Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Testy před návratem do ČR zrušeny soudem. Docela to trvalo... 

0 Citovat

Narazil jsem jeste na jednu zajimavost , hlavne me tam zaujalo co je to ta diplomaticka nota , jako ze  kdyz budu mit v zahranici opakovene pozitivni  test tak vyfasuju diplomatickou notu a poletim cim ??? S ostatnima v letadle  a nikdo mne nebude otravovat protoze budu mit dilomatickou notu ?  

To je evidentne vymyslene pro papalese aby mohli bez obav cestovat 

https://www.seznamzpravy.cz/clan...elu-148995

0 Citovat

Diplomatická nóta je druh komunikace mezi zastupitelskou misí a hostitelskou zemí. Představ si to tak, že poslali "oficiální žádost". 

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

Testy před návratem do ČR zrušeny soudem. Docela to trvalo... 

Tak je to hlavně kvůli neexistujícímu odůvodnění. Právníci na vládě jsou očividně špička. Jestli to teda vůbec dali sepsat právníkům a nenapsal to Mára.

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

Testy před návratem do ČR zrušeny soudem. Docela to trvalo... 

No narazil jsem na to  ve vice mediich , jde ale asi o to sluvko plosne , nebo to mam chapat tak ,kdyz priletim z jakekoliv zeme   tak  budu muset  absolvovat test az po priletu ?  A kde ? . hned na letisti , nebo  az do tech 5 dnu  po priletu ?  A v letadle pred odletem do CR uz po me nikdo nebude test vyzadovat ? 

To by bylo asi prilis  zajimave  pro vsechny cestovatele  To bych si hned  u Ryanairu zjistil jestli me pusti bez testu do letadla   ,vytisknul si to rozhodnuti soudu  a v CR na hranicich bych  jim klidne vyplnil ten pamflet co chteji  a  rekl  ze test nemam 

0 Citovat

Jarda napsal(a):

Jestli to teda vůbec dali sepsat právníkům a nenapsal to Mára.

Často mám pocit, že když už odůvodnění něco má, je vyloženě vařené z vody a ten, kdo ho psal, pro něj nedostal jakékoliv podklady vyjma textu usnesení a tak se zoufale snaží něco sesmolit.

0 Citovat

doctorex napsal(a):

Diplomatická nóta je druh komunikace mezi zastupitelskou misí a hostitelskou zemí. Představ si to tak, že poslali "oficiální žádost". 

Diky, ale to porad  neresi jak  jako pozitvni   poletim ?  Kdyz teda zadost  schvali 

0 Citovat

https://zpravy.aktualne.cz/domac...f6b220ee8/

0 Citovat

@mikir: Tito pozitivní letí nejspíš s ostatními, protože jak vyplývá z toho článku, co jsi postnul, jde o pozitivitu danou přílišnou citlivostí PCR testů u lidí po prodělání covidu:

"Pro výjimečné případy, kdy jsou lidé po prodělání nemoci v zahraničí takzvaně opakovaně pozitivní, a není tak možné zajistit negativní test pro návrat do vlasti."

0 Citovat

mikir napsal(a):

[citace="doctorex"]

Diplomatická nóta je druh komunikace mezi zastupitelskou misí a hostitelskou zemí. Představ si to tak, že poslali "oficiální žádost". 

Diky, ale to porad  neresi jak  jako pozitvni   poletim ?  Kdyz teda zadost  schvali 

[/citace] Tady jde o to, že i po prodělaném kovidu, kdy už jsi zdravý, nevylučuješ viry můžeš mít pozitivní PCR test i několik týdnů, protože PCR testy detekují i neaktivní (mrtvé) viry. Takže nikoho ohrozit nakazit nemůžeš. Pouze jsi PCR pozitivní.  A Libor mě předběhl...

0 Citovat

Jo ,ted uz rozumim ,ono je to trosku srozumitelnejsi  i   s  toho co tu dal andreko  ten odkaz, takze vlada jiste  nebude vahat a do 5.4. to upravi tak , aby se to nedalo vysvetlit  tak ,ze zadny test pred priletem nepotrebuju ,,,skoda ,,,hned bych to zkusil vyuzit  ,ale nepocital jsem s tim.ze by se tam dala  najit skulina 

0 Citovat

Jarda napsal(a):

Tak je to hlavně kvůli neexistujícímu odůvodnění. Právníci na vládě jsou očividně špička. Jestli to teda vůbec dali sepsat právníkům a nenapsal to Mára.

Ano, vím... Máme štěstí že tomu ve vládě moc nerozumí... 

Za mě důležitější 'co' než 'proč' 

 

0 Citovat

https://www.novinky.cz/cestovani....seznam.cz

 

Tak vidim ze v nekterych zemich mohou byt ve vlade jeste vetsi idioti  nez v CR . Ale myslim , ze to udelali naschval, kdyz Nemci  pustili Mallorcu  a Spanele nesmi ani mezi okresy  To uz vazne nekomu ten covid vymyl mozek ? Prvni vlny mi tu rousku v mori sundaji   navic se namoci  ,tohle musel vymyslet opravdu myslitel ,,,

0 Citovat

Dneska se clovek opravdu bavi  ,,,rojnice  -)))  a lidi se muzou potrhat smichy ,,, a zacali pouzivat  jinou taktiku rousku si nasadi a jak benga odejdou sup a v tu ranu je dole ,...piti je taky klasicky argument  Cim vic lidi bude chodit venku bez rousek a bez respiratoru, tim  driv donutime tu bandu  rezignovat,  jako na Slovensku musel od valu Matovic 

https://www.seznamzpravy.cz/disk...vce-149103

 

0 Citovat

Matovic pri hrante ostane :)

0 Citovat

Soud dnes zrušil jako nezákonnou část opatření Ministerstva zdravotnictví, která po českých občanech paušálně žádá před návratem ze zahraničí do vlasti negativní test na covid-19. Rozsudek bude účinný od 5. dubna. Ministerstvo podle soudce nevysvětlilo, proč nepostačí občany podrobit opatřením teprve po jejich návratu.

0 Citovat

Uz to tu proběhlo

0 Citovat

Ahoj, má někdo zkušenost s wizzairem - kontrolují covid test na check-inu? Ideálně na trase Tirana-Vídeň? Prohledal jsem kompletně web wizzairu, ale nic o potřebě testu na palubě tam není. Nevíte někdo?

0 Citovat

Myslim, ze od 5. dubna ti to muze byt jedno, soud zrusil povinnost testu pri navratu. Kazdopadne hadam, ze kontroluji. Do Rakouska je z Albanie test pred odletem potreba. 

0 Citovat

Tak pokud jenom tranzituje, tak snad ne? Nebo se něco změnilo? 

0 Citovat

To jsou právě dvě různé věci - 1) pravidla země, do které přiletíš, 2) pravidla aerolinky.

Naposledy jsem teď například letěl s Pegasusem. Země test nepotřebovala, ale aerolinka ano a kontrolovali test na check-inu

0 Citovat

@polop Mohu vědět, odkud kam jsi letěl?

0 Citovat

Ahoj cestovatelé ✈️

Mám letenku na Kanáry, ale narazila jsem na informaci že od 16.3. nelze z Česka vycestovat. Let mám za 3 dny a začínám panikařit - opravdu mě nepustí na letadlo, pokud nejsem pendler nebo podobná výjímka? 

Kdo jste nedávno někam odcestoval, kontrolují na letišti důvod cesty a jak to (pokud vůbec) lze obejít? Děkuji 🙏

 

0 Citovat

Hurghada - Istanbul

0 Citovat

@Polop dik. Myslel jsem, že nedej bože do Vídně, kde by problém být neměl. Chtěl jsem do Turecka s nima teď, ale když vidím ty místní rekordní nárůsty, tak jsem na vážkách. 

0