Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

No právě že všichni už chtějí normálně žít, už to trvá strašně dlouho, bylo už x opatření, x lockdownů a nikam to nevedlo, jen k tomu, že je vše pozavírané a nic a nikam se nesmí. Lidé se potřebují nějak uživit, proto kadeřnice chodí domů, chtějí, aby děti chodily zase do školy, aby se sportovalo, nechtějí tloustnout doma, potřebují se občas udržovat (-> kadeřnice domů), domácnost musí fungovat (-> řemeslníci) atd. atd. Lockdown se dá provozovat max. pár týdnů, ne měsíce bez vyhlídek na ukončení. Tak se nedivte, že to lidi porušují, když to jde. Teď vláda řekne, že to nejde otevřít na Velikonoce, pak si vzpomene, že ani na květnové svátky, to by přece bylo strašné riziko, pak bude den dětí, Cyril a Metoděj... no nedej bože, aby se někde sešlo pár lidí, prostě otevřít to nejde...

0 Citovat

Ono to dopadne jako vcera v Drazdanech. 

0 Citovat

Jarda: Jsem možná naivní, ale odpovědnost za svůj život by měl mít každý sám. A také sociální cítění vůči ostatním. To, že vláda udělala spoustu kroků špatně, je pravda. Není to ale důvod, aby půlka národu kašlala na ochranná opatření. Babiš možná nevyhraje volby, ale obávám se, že národu to vůbec nepomůže.

 

 

0 Citovat

@mirjur: Protože to co tu máme jsou nějaké zoufalé pokusy o pololockdown nebo jak to nazvat. Kdyby se udělal opravdu pořádný lockdown s vypnutím průmyslu na 3 týdny a s maximálně omezeným pohybem tak už jsme z toho venku.

Ne my místo toho vypneme v podstatě na rok služby, vymyslíme směšné omezení pohybu v okresech obejitelné čestnými prohlášeními a budeme se v tom plácat až do léta.

@tbu: Souhlasím, přijde mi, že někteří lidé dělají prostě: "fuck it, když máme vládu plnou dementů, tak já se budu chovat taky jako dement".

0 Citovat

Mirjur: Mas pravdu, jiste dava smysl porušovat opatreni, kdyz to jde, protože to trvá moc dlouho......, aby to trvalo ještě dyl.

Tohle dojde i národům jako jsou Portugalci, bohužel zjevne tady jsme opět nejchytřejší...

0 Citovat

@Jarda: Covid nepodceňuju a chci žít co nejdřív normálně. Sebemrskačství myslím ve smyslu čecháčkovství, švejkování . Že jsme "best in covid" je naneštěstí pravda, že na tom má obrovský podíl vláda svým chaotickým přístupem je taky pravda! Podívej se na loňské jaro, to jsme byli asi opravdu best in covid - vše se dodržovalo. Jenže vláda prohospodařila tu jarní podporu svými nesystémovým a chaotickým přístupem.

0 Citovat

Totalny lockdown ma zmysel akurat na ostrove a nie v strede europy.

0 Citovat

divan napsal(a):

@Jarda: Covid nepodceňuju a chci žít co nejdřív normálně. Sebemrskačství myslím ve smyslu čecháčkovství, švejkování . Že jsme "best in covid" je naneštěstí pravda, že na tom má obrovský podíl vláda svým chaotickým přístupem je taky pravda! Podívej se na loňské jaro, to jsme byli asi opravdu best in covid - vše se dodržovalo. Jenže vláda prohospodařila tu jarní podporu svými nesystémovým a chaotickým přístupem.

S tím co píšeš souhlas. Jedine, co si opravdu v tuto chvíli myslim, byt jsem odpurce negativního pausalizovani ceske povahy, ze ten podil toho, jak se chováme, je taky velký.

0 Citovat

A za to může taky vláda. Místo aby ministr vnitra v rámci okresů vypustil těch 30.000 příslušníků na provařená a frekventovaná místa, kontroloval karantény, tak je pustí na hranice okresů dělat "smysluplnou" práci. Nedávno se chlubil, jak už provedli přes milion kontrol, potencionálních přenosů.

Zavřením okresů naštval ten zbytek lidí, co je podporoval. Kolega, co rok prakticky je jen doma, k nikomu nechodí, objednává z Rohlíku, tak na tohle taky nadává. 

0 Citovat

Za všechno může vláda, včetně toho, co kdo dělá a jak se chova. Potom je to asi na omezení svepravnosti, pokud nemáš pod kontrolou vlastní chování a myslíš si, ze te ovlada nekdo jiny.

0 Citovat

Sousedovi mění solární panel na střeše. Asi 5 chlapů, samozřejmě bez roušek a ještě pijí z jedné petky. Další soused o pár domů dál, zahradníci mu šlechtí zahradu. Ani jedna rouška. No a stačí zajít za roh a vidím partu mluvící východním přízvukem a k tomu několik spoluobčanů tmavší pleti jak se dřou u výměny zámkové dlažby. Stejný příběh. Sousedka, co si hraje na dámu z vyšší společnosti, protože nemusí chodit do práce, jelikož ji živí její asi už 3 manžel, řemeslník. Ta je tak sedřená, že ani dětem nemůže uvařit. Proto chodí do nedaleké školní jídelny pro obědy. Samozřejmě bez roušky jde i dovnitř. Tolik několik příběhů z mého okolí...

0 Citovat

@eremi: Pán nepochopil. Proč v centrech pod kamerovým systémem najdeš hloučky 5+ lidí bez roušek, co tam třeba chlastají? Protože a) lidi jsou demotivovaní a nezodpovědní, b) úřady jim to umožní, c) vláda nastavila policii jiné priority (okresy).

Na motivaci a zodpovědnost má svou komunikací vliv vláda, úřady má pod palcem opět částečně vláda, priority policii nastavuje ministr vnitra. Ale samozřejmě konečné rozhodnutí je na každém člověkovi.

Vláda tomu moc nepomáhá, když si vymyslí např. povinnost nosit roušku úplně všude a na interpelacích ministr zdravotnictví pronese jako malé dítě "Protože jsem se tak rozhodnul" a ministr vnittra později, že je to tak pro policii jednodušší.

0 Citovat

No nejvyšší čas, jak to tak čtu, z tohoto kovidového pekla, vypadnout aspoň na pár dní, někam ven...

0 Citovat

To si říkám také. Máte nějaký tip, kde by to v současné době nejméň "bolelo"?

Přiznám se, že už ani nestíhám sledovat podmínky vstupu a návratu..

0 Citovat

Nezapomínejte, že všichni ti, co tvrdí, že si za to můžou švejkující Čecháčci, sami sebe ke švejkujícím Čecháčkům nepočítají. Já nic! To všechno oni!

Takové jakoby babišovské. Náhoda?

0 Citovat

Michal napsal(a):

@eremi: Pán nepochopil. Proč v centrech pod kamerovým systémem najdeš hloučky 5+ lidí bez roušek, co tam třeba chlastají? Protože a) lidi jsou demotivovaní a nezodpovědní, b) úřady jim to umožní, c) vláda nastavila policii jiné priority (okresy).

Na motivaci a zodpovědnost má svou komunikací vliv vláda, úřady má pod palcem opět částečně vláda, priority policii nastavuje ministr vnitra. Ale samozřejmě konečné rozhodnutí je na tom člověkovi.

Vláda tomu moc nepomáhá, když si vymyslí např. povinnost nosit roušku úplně všude a na interpelacích ministr zdravotnictví pronese jako malé dítě "Protože jsem se tak rozhodnul" a ministr vnittra později, že je to tak pro policii jednodušší.

Mas pravdu, spatne jsem to pochopil, s tím co píšeš souhlas.

0 Citovat

Deny napsal(a):

Nezapomínejte, že všichni ti, co tvrdí, že si za to můžou švejkující Čecháčci, sami sebe ke švejkujícím Čecháčkům nepočítají. Já nic! To všechno oni!

Takové jakoby babišovské. Náhoda?

A co kdyby to psali proto, ze opatreni dodržují a vidi kolem sebe co vidí, to tě nenapadlo? Asi ne,co....? A ta poslední věta, to asi netřeba komentovat, mluvi sama za sebe...

0 Citovat

tbu napsal(a):

To si říkám také. Máte nějaký tip, kde by to v současné době nejméň "bolelo"?

Přiznám se, že už ani nestíhám sledovat podmínky vstupu a návratu..

Za mě Turecko. Mírný časový posun, pro turisty málo omezení a celkem levné. Pak máš Mexiko, Dominikánskou republiku, ale ty s homeofficem kvůli časovému posunu asi nespojíš.

Pak se dají Maledivy, Emiráty a nově snad Seychelly. Plus tu máš ty "zakázané" mutantní země aka Brazílie, Tanzanie nebo JAR. Ban platí do 11.4.

0 Citovat

Já bohužel na HO být nemůžu, tak musim volit jen kratší odskoky. Ve výhledu mám Polsko, Litvu, Estonsko, Slovinsko (možná Chorvatsko) a koupenou Albánii. 

0 Citovat

Michal: Turecko vypadá zajímavě, díky :-)

Zatím jsem přemýšlel o Bulharsku, ale to až v květnu, Event. Kypru, pokud půjde se stam dostat..

0 Citovat

tbu napsal(a):

Michal: Turecko vypadá zajímavě, díky :-)

Zatím jsem přemýšlel o Bulharsku, ale to až v květnu, Event. Kypru, pokud půjde se stam dostat..

Na Kypr se da uz od začátku března.

0 Citovat

Pravdu máme všichni.

  • Vláda pos*ala, co se dalo a skoro nikdo ji už nevěří.
  • Totální selhání v trasování, testování a izolaci.
  • Žádné vynucování dodržování karantény na rozdíl od sousedů. 1000 Kč pokuta za každé porušení by mělo zásadní vliv na šíření.
  • Tajení informací
  • Nulová příprava. Vše se začíná řešit teprve, až když už to mělo být v provozu
  • Opatření jsou mizerně vysvětlována a lidé často netuší, proč se selský rozum mýlí. Třeba roušky venku ve větru jsou zbytečné, ale čím více výjimek, tím horší dodržování. Viz rychlostní omezení - někdy mi přijde, že kde chtějí 40 km/h, dají značku 30 km/h.
  • Hodně lidí je ve velkých problémech a potřebují se uživit
  • Někdo potlačí svůj strach tím, že popře existenci nebezpečí
  • Někdo je sobecký a bezohledný parchant a na životech ostatních mu nezáleží
  • Spousta lidí nedokáže vyhodnotit riziko a mají pocit, že se jich to netýká
  • Lidé jsou už unavení a chtějí návrat do normálu
  • Hromada lidí zaměňuje boj proti Covidu za boj proti vládě. Cítí se jako partyzáni.
  • Vrahouni typu Šmucler či Peková, kteří epidemii popírají, zlehčují a šíří bludy
  • Řetězově šířené lži o Covidu, opatřeních, testech a očkování
  • Švejkaření části populace

atd

0 Citovat

divan napsal(a):

@Jarda: Covid nepodceňuju a chci žít co nejdřív normálně. Sebemrskačství myslím ve smyslu čecháčkovství, švejkování . Že jsme "best in covid" je naneštěstí pravda, že na tom má obrovský podíl vláda svým chaotickým přístupem je taky pravda! Podívej se na loňské jaro, to jsme byli asi opravdu best in covid - vše se dodržovalo. Jenže vláda prohospodařila tu jarní podporu svými nesystémovým a chaotickým přístupem.

Však já taky psal, že to je chování našeho národa v souvislosti s šílenou vládou. Mně jenom mrzí, že je tady velká skupina lidí, která se i přes hrozivé statistiky a zprávy o přeplněných nemocnicích chová dál nezodpovědně, viz to co tady teď popisují další uživatelé. Haleká se tady o policejním státě, ale nad každým člověkem fakt nemůže 24/7 stát policajt. 

@Deny: Typický příklad podle sebe soudím tebe :)

@Leoš: Hezké shrnutí.

0 Citovat

Co sleduji letošní videa např. od Balda & bankrupt, čtu cestopisy od Kačky, co jsem byl v září a říjnu za kopečkami, se mi nezdá, že by Češi byli méně disciplinovaní než ostatní národy. Debilové se najdou všude a nikde jich není zrovna málo.

0 Citovat

@Leoš: Dobré shrnutí. S tím horším dodržováním daného pravidla (roušky venku) při vyjímkách souhlas (spíše jde o horší kontrolování), ale jak už psali jiní, vede to pak u mnoha lidí k nedodržování i těch rozumných pravidel.

0