Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Tak u víkendovky by šlo udelat test už doma a nechat si ho poslat na tečku. Jako nezletilý ma navic 5 PCR testů zdarma. 

0 Citovat

Michal _67 napsal(a):

jo, je to super... chápu, že se tím snaží lidi donutit naočkovat a mít jen variantu očkování nebo test, ale vracíme se tam, kde jsme byli loni.. Tedy, očkoval bych se, ale když na mě ještě nepřišla řada s další dávkou, budu zase občanem druhé kategorie i když jsem ochoten na jejich hru přistoupit?

To mě vede k otázkám, je 17-ti letý očkovaný brán jako dítě bez povinnosti testu? a jak to při příletu do prahy ochcat tentokrát? :D

Pro cestu zpátky vzít např. jízdenku z Prahy do Maďarska od RJ a tvářit se jako tranzit. A tu v příletové hale stornovat. 

Ale pro let z Budapešti by to bylo takové čudné.

0 Citovat

SPOLU to zvládneme :-) Máme za sebou svobodné volby, lidi si zvolili opoblok. Kdo je sledoval, jak se chovají v opozici, měl jasno. Takže můžeme akorát nadávat, ale musíme respektovat výsledky voleb....

1 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Tak u víkendovky by šlo udelat test už doma a nechat si ho poslat na tečku. Jako nezletilý ma navic 5 PCR testů zdarma. 

 

Tak na to jsem ovšem zapomněl... moc děkuji.. problem solved :D

Už jsem chtěl spoléhat jen na to, že Ryan neskenuje v Bergamu tečky a chybějící třetí dávku nebude řešit..

Michal napsal(a):

Pro cestu zpátky vzít např. jízdenku z Prahy do Maďarska od RJ a tvářit se jako tranzit. A tu v příletové hale stornovat. 

 

Ale pro let z Budapešti by to bylo takové čudné.

ČR ctí stejný režim pro tranzitující osoby stejně jako Rakousko?

0 Citovat

Doteď ctila. Otázka je, jestli jsme už nezválkovali... ;-)

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

Doteď ctila. Otázka je, jestli jsme už nezválkovali... ;-)

 

prubnu to, kdyžtak se o mě dočtete na seznamu, že mě nevpustili do letadla i s tečkou :D

0 Citovat

Možná se ptám úplně blbě, ale jak je to s jednodávkovou vakcínou J&J, víte někdo? Nechal jsem si jí dat teprve minuly měsíc, takže mám jen jednu dávku a na žádnou další zatím ani nemám nárok a mít ještě nějakou dobu nebudu. Je to nějak ošetřeny?

1 Citovat

A taky otázka aby to respektovali na letišti odletu 

0 Citovat

Vojtech Hajek: za dva měsíce od první davky můžeš jít na preockovani

0 Citovat

Tweet ministerstva zdravotnictví asi 10 minut zpět: Podmínky vstupu do ČR se zpřísňují pouze pro cizince. Takto bude ještě dnes upraveno ochranné opatření. Při jeho přípravě a zveřejnění došlo k nedorozumění. Omlouváme se všem, kterých se mohla tato chyba dotknout, za způsobené komplikace.

Jen doufám, že je to oficiální účet a ne parodie, abych nešířil dezinformace...

0 Citovat

Vladko napsal(a):

Tweet ministerstva zdravotnictví asi 10 minut zpět: Podmínky vstupu do ČR se zpřísňují pouze pro cizince. Takto bude ještě dnes upraveno ochranné opatření. Při jeho přípravě a zveřejnění došlo k nedorozumění. Omlouváme se všem, kterých se mohla tato chyba dotknout, za způsobené komplikace.

Jen doufám, že je to oficiální účet a ne parodie, abych nešířil dezinformace...

 

teď to bylo v TN.. předpokládám tedy že to asi padlo..

 

"nedorozumění".. spíš bych řekl že stihli dostat takovou čočku, že to radši zrušili :D

2 Citovat

Je to skutečně oficiální vyjádření tiskového odboru MZ, prostě "nedorozumění":-)

0 Citovat

No napřed psali, že od 27.1, pro cizimce a od 3.1. už pro všechny. Tak to jsem zvědavý...

 

0 Citovat

To nedorozumění jim nějak nevěřím 

0 Citovat

Taky ne, zkusili to, dostali "zpětnou vazbu" a radši to odpískali.

 

 

0 Citovat

Pavel Planespotter napsal(a):

No napřed psali, že od 27.1, pro cizimce a od 3.1. už pro všechny. Tak to jsem zvědavý...

 

V tom vydaném ochranném opatření ta podmínka pro všechny od 3.1. vůbec není

0 Citovat

Ministerstvo zdravotnictví ve čtvrtek oznámilo, že od 3. ledna bude pro české občany (i naočkované) vracejících se ze zahraničí platit povinnost PCR testu, a to i ze zelených a oranžových zemích na tzv. mapě cestovatele. Tyto podmínky ale budou platit pouze pro cizince. Ministerstvo večer na Twitteru uvedlo, že při přípravě a zveřejnění opatření došlo k nedorozumění a za chybu se omluvilo.

0 Citovat

Bylo to tam, vymazali to.

 

0 Citovat

Nejak jsem to ted nesledoval co se tady deje  zatim me to nijak neboli, ale samozrejme z Irska do CR  by me vadilo, kdyz bych musel mit PCR , uz tak me antigen  stoji 35 euro na letisti , ale stacila hodina  a vzdy vysledek prisel , posledne byl snad za pul hodiny  Kontrola na odletu v Dublinu nebyla zadna, ale nechtel jsem riskovat

V CR jsem si udelal PCR 5.den pochopitelne  krvacela penezenka, no a na odlet do Irska me to znovu ceka ..Asi si budu zpivat od Nohavice Privozku put ,ze bych sel aji dvakrat, kdyby sem mel drobne:-)). Jsem moc zvedavy ,jak se  postavi v lednu  k testum zdarma  i kdyz o Valkovi si  iluze nedelam , jak sliboval ze hned zrusi tu vyhlasku o povinnem ockovani  60 + a ted uz rika, ze to bude resit az v pulce unora  a museli by to postavit na obcanstvi a ne na zdravotnim pojisteni  Asi bych uz mel zacit litat porad na jeden a ten samy certifikat 

0 Citovat

Pavel Planespotter napsal(a):

Bylo to tam, vymazali to.

 

asi myslite tweet ministra Valka. Ve vydanem ochrannem opatreni nic takoveho nebylo

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

...

PS: Myslíš  Jakube, že bych prošel i se dvěma zavazadly.? Ty máš čerstvou zkušenost, Transportér má rozměry, které jsou akorát. Talon je o trošku menši  a normálně ho používám když lětám s Wizzem nebo FR. Ale samozřejmě je větší jak malý  batuzek či pouzdro na notebook.pravda kromě plavek a sandálů v něm  budu mit jen ten notebook.

V obou letech nazpět s Iberií business class jsem měl s sebou na palubě plný batoh Mammut (výška 55 cm) a také skoro plný malý batoh Scot (výška asi 40 cm), v němž mimojiné svinutý klobouk, což je u sombrera vueltiao na cesty zcela běžné. Nikdo při check-inu ani v letadle s takovými dvěma zavazadly neměl problém. I ta Iberia economy class na webu ukazuje, že dvě zavazadla na palubě jsou ok (rozměry viz web).

0 Citovat

Jasně. Ale v C jsou umožněny na palubě 2 zavazadla 56x40x25. Aspon teda na dálkách. Na kratších je k tomu i malý 40x30x15 a to i v economy, což ten tvůj Scot asi splňuje. Ten můj Talon je o dost větší. Ale pod sedačku ho normálně zmáčku, když ho nenacpu. Každopádně to nebudu řešit. Když jsem prošel xkrát u WIZZu a FR, tak Iberia snad problémy dělat nebude. A když jo, tak to nacpu do jednoho. Díky. 

0 Citovat

BTW dávají už v Anglii razítka do pasu?

0 Citovat

Škoda 😰

0 Citovat

Švédsko od 28.12. v podstatě udělalo, to co ČR a pro vstup pro cizince je potřeba nově test pro očko i neočko bez rozdílu. Jen jsem pořádně nikde nevyčetla, zda jim stačí antigen či musí bejt PCR test? Do teď uznávali v pohodě i antigeny. 

0