Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

nechcem nic zlahcovat, ale zda sa mi ze sa len vytvara problem tam kde nie je.

 

0 Citovat

BTW zaujalo mě na našem formuláři, že nechce žádný speciální kód pro tyto kategorie - v kterém kroku je pak skryta kontrola?


btw.jpg

0 Citovat

Takze pokud je  tohle pravda a zacne to od zitra platit tak hledam pravnika  a lidi na petici  pro diskriminaci , pokud  nebude  test  zdarma   Uz ted je k napadnuti to ,ze pokud prijedu  svym dopravnim prostredredkem mohu absolvovat test v CR  ( tedy levneji )  a pokud jedu verejnym dopravnim prostredkem , musim absolvovat test  pred odletem  (tedy draz ) 

https://www.novinky.cz/koronavir...cle-detail

0 Citovat

mikir: stejně se necháš naočkovat, tak tady nemachruj :-)  Mimochodem, právník nejstojí 10 EUR jako letenka RyanAiru

0 Citovat

@mikir: Dej vědět jakou si vybral advokátní kancelář. Vážně mě to zajímá :)

0 Citovat

@mikir.  A on ti někdo brání sednout do auta a vyrazit? Nebo se nechat očkovat a cestovat bez testů? Možnosti tu jsou...

0 Citovat

Tak to jeste nevim ,ale tahle zprava me skutecne tezce nasrala ,nikdo nema pravo me nutit se nechat naockovat ,pise se tam ze dalsi kroky budou nasledovat  Takze pockam na ty kroky a uvidim  Je mi jasne ze  za letenku dam 10-20 euro. za AG v v Irsku 50 a ze pravnik by stal vic ,ovsem je myslim dost velka sance na vitezstvi 

Nakonec i evropska komise rika  ze podminkou pro covid pasy  jsou  testy zdarma a tohle musi byt podobne ,neni myslitelne  zvyhodnit naockovane v cemkoliv 

0 Citovat

Vladko napsal(a):

@mikir.  A on ti někdo brání sednout do auta a vyrazit? Nebo se nechat očkovat a cestovat bez testů? Možnosti tu jsou...

Moznosti rozdilne hodnoty jsou opet jen diskriminace nic vic ,zdanlive to s tve posledni vety vypada ze mas  pravdu ,,ano moznosti jsou ,ale jake ? Takove neberu 

0 Citovat

Mikire, vydání pasu je také zpoplatněné. Není to diskriminace lidí, kteří chtějí lítat do Irska a nemají šestikilo na pas?

0 Citovat

Počítá se i při návratu PCR na zadanku od obvodaka? Děkuji 

0 Citovat

No je tam napsané "na vlastní náklady" ,ale pochybuju, že by to bylo dohledatelné. Navíc ty potvrzení jsou naprosto totožné. Jak pro samoplatce, tak pro indikované pacienty.

0 Citovat

mikir napsal(a):

Moznosti rozdilne hodnoty jsou opet jen diskriminace nic vic ,zdanlive to s tve posledni vety vypada ze mas  pravdu ,,ano moznosti jsou ,ale jake ? Takove neberu 

V tom případě neber, nikam nejezdi, stěžuj si, hledej právníky, já překousnu očkování a užiju si dovolenou. Přeju hezký den.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Mikire, vydání pasu je také zpoplatněné. Není to diskriminace lidí, kteří chtějí lítat do Irska a nemají šestikilo na pas?

Tusil jsem, ze to zase schytam od priznivcu ockovani a dalsich roztleskavacu  vladnich opatreni ,ale nejde michat hrusky a jabka , mimochodem do Irska staci OP  Nechapu ze to nekdo nevidi  Ja uz souhlasim i s tim testem, ac si myslim o nem,  ze je k nicemu , ale jestli naockovany ma  privilegia a nemusi na test ani do karanteny i kdyz neni zadna zaruka ze nemuze byt nakazeny,  tak laskave at je test zadarmo  pak je to fer a co maji rikat ti co uz covid prodelali a maji v podstate lepsi imunitu nez cele slavne ockovani 

Rozhodne tenhle krok zase jen vic rozdeli spolecnost  a je to zase vetsi manipulace z lidmi , nejsi naockovany , nic nesmis , muzes si koupit test ... 

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

No je tam napsané "na vlastní náklady" ,ale pochybuju, že by to bylo dohledatelné. Navíc ty potvrzení jsou naprosto totožné. Jak pro samoplatce, tak pro indikované pacienty.

Vlastni náklady to jsou tak i tak . Platím si zdravotní a je to můj náklad, ale chápu jak to mysli. Hlavně proč to nevyužít a neříkejte mi ze budu první ? Podle mě lepší než se na to vykaslat úplně . Vím o lidech , kteří vyplnili formulář a na PCR nesli 

0 Citovat

Vladko napsal(a):

[citace="mikir"]

Moznosti rozdilne hodnoty jsou opet jen diskriminace nic vic ,zdanlive to s tve posledni vety vypada ze mas  pravdu ,,ano moznosti jsou ,ale jake ? Takove neberu 

V tom případě neber, nikam nejezdi, stěžuj si, hledej právníky, já překousnu očkování a užiju si dovolenou. Přeju hezký den.

[/citace]

Neuzijes ,protoze sice budes naockovany ,ale kazdy stat si muze jeste urcit sve podminky a klidne  ponachat  povinnost testu  nebo karanteny  Neuvedomujes si a vsichni co tenhle slendrian  podporuji ze vlastne  podporuji totalitni rezim 

Hezky den i tobe 

0 Citovat

Teď jedna nevím jestli blbost, ale co při návratu z Chorvatska autem podstoupit testy až před hranicemi Rakousko - Česko? Při vstupu do ČR budu mít negativní testy. Třeba kvůli termínu, dostupnosti apod.. ? 

0 Citovat

...a porušíš tím pravidla tranzitu Rakouskem. Já ti nevím, ale hádat se s Rakušáky, co tě odchytnou někde před odběrnými místem, díky nechci. Navíc na Rakousko České hranici ve směru do ČR, nikdo není. 

0 Citovat

lukavsky.jindrich napsal(a):

Teď jedna nevím jestli blbost, ale co při návratu z Chorvatska autem podstoupit testy až před hranicemi Rakousko - Česko? Při vstupu do ČR budu mít negativní testy. Třeba kvůli termínu, dostupnosti apod.. ? 

 

Aneb proc to delat jednoduse kdyz to jde slozite.

0 Citovat

mikir napsal(a):

Neuzijes ,protoze sice budes naockovany ,ale kazdy stat si muze jeste urcit sve podminky a klidne  ponachat  povinnost testu  nebo karanteny  Neuvedomujes si a vsichni co tenhle slendrian  podporuji ze vlastne  podporuji totalitni rezim 

Hezky den i tobe 

Jděte už s tím totalitním režimem do hajzlu Mikire ... 

0 Citovat

Všichni jsme blázni, jen Mikir je Ryanair :-D

0 Citovat

PS bylo míněno jako vtip, ne urážka.

Souhlasím s Jakubem. Aneb není třeba hledat zlý úmysl, když jde situace vysvětlit lidskou hloupostí. Pro celý svět je to nová situace a vlády hledají, jak mají reagovat. A tak experimentují. No a Česko je kapitola sama pro sebe.

0 Citovat

Experimentovat se da v ledacem ,ale rozhodne ne v zakonech, nebo treba v Ustave a podobne a pokud si to nekdo prekrucuje k obrazu svemu, tak to proste je o totalitnim rezimu , jiste neni to totalita ala Putin , Cina, KLDR a podobne ,zatim jeste  porad v CR je jakasi  svoboda rozhodovani  a lepsi pomery nez  treba v 70 letech i kdyz to, jak mestaci nebo policie  srazela lidi bez rousek na zem , to uz bylo  za hranou, ale dobre mohu to treba nazvat jinak ,zvyhodnovani tech nahore oproti obycejnym lidem ,ale nazyvam veci pravymi jmeny a jestli me nekdo nuti se nechat naockovat  vakcinou, ktera  je schvalena  v nouzovem vyzkumu, bez jistot co to muze pozdeji v tele vyvolat  a kdyz se nenaockuju , tak mam bud sedet doma, nebo vycalovat za kazdou cestu x penez za testy, ktere ta banda nahore potrebuje prodat ,takl sorry bezte do hajzlu s nejakym okecavanim, jak to nazvat   Je to jak na Baniku kdyz se rvalo , rozhodci je Hugo ,Hugo sasek , sasek je vul aby rozhodcií neukoncil  utkani pro urazeni 

0 Citovat

Mikirův svět je naprosto přiléhavé označení. S mým je naprosto nekompatibilní.

0 Citovat

Ja proti tomu oznaceni nic nemam  i kdyz byl  zalozen z legrace a nekteri jako treba  mirjur , Martin Vicha ,suomi finland ,Miguelas  ,Aluska , Zdisa a mnozi dalsi ,kteri treba uz i zacali zase cestovat vetsinou s takovym svetem problem nermaji ,ani me v nem nepotrebuji grilovat 

Na druhou stranu jsou jini, jako Jukub S , eremi a dalsi, co me maji v ignoru a maji s tim svetem problem ,takze Leosi nic divneho a neobvykleho, rekl bych  priznacne  pro ceskou rozdelenou spolecnost

Kazdy strujcem sveho stesti ,mozna jsem naivni ,ale verim ze se jeste letos bez ockovani i bez  vetru v penezence za testy , z Irska nekam podivam ,cim vic bude naockovanych , cim vic promorenych , cim vic nakoupenych testu  ,tim mam vetsi sanci  a leto hraje ve prospech Mikirova sveta a pokud zkrachuji holici  to me bolet nebude a pivo si koupim v obchode a na zahradce test nebudou vyzadovat a do bazenu taky nemusim ,kdyz bydlim 20 minut od more ,clovek si zvykne i na toho vola co beha s pistalkou po hristi a pripiskava tem nahore  

Hezkou pulnoc z Mikirova sveta -)

0 Citovat

mikir napsal(a):

,cim vic bude naockovanych , cim vic promorenych ,

Fakt, že Vás huba nebolí. Dokážu pochopit, že jste proti vakcinaci, ale nedokážu pochopit, že jste taková vypočítavá svině, která situaci vnímá tak, že se těší až bude promořeno nebo proočkováno, a Vy toho konečně využijete. Stejně nechutný je, jak se jako starej zkušenej chlap bojíte nechat otestovat špachtlí do nosu. Neuvěřitelný.

Vždycky mi bylo trošku žinantní jak do Vás někteří šili ať jste napsal cokoliv, ale už se vlastně ani nedivim. Jste prostě odpad. A mimochodem, jsem Jakub, nikoliv Jukub, ale chápu, že napsat správně aspoň jméno je pro Váš mozeček moc …

0