Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Proč tě to zajímá Mikire? S tvoji imunitou se přeci nemáš čeho bát. 

3 Citovat

mikir napsal(a):

Snizeni rizika tezeho prubehu je jen statistika, zaruku to neprinasi a lehky prubeh je jen 14 dnu izolace, takze to rozhodne nemuze komplikovat nejak vyrazne zivot 

Pro mě osobně i právě těch 14 dní izolace problém může být. Mám mamku ve vyšším seniorském věku, která je na mě z větší části závislá, proto by to nejen mně život zkomplikovalo. Samozřejmě by se to muselo nějak vyřešit v rámci rodiny (pokud bychom v izolaci neskončili všichni). Že se nikdy nenakazím si nemyslím, je pravděpodobné že tomu neuniknu, ale rozhodně tomu nepůjdu naproti a dále se budu snažit rizika snižovat.
Třetí dávku mám od tohoto pondělí.

0 Citovat

To víš, to tento absolvent VŠŽ nepochopí. Vše, co nechápe nebo mu nevyhovuje, jsou nesmysly. 

5 Citovat

floodland napsal(a):

Proč tě to zajímá Mikire? S tvoji imunitou se přeci nemáš čeho bát. 

O me nejde nejsem silenec abych se tu flakal s covidem

0 Citovat

Mikir: jakmile ses pozitivni tak mas 14 dnu  karantenu a pokud poslední tři dny nemas priznaky,  tak nemusíš na kontrolní test a karantena ti konci. Zkrátit nic nelze. Desetidenni karantena neni skoro rok.

0 Citovat

To jsem si nacetl ptal jsem se na to, kdyz bude nekdo po 10 dnech bez priznaku a udela si test co bude negativni a rovnez me zajima kdyz se po tech 10 dnech s nakazenym sejdu jestli plati stejne podminky jako kdyz s nim budu od zacatku nakazy Tedy po 5 dnech test a bez priznaku tak 7 den karantena konci nebo bez testu 14 dnu 

Trochu nelogicnost vidim v tom , ze na zacatku nakazy je jiste infekcnos vyssi nez po 10 dnech

0 Citovat

Viz příspěvek výše. Pozitivni mají karantenu do 14.dne bez ohledu na priznaky ci vysledek dalsich testu. Kdyz se s nim sejdes 10.den tak jdes do karanteny a on vedome siri nakažlivou nemoc.

Jiné podmínky platí pro izolaci ne kvůli pozitivitě ale kvůli kontaktu s pozitivním. Tam půjdeš po nějakých těch 7 dnech na test a když je negativni, tak karantena konci, tady se to zmírnilo.

0 Citovat

Karantenu beru ,ale nic nesiri pokud bude mit negativni PCR  test To sireni je nakonec individualni  kdyz jsou pripady ze  zili s nakazenym v jedne domacnosti a byli  dokoce neockovani a covid nechytli 

0 Citovat

První případy Omicronu v Hong Kongu měly pozitivní až druhý či třetí PCR test. A nějak se nakazil týpek zavřený v jiném pokoji. Takže nedovolil bych si tvrdit, že negativní PCR test je 100% garancí bezinfekčnosti.

3 Citovat

https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_lisv

Jedno z dalších deja vu týkajících se změn pomalu ze dne na den. Kolik let takhle máme fungovat?

Jak jsem zmiňovala, letenku na Silvestra ještě budu zachraňovat, protože byla dražší, ale v únoru mám jenom levňoučké letenky a jestli se nic nězmění, tak nasrat. Dovolenou si nechám na léto, kdy si najednou spousta zemí vzpomene, že turisty chce. Dřív maximálně nějaký last minute zájezd do exotiky.

1 Citovat

teď jsi jim to nandala :-)

2 Citovat

Alena: vždyť se ten semafor mění každý pátek celý rok, ze Vas to tak vykolejuje

2 Citovat

@Alena Svobodova: pokud jste očkovaná, nic se pro vás nemění, to mi přijde větší opruz, že chce Potrugalsko test při vstupu.

0 Citovat

tbu napsal(a):

teď jsi jim to nandala :-)

No co co. Je to to nejmenší, co můžu dělat. Být cynická svině, co si bude sedět na šrajtofli. Ty prachy budu v příštích letech potřebovat na běžné nákupy. Rozhodně nikam nepojedu, abych si (po třetí dávce očkování) nechala před odletem dělat dva PCR a tři anální testy a hned po příletu mě dva namakaní černoši vedli do tmavé místnosti, aby mi strčili tyčku do nosu a do zadku znova. Sotva vyjdu z letiště, už mě všichni upozorňují, abych si znova nasadila respirátor. Necestuju pro to napětí, jestli někam vůbec dostanu a jestli a za kolik peněz se včas dostanu zpátky.

1 Citovat

klija napsal(a):

@Alena Svobodova: pokud jste očkovaná, nic se pro vás nemění, to mi přijde větší opruz, že chce Potrugalsko test při vstupu.

Pro mě konkrétně ne. Zatím. Síří mě ten princip a automatičnost, s jakou se k těmhle praktikám změn ze dne na den naši vládci vracejí.

0 Citovat

Alena Svobodová napsal(a):

No co co. Je to to nejmenší, co můžu dělat. Být cynická svině, co si bude sedět na šrajtofli. Ty prachy budu v příštích letech potřebovat na běžné nákupy. Rozhodně nikam nepojedu, abych si (po třetí dávce očkování) nechala před odletem dělat dva PCR a tři anální testy a hned po příletu mě dva namakaní černoši vedli do tmavé místnosti, aby mi strčili tyčku do nosu a do zadku znova. Sotva vyjdu z letiště, už mě všichni upozorňují, abych si znova nasadila respirátor. Necestuju pro to napětí, jestli někam vůbec dostanu a jestli a za kolik peněz se včas dostanu zpátky.

Jestli počítám dobře, tak celkově 4x anální test? Nevím, co dělám špatně (nebo spíš dobře), ale s tímhle jsem se teda během covid cestování zatím nesetkal. Ale tak každý cestujeme jinak.

2 Citovat

... to jsou její tajné touhy :-)

4 Citovat

Budˇrád :-))

2 Citovat

@tbu: Taky se mi zdá, ta věta o dvou namakaných černoších mi přijde až moc konkrétní.

5 Citovat

Však koho zajímá nějaké Portugalsko? Nákupy v Primarku ve Vídni do 24 hodin jsou pořád bez omezení :-D a nějakých vyplňování formulářů. To samé polská Žabka.

2 Citovat

JardaM napsal(a):

Jestli počítám dobře, tak celkově 4x anální test? Nevím, co dělám špatně (nebo spíš dobře), ale s tímhle jsem se teda během covid cestování zatím nesetkal. 

Prováděli jej Číňané Japoncům. Asi odveta za Nanking.

4. 3. 2021 — Tokio žádá Čínu, aby přestala s  análními testy  na  koronavirus  u japonských občanů. Tvrdí, že to u nich vyvolává psychickou újmu.

0 Citovat

Alena Svobodová napsal(a):

Necestuju pro to napětí, jestli někam vůbec dostanu a jestli a za kolik peněz se včas dostanu zpátky.

Chápu. Cesta autem do Itálie byla v létě v pohodě, ale Azory z Německa na podzim, to byla noční můra, co vše se může pokazit. Třeba když jsem před odletem přišel na antigenní testy do špatné lékárny (firma měla ulici jen sídlo) a pak utíkal s dítětem v dešti na správnou adresu, aby mi nepropadla rezervace termínu.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

4. 3. 2021 — Tokio žádá Čínu, aby přestala s  análními testy  na  koronavirus  u japonských občanů. Tvrdí, že to u nich vyvolává psychickou újmu.



Tak ale tam byl největší problém, že k tomu používali baseballové pálky.

0 Citovat

Zlatá Florida, je tu 30 stupňů, moře má 23, kromě antigenu před odletem žádné opruzy a tady naprostá pohoda, bez roušek, covid se tu neřeší...

2 Citovat

V Dánsku neuvidí nový Matrix.

Dánsko kvůli rostoucímu počtu lidí nakažených koronavirem nařídí uzavření kin, divadel a koncertních sálů . Denní bilance případů nákazy jsou nyní v severské zemi rekordní: ve čtvrtek úřady ohlásily na 10.000 infikovaných, dnes ještě o tisícovku více. Asi u pětiny všech nakažených se prokázala varianta omikron . Kromě kin a divadel se zavřou také zábavní parky, muzea a galerie. Obchody a gastronomické provozy s plochou menší než 2000 metrů čtverečních musejí zavést limity na počet zákazníků, restaurace smějí mít otevřeno do 23:00.

0