statistika naprosto o ničem. Co daný článek vůbec nezmiňuje, je počet nakažených, kteří už Covid prodělali. To je pro mne relevantní údaj. To, že se naočkovaní musí jednou nakazit je zcela logické a nevím, co je na tom čísle překvapivého. Jak sám uvádíš, tak neočkovaných je 23% Z tohoto pohledu vypadá těch 14% neočkovaných jako slušný masakr. Statistika je vždy o úhlu pohledu. 

3 Citovat

Na světe jsou jenom dvě jistoty Mikire. Daně a smrt. Té první se zatím úspěšně vyhýbáš.

0 Citovat

[citace="floodland"]

Tak já se třeba nechal očkovat kvůli tomu, že jsem Covid prodělal mimo systém a tudíž se na mne nemohly vztahovat žádné úlevy. Očkování byla jediná cesta, jak to zlegalizovat. Na třetí dávku už nejdu. 

[/citace

Aha a jsme u toho na treti davku nejdes,takze vlastne priznavas ze vakcinam neveris a postradas smysl treti davky 

Ale potesim te s temi 59 lety jsi me nachytal na hruskach samozrejme moje blbost nejak jsem se nad tim primo nezamyslel j,en to videl jako 60+ ano 59 ne takze si sypu popel na hlavu , ale postoj s hazenim zdravych  60+ do jednoho pytle s chronickymi nemocnymi to nezmeni

0 Citovat

@floodland  tady nejde o to, že by se nemohli nakazit, ale o to, že to vypadá, že jsou výrazní přenašeči. Ano, nikde se tam ani nepíše, jak závažný to pro ně průběh má. Co se týká prodělání, tak na to bych moc nesázel z pohledu nenakazím se. V práci, z vlny co jsem onemocněl i já, už to znovu chytli čtyři, z toho 3 plně naočkovaní (poslední očkování v srpnu). Pravda, všichni měli téměř nulové příznaky a v normálním světě by s tím normálně chodili do práce. 

Edit: celkem nás to chytlo 10, ať víš, z jakého počtu.

0 Citovat

Vakcína má smysl pro ty, kteří Covid neprodělali, případně už mají nízké hladiny protilátek. V mém případě nemá přidanou hodnotu. Půjdu, pouze v případě nutnosti certifikátu kvůli práci. 

1 Citovat

2MartinVícha. Ale o tom to přesně je. Téměř nulové příznaky a mírný průběh. Pokud se nakazím, tak se nemám čeho bát. To že mohu někoho jiného nakazit? Ano mohu, ale nemám šanci to ovlivnit. To bych se musel testovat každý den a stejně nebude nikdy 100% jistota. U nás to v první vlně (před rokem) mělo 6 lidí ze 6 v domě. Od té doby pravděpodobně každý minimálně jednou znovu. Bez příznaků a bez karantény. Ano mělo by se jít správně na testy.....ale co by se tím změnilo?

2 Citovat

Zeptam se neco jineho v pripade onemocneni covidem je vseobecne 14 dnu izolace a po predchozich 3 dnech bez teploty test a konec karanteny pri negativnim vysledku Da se to nejak zkratit na 10 dnu coz se bere jako minimalni infekcnost?

Samotest asi nic neresi ,ale jak byly v lete ty testy pod dohledem on line jde to jeste a uznava se to jako prukazne k ukonceni izolace ci karanteny kdyz bude test negativni? Hmm vastne to byl jen antgen co? A to musi byt PCR

0