Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

lma napsal(a):

tady se vytváří určitá klaka co má vždycky pravdu,všechno ví,všechno zná a ti co mají jiný názor jsou blbci což shrnuje věta od Prokyho :  "Není to jednoduché, neustále vyvracet nesmysly."

Nezlob se na mě, ale nepodložené vlastní dojmy a konspirace bez argumentů jsou prostě nesmysly. Nemám problém akceptovat cizí názory, pokud si je dotyčný obhájí. Ale výkřiky zcela ignorující fakta mně osobně docela vadí. Pokud si je ti lidé píšou na Parlamentních listech nebo Aeronetu, tak ať – tam si můžou navzájem notovat, protože jsou tam lidé podobného smýšlení. Ale když tyhle příspěvky létají ve fóru, kde jsou i lidé opačného názorového proudu, musí být připraveni si své názory obhájit. Což je tady evidentně problém.

A nazývat většinu aktivních uživatelů v jednom názorovém proudu oproti menšině nějakých pěti(?) nějakou kastou nebo klakou? Tuhle absurdnost raději nechám bez komentáře.

0 Citovat

Tak už se přihlásili o slovo všichni? V tom případě můžeme sčítání lidu uzavřít 😁😁

+19 

Děkuji za zpětnou vazbu, pokaždé je pro mě velice přínosná a motivující. Zejména v této době, kdy člověk vezme za vděk jakýmkoli čtivem. Tolik chvály jsem nečekala, jste prostě rodina 🥰

Jo a s tím Řeckem teď fakt nikdo nevíte? Nikdo teď nebyl? Karanténa je tam vážně striktně týden? 

0 Citovat

Ja si teda taky trochu.........Mikire, prosím a kudy teda z toho ven ?

Covid je, to nepopíráš, jaká jsou podle Tebe správná opatření, aby se za A, dále nešířil a za B, cesta z naší hodně blbé situace ? Všichni chceme cestovat, já taky letos jen v únoru Egypt a na podzim bych ideálně za kámošem na Tchaj-wan a zatím to nevypadá dobře. Tak kudy z toho, aby se všechno v dobré obrátilo ? Díky za konkrétní a smysluplný názor.

0 Citovat

Pavel Planespotter , to se milej zlatej budes muset obratit na nektereho s tech  chytrych , prece nechces aby ti nekdo ,kdo je tu za  de,,,ila  ,pi..cu a dalsi stavnate vyrazy , ktere jsi mimochodem pouzil taky  pokud se nemylim, vyjadroval nejaky nazor  a stejne mam pocit ze me mas v ignoru 

Ja jsem si precetl jeste znovu ty nektere prispevky a problem je v tom ,ze ti vyvoleni  ,nazyvaji  moje a dalsi prispevky  treba Imy ale i jinych nesmyslem.,..a ty sve podlozi argumenty ,ktere ale zdaleka nemusi byt prijatelnym argumentem kdyz mam logicky  opacny nazor 

Navic ja mnohdy ty tzv nesmysly  cerpam od odborniku Napriklad Jarda  tady bude nebo je dostudovany pravnik ,, Jiny pravnik napise ,ze zasah policie proti tem trem  meddialne znamym  zasahum policie  byl protipravni ,,,da se s rict ze je to nesmysl ?  A kdyz  bude nekde  neco od nejake epidemiologa .odbornika a jini to budou videt opacne  ,tak co to je nesmysl ,nebo opacny nazor ..a o tom to proste je 

Nemyslim. ze je nekdo s te kasty  tady tak erudovanym odbornikem aby  dokazal tu ruznorodost  nazoru  postavit do jednoznacneho svetla  Ja nebhajuju ortodoxne sve nazory jak to dela  kasta  nestavim se do role vseveda  ,ale proste si utvarim svuj usudek  ,neni treba resit jestli je nebo neni  spravny , jiste ten argument  treba Prokyho a dalsich kteri se snazi o slusne vysvetleni  si prectu a treba i castecne muzu i souhlasit ,ale taky mam sve argumenty a ty jsou proste pro tu skupinu , co mi bude odporovat at napisu cokoliv neprijatelne 

Miguealas to vyjadruje hezky ,bude tady 15-20  tech , co si budou  prizvukovat  bavit se spolu  a proti nim bude 10  ,treba i vic tech , co budou mit  opacny nazor ,ty si ta skupina  chytrych da do ignoru ,budou diskutovat mezi sebou  v soucasne dobe o nicem ,protoze nikdo moc nemuze cestovat a prestane to byt zajimave  pro tech  2000 nebo kolik pasivnich  co neprispivaji   nebo sem tam 

Jakub S napsal Katce ze ujela a ze dava cococku  tem vyvolenym ,nevsiml jsem si  ..proste vyjadruje sve pocity a to je spravne ,nepise ze to me je nesmysl  i kdyz jiste ne se vsim co pisu souhlasi ,,nakonec  i Jarda si  neumel vytvorit nazor..az mu pry ostatni vysvetlili ,,,,Nastesti je tu porad dost takovych ,kterym neni zapotrebi nic vysvetlovat a vytvori si sve nazory ,vim o tech lidech i kdyz se primo neprojevi ,,proc by to delali,,,Nepotrebuji si neco dokazovat  ,mit neochvejnou pravdu , ale pokusim se priste zase vratit ke covidu   ,mam samozrejme predstavu co by se melo delat ale nerozhjoduju o nicem a nemusim mit pravdu jsem laik ,ale laik se svym nazorem ,ktery se nemusi stadu libit ,uznavam je nekdy kontroverzni ,,

0 Citovat

No, možná jsem naivní, ale když někoho kritizuju takovým způsobem, že na něm nenechám nit suchou, neřkuli vulgárně, tak bych předpokládal, že mám i názor, jak by se to, co ten druhý dělá, mělo dělat jinak a lépe. Myslím, že celá Evropa je v situaci, kterou nezažila 100 let a nikdo s ní nemá zkušenost, ani ti odborníci, kteří jsou na to studovaní. Všichni se v tom plácají a názory se opravdu neshodují. Takže to nadávání na všechno a všechny, může na jiné působit popudlivě a dají to najevo. Těch výkřiků a nadávek v mediálním prostoru je neskutečně. Patent na rozum nemáme nikdo, ale je asi v naší povaze, nadávat všem, aniž by člověk věděl, co je dobře. Tak spíš je to jen o zamyšlení, jakým způsobem se vyjadřovat a nedivit se, když se někdo ozve stejně z druhé strany. Jak se do lesa volá......Jinak přeju hezký večer.

0 Citovat

Ano, bude líp.

#Rakousko Platná pravidla na vstupu se prodlužují do konce května . Pendler: online registrace & neg ag/PCR test ne starší 7 dní; turista: registrace & neg ag/PCR test ne starší 48/72 h & neprominutelná karanténa 5 dní; tranzit: bez registrace/testu.

0 Citovat

Jen info pro ty, co si vybiraji, kde se ockovat. Jak jsem tu psala, ze rodice 70+  cekaji 3 nedele na sms k rezervaci terminu. V sobotu jsme udelala novou registraci v systemu, do jineho centra ve vedlejsim meste (po vyhodnoceni, ze tam to jede) a dnes rano sms s PINem 2 a ockovat se jdou ve ctvrtek. Dle me vynechat PL, mestske nemocnice a zamerit se na distribucni ockovaci centra a soukroma mensi zarizeni s.r.o.

0 Citovat

Andreko, no vidíš a já si doteď myslela, že jsi chlap.

0 Citovat

@Andreko: Gratuluji k úspěchu díky Tvé vytrvalosti. Já jsem matku 80+ vezl do sousedního kraje... Bohužel tento systém - nesystém  je naprosto nepřehledný a získání termínu je o náhodě, případně vytrvalosti. Nevím, jestli to bylo cílem, nebo je to výsledem něčí  neschopnosti....

0 Citovat

A pak mi tu bude nekdo vykladat ze CR neni policejni stat a ze opatreni jsou normalni ,,,, jeste jim  ani opozice  neschvalila  nouzovy  stav, jeste ani neni jasne , jak to bude vypadat po velikonocich ale oni uz hlasi dopredu,  ze  budou vlastne zprisnovat ....

Takze zivnostnika  do baraku na opravu nesezenete ,protoze se bude muset testovat,,,  A s karantenou to same priletim z Irska  test budu mit, ale do 5 dnu musim absolvovat dalsi, do te doby budu mit izolaci  na adrese kterou jsem udal, nic mi nebude vylezu ven pro jidlo  a v tu ranu mi hrozi 6 mesicu az tri roky neopodminene ,,, jak budu sirit jako otestovany  a zdravy  nakazlivou nemoc ???

  A behem letu a presunu na adresu  z letise busem ,metrem ,tramvaji   po pripade vlakem ji sirit nebudu, kdyz budu mit 72 hodin stary test, ktery par minut po testovani uz nic nedokazuje ? 

Ti novinari  kladou otazky na tiskovce  slabe jak caj  Ja bych jim polozil takove,  ze by ani jeden s tech panaku tam  nevedel kudy kam a jedina odpoved by byla ,,vic vam k tomu nereknu ,,,Proste jasne argumenty , ktere ta banda  nema sanci  nijak  okecat...

Hlavne ze porad argumentujou s nejakym cislem 3000 ,,,pak se pry da bavit o rozvolnovani ,,, v tehle podobe to mysleli ? 

 

  • Povinné testování se od 6. dubna rozšíří o firmy do deseti zaměstnanců a živnostníky,  kteří se při práci setkávají s třetími osobami.
  • Policie bude nově kontolovat to, jak lidé dodržují nařízenou karanténu nebo izolaci.  Seznamy dostanou od krajských hygienických stanic. Kdo nebude doma, toho čeká správní řízení.  Koho policie objeví venku, ten se může dopouštět trestného činu šíření nakažlivé nemoci s trestní sazbou šest měsíců až tři roky nepodmíněně.

 

0 Citovat

Nerozumiem naco sa tu furt rozculujete nad vecami, ktore nemozte ovplyvnit.

0 Citovat

Já bych do policejního státu rozhodně nejezdil......

0 Citovat

Mě v Mikirove příspěvku zaujal poslední odstavec, kde policie má údajně kontrolovat dodržování izolace na adrese atd. Žiju pořád v přesvědčení (a izolace po návratu se mě zřejmě v horizontu měsíce nebo dvou bude asi týkat), že i v izolaci v případě nutnosti mohu jít nakoupit, vyvenčit psa, nebo se postarat o osobu blízkou s patřičným dodržením hygienických opatření. 

0 Citovat

baca12 napsal(a):

Nerozumiem naco sa tu furt rozculujete nad vecami, ktore nemozte ovplyvnit.

Ja se nerozciluju, ja jen dokazuju jasnymi a nezvratnymi argumenty  jak si ta banda dela z lidi sasky  U vas Matovic uz asi padne ...jak dlouho jeste bude trvat nez padne  ceska vlada a tihle chytraci ?

0 Citovat

MIGUELAS napsal(a):

Mě v Mikirove příspěvku zaujal poslední odstavec, kde policie má údajně kontrolovat dodržování izolace na adrese atd. Žiju pořád v přesvědčení (a izolace po návratu se mě zřejmě v horizontu měsíce nebo dvou bude asi týkat), že i v izolaci v případě nutnosti mohu jít nakoupit, vyvenčit psa, nebo se postarat o osobu blízkou s patřičným dodržením hygienických opatření. 

Podle toho noveho to asi nepujde  a ja samozrejme budu s manzelkou ,tedy  uz tu muzu ohrozit ,navic ona tim spadne taky do karanteny a taky nebude smet nikam jit  ,,,,

0 Citovat

@mikir: Absolutně nechápu, co tě zrovna na těchto dvou novinkách naštvalo. Proč je podle tebe špatný nápad testování lidí, co se stýkají při výkonu práce s ostatními? Já kdybych si kvůli něčemu měl domů pozvat třeba toho řemeslníka, budu o dost klidnější když bude mít čerstvý negativní test.

No a co mě zaráží ještě víc je volný výklad termínů "izolace" a "karanténa" - ano, opravdu v karanténě máte sedět doma a nechodit nikam ani se s nikým nevídat. To je tak nějak klíčové k tomu, abyste nemohli nikoho nakazit. A pokud se někdo do karantény dostane tím, že si vesele cestuje lockdown nelockdown, je to jen a čistě jeho chyba, podmínky zná a má možnost se podle nich rozhodnout dopředu.

0 Citovat

@Miguelas: Tak to asi žiješ na jiné planetě. Karanténa je prostě karanténa, nikam nesmíš. Jedině k doktorovi, ale musíš mu svůj stav předem sdělit nebo na test. Znám to teď osobně. 

Žiju s přítelkyní, měla příznaky, minulé pondělí pozitivní test, já negativní. Oddělili jsme se na bytě, každý do svého pokojíčku :D V sobotu jsem měl nařízený test hygienou, opět negativní. Ale i tak karanténa přesně 14 dní, tedy od 15.3 do 29.3, a 29.3 se ukončí jenom v případě, že nám 26.3 - 28.3 bude dobře. A bylo nám hygienou i praktickým lékařem X krát zdůrazněno, ať nikam oba nechodíme. A X krát nám také bylo zdůrazněno, že při větších potížích okamžitě volat záchranku, že dost lidí umře kvůli pozdnímu přivolání záchranky.

Z právního hlediska, porušení karantény s tím, že někoho nakazím, trestný čin šíření nakažlivé nemoci a za nouzového stavu způsobeného tou nemocí kvůli které jsem v karanténě? Uf. To bych si opravdu nelajznul, tam mohou padat tresty na horní hranici. Ale i kdyby to trestný čin nebyl, nejsem debil, abych v karanténě někam chodil. Vždyť vše vám v současnosti dovezou domů.

0 Citovat

@Jarda. Takže pokud se odněkud vracím s negativním testem, jedná se o izolaci. Hodně lidí, asi i já, si ty pojmy karanténa a izolace plete. Stejně jsem ale zatím v médiích tuto změnu jak píše Mikir výše, nezaznamenal (ČT1/24). Naopak to bylo tak, že činnosti jako péče o nemohouciho bližního, lékárna, nezbytné nákupy byly povoleny. Já těch adres v prijezdovem formuláři zadával více.

Pevné zdraví přeju.

0 Citovat

Samoizolace se rovná karantena.

0 Citovat

@Miguelas: Co já mluvil s hygienou, tak termín karanténa znamená to, co popisuju. Nesmíš opustit bydliště, leda za doktorem nebo na test.

Izolace znamená, když ve společné domácnosti je někdo pozitivní a někdo negativní a toho pozitivního izolujete do samostatného pokoje. Pozitivní vychází pouze do koupelny, jídlo, atd., je mu nošeno před dveře, odnášeno v rukavicích. Tak jako já teď s přítelkyní. Hygiena i praktik to samozřejmě velice doporučovali.

Jinak díky a kdyby si náhodou ty někdy spadl do karantény, tak to fakt dodržuj.

0 Citovat

Ne, v karanténě jsi do doby, než se ti kovid potvrdí, nebo testy vyvrátí. Jestliže jsi kovid pozitivní, jsi v izolaci.

Alespoň to tvrdil pan z hygieny, co volal po samoreprtovani... Tak nevím.

0 Citovat

@MV: Jak říkám, hygiena i praktik používali slovo karanténa pro mě. Izolace pro přítelkyni na samostatném pokoji. Já mám za sebou dva negativní testy a mám prostě na 14 dní karanténní neschopenku.

@eremi: To ano, jde pouze o slovíčkaření.

0 Citovat

Z hlediska režimu je to to samy, to je podstatne. Prostě být doma.

Jardo přeji ať se ti to vyhne a přítelkyně to zvládne v pohodě.

0 Citovat

mikir napsal(a):

Takze zivnostnika  do baraku na opravu nesezenete ,protoze se bude muset testovat

Seženeš úplně v klidu, protože živnostníci se rádi půjdou otestovat. Protože kdyby nešli, za chvíli nemají z čeho platit složenky. Hledáš problémy tam, kde nejsou.

mikir napsal(a):

test, ktery par minut po testovani uz nic nedokazuje

Testy nemají za cíl odchytit VŠECHNY nakažené, ale alespoň nějaké neboli co nejvíc. A těch, kdo absolvují testování s negativním výsledkem a cestou domů z testovacího centra se nakazí, je naprosté minimum, statisticky zanedbatelné množství. Takže to nehraje žádnou roli a pořád se to testování vyplatí. A proto je třeba ho dělat pravidelně a čím jsou intervaly kratší, tím více se toho podaří odchytit.

mikir napsal(a):

Ja se nerozciluju, ja jen dokazuju jasnymi a nezvratnymi argumenty

To jsem asi zrovna přehlédl. Napsal jsi 5 odstavců. V prvních dvou si stěžuješ, ve třetím komentuješ ze svého pohledu je trochu nepochopený smysl testování, čtvrtý je komentář ke slabým dotazům na tiskovce, pátý je opět stěžování si.

Sdílel jsi dva odstavce, ve kterých je zmíněno 1) testování lidí, kteří se vídají s jinými lidmi, 2) kontrola dodržování karantény. Argumenty, ve kterých bys uvedl, proč tato dvě opatření, která, stejně jako ips považuji za zcela legitimní, nedělat, jsi bohužel nikde neuvedl.

Raději jsem to takto celé rozebral, až se zase bude lma divit, o čem to píšu.

0 Citovat

@Proky: Ty seš taky v karanténě nebo se jen nudíš? :D 

@eremi: Díky :)

0