Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Kdyby jich na těch silnicích umřelo 17tis za rok, tak se to taky bude řešit.

0 Citovat

Dosud bylo v celé republice, která má přes deset milionů obyvatel, podáno 1,12 milionu dávek vakcín. Přes 300 000 lidí dostalo i druhou potřebnou dávku.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...domaci_klf

 

300 tisíc lidí, to je prosím výsledek za dva měsíce očkování. Má to jako být vtip? OK, takže až se ve velkém začne mluvit o dovolených, bude zase odpověď, že máme solidárně zatnout zuby? Jsem si jistá, že až se začne tlačit na pilu, tak haranty budou pouštět do letadla jak bez testu, tak be roušky. Cestovat budou hlavně důchodci, protože lidi v produktivním věku si můžou trhnout. Jsem si jistá, že mezi mladými se najde spousta dobrých duší, co budou letos dovolenou trávit doma na zadku, platit daně a až na konci října na ně "přijde řada", tak jako správní občani druhé kategorie nadšeně půjdou bez vyhrožování, že bez očkování si už v životě nekoupí nové spodní prádlo, a dají Burešovi svůj hlas.

0 Citovat

Pozorně jsem si tu dlouhou diskuzi přečetla (u kafe a sklenky tequily;-)) a opravdu s mnohými z vás souhlasím (zejména s Leošem).

Je mi líto jedné věci, ale to už je dávno prokoučováno, a většina těch, co se ohání čecháčkovstvím by se mnou asi nesouhlasila - pokud by se lidem už v začátcích vložila daleko větší odpovědnost za ně samotné, tak dnes v tom marasu možná nejsme. 

Určité restrikce ano, ale pokud by jinak lidé mohli rozumným způsobem fungovat a podnikat tak prostě nevěřím, že by se situace u nás nějak dramaticky lišila od té ve Švédsku. 

Tady mnozí vidí řešení v dalších represích, jejich vymáhání ( a hlavně dobrovolném masovém dodržování- z psychologického hlediska už naprosté sci-fi, neb to prostě trvá bez výsledku nepřiměřeně dlouho).

Jistá národní a kulturní specifika hrají roli, ale v podstatě jsme všichni stejní- jen Češi teď o něco zdeptanější, než jiné národy.  

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Je mi líto jedné věci, ale to už je dávno prokoučováno, a většina těch, co se ohání čecháčkovstvím by se mnou asi nesouhlasila - pokud by se lidem už v začátcích vložila daleko větší odpovědnost za ně samotné, tak dnes v tom marasu možná nejsme. 

Naprosty souhlas!

0 Citovat

Ima, najděte si statistiku zemřelých na silnicích. Pamatuji, kdy bylo 1500+ ročně. Takže je vidět, že se dělají opatření a pomáhají, aniž by bylo nutno zakazovat auta. Není nutno být fatalisty. Stejně u covid.

PS Já taky něco pro oblast prevence nehod chystám.

0 Citovat

Ono je to jedno s druhým, ale kdyby jsme měli jinou vládu a ne ty kaspary a byli schopni od začátku omezení a opatreni vysvetlovat, meli plány pro jednotlivé varianty vyvoje situace a byli schopni říct, co se stane když atd.,  tak by to většina lidí prijimala úplně jinak než ted. Myslim, ze by na to nekaslalo rozhodne tolik lidi jako ted.

0 Citovat

@floodland: Co si tak pamatuji, tak vláda v rámci očkovací strategie nacpala do preferovaných skupin přes 4 milióny lidí a chtěla očkovat 60% obyvatelstva. Podle očkovací strategie se stejně už moc nejede, protože aniž je dokončená část I.A, jsou preferovány určité skupiny z I.B.

Prchalovi se ale podařila jedna výtečná věc - přesvědčit řadu lidí, že tu je lockdown teprve dva týdny místo těch předchozích 5 měsíců.

Jak píše Mandarinka - lockdown může trvat pár týdnů, maximálně nižší počet měsíců, pak není efektivní, jak už pochopili v Rakousku. Dlouhodobě se dá jít jen švédskou cestou.

V současnosti by měli otevřít obchody. Muzea i galarie při prodeji vstupenek předem. To samé zoo bez vnitřních expozic. Zrušit nesmysl s ježděním mezi okresy a policisty nasměrovat na kontrolování pravidel v rámci okresu. A to ne zaklekáváním kverulantů bez roušek na prázdném náměstí. K tomu nakoupit testy na znovu otevření škol.

Covid se nikam odejít nechystá, na rozdíl od našeho premiéra, který si svůj odchod do propadliště dějin ještě nechce připustit.

A jestli chtějí COVID passy pro volné cestování, tak ať si je zavedou. Ale jaksi ať udělají PCR testy plně hrazené, karantény po příletu taky a nechtějí extra pojištění. Jinak bude výrazná diskriminace těch, co ještě nejsou naočkování, protože se na ně vakcína ještě nedostala (nebo se ani naočkovat nemůžou ze zdravotních důvodů). Plus v případě pozitivního výsledku - refund zájezdu, ubytování, letenek apod.

0 Citovat

Ten poslední odstavec je zcela z říše snů, naprosto nerealizovatelne. Stejně tak by o diskriminaci mohli křičet lidi, co necestuji, proč by měly být placeny testy a karanteny pro ty co cestuji. Cestovani není žádná povinnost, ale pouze zbytna záliba.

0 Citovat

Narážím na řeči/sliby politků, jak nebude docházet k diskriminaci neočkovaných, do doby než bude široce dostupná vakcína.

Covid pass, na který se nahraje negativní test nebo výsledky z testu na protilátky, to ale fakt neřeší. Žádný rovný přístup k cestování, jak tvrdí politici, nezajišťuje. Což podle výstupů v médiích je hlavní důvod, proč ho chtějí dělat. Aby byl aspoň částečně rovný přístup, musely by státy aspoň hradit testy na COVID nebo protilátky a min. v rámci EU po testovaných nepožadovat žádnou povinnou karanténu.

Druhá věc je, jak píšeš, jestli je to realizovatelné. Na druhou stranu, posléze může následovat ohromný soudní proces, kde to dopadne tak, jak píšu a beztak zadlužené státy budou ještě platit odškodné. EU a její instituce jsou nepředvídatelné.

0 Citovat

No nepletu-li se, Slováci měli ( možná i mají, už je dlouho moc nesleduju) testy po návratu z ciziny hrazené pojišťovnou.

0 Citovat

Síce to je dailymail ale tak o Astrazeneca sa až príliš hovorí a Pfizer nič...

https://www.dailymail.co.uk/news...as-UK.html

Inak mama zaočkovaná v nedeľu AZ, asi žiadne vedľajšie účinky, možno ospalá, ale veď už je na dôchodku má nárok. Ďalšia dávka o 10 týždňov.

Tatko bol včera očkovaný Pfizerom. Tiež sa na nič nesťažoval. Ďalšia dávka o 3-4 týždne.

Dcéra očkovaná tiež včera, ale to MMR :))

 

0 Citovat

MMR jsem se bala hodne, co to s detma udela🙏, vse v poradku, at i vam to dopadne👍. 

0 Citovat

vela si asi citala diskusie :)) naozaj je niekedy najlepsia sladka nevedomost, aspon nemusis filtrovat autisiticke retardacie

0 Citovat

No známí mají po tomto ockovani problem, nejde o autistu, ale o zpomaleny vyvoj reci, kluk prestal temer mluvit. Asi jsem necitala vela diskuzi.

0 Citovat

tak mam za sebou nocnu v ffp2 respiratore a je to uplne uplne nahovno.

Ledvaj som dychal a cul mam cely krk uplne vysuseny.

dufam, ze nam dnes schvali nasa sukromna zdravotna sluzba vynimku (hej vynimky na svk dava uz aj kadeaka sukromna lekarska firmicka) a stopnu to nosenie

0 Citovat

Ja ve FFP2 vydrzim tak 30 minut, pak potrebuju nutne kyslik. 🤭

0 Citovat

andreko napsal(a):

No známí mají po tomto ockovani problem, nejde o autistu, ale o zpomaleny vyvoj reci, kluk prestal temer mluvit. Asi jsem necitala vela diskuzi.

 

No to nepotesi, ale teda to kludne moze byt len casova zhoda ... ako s tou Astrou ... ale to tak je vzdy .. uspesne naockujes milion ale dozvies sa len o tom jednom co ma problem. 

0 Citovat

baca12 napsal(a):

tak mam za sebou nocnu v ffp2 respiratore a je to uplne uplne nahovno.

Ledvaj som dychal a cul mam cely krk uplne vysuseny.

dufam, ze nam dnes schvali nasa sukromna zdravotna sluzba vynimku (hej vynimky na svk dava uz aj kadeaka sukromna lekarska firmicka) a stopnu to nosenie



Zober si viacero druhov, ono sa od seba riadne lisia ... ved made in china, kvalita podla toho ako si ochotny zaplatit. Mne niektore co prisli dokonca smrdia niecim technickym...

0 Citovat

andreko napsal(a):

No známí mají po tomto ockovani problem, nejde o autistu, ale o zpomaleny vyvoj reci, kluk prestal temer mluvit. Asi jsem necitala vela diskuzi.

Takže lékařské vyšetření prokázalo příčinnou souvislost mezi očkováním a zpomaleným vývoje řeči? Nebo si z korelace bez dalších důkazů sami vyvodili kauzalitu a tím je to pro ně uzavřené?

0 Citovat

andreko napsal(a):

No známí mají po tomto ockovani problem, nejde o autistu, ale o zpomaleny vyvoj reci, kluk prestal temer mluvit. 

Korelace není kauzalita. Ale chápu, člověk má pochyby, co by, kdyby.

0 Citovat

No vyvstalo to po ockovani, pred tim zadne problemy nemel. Samozrejme to nikdo neprizna (Mudra), ze to je po tom. Lekarske vysetreni prokazalo, ze nemel zadne jine nemoci, ci postizeni, ktere by vedly ke ztrate reci. Neco se stalo az po ockovani, v mozku.

0 Citovat

Nevím, chodím na rehabilitaci 2x týdně, kde hodinu cvičím a pak jdu ostře 15 min na pásu, taky nosím respirátor a ještě jsem nechcípnul....

Tak bych to zase tak nehrotil.

 

0 Citovat

Úroveň prodyšnosti respirátorů se celkem dramaticky liší model od modelu, stejně tak jejich účinnost, ať jsou deklarované jako FFP2, N95 nebo KN95.

Měl jsem tu jednu zásilku zn Číny skvěle prodyšnou, ale po dvou hodinách z nich padal nalepený kovový plíšek. Teď tu máme jinou, hůře prodyšnou, která má plíšek všitý a po jednom dni zasmrádne (tím nemyslím nonstop nošení, ale např. hodina použití, odložení na věšáčku a použití další den).

0 Citovat

To je mi líto. Při milionech očkovaných se nějaký problém musí objevit. Neočkovat rovná se jezdit na černo a spoléhat na kolektivní imunitu ostatních. Ale pak přijede někdo z ex-SSSR a přinese s sebou nemoc krytou očkováním a lidi začnou zírat, co ty nemoci dovedou. A když masa antivax přesáhne kritickou mez, důsledky budou o řády horší než rizika očkování. Ale chápu, že rodič postiženého dítěte to tak vnímat nebude.

0 Citovat

Nejlepší hlod: na Hrad nesmí čínské roušky. Ty jsou dobré jen pro poddané.

0