Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Díky moc, zkoušela sem, ale bohužel to vyfiltruje jen část - protože jsou např na kostariku 2 přestupy a z toho vždy ten druhý USA :( mexiko to stejné :(...Ale alespon vím, že přes USA nemůžu :/

0 Citovat

No nevím, třeba momondo to umí. A vypadá to takhle pak:


screenshot-20220403-095250-momondo.jpg

1 Citovat

tak to je hustý!!! hrozně díky....momondo neznám, je na to spoleh s nákupem letenek, nevíš? sem naučená kupovat tu, max pelikan/studen agency. U ostatních se občas ještě změní cena a tak.

0 Citovat

Letenky bych tam pouze vyhledal, pak je můžeš koupit přímo tady

1 Citovat

Libor_S napsal(a):

Další varianta koronaviru je možná, ale větší rozšíření v Evropě by nebylo nejspíš dřív než v říjnu. Díky vysoké nakažlivosti omikronu blížící se spalničkám, tj. nejvíc co existuje, je menší pravděpodobnost, že omikron převálcuje jiná varianta tak, aby se masivně rozšířila po světě. Musela by být ještě nakažlivější.

Po třech měsících:

V Anglii se objevila nová varianta koronaviru označená jako XE. Jedná se o výsledek rekombinace variant omicron BA1 a BA2. Předpokládá se o 10% vyšší schopnost přenosu. V současnosti je více než 92% infekcí v Anglii způsobeno variantou BA2. Varianta XE zatím u více než 630 osob.

https://twitter.com/omarsery1/st...4569207815

Takže původní Omicron mezitím převálcovala varianta BA2, údajně existuje deltacron, teď je tu XE. Prostě Covid19 tu zůstane navěky. Není to chřipečka, to jen my jsme už dostatečně proočkovaní a promoření. V Hong Kongu měli 8.2. celkem 213 mrtvých, dnes jich je 8172 (neočkovaní důchodci). 

Užívejme si cestování, dokud to jde. Kdo ví, jak bude vypadat podzim.

1 Citovat

Propadá mi covidpas, doufám, že tu nakažlivou věc ( raději ani nepíšu co) někde aspoň jednou chytím, dostanu další papír a nebudu se muset dokolečka opichovat. Tedy aspoň zatím do konce roku.

Co bude na podzim? To je snad jasné ne? Pŕes léto ucpat letoviska a jak začne školní rok - domácí vězení. Pokud budou lidi opatření vyžadovat, budou se vytvářet. Co se dá dělat.

0 Citovat

On někdo vyžaduje opatření? To jsem nikdy od nikoho neslyšel 😀

2 Citovat

To chce možná nahlédnout sem tam do diskusí.

0 Citovat

Leoši, já myslel, že už ses z té covidofóbie vyléčil. To, co jsem napsal před téměř 3 měsíci, platí a nejspíš bude platit i nadále. To jsou jen subvarianty omikronu a bude jen dobře, pokud se potvrdí, že je XE o trochu víc nakažlivější. Aspoň se tak promoří víc lidí (i Bill Gates řekl, že omikron je lepší očkování než vakcíny), což se může hodit na podzim, pokud přijde nějaká další vlna s větší virulencí (ale i stejná virulence by způsobila na podzim víc problémů, protože v chladnějším období se předávají větší dávky viru).

Pokud by omikron přišel mezi prvními variantami do imunitně naivní populace, umíralo by víc lidí než letos, ale zdaleka ne tolik jako na předchozí varianty, protože ty na rozdíl od omikronu postihovaly u mnohých plíce. Dám sem znovu 2 měsíce starý článek: Podle primářky Hany Roháčové můžeme aktuální vlnu epidemie covidu způsobenou variantou omikron přirovnat k sezonním respiračním infekcím, které jsou pro toto zimní období typické. Podle lékařky je nákaza variantou omikron velmi podobná infekcím horních cest dýchacích. https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_lisv

Na omikron u nás zemřelo jen minimum lidí. Lidi umírali v drtivé většině s covidem, tj. že ho shodou okolností měli. Svědčí o tom statistika za leden: https://www.czso.cz/csu/czso/poc...cke-urovni

V Hong Kongu nebylo žádné promoření a proočkování lidí nad 80 let bylo jen 50 % (nejspíš už delší dobu tj. většinou poměrně prošlé) a jen necelých 20 % třetí dávkou. Kdyby tam přišla silnější chřipka s takto vysokou nakažlivostí jako omikron a proočkovanost nejstarších by byla podobná tj. reálně těch 20 %, nejspíš by zemřelo mnohem víc lidí.

5 Citovat

Je celkem legrační, že to píšeš ty Libore, patřil jsi mezi největší Covid hysterky než očkování přišlo. :)

Ale co se týče aktuální situace souhlasím, a nevidím důvod nějakej covid dál řešit.

8 Citovat

@speedy7cz: Připadá mi, že jsi za poslední rok diskuze o covidu na CL vůbec nečetl a ani před tím jsem tu nebyl za covid hysterku. Zopakuju teda základní body ve vývoji covidu, jak jsem to tu cca 2 roky popisoval.

leden a začátek února 2020 - pohoda i díky mé návštěvě Mexika v dubnu 2009, kdy se tam rozjížděla mexická chřipka a média ve světě to zbytečně nafoukla, nebo mé cestě po NZ a Austrálii v lednu až listopadu 2003 v době celosvětové paniky ze SARS

konec února a březen 2020 - varoval jsem, že se bude covid rychle rozjíždět i v zemích, kde rostl se zpožděním pár týdnů, např. když byl lma ve Španělsku a Portugalsku a myslel, že je to pohodě, ale pak byl rád, že stihnul po rušení svých letů odletět domů, podobně se např. někdo rozčiloval, že mu zrušili let do Indie během přestupu

když Prymula říkal o 2 letech zavřených hranic, nebylo to obecně pochopeno, ale tak, jak on to myslel, že budou 2 roky problémy s přechodem některých hranic, jsem to já chápal a potvrdilo se to, s uvolněním v rámci Evropy v létě jsem počítal a psal jsem to tu v reakci na nějakou zdravotní pracovnici, která psala, že stačí vydržet měsíc nebo tak

březen 2020 - psal jsem v době paniky, kdy si mnoho lidi myslelo, že dostat covid je téměř konečná, že sám se nemoci nebojím (ač nejsem mladík), když jsem neměl 22 let chřipku (i bez očkování) a ani žádné jiné znatelné onemocnění, psal jsem, že IFR (z anglického infection fatality rate , podíl úmrtí u všech infikovaných jedinců, včetně všech asymptomatických a nediagnostikovaných subjektů) bude jen asi 0,4 % v době, kdy se psalo, že umře mnohem větší podíl infikovaných, a ukázalo se, že to bylo jen o trochu víc, 0,5 až 1 % dle zprávy WHO ze srpna 2020

byl jsem od začátku zastáncem opatrného promořování, jak o tom mluvil Prymula, věřil jsem Merkelové, která měla od svých odborníků informaci, že covidem nakonec projde každý, zpočátku mi přišlo, že Švédsko nepostupovalo moc opatrně, když to nechalo rozjet i mezi starými v době, kdy nebylo dost znalostí, ale od léta 2020 jsem byl zastáncem jejich přístupu promořování (raději nepřiznaného kvůli citlivkám jako např. Leoš)

23. 4. 2020 - Městský soud v Praze zrušil některá opatření a v té době bylo už minimum případů, vláda tím pádem začala rychleji uvolňovat a většina tu byla z toho překvapená, že je to moc brzo, tak jsem psal, že není důvod pro pokračování a mělo by to být ještě rychlejší a pokud přijdou další vlny, už nebude možné vše zavírat a být tak přísný (březnová opatření jsem schvaloval z důvodu nejistoty, malých zkušeností s léčením a nedostatku pomůcek, testů atd.)

červen 2020 - měl jsem z pro mě důvěryhodného zdroje odhad, že v zimě (hlavně začátkem dalšího roku) bude umírat na covid mnoho lidí, nicméně když se tady v červenci uzavíraly sázky, jestli USA otevře v září nebo říjnu 2020 (někdo psal i srpen), nechtěl jsem ostatním kazit radost mým odhadem, že dřív než v dubnu 2021 to nebude

konec léta, začátek podzimu - psal jsem, že jediné opatření, které by v létě mělo smysl, by bylo testovat turisty ze zemí, kde byl covid víc rozšířený např. Španělsko, čímž by se nevyhnutelný nástup další vlny zpomalil a posunul, takže bychom zůstali s menšími opatřeními delší dobu

říjen 2020 - v reakci na povzdech, že budou vlny neustále, jsem napsal, že očekávám jednu dlouhou vlnu do dubna 2021 a pak už bude většina promořená a pro ostatní budou vakcíny (mj. i díky nelogickému chování vlády před Vánoci se to rozvlnilo víc, než jsem čekal a navíc byl nástup britské varianty), mnozí strašili obrovskými počty úmrtí do konce roku, čemuž jsem nevěřil a psal, že to tak nebude, následně tu mnozí strašili kolapsem nemocnic, na což já reagoval, že nebude

květen 2021 - když MZ vykoplo MeSES, tak jsem to tu jako jeden z mála hned schvaloval, od té doby podle mě už nebyl důvod pro většinu opatření, což jsem tu psal, lidi měli možnost asi do června být očkovaní, pokud chtěli, a nebyla sezóna respiračních onemocnění

podzim 2021 - od července jsem měl z mého zdroje informace, že v zimě bude umírat opět dost lidí a vakcíny budou mít slabší účinnost (to bylo jasné i ze zpráv z Izraele od července), takže pro nějaká opatření jsem měl pochopení, ale s rozumem a aby to lidi chápali a byli tak ochotni to dodržovat, protože jinak to nemá smysl, jen se straší část lidí, což jim mj. zhorší zdraví, Leošovi jsem někdy v tu dobu psal, že jestli tu bude postovat ty jeho covid hysterické příspěvky, tak bude první, koho si zablokuju

listopad, prosinec 2021 - covid vlákno jsem většinou ani neotvíral a velkou část té doby ani CL, když mě naštvaly některé zdejší covid hysterky, a nechtěl jsem si kazit cestování po Jordánsku, Maroku a Egyptě

Obecně k mým příspěvkům ještě napíšu, že jsem tu ohledně covidu většinou reagoval na příspěvky mikira, který většinou psal, že vše je nesmysl atd. a ještě celkem hloupě. Bylo mi jasné, že vlády musí něco dělat už jen kvůli dodržování zákonů (v ČR zákon o péči o zdraví lidu, Bolsonaro by mohl vyprávět). Být premiérem nebo ministrem zdravotnictví, musel bych taky něco dělat, ale někdy loni jsem psal, že se řízení opatření mělo předat odborníkovi jako ve Švédsku, kterému do toho nebudou kecat politici (nejlíp prof. Beranovi). Když jsem psal něco na podzim 2020 nebo loni na Youtube do diskuze pod rozhovory s odborníky, některým hysterkám jsem oponoval zase z opačného pohledu, ale tady se dřív takový extrém nevyskytoval před Leošem loni na podzim.

Když tu byla v prosinci 2020 diskuze o vakcínách, kde se kromě mikira a Katky na ně snad všichni těšili, já jsem byl k nim rezervovaný s tím, že se jich nebojím, ale počkám si na léto. Katku jsem před útoky nadšenců pro očkování bránil. Typ mRNA bych si nevzal ani později (viz prof. Jaroslav Turánek, což je pro mě jeden z mála důvěryhodných odborníků na vakcíny), ale 1 dávku Janssena jsem se nechal dát hlavně kvůli práci, kde to vyžadovali, a kvůli cestování, ale ne že bych se bál covidu. Proti povinné vakcinaci některých skupin (navíc starými vakcínami v době omikronu, na který se téměř neumírá) jsem tu protestoval snad jediný. Už v listopadu jsem upozorňoval, že EU začíná plánovat zkrácení platnosti dvou dávek na 9 měsíců, což tehdy nikomu navadilo, ale teď už mnohým ano. Během loňského roku a hlavně na podzim 2021 jsem opakovaně kritizoval, že se neuznávají protilátky, čímž pro mě většina odborníků na covid ve světě ztratila kredit (vidím tam vliv peněz z farmaceutického průmyslu).

1 Citovat

Dnešním dnem pojišťovna neproplácí už ani ten jeden test na měsíc. Situace vznikla po zrušení pandemické pohotovosti. Interní info z laboratoře GHC, kde už to je v platnosti.

0 Citovat

Což je naprosto v pořádku, kdo chce test, ať si zaplatí, zrovna jsem platil dvě stovky za RAT test kvůli cestě na Havaj🙂

5 Citovat

Nuny napsal(a):

Což je naprosto v pořádku, kdo chce test, ať si zaplatí, zrovna jsem platil dvě stovky za RAT test kvůli cestě na Havaj🙂

 

Jen pro info píši 😉

0 Citovat

Nuny ja treba nesouhlasim , aspon v takovem podani jak pises kdo chce test,,, proc bych ho mel chtit,,chteji ho staty , ne cestovatel ,tak at ho poskutnou zdarma, nebo at vsechno zrusi Myslim ,ze jsem byl asi nejvetsi odpurce vsech opatreni kolem covidu,  za coz jsem zde schytaval casto  sproste urazky  Treba jsem to psal hloupe jak pise Libor _S  ,ale nakonec se ukazalo ze i 3 x naockovani  covid dostali  i ti co nosili vsude respiratory tak  onemocneli a  ukazalo se i  to co se tajilo jak jen mohlo ,ze nekteri lide po ockovani maji dodnes problemy 

Nastesti neproslo povinne ockovani ,kteremu bych se stejne vzeprel  ,covid jsem nedostal i kdyz jsem lital a co to jen slo jsem rousku nenosil o respiratoru ani nemluve  Zena se taky nedala naockovat ,ta narozdil od me covid chytla, ovsem posledni den v rehabilitacnim stredisku,  kde byly povinne respiratory  i testovani ci ockovani  prichozich i zamestnancu , hodne jsem tenkrat premysleli jestli se od ni nezkusim umyslne se nakazit abychom usetrili za testy,  ktera nas vysly  kolem 30 tisic  Kc ....

Netvrdim ze to nutne ma hradit pojistovna , ovsem jak to udelaly staty  ( nejen CR) neni vporadku ,protezovani ockovanych bilo do oci a jen rozdelovalo lidi 

Pochopitelne dneska vetsinou staci antigen ,ktery je za 200 Kc coz uz se da oproti PCR  prezit ,ale stejne kdyz mohli uz nekteri vsechno zrusit , proc to nejde aspon v cele EU ? Kdy se vzpamatuji Spanele ,Portugalci ,Italove ,Nemci ,Rakusaci ,atd.. kdyz by alespon  ctili to , ze kdyz se nekdo vraci do zeme ktera uz nic nechce ,,ale porad tam pri tranzitu neni jistota  ze clovek nenrazi  na blbce a ono to pak v zahranici neni jen za 200 Kc  Chapu pises o zemich mimo Evropu ,ale i tam by to melo byt na statu co to pozaduje ,nakonec  turisticky ruch jim prinese vetsi prinos , tak by ten test mohli poskytnout zdarma 

2 Citovat

mikir napsal(a): Nuny ja treba nesouhlasim , aspon v takovem podani jak pises kdo chce test,,, proc bych ho mel chtit,,chteji ho staty , ne cestovatel ,tak at ho poskutnou zdarma, nebo at vsechno zrusi

Když nějaká země vyžaduje víza, očkování apd. tak to taky proplácí? Ne. Ty chceš dobrovolně vstoupit do jejich země, takže ty splňuj podmínky. 

12 Citovat

Pochopitelne to muzes takto otocit ,ale covid neni mor V Brazili treba vyzaduji ockovani proti zlute zimnici Ta je pri nakaze s 50% smrtelna ,coz se o covidu rict neda,navic to ockovani bylo proverenou vakcinou a ne nejakou rychlokvaskou schvalenou v nouzovem stavu, ktera uz dnes zejmena po treti davce u mnohych vykazuje nasledky

Ale nechci se vracet do starych dohadovani o covidu, vim co jsi tim chtel rict ,taky s tohoto hlediska lze povazovat nektere zeme a jejich pozadavky a predpisy za nedemokraticke,reagoval jsem jen na to,ze proste placeny test neni z meho pohledu vporadku ,netvrdim ze ho ma hradit pojistovna i kdyz na druhou stranu lide plati za zdravotni pojisteni nemale penize

Navic jsem to hlavne myslel k zemim EU, kdy na pocatku byl pozadavek testu zdarma, stejne jako ockovani

1 Citovat

Dobrý den, letíme poprvé do NY a chtěla bych se zeptat, jak je to s testováním na covid. Četla jsem něco, ze se musí udělat 3-5 den pobytu , je to stále platné? Letíme pouze na 6 dni. Děkuji 

0 Citovat

Od 1.6. konečně ruší Německo buzeraci s potvrzením o bezinfekčnosti při vstupu.

3 Citovat

Ahoj, v první půlce června jedu do USA. Zatím to nevypadá, že by siňor Biden zrušil povinnost negativního testu. V testování jsem díky očkování ztratil přehled.

Kde teď v Praze můžu jít na antigenní test, co se odebírá ze začátku nosu nebo z krku a nemusím platit dopředu (kdyby za velkou louží přeci jen dostali rozum a povinnost testování zrušili) a v ceně je i potvrzení v AJ?

+ potřebuji, abych měl dokument od ÚZISu nebo jim v Praze na check-inu bude stačit i potvrzení od laboratoře v angličtině?

0 Citovat

Koukám, že GHC Genetics na letišti mají antigen za 200 Kč, ale bez potvrzení. S ním je to už 550 Kč a do ÚZISu se to těžko propíše za půl hodiny.

0 Citovat

Nemusí být UZIS, stačí jakékoliv potvrzení.

0 Citovat

Já si rezervoval termíny ráno před odletem v obchodním centru na Zličíně. Platí se na místě, certifikát vytisknou na počkání.

0 Citovat

Nakonec jsem to vzal u bývalých MCE v HAMRu. Antigen prý z krku. Za 200 Kč včetně výsledku v AJ pro vycestování. Jen rezervace, platba na místě.

0 Citovat

Do USA stači antigen max. 1 den starý, udělá se za 200kč před odletem. Zpátky po mě chtěli jen vidět potvrzeni o očkovaní.

0