Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

MIGUELAS napsal(a):

Sám mám za sebou 102 zemi, stejně tolik jako zesnulý pan Zikmund

To sis spletl s Hanzelkou. Zikmund nedavno oslavil 102 let.

0 Citovat

Včera někde psali, že v Bratislavě prý policie pokutuje bezdomovce za to, že nejsou doma. To už mi přijde úplně dokonalý (jestli je to pravda). Level Hlava 22.

0 Citovat

Inak toto ma zaujima. Ako preukazes, ze si bezdomovec?

0 Citovat

Mimochodem, jak.je to ukončením karantény? Jsem po příjezdu ze zahraničí v karanténě, do které jsem se sama odebrala (a poslala na hygienu negativní PCR, který jsem podstoupila den před cestou zpět).

Bude následovat další PCR test. Opět zašlu výsledek hygieně a tím má karanténa končí nebo musím čekat, až mi to někdo z hygieny posvětí? 

0 Citovat

čtvrtek: KV kraj - Praha - Smiřice - Swidnica komplet bez kontrol, jediní poflakující se monocajti v Lubenci. V Lubawce na vstupu zalezlí v autě. 

sobota: Opole - Prudnik - Třemešné - Jeseníky - Praha - KV komplet bez kontrol, pouze jediná na vstupu do ČR před Třemešným. Kontrola ID, nákladu v gumokolu, letmé nahlédnutí do papírů (antigeny + potvrzení o práci v krizové infra). Po pár minutách odjezd. 

V Polsku třetina lidí bez roušek, třetina je měla zavěšené pod bradou a zbytek nasazené v pozici "ochrana" :-) Výstup na Sležu v pohodě, nahoře otevřená restauračka. Jeseníky s výletníky, klasika. 

Od soboty v PL opět lockdown a uzavření hotelů. 

 

 

 

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Mimochodem, jak.je to ukončením karantény? Jsem po příjezdu ze zahraničí v karanténě, do které jsem se sama odebrala (a poslala na hygienu negativní PCR, který jsem podstoupila den před cestou zpět).

Bude následovat další PCR test. Opět zašlu výsledek hygieně a tím má karanténa končí nebo musím čekat, až mi to někdo z hygieny posvětí? 

Hygiena nezasílá zprávu "ukončujeme vám karanténu". V mém případě se po zaslání negativního výsledku testu v sobotu odpoledne ráčili ozvat až v pondělí k večeru ve smyslu: děkujeme, vše je v pořádku. Technicky je negativním výsledkem a jeho odesláním na hygienu splněno, subjekt dostál litery nařízení, co po něm chtít víc.

0 Citovat

Problematika návratu do ČR a testu.

https://www.ceska-justice.cz/202...jmBcgJN2e4

0 Citovat

@Jarda to jsou zajimave stranky -) vsechno to trva ,,od kdy uz maji byt otevrene obchody treba 

No v patek dojde zase na lamani chleba a zatim to vypada ze Babisovi  nouzovy stav 30 dnu neprojde  bude rad  kdyz se domluvi na 14 dnech ja bych jim nedal ani tolik max do 5.4. vic ani nahodou 

Ale s te ceske justice  to se tady  nekterym nebude libit -)

https://www.ceska-justice.cz/202...-opatreni/

0 Citovat

mikir napsal(a):

Ale s te ceske justice  to se tady  nekterym nebude libit -)

https://www.ceska-justice.cz/202...-opatreni/

A co by se nemělo líbit? Zřejmě jsi nečetl celý článek, ale jen titulek.

0 Citovat

Jarda napsal(a):

Problematika návratu do ČR a testu.

https://www.ceska-justice.cz/202...jmBcgJN2e4

Problematiku návratu do ČR a testu to bohužel nijak nevyřešilo, meritorně se tím ÚS vůbec nezabýval. 

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

[citace="mikir"]

Ale s te ceske justice  to se tady  nekterym nebude libit -)

https://www.ceska-justice.cz/202...-opatreni/

A co by se nemělo líbit? Zřejmě jsi nečetl celý článek, ale jen titulek.

[/citace]

Cetl jsem, vim ze to je jen navrh ,ale i tak je dobre ze kazdy nesouhlasi s temi opatrenimi 

0 Citovat

Tohle se ti bude líbit, když tady hlásáš, jak jsou roušky/respirátory k ničemu: https://ct24.ceskatelevize.cz/ve...avaji-viry

0 Citovat

Mandarinka: Po návratu jsem byl 5 dní doma, pak test, výsledek jsem nikam neposílal. Uložil jsem si, kdyby ho někdo někdy chtěl a začal normálně chodit do práce.

 

0 Citovat

Je to tak:

Osoby, které pobývaly déle než 12 hodin v posledních 14 dnech na území států, které jsou na seznamu zemí s vysokým a velmi vysokým rizikem výskytu onemocnění COVID-19, mají povinnost (ve stanovených termínech od svého vstupu na území ČR) na vlastní náklady podstoupit RT- PCR test
na přítomnost SARS-CoV-2.
Od 1. března 2021 však skončila povinnost zasílat výsledky RT-PCR testu místně příslušným krajským hygienickým stanicím.

0 Citovat

@ Proky diky ,ale to je proste  podrobnejsi vysvetlovani s ceho, rousky respiratory vyrabeji ,jak ktera tkanina funguje jak co zachycuje ,,to je pro profiky ,ja jsem laik ale vim co mi rika zena  ,ktera na rozdil ode me je v CR a  dodrzuje noseni  respiratoru  a  rika ze se v tom dusi , spatne se ji dycha  (ma astma ) Ctu i to ze respirator ,rouska ma omezenou dobu noseni a tomu verim  a verim tomu ,ze ten kdo to s nosenim rousky ,ci respiratoru prehani  skodi sam sobe  Vic to nechci rozebirat ,radeji se budu venovat tomu vlaknu o Chorvatsku ,protoze myslim ,ze Chorvatsko bude  jednou s dobre dostupnych zemi v lete mozna i bez omezeni a uz bych rad  nelital  jen mezi Irskem a CR ,,,,

0 Citovat

Michal Zhor napsal(a):

Je to tak:

Osoby, které pobývaly déle než 12 hodin v posledních 14 dnech na území států, které jsou na seznamu zemí s vysokým a velmi vysokým rizikem výskytu onemocnění COVID-19, mají povinnost (ve stanovených termínech od svého vstupu na území ČR) na vlastní náklady podstoupit RT- PCR test
na přítomnost SARS-CoV-2.
Od 1. března 2021 však skončila povinnost zasílat výsledky RT-PCR testu místně příslušným krajským hygienickým stanicím.

Super- už nerozumím vůbec ničemu😉 No nic, test je zaplacený, zítra na něj jdeme, bez vás bych informaci o novince v nezasílání neměla 😉, tak jim to tam pošlu, byť teda zbytečně.

0 Citovat

@Mandarinka a to je ten problém. Průměrně vzdělaný člověk tápe a nerozumí. Já nerozuměl výkladům a/nebo ve smyslu buď podstoupit PCR test a karanténu ukončit po pěti dnech nebo si ji bez testu vyžrat 10 nebo snad 14 dnů. Dobrovolně jsem se tedy po návratu "prasknul" hygieně a čekal nějakou zpětnou vazbu a nikdy se nikdo neozval. Absolvoval jsem jen antigen zas dobrovolně a v karanténě nebo izolaci jsem tedy strávil 10 dnů. 

Jestli teď po novému budou pořádat hon na čarodějnice a budou chodit po adresách a kontrolovat lidi jestli jsou doma, rozdávat pokuty nebo soudit pro roznášení nemoci... hodně obyčejných lidí, etnik, jantaru, co se o to nestarají a nesleduji, tak to dodržovat nebudou a pochybuju, že je odsoudí do lochu.

Kdyby při tom počtu těch prováděných PCR testu je nabídli za odpovídající cenu hluboko pod 1000Kc, nebo teď v březnu, kdy je doba možnosti změny zdravotní pojišťovny, by ti chytří z nich nabídli třeba 2x ročně PCR test zdarma...

 

 

0 Citovat

Porad budete tvrdit ze ockovani je bezpecne ? Jiste milony naockovanych  ale i tak 

https://www.novinky.cz/domaci/cl....seznam.cz

A tedy pred zitrkem taky jeste jedna  vec , ale trochu mi to prijde jako kdyz se vlk nazral a koza zustala cela , nechapu  proc kdyz bylo vyhlaseni nouzoveho stavu v unoru za pomoci hejtmanu nelagalni, proc se vse nezrusilo hned  ,podle meho meli vsichni  otevrit obchody,  vlekari pustit vleky  atd  a samozrejme zadne omezeni cest 

Ale to uz je stejne dneska jedno,  na zitrek jsem zvedavy   30 dnu by podle vseho projit nemelo  osobne bych jim nedal ani den, tedy konec v nedeli , ale tusim ze  to nejak schvali  i pres velikonoce   asi 14 dnu tedy do 11.dubna , 5.4, by bylo prijemnym prekvapenim  

Mi to tady v Irsku taky od 5.4.asi  trosku rozvolni 

https://www.novinky.cz/domaci/cl....seznam.cz

0 Citovat

„Stejně jako u ostatních hlášení se i v těchto případech jedná pouze o podezření na vztah k očkování, časová souvislost rozhodně nemusí znamenat souvislost příčinnou,” píše SÚKL.

Co je lepsie?

1450 000 zaockovanych aspon jednou davkou a 25 PODOZRENI

alebo

1 500 000 potvrdenych pripadov a vyse 25 000 mrtvych?

Ale kedze zijeme v dobe postfaktualnej, aj matematika je osobna volba, tak nech sa kazdy rozhodne co ho menej urazi.

0 Citovat

tonic napsal(a):

„Stejně jako u ostatních hlášení se i v těchto případech jedná pouze o podezření na vztah k očkování, časová souvislost rozhodně nemusí znamenat souvislost příčinnou,” píše SÚKL.

Co je lepsie?

1450 000 zaockovanych aspon jednou davkou a 25 PODOZRENI

alebo

1 500 000 potvrdenych pripadov a vyse 25 000 mrtvych?

Ale kedze zijeme v dobe postfaktualnej, aj matematika je osobna volba, tak nech sa kazdy rozhodne co ho menej urazi.

Vysoká škola života, tady žádné argumenty nepomůžou, je to jak mluvit do zdi 

0 Citovat

Dobre, nechme  ockovani ockovanim,  kdo chce  naockuje se neni to povinne  , ale co tohle 

https://www.novinky.cz/domaci/cl...s-40355065

Verite ? Ja  absolutne ne   i CR bud bude chtit naockovani ,nebo prodelany covid, nebo test a to same budou chtit ostatni  zeme  snad az na ty rozumne , coz vlastne  bylo kdyz beru jen Evropu  tak  Chorvatsko a Bulharsko , dlouho pak jeste Portugalsko  Ostatni jen saskarna a buzerace  i kdyz se nekam s testem vycestovat dalo nakonec i ja uskutecnil loni 25 letu  bez testu  ale pak s karantenou 

0 Citovat

mikir napsal(a):

A tedy pred zitrkem taky jeste jedna  vec , ale trochu mi to prijde jako kdyz se vlk nazral a koza zustala cela , nechapu  proc kdyz bylo vyhlaseni nouzoveho stavu v unoru za pomoci hejtmanu nelagalni, proc se vse nezrusilo hned  ,podle meho meli vsichni  otevrit obchody,  vlekari pustit vleky  atd  a samozrejme zadne omezeni cest 

 

Viděl bych to na pokrytectví Pirátů, STAN a těch dalších z opozice. Bylo jim jasný, že nouzovej stav je nezbytnej, aby se zpomalilo šíření, ale i přesto používali nouzovej stav ke kritice vlády. Komunisti jim do toho hodili vidle tím, že odmítli nouzovej stav podpořit. Opozice to podpořit nemohla, aby nepřišla o hlasy, ale zároveň to nechtěla zrušit, tak vymysleli tu habaďůru s hejtmanama.

 

Mezitím se schválil pandemický zákon, takže teď můžou vykřikovat, že zatnuli vládě nouzovej stav. Reálně se prakticky nic nemění, kromě cestování mezi okresy a zákazu nočního vycházení

0 Citovat

Ono to pokracuje i ze skolama  ty jejich  blbe napady  obou stran , podporovat  stridave presencni vyuku a distancni je  naprosty chaos a nesmysl  a druhy stupen co ?  Navic testy 2x tydne ?  Ja bych sve dite do skoly rozhodne nepustil  a to taky  budou muset resit  protoze na jedne strane je povinna skolni dochazka , na druhe za techto podminek neni absolutne mozne nutit rodice aby poslali  dite do skoly 

Jestli teda  je takova obava ze  zaci siri covid tak hodne ,tak at proste do prazdnin jen distanci vyuka ,nebo anulovani celeho  rocniku a jeho opakovani  ,je spousta argumentu proc to nejde ,ale to neni nic nez neochota to resit  ,jiste ti chytrejsi  by prisli o rok a zbytecne se nudili  ,ale zas az tak by to neuskodilo ..vic v tom celem je nejvetsi problem,  ze  prestaly decka sportovat  a to se ani stridavym chozenim nevyresi 

Predmety jde distancne zvladat , ale  pokud jen sedi u pc , tak to je do budoucna  konec  kvalitnich vrcholovych profesionalnich sportovcu v CR 

https://www.seznamzpravy.cz/clan....seznam.cz

0 Citovat

Lukeo, opozice rok přináší plány, požadavky a Babiš je celou dobu ignoruje, protože měl hlasovací mašinu s KSČM. Babiš je takový omezenec, že jej napadlo chystat plán B, když komouši ohlásili, že prodloužení nepodpoří. Babiš přišel za opozicí až těsně před hlasování a jako obvykle mlel svou, nikoho neposlouchal, ignoroval požadavky. Tak jej opozice nepodpořila.

Hejtmani jsou sice často z pozice (ne všichni), ale jsou nezávislí a nezodpovídají se stranickým sekretariátům. Tak si zavolali a dohodli se, že chtějí pokračování NS. A Babiš klasicky s nimi vyjebal - vy jste přišli prosit o prodloužení mě. Zase smetl ze stolu jakékoliv požadavky.

Opozice to považovala za podraz. Teď se blíží opakování a jsem zvědav. Babiš je pán světa, ten neumí vyjednávat, jen rozkazuje. Nejpravděpodobnější je, že NS se neschválí, protože AB chce hodit svou vinu na 25 tisících mrtvých na opozici. A ta nechce skákat, jak bude Babiš pískat.

https://koronavirus.pirati.cz/

0 Citovat

Fiala absolutně nemá charisma a ODS obecně je zaseklá nejenom svým obsazením, ale i návrhy asi deset let zpátky, viz třeba opětovné povolení kouření v restauracích. Pirátů se ale ANO očividně hodně bojí, protože se rozjela brutální dezinformační válka, která mi svým obsahem připomíná dezinformace před prezidentskou volbou Zeman vs. Schwarzenberg (navezení migrantů a nově vyvlastnění bytů, u Schwarzenberga to bylo tenkrát, že budou zrušeny Benešovy dekrety a domy v Sudetech budou navráceny Rakušákům a Němcům).

Opozice ale celou dobu volá po transparentnosti, po zveřejňování statistik, kde se lidé nakazili a dále po lepší komunikaci, ať nejsou opatření nařizována s účinností za 24 hodin a hlavně ať jsou jasná a nerozporující se. TOPka navrhovala okopírovat irský systém. Ale co mají dělat, když jim nic neprojde, Jako ať se na mě nikdo nezlobí, ale ta komunikace vlády je šílená, jako třeba teď, když Babiš řekne, že praktici mít Johnsona nebudou a Blatný řekne, že jo. Nebo když vyjde najevo, že vláda neobjednala tolik vakcíny, kolik mohla. Ale Slováci jsou na tom asi ještě hůř.

0