Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Mimochodem, které všechny aerolinky vyžadují test před odletem? Vím o KLM, Turkish, Pegasus (+všechny turecké), Emirates, Qatar. Ještě někdo?

0 Citovat

Podle me klidne muzou kontrolovat test i po obcanovi CR na lince Tirana-Viden v Tirane. Ty testy tam nekdo na 99% kontrolovat bude tak jako tak, jelikoz do Rakouska z Albanie je povinny. Obcan CR rekne, ze tranzituje do CR (na coz je vyjimka v Rakousku a test netreba pro Rakousko). No jo, ale pokud bude pracovnik na check-inu aktivni, podiva se do Timaticu na podminky cilove destinace (CR) a zjisti, ze (zatim) obcane CR potrebuji test pred odletem. A nasleduje znelka tudududum. 

0 Citovat

Smartwings

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Mimochodem, které všechny aerolinky vyžadují test před odletem? Vím o KLM, Turkish, Pegasus (+všechny turecké), Emirates, Qatar. Ještě někdo?

Smartwings/CSA

0 Citovat

Katka napsal(a):

Ahoj cestovatelé ✈️

Mám letenku na Kanáry, ale narazila jsem na informaci že od 16.3. nelze z Česka vycestovat. Let mám za 3 dny a začínám panikařit - opravdu mě nepustí na letadlo, pokud nejsem pendler nebo podobná výjímka? 

Kdo jste nedávno někam odcestoval, kontrolují na letišti důvod cesty a jak to (pokud vůbec) lze obejít? Děkuji 🙏

A kde jsi na takovou informaci narazila? To bude něco vytrženého z kontextu... nebo máš nějaké přesnější info? Odcestovat samozřejmě můžeš, pokud splníš příslušné podmínky (obvykle PCR test), na důvod cesty se nikdo neptá.

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Mimochodem, které všechny aerolinky vyžadují test před odletem? Vím o KLM, Turkish, Pegasus (+všechny turecké), Emirates, Qatar. Ještě někdo?

Test vyžaduje i TAP, respektive je podmínkou při tranzitu na letišti v Lisabonu, kdy je cesta zahájena mimo portugalský území.

0 Citovat

@Matej15 a platí to i pro Madeiru, kde se po příletu test dá udělat zdarma na místě?

0 Citovat

Ano platí. 

0 Citovat

@Matej15 Dík, tak tu Madeiru odložím na příští jaro. Když s TAP je to jak píšeš, s EZY z Berlína je to sázka do loterie (i když pořád zpátečka 110e), jestli mě za měsíc dva pustí tam a zpátky (do blbého Německa), vlaky drahé, bus doprava do Německa skoro na nule.

Nejvíc mě tu za poslední dobu fakt zaujal komentář, kdy uživatel zmiňoval dva kolegy z práce, co taky čekali na lepší časy a už jsou bohužel po smrti.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

[citace="Katka"]

Ahoj cestovatelé ✈️

Mám letenku na Kanáry, ale narazila jsem na informaci že od 16.3. nelze z Česka vycestovat. Let mám za 3 dny a začínám panikařit - opravdu mě nepustí na letadlo, pokud nejsem pendler nebo podobná výjímka? 

Kdo jste nedávno někam odcestoval, kontrolují na letišti důvod cesty a jak to (pokud vůbec) lze obejít? Děkuji 🙏

A kde jsi na takovou informaci narazila? To bude něco vytrženého z kontextu... nebo máš nějaké přesnější info? Odcestovat samozřejmě můžeš, pokud splníš příslušné podmínky (obvykle PCR test), na důvod cesty se nikdo neptá.

[/citace]

Bylo to vsude v mediich, obrovsky clanek na seznam.cz. A ted jsem po hodinach paniky zkontrolovala datum... a jde o brezen 2020 😂😅 

0 Citovat

Dneska povedený kovidový zážitek... přijeli nám 2 auta (8 lidí) agenturních pracovníků, kteří měli pomoc přes svátky se svařováním. Evidentně to byli lidé z východu + Ukrajinci. Všichni hrdě ukazovali negativní AG testy. Po prohlasení našeho bezpečáka, že si je otestujeme před vstupem do provozu sami, partička se otočila a téměř úprkem naskákala do aut a zmizela... Malém to vypadalo na apríl...ale nebyl...

0 Citovat

Samozrejme  ti z vychodu a Ukrajinci asi meli falesne testy,  jinak by nejspis neutekli  ,ale ono je to asi uplne jedno, jake kdo ma testy ,jednak jsou ty antigenni  nepresne  a nepodporuji nic jineho nez nahnat lidi na drazsi PCR a pak samy o sobe jsou a budou obrovskym kseftem  to je asi hlavni duvod proc virus nekonci a proc se vymysleji nove a nove mutace 

https://www.seznamzpravy.cz/clan....seznam.cz

0 Citovat

Dalsi  ukazka toho co si myslet o Covidu a  o vsem co s tim souvisi a o cem to je ,,,,,

https://www.novinky.cz/zahranicn...t-40355771

0 Citovat

K aerolinkám, které vyžadují test po všech cestujících, se přiřadila i Lufthansa:

All passengers aged six years and older who wish to enter Germany on flights from risk and non-risk areas as of 00:00h on Tuesday 30 March must present a negative Covid 19 test at the time of departure. Without negative test proof, you cannot be carried. This was decided by the German government. This rule also applies to all passengers with a connecting flight in Frankfurt or Munich.

0 Citovat

Podle Rohlíku, očkují v Srbsku každého. Na výběr AstraZeneca a Sinopharm. https://twitter.com/tomcuprcz/st...7129673729

Mělo by se stačit registrovat zde. https://imunizacija.euprava.gov....ovaprijava

Našel k tomu někdo víc na internetu? Původně zprávami proběhlo, že očkovali jen předchozí víkend a že byly fronty. To od pana Čupra je trochu v rozporu s těmi původními informacemi. Jinak dva výlety do Srbska nezní špatně. Teď jen jaké všechny restrikce člověka čekají po cestě :D A jestli pak certifikát uznají v EU.

Dneska jsem už nepoužitelný a info budu hledat později.

Plus podle informací z diskuze něco podobného dělají i v Rumunsku.

0 Citovat

Věřit jim, že mi opravdu dají AZ a ne to čínské svinstvo, tak bych o tom vážně uvažoval. 

0 Citovat

To by mělo být pokryté formulářem a ani nebude problém se na místě přeptat před aplikací.


vakciny.jpg

0 Citovat

Já jsem dělal registraci ve čtvrtek večer, vybral jsem Suboticu a dávku Pfizeru, tak uvidíme jestli přijde pozvánka. Předpokládám, že Slovensko a Maďarsko půjde projet jako tranzit a v rámci návratu do ČR, tak se jedná o návštěvu lékaře ne? 😊

Edit: co se certifikátů týče, tak Pfizer, Moderna a i Astra by měly být uznány v EU, protože splňují podmínky EMA.

0 Citovat

AZ kterou mají v Srbsku je ta z Indie,která schválena EMA není. Nevím jestli všechnu, ale ty první dodávky určitě.

0 Citovat

to akoze sa schvaluje este aj povod ?

ja som myslel, ze znacka ako znacka.

0 Citovat

https://www.lidovky.cz/domov/min..._domov_vag

Treba už schválena je, bylo to pár týdnů zpět se koukam

0 Citovat

baca12 napsal(a):

to akoze sa schvaluje este aj povod ?

ja som myslel, ze znacka ako znacka.

Jestli se nepletu, tak součástí certifikace je i konkrétní výrobní závod. Důvod je zjevný. Není adidas jako adidas.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Jestli se nepletu, tak součástí certifikace je i konkrétní výrobní závod. Důvod je zjevný. Není adidas jako adidas.

Tak nějak :-)

0 Citovat

Já někde četl, že zrovna ta fabrika je jedna z největších v Indii a vyrábí většinu léků, které pak i míří na evropský trh, ale nevím co na tom bylo pravdy. SAE taky očkují Astrou z Indie ne? Tam žádné problémy pokud vím hlášeny nejsou. Každopádně jsem nikdy nečekal, že zrovna Evropa bude mít co se očkování týče takové problémy oproti "zaostalému" zbytku světa.

0 Citovat

Tak ono nejde jen o problémy při očkování. Ale pokud chce EU  a její členské země si navzájem schvalovat své naočkované obyvatele a pouštět je na na své území, tak chce mít přehled a kontrolu nad vakcínami a jejich kvalitou.  Na tom myslím není nic podivného a nepochopitelného. A nějak jsem neznamenal, že by EU měla problémy s očkováním za "zaostalým" zbytkem světa. Co máš na mysli??

0