Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

@speedy: Když si přečteš posledních pár příspěvků Mikira, pochopíš proč je tady tak vyhrocená “diskuze”. Prostě my, kteří situaci bereme vážně, jsme zastánci totality, fašisti, komunisti, ovce, protože opatření proti šíření nemoci, která tady zabila za poslední rok 25k lidí jsou srovnatelný s totalitou a tak. Nic na tom nemění ani fakt, že s velkou částí opatření (okresy, roušky na prázdné ulici) nesouhlasíme ... Jenom prostě nevykřikujem, že záchranáři si nezaslouží odměny, primáři na internách přehání, musíme okamžitě otevřít hranice, testování je blbost a hlavně aby se dalo za 10 euro do Bergama, protože to je lidský právo ... (a ano, taky bych rád letěl za 10 euro do Bergama, ale chápu, že tam prostě ještě nejsme)

@Jarda: Obdivuju, že se na to nevyse*eš. Mě vždycky nadzvedne jedna věc za pár dní a pak lituju, že jsem se ozval. Každopádně díky za to ...

0 Citovat

+1

0 Citovat

@Jakub S: Jsem v karanténě, nuda... Ale včera mě fascinoval nálet lidí, kteří přece zarytě nesnáší Covid téma do Covid téma. To mě neskutečně pobavilo. Já myslel, že oni přece chtějí řešit jen cestování a my jsme ti zlí, co jim to zakazujeme! :D

A taky mě zarazilo jak postupně speedy, Kačka a Michal napsali, že já tvrdím něco, co jsem v životě nenapsal, lhali tady a ostatní jim za to tleskali. Hezká davová psychóza bez ověření faktů. 

0 Citovat

Ja bych jen zastal speedyho, myslim, ze se jen se nepřesne vyjádřil a následně to pak i dovysvetlil.

0 Citovat

@eremi: To je vlastně pravda. Ono se to pak ale v té smršti příspěvků trochu ztratilo.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

To je mi líto. Uzdravte se.

Díky moc. Kovid je už naštěstí za mnou, teď se jen peru s následky, ale snad to první návštěva u moře napraví. Teď jen musím najít kam. Blbý je, že PCR testy vycházejí, při závažnějších případech, dlouho falešně pozitivní, takže musím tam, kde je nevyžadují, nebo stačí antigenní test...

0 Citovat

eremi napsal(a):

Ja bych jen zastal speedyho, myslim, ze se jen se nepřesne vyjádřil a následně to pak i dovysvetlil.

... jj, to nebylo mysleny ve zlym, prislo mi jen ucelny dovysvetlit kontext ... 

0 Citovat

Jarda napsal(a):

A taky mě zarazilo jak postupně speedy, Kačka a Michal napsali, že já tvrdím něco, co jsem v životě nenapsal, lhali tady a ostatní jim za to tleskali. Hezká davová psychóza bez ověření faktů. 

To bych neřekl, člověk si spíš z pár příspěvků vytvoří nějaký obecný dojem na názory toho druhého a na ten (obecný dojem) pak reaguje. Přitom se samozřejmě může něco zkreslit. Podle jejich dřívějších příspěvků je rozhodně nemám za lháře a už vůbec ne, že by lhali vědomě. Ostatní tleskali... spíš souhlasili, ale to už je jen slovíčkaření. Zbytečně to nehroťme.

0 Citovat

Jakub S napsal(a):

[citace="eremi"]

Ja bych jen zastal speedyho, myslim, ze se jen se nepřesne vyjádřil a následně to pak i dovysvetlil.

... jj, to nebylo mysleny ve zlym, prislo mi jen ucelny dovysvetlit kontext ... 

[/citace]

Jasny, ja reagoval na Jardu, takže vše cajk.

0 Citovat

Jenomže i Mikr má v něčem pravdu. Minimálně to srovnání spousty nesmyslných "protikovidovych" nařízení s nepřehledným značením na silnicích u nás, je více než trefné. Taky tady znám nespočet míst, kde je omezení rychlosti na 30 a značka "na cestě se pracuje" a několik týdnů se tu nikdo neukázal, logicky už to nikdo nedodržuje. Kdyby to bylo jako v Rakousku, kdy policie mění značku podle toho, jestli je pěkně a lidí chodí k jezeru se koupat a skutečně poctivě, není tam důvod toto smysluplné omezení nerespektovat. A podobně je to s těmi nařízeními.

0 Citovat

neznala jsem, ale RIP

0 Citovat

S Mikirem v poslední době taky často souhlasím, třeba to, že Jarda snad ani sám nemůže věřit tomu, o čem tady přesvědčuje - přesně to mě taky napadlo. :-)

0 Citovat

Jarda napsal(a):

@Jakub S: Jsem v karanténě, nuda... Ale včera mě fascinoval nálet lidí, kteří přece zarytě nesnáší Covid téma do Covid téma. To mě neskutečně pobavilo. Já myslel, že oni přece chtějí řešit jen cestování a my jsme ti zlí, co jim to zakazujeme! :D

A taky mě zarazilo jak postupně speedy, Kačka a Michal napsali, že já tvrdím něco, co jsem v životě nenapsal, lhali tady a ostatní jim za to tleskali. Hezká davová psychóza bez ověření faktů. 

 

Vycházím z příspěvku, co jsem si přečetl. A ten se dal přesně tak, jak jsem psal, pochopit. Stojím si za tím. Příště ti předem zavolám a prvně se  tom pobavíme, abych věděl jak si tom přesně stojíš. :) Jsem rád, že tě to pobavilo.

0 Citovat

@speedy7cz: Ok, číslo máš v soukromých zprávách.

0 Citovat

@ Martin Vicha , mirjur , diky  vic to komentovat nebudu , Jarda  i nekteri dalsi to proste  nepochopi  Jakub S  a jeho prispevek, vcetene toho o odmenach zdravotniku  i ten jeho zacatek  komentare  je  presne to proc jsou dve strany barikady  a kazda ma svou pravdu

0 Citovat

Místo pravdou bych to spíše nazval názorem. I když pravda je jenom úhel pohledu.

0 Citovat

https://www.seznamzpravy.cz/clan....seznam.cz

0 Citovat

Dobry rozhovor  jen bych jeste pridal ze to niceni  imunity je i  nosenim respiratoru temer nonstop ,proto by  venku v zadnem pripade nemela rouska ani respirator byt  vzdycky mohu byt 2 m od lidi ,pochopitelne mimo nejak masove  setkavani   a jen me tak napada,  v Irsku silne nabozenske zemi neni mse  na Velikonoce povolena a  bohosluzby budou on line ,,ovsem  v CR se  Dukovi a ja nevim komu ustupuje  dokonce  je i vyjimka  ze zakazu nocniho vychazeni ,,,nevedel jsem ze  na Velikonoce je i Pulnocni ,,,-)) Kolik lidi asi pojede na chalupy misto do kostela Tak chteji omezit  setkavani  ale decka maji jen ctvtek  ,patek a pondeli  volno, v Irsku jsou velikoncni prazdniny ode dneska az do 11.4. ...

0 Citovat

Prostě jsi nevzdělaný. Velkopáteční obřady začínají za tmy a trvají dvě hodiny.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Prostě jsi nevzdělaný. Velkopáteční obřady začínají za tmy a trvají dvě hodiny.

Hlavne ze ja jsem nevzdelany ,zato ty jsi naprosty genius ,  jsem sice neznaboh , ale  dal jsem si praci a zjistil ze Velkopatecni obrady se konaji odpoledne 

Velkopáteční obřady  se v liturgii římskokatolické církve konají na Velký pátek odpoledne namísto mše, neboť tento den se nikdy neslaví eucharistie

Památka umučení Páně se má slavit v odpoledních hodinách, nejlépe kolem třetí hodiny. Z pastoračních důvodů se však může zvolit i jiná, vhodnější hodina, kdy se mohou lidé snadněji sejít: např. už po poledni nebo v pozdější hodinu, ne však po 21. hodině.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Navic kdyz porad plati ze se nesmi z okresu do okresu  ,tak neni naprosto zady duvod  k vyjimce  zakazu vychazeni po 21 hodine ,,, Blatny je zrejme verici a  Babis potrebuje kazdy hlas,,,,hlavne ze se pak bude nakaza svalovat na jine,,,,

0 Citovat

@floodland  ja se s vysokou skolou nechlubim  ,zato Leosovi  stouplo to sefovani  kasty  do hlavy mozna  vic, nez Katce Proseko  a jinak ty me prece nectes , kdyz me mas v ignoru -)) 

0 Citovat

Oops, mea culpa, sek jsem se o den. A je mi to velice trapné a nebýt lockdown, šel bych do kostela za trest bos kanálem. Ony všechny velikonoční obřady jsou obzvlášť dlouhé - Zelený čtvrtek, Velký pátek i Bílá sobota.

A klasika - první verzi napíši spravně, pak nastanou pochybnosti a přepíšu to špatně. Když si mám vzpomenout na fakt se dvěma možnostmi, hod mincí by měl lepší úspěšnost než moje paměť. Use google, Leo.

Šéf kasty? Mikire, přihlaš se na Novu, Novotný je už v důchodu. Plýtváš svým talentem.

0 Citovat

@Leoš: Prosím tě, pošleš mi ten rozvrh příspěvků na tenhle týden? Ať klasicky vím kdy provokovat a s jakým obsahem. Už je pondělí večer a pořád nic. Nechci tě uhánět, vím, že máš jako šéf kasty hodně práce, ale trochu nám to tady utichlo a to se mi nelíbí. Chci pořádnej flame.

0 Citovat

Leosi neboj, ja jsem taky v duchodu i kdyz bohuzel zatim jen v ceskem  a docela mi staci  ,ze jsi uznal chybu (cekal jsem ze te prijde zachranovat eremi ) a priznam ,ze jsem si precetl i o te sobote a tak trosku skodolibe  jsem o tom pomlcel ,protoze tam mas s tim vecerem pravdu  ,ale to nic nemeni na tom ,ze  vlada jde  neadekvatne pambickarum na ruku  a ostatni bude dal dusit,  no a tu nalepku kapa tady neokecas ,kdyz jsi zalozil covid obecne  (za coz i ja dekuju )a zrejme mas  nejake privilegia od majitelu mazat  nebo presunovat prispevky (,coz uz  uplne nekvituju ) ,ale to je jejich vec , byt v opozici mi vyhovuje -))

0 Citovat

Vakcinu asi dostaneme skor ako sme si mysleli (aspon na Slovensku)

"V máji by sme mohli minúť „zásobník“ všetkých, ktorí sa chcú očkovať. Už onedlho sa nám však minie to najdôležitejšie – zástupy ľudí ochotných vyhrnúť si rukávy a nechať sa očkovať. Podľa posledného prieskumu spoločnosti Ipsos sa iba 35 % ľudí chcelo nechať aktívne zaočkovať. To viac-menej sedí aj s aktuálnymi výsledkami očkovania. Máme zaočkovaných len asi 6 % deväťdesiatnikov, 30 % osemdesiatnikov a 33 % sedemdesiatnikov."


image-1.jpg

0