Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Ubrečenost ne. Naštvanost ano. Pokud politici měsíce slibovali rovný přístup a pak se na něj vykašlou a předstírají, že ho stále hájí, tak na to poukážu a pro Jardu budu třeba za nepřející svini.

Dovolená zdravotníků? To pojedou sami? Jejich rodiny celé pracují ve zdravotnictví? A navíc je možná naivní si myslet, že v červnu už budou nemocnice prázdné. Takže nepojedou ani oni.

0 Citovat

Protože každý zdravotník má nutně rodinu, že ano. Solo travel? Neexistuje. Na tuhle argumentaci už asi nemám sílu. A i kdyby, tak já jim ze srdce přeju, že například jeden z partnerů/manželů nebude muset platit testy. Nikde jsem nepsal, že budou nemocnice v červnu prázdné, psal jsem, že se situace snad zlepší. Na tohle demagogické překrucování jsem alergický.

Z principu je navíc hrozné, že se tady řeší blbá problematika cestování a toho, že se bude muset platit test, protože se na očkování nedostaneme, zatímco v nemocnicích umírá 100 - 200 lidí denně.

0 Citovat

Chápu, je to diskuzní fórum, tak se mnohdy řeší i kraviny, ale nebuďme naivní - vždy byli rovní a rovnější. A taky se vždy dělo to, že politici něco slibují a pak je vše jinak. Bohužel. Pojďme to, co si myslíme, ukázat českým politikům ve volbách. (Pokud mluvíme o covidpassu, tak tu evropskou úroveň až tak moc neovlivníme, to je jasné).

Jsem dalek toho, abych někomu říkal, o čem si může nebo nemůže ve fóru psát, ale přijde mi to stěžování fakt zbytečné. Ze svého pohledu bych zjišťoval, jaké mám/budu mít pro cestování podmínky, kolik mě to případně bude stát, a budu se těšit na každou pozitivní zprávu o nějakém usnadnění cestování, zlevnění, uspíšení očkování atd. Jako asi je lepší si vylít frustraci stěžováním si do fóra než rozbíjením talířů doma, ale je třeba brát ohled i na to, že to čtou i ostatní. :D

Jinak k tomu covidpassu mám ještě jednu poznámku - a je to můj subjektivní názor: primárně je připravován proto, aby pomohl zemím závislým na cestovním ruchu, tzn. oni jej nedělají pro nás, abychom si mohli užít naši radost a cestovat, ale proto, aby se mohli lidé např. na jihu Evropy uživit. A těm je jedno, jestli budou mít všichni rovné podmínky k cestování. Oni potřebují, aby jim tam vůbec někdo přijel.

0 Citovat

No taky si myslim, ze zdravotnici vetsinou nepojedou, jejich rodiny jsou taky na dlouho bez ockovani. Nejvic to budou zajezdy pro seniory, na to se budou ck soustredit. Rodiny s detmi budou sedet na zadku doma. Ale tak s tim se pocitalo uz od ledna, takze zadna zmena. 
Deti mi doma uz ted brblaji, kdy vyrazime k mori🙄, nehlede na to, ze jednomu vyrazil ted zase ekzem, nejspis to jen tak nebude, vyckaveme. 

0 Citovat

Proky napsal(a):

Jinak k tomu covidpassu mám ještě jednu poznámku - a je to můj subjektivní názor: primárně je připravován proto, aby pomohl zemím závislým na cestovním ruchu, tzn. oni jej nedělají pro nás, abychom si mohli užít naši radost a cestovat, ale proto, aby se mohli lidé např. na jihu Evropy uživit. A těm je jedno, jestli budou mít všichni rovné podmínky k cestování. Oni potřebují, aby jim tam vůbec někdo přijel.

To nebude tvůj subjektivní názor, to je čistý fakt. O tom podle mě není potřeba ani diskutovat :D Bylo by hodně naivní si myslet, že EU jde primárně o to, abychom si užili cestování :D

0 Citovat

@Proky: Třeba to tu čte Prchal a Andy od něj dostane nóty s čím jet do Bruselu ;)

0 Citovat

Taky se přidám k pochvale Prokyho i Jardy, který se tady tak snaží.  Jen teda nechápu, že se Proky diví, že tady lidé v čele s Michalem pobrekavájí a kecají něco o diskriminaci. Já se teda nedivím vůbec. Jinak samozřejmě je pravda že pass se dělá pro to, aby se nastartoval turismus. Ale to někteří nejsou schopni vůbec pochopit. Oni vidí svoje letenky koupené u Wizzu  za 9,99, nebo našušněné jeho ojebáváním ala 120 %, a teď při myšlence, že mají zaplatit testy, aby to mohli proletět, tak raději tady budou něco kafrat o diskriminaci a asi by byli nejradši, kdyby teda nelétal nikdo a lety se zrušily. Přitom do srpna bude naočkovaný každý kdo bude chtít, proto tyto plačky nějak nechápu. A proto sem vlastně už nechodím.  Tak zase někdy. Jardo bojuj. 

0 Citovat

Zdravotníci pojedou, zvláště když dostanou se záchranáři královské odměny, v době, kdy opravdu nemáme penize. Navíc zvýší inflaci, když začnou usirat získané prachy, zvýší se ceny třeba i za potraviny obyčejným lidem, kteří na žádné odměny nemají nárok. 

Netrápí mě to, jsem chronik, možná se k ockovacimu pasu dostanu dříve, pokud ne, zaplatím si testy... Minimálně květen Turecko... Tem, co směřují do Mexika hodně stesti, užijte si to. Slovákům hodně štěstí, aby ten nesmyslný zákaz dokázali ojebat.. třeba banka ve Vídni schůzka a účet a trada... Schwechat a do celého světa... 

0 Citovat

Jarda napsal(a):

To nebude tvůj subjektivní názor, to je čistý fakt. O tom podle mě není potřeba ani diskutovat :D Bylo by hodně naivní si myslet, že EU jde primárně o to, abychom si užili cestování :D

:D Já to trochu blbě napsal. Chtěl jsem tím říct, že se netvařme, že to někdo dělá pro nás a pro naši zálibu v cestování. Proto není naše spokojenost tím, o co by mělo jít v první řadě.

MIGUELAS napsal(a):

Zdravotníci pojedou, zvláště když dostanou se záchranáři královské odměny, v době, kdy opravdu nemáme penize. Navíc zvýší inflaci, když začnou usirat získané prachy, zvýší se ceny třeba i za potraviny obyčejným lidem, kteří na žádné odměny nemají nárok. 

Prosím tě, zdravotníkům snad jejich (zcela zasloužené!) odměny závidět nebudeme, ne? Tohle opravdu není to, co by naši zemi finančně ruinovalo, nezlob se na mě.

0 Citovat

@niemandos: Díky, to se čte hezky. Jako já osobně taky miluju letenky za 9,99 od Wizzu, ale někteří lidé mi tady začínají připomínat ty západní turisty v Thajsku a na Bali, kteří mezi místními žebrají o další peníze na cestování.

No a závidět zdravotníkům peníze, po tomhle roce, to je podle mého názoru absolutní dno, na které člověk může v životě klesnout :) Je ale hezké vidět na vlastní oči, jak takové dno vypadá.

0 Citovat

Jardo, tak začněte být vstřícní také k českým invalidním důchodcům v nejvyšším třetím stupni, tak jak je to v normálních a civilizovaných zemích EU, dáváte mrzké nízké důchody, i na Slovensku jsou vyssi a existují výhody jako např. vlaky zdarma, tady kulovy.

Mimochodem, kde máme to euro, ke kterému jsme se zavázali a teď se cukame... 

0 Citovat

MIGUELAS napsal(a):

Zdravotníci pojedou, zvláště když dostanou se záchranáři královské odměny, v době, kdy opravdu nemáme penize. Navíc zvýší inflaci, když začnou usirat získané prachy, zvýší se ceny třeba i za potraviny obyčejným lidem, kteří na žádné odměny nemají nárok. 

Ty jsi opravdu absolutní žumpa. Větší hnůj jsem tady snad ještě nečetl a to je co říct.

0 Citovat

@Miguelas: Eeeh, teď si úplně nejsem jistý tím, co se přesně právo stalo. Jestli jsem se stal během večera členem Vlády ČR, že je tento příspěvek adresován mně osobně? :D Tak bizarně pojatý příspěvek jeho samotným obsahem jsem tady snad nikdy nečetl :D Zeptal bych se na souvislost eura, invalidních důchodců a zdravotníků bojujících s covidem, ale raději mlčím a spíš by mě zajímalo k požití jakého druhu návykových látek došlo před sepsáním toho skvostu? 

0 Citovat

Tvl, Miguelas fakt hustě. Odměny zdravotníkům jsou takový, že zvýší inflaci :D ... Jarda rozhoduje o výši invalidních důchodů ... Nestačím se divit

Každopádně Jarda a Proky +milion. Díky moc za tyhle Vaše příspěvky, i mně, jako člověku, který s Vámi ve všem souhlasí tohle všechno pomáhá utřídit si myšlenky.

Jinak Covidpass je dobrá zpráva. To, že se někdo cítí dotčenej tím, že je mladej a zdravej a připadá si tím diskriminovanej je fakt bizár. Já bych taky teď nejradši byl někde jinde (už proto, že mi začíná výše zmíněný ekzém), ale prostě pojedu až v srpnu nebo září, nebo se nechám otestovat. Jak bylo řečeno, tohle je prostě bezprecedentní situace, globální problém, který nemá snadných řešení a cílem snad je, aby se všechno vrátilo do normálu (turismus, mezinárodní obchod, ekonomika zemí závislých na cestovním ruchu). Jako čekat s tím na to, až Bureš rozjede očkování, to snad nemyslíte vážně ...

0 Citovat

Co jsem četl zdravotníky, tak minimálně některým z nich zkrouhli osobní příplatky, takže ve výsledku jsou na tom i hůře.

0 Citovat

A tak vždy tu je cesta ako mať zadarmo covid pass keď nie sú vakcíny. Pekne sa dať kontrolovane nakaziť a úspešne opakovať každé tri mesiace. Pevne verím, že takýto koumáci existujú.

0 Citovat

🤭😂

0 Citovat

@tonic Pro covid pass má být rozhodující přítomnost protilátek, nikoli fakt, že jsi prodělal onemocnění jako takové. Což tedy považuji za jednu z mála rozumných věcí v souvislosti v CP.

0 Citovat

das 50 eur doktorovi a hned budes mat protilatky :D

inak k tym FFP2, toto pre hekerov

 


ffp9000.jpg

0 Citovat

Odměny se měly dávat všem nebo nikomu, zase to přileva olej do ohně a ještě více rozděluje spolecnost. Proč ne popelárum, pomocným silám v kuchyni, babam co v pět ráno jezdí do mlékáren, autobusákum co je tam vezou. Když už potřebují utratit ty miliardy za každou cenu tak měli férove dat všem 18+ šek na 20000.

0 Citovat

Samozřejmě, že EK cukla a jižní Evropa si úspěšně prolobbovala covidpas už teď. Vzhledem ke zpožděným dodávkám vakcín turismus těžko vytrhnou senioři a přetížení zdravotníci, tak přihodí jako alternativu negativní PCR test a test na protilátky, aniž by pomysleli na praktickou stránku věci. Zase se jednou snažili vymyslet kvadraturu kruhu a podle toho to vypadá.

PCR test před každým překročením hranic je oser, i kdyby by byl zdarma. Krom toho jsou i u nás zájmové skupiny, co covidpas chtějí využívat i pro návštěvu restaurací nebo muzeí. Už vidím tu skvělou dovolenou plnou testů co dva tři dny. S tím, že s každým testováním hrozí, že test vyjde pozitivní, byť třeba falešně.

Když to půjde fakt dobře, očkování se všem otevře v červnu, dostanou AstraZeneku a termín na druhou dávku za 3 měsíce. Covidpas obdrží 2 týdny poté. Pokud počítám dobře, tak ti nejúspěšnější budou moct svůj očkovací certifikát provětrat začátkem září. A to ještě doufejme, že v dohledné době nebude potřeba přeočkovat rizikové skupiny.

Ale možná covidpas padne ještě dřív, než začne platit. On se COVID totiž vesele šíří např. v Brazílii, kde je po celý rok jako v Evropě v létě. Moc velkou záruku, že se v létě nebude blikat lockdowny, tu tedy nevidím. A důležitá otázka pak bude "A pustí mě s covidpasem aspoň do vedlejšího okresu?"

0 Citovat

Michale, tolik pozitivního jsem od Tebe už dlouho nečetl :-)

0 Citovat

@Miguelas: Zvláštní, že na jednu stranu nejspíš rozumíš pojmu inflace, když ho používáš ve větě a na druhou stranu by si všem nalil 20 000Kč :D Tvoje příspěvky se obsahem fakt hodí na novinky nebo parlamentní listy. Ta závist z tebe úplně tebe teče. Možná by se to chtělo zamyslet nad tím, že zdravotníci se s covidem setkávají v přímém styku, denně a mohou ho dotáhnout domů s největší pravděpodobností. Znám zdravotníky, kteří se přestěhovali od rodiny, aby je nenakazili. A jestli něco rozděluje společnost, tak ta čirá nenávist a zlost v lidech jako si ty. Každý normální člověk to zdravotníkům přeje. Navíc jak psal Leoš Literák, možná na tom budou ve výsledku hůře.

@Michal: Tvůj problém je, že na všechno nahlížíš omezeně pouze ze své perspektivy. Nevidíš si bohužel za špičku svého nosu. Je tady spousta lidí, kterým test před cestou nevadí ani fyzicky, ani finančně. Je tady spousta států, kteří budou na léto připravené a proočkované. Přijde mi, že ty by sis letošní cestování představoval jako před covidem, ale tak to bohužel letos nebude a možná už nikdy.

0 Citovat

@Jarda: k tomu testování před každou cestou... pokud by měl člověk cestovat častěji, tak se obávám, že to finančně začne vadit i těm majetnějším. A druhá věc je, jestli - když to tedy vadit nebude - budou laboratoře ty testy stíhat... A taky je občas problém nechat ho udělat 72 hod předem, třeba když odlétáš v pondělí. Každopádně máš pravdu, že to cestování už takové jako dřív nebude. 

0 Citovat

Nevim taky mi prijde trosku zbytecne sem psat , Proky to opet vyjadruje jasne a srozumitelne jako je u nej zvykem, vcetne argumentu ,ale malicko mi tam neco chybi ,jiste jsou rovni a rovnejsi  a neznam zkorumpovanejsi stat nez je CR ,vubec cely vychodni blok byl postaveny hlavne na korupci ,tim nerikam ze na zapade neexistuje 

Ale je proste urcity princip a urcita spravedlnost a at  je to jak chce ,tak clovek se ma ozvat  kdyz citi nespravedlnost  Proky pise o ferovosti ,ano nikdo neni 100 % ferovy ,ale je to i o tom jak se do lesa vola tak se z lesa ozyva 

Kdyz me Ryanair rozesazuje aby me vlastne donutil si koupit sedadlo ,tak necitim povinost se chovat v tomto pripade ferove a taky pouziju figl  a totez je to pri tehle pandemii  Staty se chovaji natlakovym zpusobem a nejde jen o CR ,nebo Irsko, ktere mam z prvni ruky i osatni se tak chovaji , covidpas je slendrian i kdyz jeste nebyl odsouhlaseny  a jsou zatim jen navrhy , Ano ty jizni staty chapu ,ale kdo je nutil zavest  nesmyslny test ktery je jen financni  zaletitost a je k nicemu a dalsi restrikce, kdo jim branil udelat to tak, jak to udelal Zanzibar ?  Kdo rikal  loni v lete Chorvatsku, Bulharsku co ma udelat , kdo nechal bez omezeni Portugalsko  ?  A s covidpasem je to to stejne  Nikdo je  nenuti .aby ho vyzadovaly  Chteji turisty tak at pro to neco udelaji, ale ne formou restrikce  dalsich zbytecnych dokaladu  At vse uvolni bez omezni a vsichni budou spokojeni 

A clovek neni ovce  nemusi byt stadni  a nemusi podporovat neferovost  a nabizeni vyhod tem, kdo budou naockovani  proste neferovosti je  a tak jak jsem psal vyse  jak se do lesa vola tak se z nej bude ozvat  Lide budou hledat cesty, jak  to co se jim nelibi ojebat  A cim vic klacku pod nohy vselijakyma restrikcema ,prikazy tim vetsi odpor bude 

A z jineho soudku  jeste 

https://www.novinky.cz/krimi/dis...k-40354330

A ono to s temi testy , rouskami ,respiratorem i vakcinami  a covidpasem je stejne jako je choveni  policie proti  tem  trem Vcera bylyl v Dublinu protestni akce zasahovalo 2500 policistu a 16 lidi bylo zatceno ,ovsem nikdo neskoncil na zemi .na nikoho neskocila  policie jako na nejakeho terororistu 

0