Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Jakube, to nemá smysl, toho musíš schovat do ignoru. Argumenty má smysl bojovat proti někomu aspoň se základy inteligence a logického uvažování. Hloupost a neotřesitelné přesvědčení o vlastní pravdě, které předvádí zdejší maskot, je nutné potlačit. Sám se někdy přistihnu, že si ty skryté příspěvky zobrazím a mám i chuť něco napsat, ale pak si uvědomím tu zbytečnost a zmar a jsem rád za existenci možnosti ignorovat.

0 Citovat

Přesně tak, lepší dát na ignore list, u takových lidí je to jediná možnost, nemá cenu se s nimi vůbec bavit ;)

0 Citovat

Já pořád netrpělivě čekám na to, jakou advokátní kancelář si mikir vybere a půjde konečně do toho sporu s ČR nebo rovnou s EU. Přece s tou diskriminací/nespravedlností/nastupující totalitou musí něco udělat, ne? Přece to není jenom internetový hrdina, který má plnou hubu řečí, ale ve skutečnosti skutek utek, ne?

0 Citovat

Mikirovým světem jsem myslel

  • podezřívání všech z nekalých úmyslů
  • hrdinský občanský vzdor, kde nehrozí vážný postih
  • mávání ústavou kvůli každému prdu
  • výkřiků o totalitě (zajeď si do Ruska s transparentem proti Putinovi, ať poznáš rozdíl)

a tak dále.

0 Citovat

To se zase smetanka CL predvedla argumenty nula a chabe zvasty o svini  inteligenci a podobne  pritom jak Jakub S ,doufam ze jsem to napsal dobre , tak Vojta Slezko  mladosi  co jim vlastne tece mliko po brade ,takze se nedivim  jejich slovnimu prujmu 

Nemusel bych reagovat ,ale chtel bych proniknout do smyslesni  tehle lidi  co nic nedokazali v zivote ,mozna ani na to cestovani si nedokazali  vydelat  tvrdou drinou rukama

Co je vypocitaveho na tom . kdyz pockam az budou ti co se chteji dat ockovat , budou naockovani  a ti co proste covid dostali a prosli si tim svinstvem  budou mit imunitu ??? Logicky bude mensi poptavka po  testech a tim musi jit cena dolu  Tady se vetsina snazi de fakto ojebat leteckou spolecnost nejakym figlem ale ja jsem svine a hlupak ....

To fakt nechapu  ,jasne jsem  vysvetlil , proc  se ockovat nechci  (pokud nebudu muset pro znevyhodneni a zarazeni mezi obcany druhe kategorie )  Nikomu tim nijak neskodim , naopak podstupuju riziko ,ze bude patrit mez ty promorene  a to je spatne ze se chovam tak  abych se nenakazil ?  Tim nerikam ze se ridim vladnimi nesmysly (mysleno vseobecne v EU  tedy i v Irsku nejen v CR ) Pokud si nekdo respiratorem  ,rouskou atd  snizuje imunitu, je to snad jeho problem ,pokud si necha rozpichat nos, opet jeho problem ,pokud nekdo chodi tam ,kde je pravdepodobnost nakazy vysoka ,zase jeho problem  ,ale to asi Jakub S neni schopen pochopit 

Leos ma jakysi argument jak to myslel  

- to neni nekaly umysl  zvyhodnit naockovane aby se dalo vic lidi ockovat a ti co nechteji pripadne nemuzou maji platit  testy ?  ferovka jak svina ze ? 

-vzdor zadny nepodnikam jen vyjadruju nazor ,kdyz budu mit  prijmy  jako ma ta banda  klidne ten obcansky vzdor zrealizuju vic ,ale taky proc bych to delal kdyz nic tim nezmenim ? Kdyz jako sofer budu mit dve promile v krvi srazim nekoho na prechodu a ujedu  tak nejen ze ze vyfasnu vic nez 5 let ale uz to budu mit davno odsezene a nebudu se vymlouvat na  desticku v hlave a pritom jezdit na hory do Rakouska ,..v takovem svete slusny clovek , za ktereho se povazuju nema chut neco podniknout kdyz vidi tu korupci....a dneska Hamacek chce deset milionu ,...

-prd to rozhodne neni  ,kdyz to vsichni pojmou jako prd tak to bude jako kdysi ,kdy se nadavalo jen v hospode u piva , a pak kazdy sklapnul a sel do pruvodu a na okno vylepoval sovetskou vlajku , pripadne nekoho prasknul ze ji tam nema 

-je treba cist vsechno ,napsal jsem snad jasne, ze ala Putin to jeste neni  

Myslim ze se zase radeji  na nejaky cas odmlcim,  myslel jsem si , ze se to zacina obracet k lepsimu , ze se zacne vic  probirtat  cestovani ,,ale nekteri asi porad necestuji  a potrebuji si lecit sve ego a dokazovat si jak jsou in  kdyz vynadaji  starsimu chlapovi ,, co v zivote neco prozil  ,nekde byl, umel se tam o sebe postarat  v dobe kdy si tady  vetsina jeste curala do plinek 

Nejsou vsichni mladi spatni ,ale tenhle vykvet tady ,bohuzel, chytri jak radio a pritom ,,,,, asi jako ten 19 lety ,co dneska pisou ze jel po Brne 150 a ze ho museli vystrihavat hasici  a zdemoloval nekolik aut ,nastesti prazdnych zaparkovanych  

 

 

0 Citovat

Děkuji, že používáš odstavce a interpunkci. Nejsem si jist, co bylo míněno jako obecný povzdech a co útok na mě. Řekl bych, že věkem jsem blíž k tobě než mileniálům. Léčit ego si nepotřebuji, viz můj track record. 

0 Citovat

Dnes odlet ( obojí vueling ) Alicante - Barcelona s přestupem Barcelona - Praha . V Alicante chtěli vidět negativní test na covid v Barceloně to stejný, ale co me překvapilo, tak u GATE chtěli vidět i vyplněny prijezdovy formulář s QR kódem, jinak vás nepusti do letadla a 90% to dělalo těsně před zavřením GATE, protože většina si myslela ( i my ), ze to stačí až po priletu do Prahy. Hodně lidi to nestihlo ve stresu a nepustili je do letadla. 

0 Citovat

Na vnitrostátním letu Alicante-Barcelona chtěli vidět testy? Z jakého důvodu? Na vnitrostátních letech na pevnině a ve směru z Baleárských ostrovů na pevninu nejsou testy předepsány. Ostatně jdeš i úplně jinou frontou směrem ven z letiště. Ostatně i sám Vueling to na svém webu má uvedeno, že nemusí být... https://www.vueling.com/en/help-...strictions

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Na vnitrostátním letu Alicante-Barcelona chtěli vidět testy? Z jakého důvodu? Na vnitrostátních letech na pevnině a ve směru z Baleárských ostrovů na pevninu nejsou testy předepsány. Ostatně jdeš i úplně jinou frontou směrem ven z letiště. Ostatně i sám Vueling to na svém webu má uvedeno, že nemusí být... https://www.vueling.com/en/help-...strictions

vim, ale chtěli a bez nich by nás nepustili ani z Alicante . A v Barceloně hodně přísně kontrolovali jak testy / tak formuláře ( vueling ) 

0 Citovat

To je naprd, když sama aerolinka porušuje vlastní předpisy...zlatý Ryanair, ten na vnitrostátních letech nic nevyžaduje.

0 Citovat

To vypadá, že libovolný let je vlastně sázka do loterie co budou nebo nebudou chtít...

0 Citovat

mirjur napsal(a):

To vypadá, že libovolný let je vlastně sázka do loterie co budou nebo nebudou chtít...

přesně tak, je to loterie .. spis mě dostalo vyplňovat ve Španělsku česky formulář v tel, jinak neletite, když to úplně stačí na letišti v Praze kde na to mají PC i tiskárny :D 

0 Citovat

Sice zásada c.1. říká, nelítej na žádný český letiště, ale to nestačil ten QR kód, co ti přijde? 

0 Citovat

ticila2716 napsal(a):

přesně tak, je to loterie .. spis mě dostalo vyplňovat ve Španělsku česky formulář v tel, jinak neletite, když to úplně stačí na letišti v Praze kde na to mají PC i tiskárny :D 

 Nařizuje se:

dopravcům provádějícím mezinárodní přepravu osob, kteří dopravují osoby ze země nebo její části, která není na seznamu zemí nebo jejich částí s nízkým rizikem nákazy onemocnění COVID-19 podle bodu III.1, neumožnit přepravu cestujícím, kteří nejsou oprávněni vstoupit na území České republiky a na které dopadá povinnost vyplnit elektronický Příjezdový formulář podle bodu I.2 až I.5, pokud nepředloží doklad o vyplnění elektronického Příjezdového formuláře (oznámení) a dále neumožnit přepravu, pokud před započetím přepravy nepředloží i písemné potvrzení podle bodu I.2 písm. b) nebo podle bodu I.22 písm. a) – cestují-li ze země se středním rizikem nákazy a nejde-li o očkované osoby, I.3 písm. b) nebo podle bodu I. 22 písm. b) – cestují-li ze země s vysokým rizikem nákazy a nejde-li o očkované osoby, I.4 písm. b) nebo podle bodu I.22 písm. c) – cestují-li ze země s velmi vysokým rizikem nákazy, I.5 písm. b) bod i. nebo podle bodu I.22 písm. c) – cestují-li ze země s extrémním rizikem nákazy, nebo diplomatickou nótu dle bodu III. 6; mezinárodní dopravce není povinen zkoumat podmínku, zda potvrzení vystavila akreditovaná laboratoř; 

Takže se Vueling zachoval naprosto správně podle nařízení. PC v Praze na letišti jsou pro ignoranty, kteří se buď záměrně snaží pravidla ojebat a nebo se o nějaký pravidla ani nezajímají.

 

0 Citovat

By mě zajímalo, jak by se boardingu tvářili na to, že já povinnost vyplnit příjezdový formulář nemám. Pokud by mě tedy nevpustili na palubu, byla by to jejich chyba, že nedodrželi povinnost co tady Matej15 cituje? No ale zásadní chyba hlavně je, ta Praha 😁...

0 Citovat

matej15 napsal(a):

[citace="ticila2716"]

přesně tak, je to loterie .. spis mě dostalo vyplňovat ve Španělsku česky formulář v tel, jinak neletite, když to úplně stačí na letišti v Praze kde na to mají PC i tiskárny :D 

 Nařizuje se:

dopravcům provádějícím mezinárodní přepravu osob, kteří dopravují osoby ze země nebo její části, která není na seznamu zemí nebo jejich částí s nízkým rizikem nákazy onemocnění COVID-19 podle bodu III.1, neumožnit přepravu cestujícím, kteří nejsou oprávněni vstoupit na území České republiky a na které dopadá povinnost vyplnit elektronický Příjezdový formulář podle bodu I.2 až I.5, pokud nepředloží doklad o vyplnění elektronického Příjezdového formuláře (oznámení) a dále neumožnit přepravu, pokud před započetím přepravy nepředloží i písemné potvrzení podle bodu I.2 písm. b) nebo podle bodu I.22 písm. a) – cestují-li ze země se středním rizikem nákazy a nejde-li o očkované osoby, I.3 písm. b) nebo podle bodu I. 22 písm. b) – cestují-li ze země s vysokým rizikem nákazy a nejde-li o očkované osoby, I.4 písm. b) nebo podle bodu I.22 písm. c) – cestují-li ze země s velmi vysokým rizikem nákazy, I.5 písm. b) bod i. nebo podle bodu I.22 písm. c) – cestují-li ze země s extrémním rizikem nákazy, nebo diplomatickou nótu dle bodu III. 6; mezinárodní dopravce není povinen zkoumat podmínku, zda potvrzení vystavila akreditovaná laboratoř; 

Takže se Vueling zachoval naprosto správně podle nařízení. PC v Praze na letišti jsou pro ignoranty, kteří se buď záměrně snaží pravidla ojebat a nebo se o nějaký pravidla ani nezajímají.

 

[/citace]

nemel bych s tím problem, ale znám lidi co cestují s nokii 3310 a nepoužívají internet nebo jim je kolem 80 a nechápu když ta možnost je si to udělat v Praze než vystihuje na pasovou kontrolu nebo pro lidi co nemají možnost u PC . Navíc když tam někdo napíše jméno Kačer donald a vše si vymysli, tak mu to taky projde a kontrola probiha ze tam jsou “tytyty budky , ale mají to na parku”. + navíc když letité na jiné letiště kolem ČR a pak po vlastní ose, tak to 99% lidi nevyplni a když sem přijede plný autobus cizinců, tak to budou mít taky na parku . Vadí mi, ze někoho nepustí na palubu když stejne to pak musí a neprojde ( projde i Kačer donald ) , ale ze sem někdo jede po vlastní ose a ví ze nikde nikdo nehlida je ok a takových cestuje víc než poloprazdnym letadlem .. já s tím nemam problem, vyplnil jsem a na PCR jdu , ale tohle se mi nelíbí 

0 Citovat

https://www.novinky.cz/zahranicn...e-40359482

0 Citovat

Pred par dny jsem tu byl za blazna  slabomyslnou svini a ja nevim co vsechno  a ejhle uz to umi nazvat i vystudovany pravnik   pravym jmenem  

https://www.novinky.cz/domaci/cl....seznam.cz

0 Citovat

Tak nechme zavrene hranice porad, ať část populace nahodou nezavidi jine

0 Citovat

Píšou že nemci pusti k sobě 6 měsíců po kovidu... proc jsou někde 3 uznávaný, tam 6, zjistí se ale ze protilatky můžou být i rok nebo třeba měsíc... ale kam ty svoje protilatky mam uvést? My to měli cela rodina, příjemný to teda nebylo ale co dal?

Je to vsechno hrozný chaos. Lidi se budou nechávat očkovat ne ze se boji nemoci ale aby mohli cestovat, k holici a do hospody. Nedáš vakcínu tak smolik hybaj na pcr...

0 Citovat

Na holiče i hospodu s předrazenym menu a pivem po avizovanem nárůstu cen kašlu, ale kvůli cestování se očkovat nechám. PCR testy by ale měly razantně zlevnit, platím si zdravotní pojištění a testování je přece v zájmu celé "společnosti", tak alespoň jednou nebo dvakrát do měsíce by zdarma (zadarmo to opravdu není, platíme si to ve zdravku), být mohly. Pokud ne, alespoň silná regulace ze strany státu do dejme tomu 500 Kč za test.

0 Citovat

CPZP prispiva 600,- na PCR pro samoplatce 1x za rok :)

0 Citovat

@Andreko, u té pojišťovny taky jsem, letos bych příspěvek rád využil na žlutou zimnici. 😃

0 Citovat

Peetee 247 napsal(a):

Tak nechme zavrene hranice porad, ať část populace nahodou nezavidi jine

To prece neni o zavisti ,ale o rovnych moznostech  ,nemuzes se ockovat , nedostalo se na tebe  mas duvod se neockovat  ,vporadku  udelas si test , budes ho mit zadarma , mel jsi covid  ,vporadku mas stejne moznosti  ....ovsem plno lidi tuhle zasadni logiku nechape a ti co o tom rozhoduji nemaji zajem aby to tak bylo , jejich jedina snaha je  donutit lidi k vakcinaci a prodat co nejvic testu  a to je svinstvo proti kteremu se  porad ozyvam ,pochopitelne na spatnem miste ,takze je to v podstate zbytecne 

0 Citovat

MIGUELAS napsal(a):

@Andreko, u té pojišťovny taky jsem, letos bych příspěvek rád využil na žlutou zimnici. 😃

Na ockovani davaji 1000,- rocne, kdyz to vycerpas, na PCR uz nezbyde🤷.

0