Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

MIGUELAS napsal(a):

@Tonic, hned kdyby vláda tu "spolupráci" spustila, u spousty lidí by to nevedlo k ničemu. Já když minulý rok i letos odjížděl ven, tak automaticky SIM s paušálem do šuplíku a druhá anonymní na data dovnitř, vysaju, vyhodím a koupím další, platba kartou vůbec, většinou se to stejně nevyplatí, zlatá smenarna s určitě ne horším kurzem než na kartě a dolar, případně euro je všude pán. A jestli má být někdo v karanténě a neni a trajda po venku s mobilem... 

A k čemu je anonymní SIM ve stejném mobilu? Úplně zbytečná operace.

0 Citovat

@Floodland, vím kam míříš, každopádně jsem příliš malá ryba na to, aby mě kdokoli sledoval. Výše uvedené nedělám z paranoidnich důvodu, ale proto, že se mi vyplatí v EU provozovat českou predplacenku a mimo EU SIM dane země. Bez hovoru se i měsíc obejdu, komunikaci obstarávám přes data.

0 Citovat

Etihad dnes na FB, že by tedy první vlaštovka?

Introducing IATA Travel Pass.

Designed to make air travel easier and check-in faster, the app enables you to manage all your credentials - including COVID-19 test results - in one convenient place.

Guests traveling from Abu Dhabi to North America will be able to trial IATA Travel Pass beginning today.

0 Citovat

tonic napsal(a):

A tak stačí že máš mobil, netreba ti ani mobilné dáta, wifi si skenuje, bluetooth sa hlási. A samozrejme platba kartou.

Ale ako niekto poznamenal, čo z toho, keď naša vláda nebola schopná pred rokom spustiť spoluprácu s mobilnými operátormi ohľadom kontroly užívateľov po návrate zo zahraničia. 

wi-fi skenuje pokud ho máš zaplý a to samý bluetooth pokud to povypínáš, nebo si koupíš starší tlačítkáč máš po sledování.Pokud opravdu chceš můžeš bejt neviditelnej, ale proč.Když neděláš nic špatnýho řekneš si nemáš se čeho bát.No nevim.Nejsem spokojenej, že se o mě ví všechno.

0 Citovat

Pozor, to že máš wifi/BT vypnuté, neznamená, že defaultne neskenuje. To treba vypnúť ešte v hlbších nastaveniach.

A s príchodom gadgetov ako Apple AirTags to ešte bude skryté viac.

 


img-20210426-065232.jpg

0 Citovat

Tonic si asi dal inzerat  -))

„Osoby starší 18 let, které doprovodí k očkování osobu starší 70 let, budou rovněž očkovány,“ řekl ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský.

Jak upozornil web pluska.sk, někteří Slováci nabízejí až 200 eur (přes 5000 kč) za „pronájem“ dědečka nebo babičky na očkování. „Nabízím 200 eur. Jen seriózní zájem, platba v hotovosti,“ napsal například do inzerátu zájemce z Trnavy.

0 Citovat

to sa mna netyka, cakam uz na druhu davku :D

0 Citovat

Ja to nesleduju ,jen me to tak zaujalo.ze to pak znamena ze 70 + nemaji o vakcinu  zajem kdyz je tak nahaneji ,nebo ze by nova valorizace  duchodu ? :-)

0 Citovat

tonic napsal(a):

to sa mna netyka, cakam uz na druhu davku :D

Na Astru?

0 Citovat

hej astričku:) ako sa vraví u vás v Česku "líná huba, hotové neštěstí" .. tak som sa bol pred mesiacom ku koncu dňa spýtať, či im niečo nezostalo .. a zostalo

0 Citovat

Tak ja si teraz pockam chvilu ako dopadne ten zmatok co spustia zajtra. V dohladnej dobe sa chcem prihlasit. Idealne na Pfizer, ale nemam dochodcu 70+ :) Na Astre ma odradza ta doba medzi davkami. Ak bude Astra tak leto asi nestihnem. S Pfizerom tam sanca je. No a pokial budu nasi vyzadovat robit PCR pri navrate aj ockovanym ako teraz, tak sa motivacia rychlo sa ockovat vytrati. V Juni mame ist do Bukuresti, tak som zvedavy ake budu podmienky navratu. Testy urcite platit nemienim.

0 Citovat

Evropský parlament navrhuje PCR testy zdarma pro lidi, kteří chtějí cestovat a ještě neměli možnost očkováni či nechytli covida a nemaj imunitu. Rozhodně by to bylo fér :-)

"

Avšak zatímco vakcíny jsou pro občany v celé EU zdarma, cena pcr testu může v závislosti na zemi výrazně přesáhnout 100 EUR.

Evropský parlament chce tuto diskriminaci ukončit a žádá, aby tyto testy byly rovněž poskytovány zdarma lidem, kteří dosud nedostali vakcínu. To má být jedním z hlavních požadavků Evropského parlamentu při jednání o "pasu" Covidu s Radou EU, kde jsou zastoupeny vlády dvaceti sedmi členských států.

"Členské státy zajistí univerzální, přístupné, včasné a bezplatné zkušební možnosti, aby bylo zaručeno právo na volný pohyb v rámci Unie bez diskriminace z ekonomických nebo finančních důvodů," uvádí kompromisní pozměňovací návrh, který bude zítra (ve čtvrtek) schválen v Evropském parlamentu, protože má podporu všech hlavních politických skupin.

Dokud nebude schválena, není jasné, zda se to bude vztahovat na ty, kteří očkování odmítli, nebo jen na ty, jejichž skupiny ještě nejsou součástí očkovacího plánu, na postup jejich zemí nebo na jejich věk."

0 Citovat

Rozhodně by to bylo fér. Nicméně netuším, jak by chtěli rozlišovat, kdo očkování odmítl a na koho se nedostalo.

0 Citovat

torpy68 napsal(a):

Tak ja si teraz pockam chvilu ako dopadne ten zmatok co spustia zajtra. V dohladnej dobe sa chcem prihlasit. Idealne na Pfizer, ale nemam dochodcu 70+ :) Na Astre ma odradza ta doba medzi davkami. Ak bude Astra tak leto asi nestihnem. S Pfizerom tam sanca je. No a pokial budu nasi vyzadovat robit PCR pri navrate aj ockovanym ako teraz, tak sa motivacia rychlo sa ockovat vytrati. V Juni mame ist do Bukuresti, tak som zvedavy ake budu podmienky navratu. Testy urcite platit nemienim.

Akurat na Pfizer si asi pockas. Tato ma 61, registroval sa na ockovanie hned ako mohol a stale caka. Mama ma pod 60 a ked sa zaregistrovala, dostala termin Astrou na druhy den. 

0 Citovat

Katka napsal(a):

[citace="torpy68"]

Tak ja si teraz pockam chvilu ako dopadne ten zmatok co spustia zajtra. V dohladnej dobe sa chcem prihlasit. Idealne na Pfizer, ale nemam dochodcu 70+ :) Na Astre ma odradza ta doba medzi davkami. Ak bude Astra tak leto asi nestihnem. S Pfizerom tam sanca je. No a pokial budu nasi vyzadovat robit PCR pri navrate aj ockovanym ako teraz, tak sa motivacia rychlo sa ockovat vytrati. V Juni mame ist do Bukuresti, tak som zvedavy ake budu podmienky navratu. Testy urcite platit nemienim.

Akurat na Pfizer si asi pockas. Tato ma 61, registroval sa na ockovanie hned ako mohol a stale caka. Mama ma pod 60 a ked sa zaregistrovala, dostala termin Astrou na druhy den. 

[/citace]

Uvidim. Moj otec ma 69. Registroval sa cca 2 tyzdne dozadu.  Termin dostal skoro okamzite. Akurat mu ho uz 2x posunuli takze by mal ist zajtra. 

Kazdopadne Pfizeru bude teraz vela, a Astry malo. Takze sanca tam urcite bude. Urcite budu aj krajiny kde nebude treba ani test, ani ockovanie. Takze zas tolko ma to netlaci.

0 Citovat

Jasne, hlavne ak schvalia tie pcr testy zadarmo. Ja by som najradsej mala Johnson & Johnson, jedna davka a mam pokoj.

0 Citovat

to ano, skoda toho J&J, mali sme sa radsej narodit ako cigani v osade :)))

0 Citovat

Myslim ,ze by  mezi temi co se na ne nedostalo zatim a temi co odmitaji ockovani  rozdil delat nemeli,  vakciny jsou vsechny schvalene jen v nouzovem rezimu a je jen na me jestli si  tuhle chemii necham do tela  pichnout , testy zdarma,  pripadne za symbolicky poplatek by mely byt samozrejmosti,  at tim prokazou  vsechny vlady ,ze jim opravdu jde o lidi a o omezeni pandemie a ne o bussines a prachy, coz se zatim deje v plne mire zcela bezostysne 

Covid pas sice porad povazuju za diskriminacni zalezitost ,ale pokud bude moznost zvolit ockovani nebo test zdarma tak se to da akceptovat  do jiste miry , ne to ale zneuzit k tomu  ze bez takoveho dokladu me nepusti  do hospody  do bazenu  k holici apod ...ovladani lidi a buzerace pomoci chytrych mobilu a nejakych pochybnych aplikaci je na zaloby a na likvidaci  podnikatelu 

0 Citovat

@torpy68 slobodne mozes vyrazit na cesty az 14 dni po druhej davke, inac PCR 

Ja mometnalne zvazujem zrusit zaciatkom jula Corfu, lebo Astru by som sice dostal relativne skoro, ale druha davka o 10 tyzdnov a Pfizer "nedostupny".  Dalsi trip na prelome jula\augusta, tak si uz pockam na moznost vyberu vakciny.

0 Citovat

Neví někdo jak je to s tím, že USA chtěli povolit lety z EU již v Květnu??

0 Citovat

voughne napsal(a):

@torpy68 slobodne mozes vyrazit na cesty az 14 dni po druhej davke, inac PCR 

Ja mometnalne zvazujem zrusit zaciatkom jula Corfu, lebo Astru by som sice dostal relativne skoro, ale druha davka o 10 tyzdnov a Pfizer "nedostupny".  Dalsi trip na prelome jula\augusta, tak si uz pockam na moznost vyberu vakciny.

O tych 14 dnoch viem. Preto na leto nemam este nic naplanovane. Budem riesit podla situacie s ockovanim. V Juni mam Bukurest,  a tam Rumuni od nas nechcu nic. Otazka je co budu chciet nasi pri navrate. ( ak test/ karantenu tak nejdem nikam)

Osobne predpokladam do mesiaca moznost vyberu vakciny. Lebo vela ludi nechce AZ. Dalsia moznost je sa regnut, a ked pridelia termin na AZ tak rezervaciu zrusit. Toto sa uz deje hlavne v skupine 40+ co je aj moj pripad. To otvorenie pre vsetkych je ciste zufalstvo aby sa vobec niekto ockoval. Pokial budu nasilu vsetkym nutit AZ tak sa prihlaseny o par tyzdnov vycerpaju. A Pfizeru sa caka v Maji milon, a v Juni dalsi. Takze som trochu optimista, ze zaciatkom Augusta by som mohol byt 14 dni po. 

0 Citovat

tonic napsal(a):

to ano, skoda toho J&J, mali sme sa radsej narodit ako cigani v osade :)))

Pravdu mas... J&J je uplne bez sance pre nas.

0 Citovat

Pri tych Covid pasoch pisu, ze jedna davka by mala stacit na jeho udelenie. 

0 Citovat

torpy68 napsal(a):

[citace="voughne"]

@torpy68 slobodne mozes vyrazit na cesty az 14 dni po druhej davke, inac PCR 

Ja mometnalne zvazujem zrusit zaciatkom jula Corfu, lebo Astru by som sice dostal relativne skoro, ale druha davka o 10 tyzdnov a Pfizer "nedostupny".  Dalsi trip na prelome jula\augusta, tak si uz pockam na moznost vyberu vakciny.

O tych 14 dnoch viem. Preto na leto nemam este nic naplanovane. Budem riesit podla situacie s ockovanim. V Juni mam Bukurest,  a tam Rumuni od nas nechcu nic. Otazka je co budu chciet nasi pri navrate. ( ak test/ karantenu tak nejdem nikam)

Osobne predpokladam do mesiaca moznost vyberu vakciny. Lebo vela ludi nechce AZ. Dalsia moznost je sa regnut, a ked pridelia termin na AZ tak rezervaciu zrusit. Toto sa uz deje hlavne v skupine 40+ co je aj moj pripad. To otvorenie pre vsetkych je ciste zufalstvo aby sa vobec niekto ockoval. Pokial budu nasilu vsetkym nutit AZ tak sa prihlaseny o par tyzdnov vycerpaju. A Pfizeru sa caka v Maji milon, a v Juni dalsi. Takze som trochu optimista, ze zaciatkom Augusta by som mohol byt 14 dni po. 

[/citace]

Zrovna predvcerom sme to riesili a momentalne po na navrate klasika 14 dni karantena - po 8 dnoch PCR. Ak mas 2 davky, alebo aspon 1 Astru, tak na PCR mozes ist hned po navrate. U mna ani jedna varianta nie je priechodna.

Vcera sa tusim do cakarne prihlasilo cca 100k ... to je podla mna tazka bieda na prvy den (ak berieme, ze je este treba zackovat 3 miliony obyvatelov?). Z mojho okolia uz je odhadom polovica ludi zaockovanych (z tych co chceli), druha polovica sa nechysta, cize mi to vychadza, ze o 3 tyzdne tuto na vychode nebude koho ockovat.

0 Citovat

 

[/citace]

Zrovna predvcerom sme to riesili a momentalne po na navrate klasika 14 dni karantena - po 8 dnoch PCR. Ak mas 2 davky, alebo aspon 1 Astru, tak na PCR mozes ist hned po navrate. U mna ani jedna varianta nie je priechodna.

 

[/citace]

Toto nie je priechodne ani pre mna, a ani pre vela dalsich ludi.  Je to dalsia demotivacia sa ockovat.  Pokial sa mam ockovat tak ocakavam volny vstup minimalne v ramci EU tam, aj spat.

A on ten Covid pass vobec nemusi nakoniec vzniknut, respektive to nemusi byt ziadna vyhra... Lebo kazdy stat si k tomu moze pribalit este svoje podmienky. Takze test/karantena moze kludne po navrate zostat aj pre ockovanych na SK. 

No som zvedavy ako to nakoniec dopadne. Pokial by som sa na Pfizer dostal aj v polke Juna, tak som komplet zaockovany aj 14 dni po este skor ako s AZ hned zajtra. Vcera uz MZ splietalo cosi, ze AZ nemusi byt po 10 tyzdnoch, ale az po12.

0