Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

som sa ani nemusel ponahlat, mohol som si pockat na Johnsona :D

0 Citovat

Ked sa minie, dame to prikazom.

Teda nie prikazom ale doporucenim aby sme sa nehrali na diktaturu.

Bez ockovania clovek nebude smiet ist do prace :)

0 Citovat

Slovy Dominika Haška: Mikir baví.

Man stejná práva jako ty. Žádné příspěvky nemažu, neblokuji nahlášené uživatele, nada. Vlákno Covid obecně jsem založil o své vůli, aby se vyčistily diskuse jinde. První den jsem pár lidí upozornil a od té doby to jede samo. A IMHO to pomohlo.

S nikým se neorganizuji, nespřádám plány. To je klasická projekce. I když s mnoha lidmi bych zašel na pivo. Třeba i s tebou.

Píšu sem naivně, abych aspoň pár lidem otevřel oči. Každý nakažený nás vzdaluje od běžného cestování. Kdybyste místo remcání zatli zuby, tak jako my, a přidalo se dost lidí, čísla by šla dolů.

Že to jde, je vidět v Chebsku. Před měsícem čísla tragičtější než v Bergamu. Dnes čísla desetkrát nižší než jinde, na úrovni Německa. Proč? Protože tam každý zná, jaká je covid svině a co dovede. Takže nejspíše přestali švejkovat a už se chrání. Valte na mě jiné, ale promyšlené teorie. Na stádní imunitu bylo nakažených málo.

0 Citovat

Jarda napsal(a):

@Leoš: Prosím tě, pošleš mi ten rozvrh příspěvků na tenhle týden? Ať klasicky vím kdy provokovat a s jakým obsahem. Už je pondělí večer a pořád nic. Nechci tě uhánět, vím, že máš jako šéf kasty hodně práce, ale trochu nám to tady utichlo a to se mi nelíbí. Chci pořádnej flame.

Chce to větší cíl. Defenestrace?

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

 

Že to jde, je vidět v Chebsku. Před měsícem čísla tragičtější než v Bergamu. Dnes čísla desetkrát nižší než jinde, na úrovni Německa. Proč? Protože tam každý zná, jaká je covid svině a co dovede. Takže nejspíše přestali švejkovat a už se chrání. Valte na mě jiné, ale promyšlené teorie. Na stádní imunitu bylo nakažených málo.

 

Tohle musím opravit. Švejkovat nepřestali, roušky a respirátory se nosí většinou jen když je v dohledu hlídka, jinak spuštěny pod bradou nebo vůbec. Kontroly na silnicích se prakticky nekonají, cajti zalezlí v autech.

Ty čísla jsou nízký nejspíš proto, že už to tady měl skoro každý a logicky viru dochází hostitelé.

 

0 Citovat

@Leoš: Hele cokoliv, jako šéfa kasty tě budu následovat kamkoliv řekneš! 

@floodland: And here we go again... Ne vážně, třeba dneska to otevřené kadeřnictví. Týpek řekne, že bude v respirátoru, když si zákazník sundá respirátor, tak i v štítu, maximálně jeden zákazník, po každém dezinfekce, atd. Nejde to. No tak bude klasicky jako skoro každý holič teď chodit od domu k domu, popřípadě klienti k němu, bez absolutně žádných ochranných opatření. Nikdo nemá zavřené služby tak dlouho, jako my. A podle mě to vážně začíná být kontraproduktivní.

Neexistuje absolutně žádný plán rozvolnění, když si vezmu, že by prvně měly být otevřené okresy, pak za několik dalších týdnů obchody a pak za další třeba až služby, tak uf.

0 Citovat

Jakého zákazu? Ochranu v kanclu nepotřebuji, v autě taky ne, na ulici se nevyskytuji, v parku s maminama a dětma jí nemá nikdo (zato covid prodělali už všichni), takže jedině s replikátorem do fuckermarketu.

No a na cestách po světě mám méně kontaktů než doma, páč většinou cestuji sám a na pumpách krom PHM beru občas i občerstvení.

Já ovšem nejsem typickej čech. Typickej čech to tady má těžce v piči a ze šichty jde rovnou do sklepa na promořovací chlastačku a pinčes.

 

 

 

0 Citovat

+1

Tohle někteří bohužel nikdy nepochopí.

0 Citovat

Kamýk a Libuš. Dneska ani noha a ani jeden strážce pořádku. Všichni jsou na hranicích okresů.

V MHD jsem měl FFP3 a horní část s gumou a sponkou tak přiléhala, až mě z toho rozbolely zuby.


2021-03-29-17-49-46.jpg
2021-03-29-17-59-35.jpg
2021-03-29-17-50-18.jpg

0 Citovat

Já mám pocit, že na periferii Prahy nadpoloviční půlka dospělých lidí nosí roušky. Ale v přírodě už nikdo neřeší zastavěné území ano/ne a nemá jí skoro nikdo.

Pavle, na který příspěvek byla +1? Ahmada?

0 Citovat

floodland

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

[citace="Leoš Literák"]

 

Že to jde, je vidět v Chebsku. Před měsícem čísla tragičtější než v Bergamu. Dnes čísla desetkrát nižší než jinde, na úrovni Německa. Proč? Protože tam každý zná, jaká je covid svině a co dovede. Takže nejspíše přestali švejkovat a už se chrání. Valte na mě jiné, ale promyšlené teorie. Na stádní imunitu bylo nakažených málo.

 

Tohle musím opravit. Švejkovat nepřestali, roušky a respirátory se nosí většinou jen když je v dohledu hlídka, jinak spuštěny pod bradou nebo vůbec. Kontroly na silnicích se prakticky nekonají, cajti zalezlí v autech.

Ty čísla jsou nízký nejspíš proto, že už to tady měl skoro každý a logicky viru dochází hostitelé.

 

[/citace]

 

Je to přesně tak, Cheb je promořený.

0 Citovat

floodland napsal(a):

Mě ta revolta vůči opatřením neskutečně vadí. Chápu, že už to trvá dlouho, komunikace je chaotická, někdy nesmyslná, ale dovede mi někdo rozumně vysvětlit, čeho se tím dosáhne? Je opravdu takový problém to ještě chvíli vydržet? Až bude dostatečná proočkovanost, bude se moct zase cestovat. Obcházením zákazu ničemu nepomůžete.

Problém je, že vláda nás nepřiznaně promořovala od léta a místo zvládání pandemie a toho, aby se řídila radami epidemiologů, tak jela pouze systemem brzda-plyn a hlídání pouze stavu nemocnic. Obchody, restaurace jsou zavřené půl roku, cestování značně omezené a lidi jsou nasraní a unavení již v maximální míře.  Nechci tu obhajovat ty, co na to srali-serou(samozřejmě tací jsou a nejenom v ČR), ale toto rozmrdá naprosto každýho a je to zcela normální, protože nikdo nevydrží pouze přežívat věčně. Věta "ještě chvíli vydržte" a plané sliby se staly největším jokem v novodobé historii. Komunikace strašná. V roce 2021 se to změnilo, jednak se začalo očkovat (to je jediná cesta k normálu) a jednak se začala epidemie konečně systematicky řešit. Začlo se kontrolovat dodržování nařízení, zavřely se okresy a hlavně se konečně začalo pořádně testovat! Kdyby se neřešila politika (komedie ve směmovně jménem prodlužování nouzového stavu - tak to nechte sakra do konce dubna a bude opravdu poslední) a bralo se v potaz to, co radí Smejkal a MeSES (omezení průmyslu kolem Velikonoc, protáhnutí intervalu očkování druhé dávky), děti by začly skutečně do školy chodit v půlce dubna. Od začátku května by se pak mohlo začít pozvolna rozvolňovat i v jiných sférách. Jak to bude teď nevím, pevně doufám, že se to o moc neprotáhne.

0 Citovat

Máte tam chyby. Okresy se zavřely pouze symbolicky (nějaký důvod si najde každý), testuje se naprosto ujetým způsobem (testy s pramizernou citlivostí a spousta firem to různými způsoby obchází), sankce za porušení pravidel jsou symbolické. Za trest lidi nesmí na chalupu, na čerstvý vzduch, ale mají počkat do jara (léta, podzimu...) až jim jí někdo vykrade. Tam, kde se infekce šíří nejvíc nikdo nezasahuje (agenturní zamci v montovnách, cikánský komunity, apod.).

A výsledky budou napříč Evropou +- stejný, co si pomohlo třeba Maďarsko téměř totálním šperungem od září? Blatný je naprostý zoufalec, ostatně kdo jiný by pod tím estébákem mohl vydržet.

 

 

0 Citovat

Okresy se zavřely symbolicky? Jel jsi někam nedávno? Mě kontrolují policajti už kilometr od domu. Ve městě jsou taky na každém rohu, dokonce i na dětském hřišti. Ano, spíše upozorňují, než pokutují, taky ale ne vždy. Mobilita klesla dost značně.

Netestuje se pravda stále dostatečně, ale je to cesta správným směrem, vzhledem k tomu, že nákaza se hlavně šíří v práci a doma. Že průmysl nebyl omezen, kde píšeš, je pravda, ale navrhnuto to bylo.

0 Citovat

floodland, Ahmad Masud +1

0 Citovat

K té "snížené" mobilitě... https://echo24.cz/a/SxHt3/lockdo...d=11054473

0 Citovat

Vlastimil B. napsal(a):

floodland, Ahmad Masud +1

 

Vlastimil B. -1

Proč tedy čísla klesají?

0 Citovat

Dobrá náhoda, že k tomu došlo ve chvíli, kdy měla zabírat nařízení vydané na začátku března.

Je to samozřejmě otázka více věcí. Všechny parametry zřejmě neklesají, když roste reprodukční číslo.

0 Citovat

@speedy7cz: Odkud jsi, že tam máte tolik kontrol?

Zavřené okresy jsou čistá hamáčkovina. On nenávidí lyžaře a takhle to chtěl řešit už před Vánoci.

Takhle se ale dělat věda nedá. Dívat se na graf a volat klesá to, takže "opatření" zabrala. Musíš být schopný určit korelaci i potvrdit, že tam je opravdu i kauzalita.

Tohle naší vládě fakt chybí. Jen ÚZIS v devadesátkovém designu připraví sloupečkový graf, k poklesu hodí šipku a napíše opatření fungují. Ještě ke všemu je posuzuje jako celek a ne jednotlivě, jak by měl.

Když je posuzuješ jako celek, můžou ti tam zůstat neúčinné koniny nebo některá opatření, která dokonce sráží celkovou efektivitu. Nezhodnotíš-li je jednotlivě, nezjistíš to.

Bez hodnocení kauzality se můžeš dočkat fakt hezkých výsledků, např. čím víc lidí nosí zimní bundy, tím víc se šíří koronavirus. Takže zakážeme zimní bundy a snížíme tím R.

0 Citovat

Stejný pokles jako v počtu nakažených je u PCR testů. Může to být korelace, nebo kauzalita oběma směry. Nevíme. Každopádně teď by měli testovat ostošest, ať srazíme šílenou pozitivitu z 25% na jednociferné číslo. Ale jsme v Česku a vládne nám Babiš a banda jeho hlupců a přikyvovačů.

0 Citovat

floodland napsal(a):

Promořenost a proočkovanost. Navíc hodně lidí je pozitivních, ale nejsou podchycený v systému. Jsou doma na HO a pokud nemají těžší průběh, tak to neřeší. Proto čísla klesají. Jinak je vše manipulace s daty. Jak může např. PES včera stoupnout, když všechny parametry klesají? Je potřeba každý den najít něco negativního a strašit lidi. 

Promořenost a proočkovanost výrazně pomáhá, ale nevysvětluje celý pokles. Pokles byl i dřív u nás nebo jinde i bez toho. Stejně tak bude teď pomáhat i počasí. Dosavadní kolísání je způsobené částečně opatřeními (některými víc, některými jen minimálně), ale hlavně tím, že na vrcholu šíření si pod dojmem zpráv z nemocnic a nových opatření začne většina lidí dávat na nějaký čas víc pozor a omezí aspoň část kontaktů.

Lidi pozitivní a nepodchycení v systému byli i dřív. Není důvod, proč by jich teď mělo být víc, zvlášť když je výhodnější nemocenská. Nemyslím, že by byla nějaká záměrná manipulace s daty.

PES je už 6. den stabilně na 59 s dočasným poklesem na 56 před 4 dny: https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/pes Kolísání je normální, když jsou hodnoty nějakého parametru poblíž hraniční hodnoty.

0 Citovat

@floodland: "Bonus k nemocenské má přispět k omezení šíření koronavirové nákazy v Česku. Má bránit propadu příjmů a motivovat lidi k tomu, aby po setkání s nakaženými nastoupili do karantény a hlásili své kontakty."

https://www.irozhlas.cz/zpravy-d...022145_zuj

Proočkovanost rizikových skupin snižuje čísla mrtvých a počet lidí v nemocnicích, ale ne čísla nakažených, o kterých já psal především.

Čím víc lidí se bude testovat antigenním testem, tím víc se jich dostane na PCR včetně části jejich kontaktů. To platí ale jen ze začátku. Později se projeví to, že šíření nákazy se tímto testováním omezí.

0 Citovat

K fungování hygieny a trasování: ve firmě je 18 zaměstnanců, 6 z nich mělo postupně covid. První v září, poslední teď v březnu. Ani v jednom případě hygiena ostatní zaměstnance/vedení firmy kvůli trasování nekontaktovala. Takže asi tak to v praxi funguje.

0 Citovat

divan napsal(a):

K fungování hygieny a trasování: ve firmě je 18 zaměstnanců, 6 z nich mělo postupně covid. První v září, poslední teď v březnu. Ani v jednom případě hygiena ostatní zaměstnance/vedení firmy kvůli trasování nekontaktovala. Takže asi tak to v praxi funguje.

Ono možná bude záležet, co taky daný zaměstnac hygieně nahlásí. Já jsem vyplnil samotrasovací formulář na webu a do 2 hodin od vyplnění, byli všichni hygienou kontaktováni.

Edit: byli to členi mé domácnosti, takže to vím na 100% :-)

0