Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Michal napsal(a):

To je těžké, když bez snížení se na úroveň vlády nemůžeš ani opustit okres :D

Moje předpověď pro rok 2021:
Obětujme Velikonoce pro záchranu jara, jaro pro záchranu léta, prázdniny pro záchranu nástupu dětí do škol, podzim pro záchranu Vánoc a vzdejme se lyžování pro záchranu jara. S očkováním vydržme než přijde víc vakcín a pak vydržme než přeočkujeme rizikové skupiny.

Můžete opakovat v libovolném množství. A doufám, že mě nezavřou za vyzrazení státního tajemství.

 

:D :D :D Jsem mrtvá! Každopádně pro místní covid sektu to bude voda na jejich mlýny.... 

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Tak ja dam +1 Jardovi, at tu nebojuje sam. Jen ta Navaja byla, myslim, ucitelka OSVC a ne v gastru, i kdyz podobnosti je dost. Ty ale ma i Miguelas s Mikirem a jsou dva.

S Katkou souhlas jen z casti, ze takto by to bylo idealni, ale v takove situaci nejsme. A vyplakavat z problemu kolem covidu se tu chodi ne ti, co ted cestuji, ale hlavne mikir a lma. Zkratka tu na jejich kecy vetsina neni zvedava a obcas to nekomu, kdo je jeste cte, ujede az k nadavce (rekl bych ze zoufalstvi).



Bod sem, bod tam. Pro mě to není bodovaná, kličkovaná ani člověče, nezlob se :) Libore, je jasné, že když sem někdo rok přispívá sofistikované komentáře na téma covid, musí dát plus bod někomu, kdo tuto diskuzi a téma hájí ;) Ale i když toto pominu - někdy se tu shodneme a někdy ne...o tom život je. I tak tě mám ráda a zrovna tvoje komentáře čtu se stejnou radostí jako ty od Mikira. Protože v dobrém i zlém, v nemoci i ve zdraví, v chudobě i v bohatství - dokud nás Covid fatálně nerozdělí - cesto-přátelé forever :)  A rozdílnost nás lidí - to je přeci ta největší krása! Budu doufat, že se naše duše zase někde protnou v symbióze :)

0 Citovat

Uff, já věděl, že na tohle vlákno nemám lézt. Po dočtení až sem jsem to musel kompenzovat zakoupením letenek do kovidového pekla, kde údajně jedou restaurace, nenosí se roušky, neplatí zákazy přejíždění do jiného okresu... prostě všechno smrtelné hříchy. Takže Velikonoce ve Stockholmu. Sice tam bude kosa, ale co, do Chorvatska můžu další týden 🥂😁...

0 Citovat

A to je krásný závěr noci, Kačko.

Bludišťáka že nejhezčí  příspěvek získává Kačka!

 

 

 

 

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Uff, já věděl, že na tohle vlákno nemám lézt. Po dočtení až sem jsem to musel kompenzovat zakoupením letenek do kovidového pekla, kde údajně jedou restaurace, nenosí se roušky, neplatí zákazy přejíždění do jiného okresu... Takže Velikonoce ve Stockholmu. Sice tam bude kosa, ale co, do Chorvatska můžu další týden 🥂😁...

 

Dobrá volba!

 

0 Citovat

Jarda napsal(a):

@Kačka: Jsem učiněná drama queen :D Já osobně si myslím, že jedno blbé vlákno o covidu fóru opravdu nijak neubližuje (to určitě není "smrtelná infiltrace" a kdo tady má cit pro drama) :D. Pokud tě to tak štve, tak upřímně netuším, proč do něj chodíš a aktivně tu přispíváš, místo toho, aby si založila jiná vlákna o cestování nebo rozvíjela ta založená. 

Pořád lepší, když sem ti lidi chodí (chápu, že ty počty schválně podsazuješ, ale těch uživatelů je mnohem víc) než kdyby to tady totálně umřelo a na cestujlevne se zapomnělo. 

P.S. Díky Libore, už jsem si připadal docela převálcován :D 



Neboj, Jardo, oni se tví zastánci probudí a přispějí svojí "troškou" do mlýna ;)

Covidem není infiltrované jen toto vlákno, ale každá diskuze na CL. Rok zpět. Ostatně proto toto vlákno vzniklo - aby se to separovalo. Záměr se úplně nepovedl, protože těch 7 statečných bojuje na všech dostupných frontách.

Citace: "Pokud tě to tak štve, tak upřímně netuším, proč do něj chodíš a aktivně tu přispíváš, místo toho, aby si založila jiná vlákna o cestování nebo rozvíjela ta založená. "
Já se o podporu CL a světa cestování snažím, to mi věř. Cestuju, píšu cestopisy, komentáře, odpovídám na dotazy, kde tuším odpověď, na sociálních sítích sdílím tuhle stránku kde to jde. Myslím, že zrovna ke mně adresovat větu o snaze to tu probrat k cestování, je docela faux pas...

Souhlasím s tím, že dobré PR, které přitáhne lidi - zejména v této době - je v pořádku a jak je celosvětově známo - "covid PR" hraje prim. Vsadil jsi na favorita "Váňu", vo tom žádná. Jen mám jen strach, že ten tvůj kůň, co sem připoutá ty "přispěvatele", bude koněm troským. Tím, co odradí od cestování i ten zbytek, co se na vetchých kobylách řítí okresky k letišti hlava nehlava ;)

Apropo - Mikir teď psal, že si chce cestu prodloužit o 14 dní, takže bych z něj nedělala toho, kdo sedí doma na zadku a leze mu to celé na mozek.... jako jiným ;)

0 Citovat

Katko, u Mikira nejde ani tak o jeho nazory na covid (v necem i nekdy souhlasim), ale zpusob vedeni diskuze tj. hlavne tu jeho otravnost.

Kdyz napises, ze ti "hlava nebere, že se lidi chodí z covidu a následků vyplakávat na cestovatelský portál", proc te tak pobavilo Michalovo vyplakavani?

0 Citovat

Katko, to o prodlouzeni cesty psal mirjur ne mikir.

 

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Katko, u Mikira nejde ani tak o jeho nazory na covid (v necem i nekdy souhlasim), ale zpusob vedeni diskuze tj. hlavne tu jeho otravnost.

Kdyz napises, ze ti "hlava nebere, že se lidi chodí z covidu a následků vyplakávat na cestovatelský portál", proc te tak pobavilo Michalovo vyplakavani?



Protože Michal to bere jako vtip, nadsázku. Určitě to není jeho životní postoj a něco, s čím se probouzí, žije a usíná. Sleduji ho a vím, že cestuje jak to jde (a občas i nejde) a život si užívá covidu navzdory. Že ho se.e všechno kolem...omezení, restrikce, byrokracie...jasný! Koho ne. Ale neplácá to sem dennodenně, neuráží Mikira ani nikoho jiného, nehraje si na mikrobiologa a epidemiologa v jedné osobě, pořád aktivně odpovídá na vše, co se cestování a cest týká (radí a pomáhá, jako jsi to kdysi dělal i ty ;) ) a stále je pro mě cestovatelskou inspirací, protože i v týhle době pořád objevuje místa, která mi vezmou dech (ten Petřín se ti, Michale, povedl!!). On nepláče jak jiní, on si z toho dělá srandu. Typická česká vlastnost, díky které jsme, Libore, "přežili Ardeny". Vlastnost, kterou miluju :)

0 Citovat

@Kačka: Faux pas je spíš napsat X příspěvku do tématu, proti kterému bojuji. A fakt jsem si nevšiml, že by tady někdo někoho od cestování odrazoval. Z covidpassu byla většina lidí nadšena nebo alespoň spokojená, kromě koho? Hádej :) Maximálně lidí odrazují od TAPu, s čímž souhlasím. Jak píše Libor, z Michalova příspěvku si nadšená, přitom je to přesně prototyp příspěvku, který kritizuješ. A protože se nám to už trochu zvrhává, tak už dál raději končím, za chvíli už bych si začal některé věci brát osobně a osobně bych to i vracel :)

Zvláštní, kolik se sešlo najednou lidí v COVID TÉMATU, kteří nesnáší COVID TÉMA :) To je náhoda takhle v noci. To určitě nebude nikdo s více účty... :)

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Katko, to o prodlouzeni cesty psal mirjur ne mikir.

 

 

nj!! Furt se mi pletou :D 

0 Citovat

Jarda napsal(a):

@Kačka: Faux pas je spíš napsat X příspěvku do tématu, proti kterému bojuji. A fakt jsem si nevšiml, že by tady někdo někoho od cestování odrazoval. Z covidpassu byla většina lidí nadšena nebo alespoň spokojená, kromě koho? Hádej :) Maximálně lidí odrazují od TAPu, s čímž souhlasím. Jak píše Libor, z Michalova příspěvku si nadšená, přitom je to přesně prototyp příspěvku, který kritizuješ. A protože se nám to už trochu zvrhává, tak už dál raději končím, za chvíli už bych si začal některé věci brát osobně a osobně bych to i vracel :)

Zvláštní, kolik se sešlo najednou lidí v COVID TÉMATU, kteří nesnáší COVID TÉMA :) To je náhoda takhle v noci. To určitě nebude nikdo s více účty... :)

 

A víš, že myslím zrovna na totéž? :D :D Ale já nejsem ani Michal, ani Martin V a už vůbec ne Libor S. :D Ale je opravdu zajímavé, jaké má tohle téma v tuto dobu dosah. Souhlasím i s tím, že je čas na spánek, abychom nabrali sil na ranní protiúder :)

S tím Michalem jsem to vysvětlila Liborovi.TAP - naprostý souhlas (i já odrazuji). A co se týká covid pasu - tak z něj nadšením nešílím :D A to jsou ty naše krásné rozdílnosti, se kterými jsem schopná usnout i se ráno s úsměvem a klidem probudit. A věřím, že i ty ;)

0 Citovat

A kdo se tu teda vyplakava, kdyz ne mikir, lma, v poslednich dnech Michal a drive Alena Svobodova?

0 Citovat

Ještě dodatek, Kačko, ty máš prostě zafixováno, že člověk - zastánce opatření je i zároveň člověk - anticestovatel, odrazující od cestování. Tak to ale vůbec není. To je argument asi na stejné úrovni jako když někteří lidé tvrdí, že zastánci opatření jsou voliči ANO.

A opravdu, brečí tady úplně jiní uživatelé, které postupně házím do ignoru (a určitě je to hodně mrzí) :D než tebou neustále omílaná sedmička.

 

0 Citovat

Jarda napsal(a):

Ještě dodatek, Kačko, ty máš prostě zafixováno, že člověk - zastánce opatření je i zároveň člověk - anticestovatel, odrazující od cestování. Tak to ale vůbec není. To je argument asi na stejné úrovni jako když někteří lidé tvrdí, že zastánci opatření jsou voliči ANO.

A opravdu, brečí tady úplně jiní uživatelé, které postupně házím do ignoru (a určitě je to hodně mrzí) :D než tebou neustále omílaná sedmička.

 



A já myslela, že mi chceš napsat "dobrou noc, ať tě blechy štípou celou noc" :) .... :D

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

A kdo se tu teda vyplakava, kdyz ne mikir, lma, v poslednich dnech Michal a drive Alena Svobodova?

 

Promiň Libore, já to zde tak detailně nesleduji. Ještě pořád se snažím i cestovat a tak :) Když něco zachytím, je to něco ve stylu, že je Mikir "p.ča" a musím říct, že to je nad rámec mého chápání, pochopení a schopnosti přejít to s klidem. Resp. se stádem. 
Dobrou noc a ať tě blechy...znáš to ;)

0 Citovat

To chapu a delas dobre. Ale ver mi, ze toho vyplakavani nad zlym osudem je tu dost a je to i 1 z pricin tech reakci, ktere pak obcas zachytis bez znalosti jejich priciny.

Dobrou a blechy si nechame az na nejaky zableseny hostel (jak tu nekdo zminil). Treba v Labuan Bajo, kde ale byly nastesti jen v sousednim.

0 Citovat

Panenko skákavá. Přiřítit se do tématu, které je podle vlastních slov úplně hrozné, "obvinit" členy, kteří jsou na CL prakticky nejdéle a patří mezi nejčastější přispěvatele, že tady mají nejspíš všichni 2-3 alter ega, vytknout jim, že tady denně píšou fakta, a naopak obhájit uživatele, který tu trvale háže hoaxy a nepodložené domněnky a zdůrazňuje, jak si se vším vytírá zadek... No, tak to tedy děkuju pěkně...

Ano, s urážkami jakéhokoli člena nesouhlasím, ale na druhou stranu se nedivím, že někteří nemají tolik trpělivosti a vypění. Není to jednoduché, neustále vyvracet nesmysly. A že jich tady už bylo.

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Uff, já věděl, že na tohle vlákno nemám lézt. Po dočtení až sem jsem to musel kompenzovat zakoupením letenek do kovidového pekla, kde údajně jedou restaurace, nenosí se roušky, neplatí zákazy přejíždění do jiného okresu... prostě všechno smrtelné hříchy. Takže Velikonoce ve Stockholmu. Sice tam bude kosa, ale co, do Chorvatska můžu další týden 🥂😁...



Výborně, já chci pomlázku v teple, takže Stockholm ne, ale to Chorvatsko se možná přidám! 🥂😁

0 Citovat

Krakonoš napsal(a):

A to je krásný závěr noci, Kačko.

Bludišťáka že nejhezčí  příspěvek získává Kačka!

 

 

 

 



To není závěr noci, ale hezké dobré ráno dalšímu dni. Máme tu jaro, je škoda tu rovnodennost zaspat :D

Každopádně nemůžu nezeptat se, páč podezření (nejen) ve mně už pár měsíců sílí... Máš tu pár dalších nicků, jeden z nich pije víc než já a tvoje cestopisy vedou kategorii nejvtipnějších nebo jsi Padrinovo dvojče?

0 Citovat

Proky napsal(a):

Panenko skákavá. Přiřítit se do tématu, které je podle vlastních slov úplně hrozné, "obvinit" členy, kteří jsou na CL prakticky nejdéle a patří mezi nejčastější přispěvatele, že tady mají nejspíš všichni 2-3 alter ega, vytknout jim, že tady denně píšou fakta, a naopak obhájit uživatele, který tu trvale háže hoaxy a nepodložené domněnky a zdůrazňuje, jak si se vším vytírá zadek... No, tak to tedy děkuju pěkně...

Ano, s urážkami jakéhokoli člena nesouhlasím, ale na druhou stranu se nedivím, že někteří nemají tolik trpělivosti a vypění. Není to jednoduché, neustále vyvracet nesmysly. A že jich tady už bylo.

"Ano, s urážkami jakéhokoli člena nesouhlasím."
"Není to jednoduché, neustále vyvracet nesmysly. A že jich tady už bylo."

 

...jsem ráda, že se konečně shodneme :D

0 Citovat

Ehm, nechci si hrát na Leoše Literáka, ale možná by to chtělo editovat příspěvek a reagovat v jednom a ne ve třech po sobě.

@Proky: Opět nestačím dneska zírat čeho jsou schopni se lidé zastávat. No tímhle stylem to vidím jako niemandos a pomalu to tady ukončím. Asi nepotřebuji vidět adorování dezinformací a rouškového odboje a kopání do lidí, kteří přispívají fakty.

0 Citovat

Jarda napsal(a):

Ehm, nechci si hrát na Leoše Literáka, ale možná by to chtělo editovat příspěvek a reagovat v jednom a ne ve třech po sobě.

 

Souhlasím, Jardo. Na nikoho si nehraj a zůstaň svůj :)

0 Citovat

Katka zjevně dala více lahví, než je na sobotní večer zvykem. A pak se začala divit, že v tématu s názvem Covid obecné téma se píše o covidu... 

Jarda: hlavně to tady nezabal, zkus se jen nad ty kraviny povznést, uz asi víš, s kým má cenu diskutovat a s kým je to úplně zbytečne. Pises pěkne cestopisy a hlavně na to, jak jsi mladý kluk, to máš v hlavě srovnané. 

0 Citovat

Eremi +1

Kačko, obrovský respekt za to co děláš, cestování, energii k cestopisům a tak, ale tady jsi “trošku” ujela. 

Tady vždycky Mikir nebo někdo plácne totální nesmysl, Jarda, Libor, Proky a Leoš to tady trpělivě vysvětlují argumentují, předkládají data a pak se dozví, že jsou svědci covidovi, fašisti, schvalujou policejní stát a tak. A Ty jim ještě dáš čočku, že ničej cestujlevne ... 

Já bych naopak řekl, že komentáře kluků jsou jedním z důvodů proč se sem stále vyplatí chodit ...

0