Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Djokovic neni svatousek ,ale porad jde o nejlepsiho  tenistu na svete a uroven turnaje utrpi  stejne jako utrpi OH kdyz nejlepsi hokejisti NHL na ne nepojedou ,ale nejde jen o Djokovice ci hokejisty NHL ,ale o to, ze sport prestal byt sportem  a ze se cim dal vic jedna o politicke praktiky,  v tomhle pripade zase ego jakehosi imigracniho chytraka , co si potrebuje dokazovat  svou moc  Je to stejna vsivarna jako kdyz nekoho nepusti nekde do letadla  I kdyby se nakrasne ukazalo, ze ten jeho pozitivni test byl falesny a jemu nic nebylo tak je to vporadku ,protoze kdyz nejde bojovat cestnymi a poctivymi prostredky je treba  pouzit i ty nepoctive  Nejde o zivot jde jen o virovou nakazu u ktere je puvod pochybny a neprokazany jestli vubec vzniknul prirodni a prozenou cestou ,nebo jak se mnoho lidi domniva unikl z nejake laboratore pri pokusech  Pochopitelne to se nikdy nedokaze 

Leosi ja jsem klidas  ale kdyz neco v cemkoliv vnitrne citim jako bezpravi a nespravedlnost  tak se ozvu  Covid trva 2 roky  jasne se dokazuje ze ockovani je k hovnu , respiratory nebo rousky jakbysmet, lide kteri odmitaji podlehnout teto hnusne hysterii a bussinesu mocnych ,  jsou ruznymi zpusoby vyrazovani ze spolecenskeho zivota, je z nich delana sebranka  neprizpusobivych , jsou z nich lide druhe kategorie a leckde je jim narizovano jak maji ze svym zivotem nalozit  (povinnym ockovanim )  a je zcela jedno jestli jde o soucasneho nejlepsiho tenistu  na svete ,ktery je  diky nenormalnim tenisovym dotacim turnaju a pochhopitelne svemu  umeni v tomto sportu tezce za vodou a muze mu byt turnaj v Australii u zadele ,nebo o nejakeho bezvyznamneho jedince jako jsem treba ja ,,,,

3 Citovat

Jak by se tvářil imigrační úředník v několika afrických zemích, kdybyste přijeli bez očkování na žlutou zimnici?

 

1 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Pokud by stačilo říci "lidská chyba" při lživě vyplněném příjezdovém formuláři, tak je mohou rovnou zrušit. Jak by se třeba tvářil imigrační úředník v USA, kdybyste zatajili pobyt v Iránu?

A co udelas  kdyz navstivis Iran a budes chtit do USA ? Poridis si dva pasy .... v podstate stejny podvod ,, Skutecni mafiani, zlocinci ,vrahove co je hleda interpol po celem svete  takove veci neresi, ale obycejni  lide na ty se bude uplatnovat kdejaky nesmysl ...Cesta nejmensiho odporu, postavit si radar u  50 a kasirovat,,,

1 Citovat

JardaM napsal(a):

Jak by se tvářil imigrační úředník v několika afrických zemích, kdybyste přijeli bez očkování na žlutou zimnici?

 

Covid ma smrtnost  50/50 ? A vakcina proti zlute zimnici  byla schvalena  v nouzovem rezimu jako rychlokvaska ?

2 Citovat

Mikire, fakt chceš ukazovat takhle veřejně svůj charakter? Druhý pas, to by sis pomohl - k banu.

1 Citovat

A co je na dvou pasech divného? 

2 Citovat

Mikire, kdyby si byl člověk, který celý život sedí na gauči a nikde si nebyl, tak nic neříkám, ale jako zcestovalý člověk by si měl vědět, že dva pasy jsou co se týče USA absolutní hloupost. Jasně, dva pasy se ti mohou hodit ve spoustu případů, například když ještě Izrael dával razítko, ale zrovna ten příklad s USA je opravdu totálně mimo. Vždyť člověk může správně vyplnit ESTU, všechny podmínky pro vstup splnit, ale beztak tě může imigrační úředník poslat domů. Zatajit vstup do Iránu, dva pasy = teoreticky i celoživotní zákaz vstupu.

S tou žlutou zimnicí jde o princip, každý stát si prostě může dát jaké chce podmínky pro vstup a pokud je nesplníš, tak prostě tvůj problém. Ty nemáš právo vstupu do každého státu na světě.

Btw Djokovic potřebuje Australian Open nutně hrát, počet grandslamu Novak - Rafa - Roger - 20 - 20 - 20 a na Australian Open Djokovic hraje nejlépe, podmínky i kurty mu neskutečně sedí, a proto z toho dělá tohle obrovské divadlo.

3 Citovat

Jardo v USA jsem byl v roce 98 a pak 2002  pokazde dlouhodobe jeste na 10 lete vizum  s max dobou jednorazove 6 mesicu pak bylo treba pozadat  o prodlouzeni,  nebo vycestovat ,poprve jsem pozadal  a dostal  dalsich 6 mesicu , vic jsem uz nezkousel, podruhe jsem po necelych  6 mesich  odletel  ESTU neznam a s imigracnim jsem nikdy nemel problem, ac jsem treba s jizni Ameriky  priletel  na Floridu  s 2 dolary v kapse v Izraeli jsem nebyl ,ani bych zajem nemel ,a mel jsem za to ze se v takovych zemich razitko do pasu porad dava  USA ma plno nesmyslnych zakonu a pravidel 

S pravem vstupu do jakehokoliv statu na svete je to diskutabilni ,kazdy cestovni pas ma ruznou hodnotu v nekterych statech je nutne vstupni vizum ,pokud splnim tyto podminky ,nejsem hledanou osobou ,nemam zakaz  vstupu tak splnovani dalsich podminek je na hrane  a covid obecne neni absolutne  duvod aby si kterykoliv stat neco v teto souvislosti diktoval ,ze se tak deje je spatne  ano souhjlasim je to muj problem a jak ho vyresim je taky moje zalezitost

Leosi druhy pas i ze stejneho statu neni nic trestneho a zakazaneho a pokud mam dva pasy z ruznych statu tak je naprosto lhostejne , kterym se v dane chvili prokazu , u obou jde o platny  legalni dokument ,navic pas prokazuje  obcanstvi prislusneho statu a logicky pak  ruzne staty  mohou byt posuzovany ruzne a maji ruzne zakony A muj charakter ? Letos mi bude 65 a v podstate je mi lhostejne co si kdo bude o me myslet, kdyz me nezna  Jsem poctivy chlap, ale nejsem ochoten skakat jak nekteri piskaji 

1 Citovat

Mikire, je rok 2022, ne 1998. Pokud ve formuláři budeš LHÁT, že jsi v Iránu nebyl a myslíš si, že tě druhý pas zachrání, tak v dnešním IT světě ti to vyjít nemusí a budeš mít velký průšvih. Ve formuláři je explicitní otázka, zda jsi navštívil Irán (KLDR atd).

3 Citovat

Tohle podělala Austrálie.

Na jednu super striktní podmínky i pro vstup vlastních občanů do země, a pak rozdávat výjimky antivaxxerům jenom proto, že někdo pinká do balónu za hodně peněz, je fraška. 

0 Citovat

Nemyslím si, že by to “podělala Austrálie” ale jen ti, co dávají ty výjimky . Pokud soud nakonec rozhodne, ať vypadne, tak za mě rozhodně Austrálie neselhala. 

2 Citovat

@Petr76: Voráčová, která dostala původně stejnou výjimku, je taky antivaxer? Nejdřív tam normálně hrála a den po příletu Djokoviče ji v podstatě zatkli a vyhostili. Cituji z rozhovoru s ní:

Zmínila jste se, že očkovaná nejste. Změní tato zkušenost váš nynější status?
Přes rok jsem jezdila z turnaje na turnaj a byli jsme každé tři dny testovaní. Neřešila jsem to a chtěla jsem se naočkovat až po sezoně, až budu mít klid. Pak jsem chytla bohužel covid. Určitě ale nejsem proti očkování jako Novak Djoković. Myslím, že to zachránilo život spoustě lidem, ale stejně tak respektuji i Djokovićovo rozhodnutí, neodsuzuji ho. https://www.irozhlas.cz/sport/te...101720_mim

Jinak souhlas, že to podělala Austrálie. Pro šťouraly tím se myslí úředníci, její tenisový svaz, nálada občanů pro covidová opatření a blížící se volby tj. ministr byl v těžké situaci a byl by kritizovaný, ať by udělal to či to. Může být v pozadí i nedávné zrušení velkého těžebního projektu australské firmy v Srbsku, proti kterému se Djokovič postavil a bůhví co ještě. Dle Vráti z Cairns na YT změnili pravidla pro vstup do Austrálie ve stejné době, jak Djokovič přiletěl. Pak ho 7 h. v noci vyslýchali, což bych v normálním státě nečekal. Vráťa četl přepis vyslechu a komentoval to tady: https://youtu.be/_e6l0JRYV-A

Samozřejmě má hodně másla na hlavě i sám Djokovič a když mu na tom hraní v Austrálii tak záleží, covidu se nebojí (i dřív prodělal) a vakcínu nechce, měl si zajistit nezpochybnitelné nakažení a test včas a pak nikam nechodit.

4 Citovat

Jak by asi USA přišli na to, že jsem byl v Íránu? 

Myslím, že strategie dvou pasů je úplně v pohodě. Zejména třeba pro návštěvu Izraele atp. 

1 Citovat

Třeba nezákonným šmírovaním, protiprávním sledováním elektronické pošty a jinou aktivitou... Navíc v ESTě je doslova uvedeno "Iran". Neznám stát takového jména. Nejblíže  tomu je Íránská islámská republika, ale na tu se v tom dotazníku neptají.

1 Citovat

Pokud přejdeš pozemní hranici, tak je rizikem jen únik dat. Pokud ale nakupuješ kartou u běžné aerolinky, tak bych to viděl dost reálně. Znám dostupná data.

2 Citovat

No dělejte jak myslíte :D Obzvlášť good luck @MV s touto argumentací :D Vy si asi neuvědomujete, že s tímhle na vás není nikdo zvědavej. USA fakt nejsou na turistech závislé a tohle si nenechají líbit. Já mám cestování po USA až moc rád na to, abych se takto choval a upřímně nevím v čem je takový problém prostě po návštěvě Iránu zažádat o víza. Myslel bych si, že my cestovatelé jsme na byrokracii zvyklí, ale jestli třeba jen někdo jezdí po Schengenu...

Už jsem to tu psal mnohokrát, ale nepřestává mě udivovat přemýšlení některých lidí. Vždycky jsem si myslel, že cestování rozšiřuje obzory, učí přijímat jiné kultury, zvyklosti, hodnoty a hlavně učí pokoře. Ale byl jsem hodně naivní.

11 Citovat

Další stát, jehož obyvatelé se už odmítají podílet na kovidové fražce, Holandsko. Místní představitelé prohlásili, že otevřou bary, restaurace a kluby bez ohledu na to, co nařídí vláda Marka Rutteho. Jen tak dál...

9 Citovat

Zrušení povinného očkování v ČR už je na cestě: https://www.novinky.cz/domaci/cl...d=40384047

Otázka je, jestli by se k tomu odhodlali, pokud by lidi neprotestovali. Určitě ne tak rychle. Jsem zvědavý, jestli se proberou v Rakousku a v Itálii, kde se to týká mnohem většího podílu obyvatel. A hlavně jsem zvědavý, kdo z významných politiků si jako první troufne říct, že není důvod požadovat po lidech doklad o očkování nebo prodělání covidu (testy mohou mít někdy smysl o pár týdnů déle do klesající fáze vlny omikronu v dané zemi) a jestli to pak ve své zemi uvede do praxe.

 

2 Citovat

https://www.idnes.cz/technet/tec...chnika_nyv

Napsané dost amatérsky, ale jsou tam dost zajímavé informace o tom, jak to v praxi funguje. Nejlepší jsou poznámky typu "až lidi začnou lítat jako dřív" nebo "až se věci vrátí do normálu" :D No nevím, nechci být prorok, ale cestujících podobně jako v roce 2019 nebude ještě tak další dva roky, pokud se to do "normálu" vůbec někdy vrátí. Zatím to spíš vypadá na nový normál a to, že "nízkonákladovky" vzhledem k inflaci budou létat ne o moc levněji než dneska jejich dražší konkurence.

0 Citovat

Prázdný letadla se už řešili několikrát. Já osobně s tím problém nemám. Kdyby nebyl Covid, tak by byly ve vzduchu stejně a chápu, že je to pro společnosti pořád levnější varianta. Spíš je otázka, jak se změní celý letecký business. Začínám být víc a víc skeptický. Celé to vypadá, že se cestování stane  zase poměrně nákladným koníčkem. Ono to není jenom o té ceně letenky.

3 Citovat

floodland napsal(a):

Prázdný letadla se už řešili několikrát. Já osobně s tím problém nemám. Kdyby nebyl Covid, tak by byly ve vzduchu stejně a chápu, že je to pro společnosti pořád levnější varianta. Spíš je otázka, jak se změní celý letecký business. Začínám být víc a víc skeptický. Celé to vypadá, že se cestování stane  zase poměrně nákladným koníčkem. Ono to není jenom o té ceně letenky.

Nevím, čím si dneska člověk může být jistý? Palivo samozřejmě taky bude dražší, ale nejspíš ne na úrovni začátku roku 2021. Začínám si říkat, že spíš budu počítat s tím, že v příštích letech bude lepší omezit počet dovolených, ale budou to třeba dva týdny na safari v Keni. Rozhodně ale nemůže nikdo počítat, že dokud neodpadne aspoň část současné byrokracie a nejistoty, že se cestující ve velkém začnou vracet.

0 Citovat

Na druhou stranu některé destinace hlavně bez čínských turistů mají svoje kouzlo😎

1 Citovat

Nuny napsal(a):

Na druhou stranu některé destinace hlavně bez čínských turistů mají svoje kouzlo😎

Jo, Praha, třeba :D

0 Citovat

Praha na to šla chytře. V anketě o nejlepší destinaci v Evropě naposílali body Brnu. Ti chudáci pak skončili na 2. místě a ještě z toho měli radost.

 

0 Citovat

Omezení počtu dovolených (zvlášť při zachování počtu dní na dovolených) by zas taková tragédie nebyla. Naopak by to byl spíš přínos pro lepší užití si cest. Týká se to ale jen malé části lidí, z nichž mnozí omezovat nebudou.

1