Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Tak vzhledem k tomu, že vypomáhám na očkovací lince v nemocnici, tak ty problémy s naším nastaveným systémem vidím, ale to je naše specifikum.

Rychlost očkování v přepočtu na obyvatele je nízká v celé unii. Co se týče distribuce a přerozdělování vakcín, tak to je taky solidní pohroma.

A třeba zrovna takové Srbsko považuji, že by mělo být co se očkování týče opravdu za námi a ne, že tu z něj budeme dělat evropského premianta. Čekal jsem, že se celý svět bude učit z evropského přístupu, ale byrokracie je a bude proti.

0 Citovat

Tak já nevím. Jestli je pro tebe Srbsko ten zaostalý svět tak to pak ano. Já si pod pojmem zaostalý svět představím jiné země. Když se podívám na procenta naočkovanosti, tak se mi rozhodně nezdá, že EU za zaostalým světem zaostává. Tím samozřejmě netvrdím, že EU to úplně zvládla. Ale jak se říká, zajíci se počítají až po honu, takže bilancovat se bude až v létě. A osobně se nechám naočkovat jinou vakcínou, než je ta z Číny a Ruska, případně vyrobená v Indii, bez jakékoliv kontroly. Ale to je asi věc názoru.

0 Citovat

Svým způsobem je. Pamatuji si jak nás jednou drželi v noci na hranicích a nechtěli pustit, otce dokonce chtěli zavřít do vězení a vše jsme řešili s ambasádou telefonicky... Jen proto, že jsme zastavili za hraničním přechodem, protože jsme čekali na druhé auto s rodinou za námi... Samozřejmě si říkali celníci o částky v eurech 😊 ale to je vždy o lidech ...

Každopádně co se schvalování vakcín týče, tak si nemyslím, že jsme v situaci kdy si můžeme vybírat a měli bychom se trošku přizpůsobit světu. Zatím z dostupných vakcín preferuji Pfizer, u AZ mi vadí to přeočkování po 12 týdnech. Jediné u čeho bych měl pochybnosti je asi Sinopharm, ale ten dle třeba aspoň Petra Ludwiga v SAE jede ve velkém a všechno v pořádku.

0 Citovat

Podle Ludwiga... To je jako kdyby to říkala stará Weitingrová. 

0 Citovat

Tak zase ho beru trochu vážněji než Volného 🤭

0 Citovat

Není bez zajímavosti, že v Emirátech je pro domácí k dispozici Pfizer. Gastarbeiterům a otrokům musí stačit čínská vakcína.

0 Citovat

Miloš Machů napsal(a):

Tak zase ho beru trochu vážněji než Volného 🤭

Každý cikán hádá podle své planety.

0 Citovat

Nechápu. Ve Stockholmu nikdo, ale fakt nikdo(až na pár asijských turistů) nikde nenosí roušky, ani v obchodech, ani v dopravních prostředcích ( v metrů, kde jde neustále hlášení o tom, že roušky jsou povinné tak 1 z 10). O nějakém sociálním odstupu na ulicích nemůže být řeč, všude posedávají skupiny lidí, v restauracích všude plno... prostě normální život, přesto jsou na tom mnohem lépe, než zarýglované Česko.

0 Citovat

asi si více čistí ruce a nejsou tak obézní

0 Citovat

Nedávno o tom byl článek na lidovkách a dá se to najít v různých statistikách. ČR je v top 10 nejtlustších států na světě, přes 60% lidí má nadváhu, z toho 25% je obézních. Už sice nejsme první ale pořád jsme v top 10 počtu rakovin tlustého střeva na přepočet obyvatel. Ze zemí v OECD a zemích, které s OECD spolupracují (44 států) jsme 4. v konzumaci alkoholu.

0 Citovat

Švédsko málo testuje a nějak extra na tom taky nejsou. 

https://www.thelancet.com/articl...1/fulltext

Jinak je to srovnávání nesrovnatelneho, jako snad jediná zeme světa zvolili zcela specifický přístup, který by v naprosté většině jiných zemí nefungoval. A až čas ukáže, nakolik byli uspesni při srovnání zejména s ostatními severskými státy. Viz třeba:

https://abcnews.go.com/Internati...d=76047258

0 Citovat

Tak oficiálně jsou na polovině mrtvých než u nás. Jasně, nevím jak moc se liší metodika počítání mrtvých na covid, ale když vezmu v úvahu, že tam lidé prostě normálně žijí, na rozdíl od té katastrofy co je u nás, tak nevím, která cesta je ta správná...nebo spíše, co děláme tak špatně. Protože podle toho, či se tady tvrdí, by tam musela být totalitní katastrofa a není. Na té obezitě něco bude, tam jsou obézní snad jenom ti arabošvedove.

0 Citovat

Tak u Švédska bude záležet na celkové úmrtnosti, zda nějak výrazně narostla. Pokud ne, jsou na tom líp.

0 Citovat

A nebo jen zodpovědnější v přístupu k ostatním.

Ne jako naši sousedi na sídlišti, kdy není tatinek pár dnů vidět, maminka si pár dnů zpět hrála na hřišti se svymi dětmi v respirátoru (běžné ho dřív na hřišti nemívala), jejich děti se s ostatními dětma (i našima dneska a včera) běžné stýkaly...a hopla, teď se ukázalo, že tatínek není vidět díky potvrzenému Covidu, maminka ho asi teda má taky, bo už pár dnů na hřišti nebyla, ale děti běžne ven chodí, s lidma se potkávají, no problémo.

 

Jsem teda pěkně nasranej.

0 Citovat

@jarda - inak toto veľká pravda, veď polovica obyvateľov Československa je z pohľadu covidu riziková vďaka životnému štýlu 

0 Citovat

tonic napsal(a):

@jarda - inak toto veľká pravda, veď polovica obyvateľov Československa je z pohľadu covidu riziková vďaka životnému štýlu 

A druhy polovine zavrely na rok sportoviste, pro jistotu. 

0 Citovat

Ivo +1

0 Citovat

@tonic: Ale má to i svoje výhody - BMI nad 35 a už se můžeš nechat u nás naočkovat.

@Ivo: Mám ve svém okolí hodně lidí, kteří se vymlouvají, že teď najednou kvůli tomu blbému covidu nemůžou nic dělat (sportovat). Jsou to ale lidi, co nic nedělali ani předtím a teď používají covid jako výmluvu.

Existuje milion videií na youtube s tím, jak posilovat doma s vlastní vahou nebo s levnými činkami do 10kg. 16kg kettlebell, pár činek, švihadlo, podložka a váleček na promasírování se dají dohromady sehnat do 3000Kč. Běhání taky nikdo nezakázal. No a co si budeme povídat, těch na černo otevřených sportovišť je spoustu.

0 Citovat

tonic napsal(a):

@jarda - inak toto veľká pravda, veď polovica obyvateľov Československa je z pohľadu covidu riziková vďaka životnému štýlu 

Zivotni styl je jedna vec  a naprosto nesmyslne a nelogicke opatreni druha ,verim ,ze kdyby nebylo  tolik nesmyslu a nelogickych  restrikci ,tak budou lidi vic poctivejsi , znamenalo by  to ovsem i poctivost  tech co ty narizeni vydavaji 

0 Citovat

Jarda napsal(a):

@tonic: Ale má to i svoje výhody - BMI nad 35 a už se můžeš nechat u nás naočkovat.

@Ivo: Mám ve svém okolí hodně lidí, kteří se vymlouvají, že teď najednou kvůli tomu blbému covidu nemůžou nic dělat (sportovat). Jsou to ale lidi, co nic nedělali ani předtím a teď používají covid jako výmluvu.

Existuje milion videií na youtube s tím, jak posilovat doma s vlastní vahou nebo s levnými činkami do 10kg. 16kg kettlebell, pár činek, švihadlo, podložka a váleček na promasírování se dají dohromady sehnat do 3000Kč. Běhání taky nikdo nezakázal. No a co si budeme povídat, těch na černo otevřených sportovišť je spoustu.

Nerikam, ze se sportovat neda. Samozrejme, kdo chce, bude nejakym zpusobem sportovat i nadale. Zdaleka ne vsichni jsou ale nadseni sportovci vseho druhu. Mam ve svem okruhu spoustu lidi, kteri drive sli treba 3x tydne do fitka/na squash/aerobic atd., ovsem k behu ci cviceni doma se nedonuti. Tady na foru taky spousta lidi nepojede do Polska, kdyz nemuzou na Bali, radeji budou doma a budou cekat na lepsi casy. Nerikam to jako vymluvu, jen konstatuju.

A chodit sportovat na cerno? Kam jsme to dospeli? Defacto jsme sport ponizili na uroven brani drog/chlastani na ulici. O detech a vzdelani/sportovani/obezite radeji ani nemluvim.

0 Citovat

Karel napsal(a):

A nebo jen zodpovědnější v přístupu k ostatním.

Ne jako naši sousedi na sídlišti, kdy není tatinek pár dnů vidět, maminka si pár dnů zpět hrála na hřišti se svymi dětmi v respirátoru (běžné ho dřív na hřišti nemívala), jejich děti se s ostatními dětma (i našima dneska a včera) běžné stýkaly...a hopla, teď se ukázalo, že tatínek není vidět díky potvrzenému Covidu, maminka ho asi teda má taky, bo už pár dnů na hřišti nebyla, ale děti běžne ven chodí, s lidma se potkávají, no problémo.

 

Jsem teda pěkně nasranej.

No a to je přesně ono, vyjma nakažení v práci. Bezohlednost kvůli vlastní pohodlnosti. A je zajímavé, kolik rodičů se chová jako idioti, když harant začne otravovat, protože dítě je imunní, že. Nevadí pohybovat se venku, ale bohužel dětská hřiště vadí. By mě zajímalo, jak nakonec budou tyhle špunty testovat, ale obávám se průseru. Do toho si přidejte, že je očkovaných strašně málo lidí, co se setkává s daleko víc lidmi než osmdesátníci. Ráda bych se mýlila, ale co se doteď dělo, to mi nedává důvod věřit, že v květnu se zase nebude zavírat.

0 Citovat

ad Ivo. Přesně tak, sám doma se ke cvičení nedonutím. Ani to neumím dělat správně, ani na to nemám prostory, vybavení... nic. Jedině snad běhat by šlo, po sídlišti mezi lidmi, auty... taky moc prima.

0 Citovat

Ivo +1

Chodil jsem do fitka několikrát týdně, občas na bazén. Teď nic. Běhám spíše na jaře, když je tepleji a nebo v létě, v tomto počasí mě to nebaví.

Teď doma akorát RingFit Adventure na Switchi a rotoped, když jsem u mamky.

0 Citovat

Tak mně to nahrazují tripy na snížení mobility v rámci PIDu. Ještě mám v mapě pár bodů. Jinak samotného mě doma jóga ani cvičení nebaví plus vím, že pokud to budu dělat blbě, tak si tím zkurvím záda.

0 Citovat

Souhlas, pravidelně cvičit dokážu jen ve fitku. Navíc doma nemám plochu, kde bych se mohl natáhnout a cvičit. 

0