Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Ahoj, máte někdo tušení, jak je to s těmi pcr testy od 1.6. zdarma? Letime 3.6. do Španělska, tak by se mi to hodilo. Ale nechápu do jaké laboratoře se můžu přihlásit.

0 Citovat

Ahoj, to neví nikdo, jen všichni doufáme, že ministerstvo k tomu vydá nějaký prováděcí pokyn.

0 Citovat

Osobně čekám komplikaci v tom, že odběrová místa sice bude provádět PCR testy hrazené z pojištění, ale nebudou vydávat anglické certifikáty. Ty budou za dodatečný bakšiš. Podobně jako s antigenními testy.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Osobně čekám komplikaci v tom, že odběrová místa sice bude provádět PCR testy hrazené z pojištění, ale nebudou vydávat anglické certifikáty. Ty budou za dodatečný bakšiš. Podobně jako s antigenními testy.

JO! Byli by naprosto pitomí, aby to nevyužili. Lepší počkat na druhou dávku a certifikát zdarma. Tohle je jen obrovský byznys, se zdravím nemající mnoho společného. 

 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Osobně čekám komplikaci v tom, že odběrová místa sice bude provádět PCR testy hrazené z pojištění, ale nebudou vydávat anglické certifikáty. Ty budou za dodatečný bakšiš. Podobně jako s antigenními testy.

U nas automaticky angl verze vzdycky byla.

0 Citovat

Já se koukal na několik odběrových míst a všude normálně nabízí registraci termínu na PCR zdarma (např. Mariánské náměstí v Praze). Na Vysočině píšou, že výsledek je ve 3 jazycích, takže zřejmě bude i ten certifikát zdarma. Jak je to v té Praze netuším, ale těch 200 kč, za které to dělali předtím, v nejhorším obětuju. 

Teď jenom doufám, že mi první dávka Pfizeru neovlivní PCR test, na který jdu o pár dní později :D 

0 Citovat

andreko napsal(a):

[citace="Michal"]

Osobně čekám komplikaci v tom, že odběrová místa sice bude provádět PCR testy hrazené z pojištění, ale nebudou vydávat anglické certifikáty. Ty budou za dodatečný bakšiš. Podobně jako s antigenními testy.

U nas automaticky angl verze vzdycky byla.

[/citace]Tak tam, kam chodím na Ag testy, dávají výsledky česko-anglicky taky zdarma, ale vím, že jinde mívají v ceníku, že anglický certifikát vydávají jen za příplatek.

0 Citovat

Díval jsem se na anygence, a ti by to měli mít zdarma i s certifikátem. Když jsem byl v aeskulab na PCR skrz pozitivní test, tak přišel automaticky i v angličtině.

0 Citovat

MIGUELAS napsal(a):

Radku, dovol, abych se ti představil, já jsem třetí anti covidovy mušketýr, a kvůli nám, ačkoli já jsem tady poměrně krátkou dobu, vzniklo na CL, kde se dlouhou dobu nic pozitivního nedělo, spasne legendární tlačítko "ignoruj uživatele".

ahoj, miguelasi, diky za predstaveni a jeste vetsi diky za coming out. Az budu u pocitace tak velice rad vyuziji ono spasne tlacitko. Stastny cestovani.

0 Citovat

Zdravím, chci se zeptat na přestup v Paříži. Nikdo mi nedokáže potvrdit zda je nutné kvůli přestupu v Paříži mít u sebe PCR test. Letím do Santo Dominga a tam PCR nepotřebuji. Mám let Vídeň-Paříž-Santo Domingo. Letím 5.6.2021

Děkuji za odpověď

0 Citovat

Uz to skocilo na dulezitejsi tema ,nez je ta otazka  od Radka na me ,ale kdyz uz me predstavil eremi ,tak to musim uvest na pravou miru 

@Radek , takze  Radku ziju v Irsku chodim sem 5 let ,mam za sebou 2 cesty kolem sveta s batohem a prazdnou kapsou navstivil jsem 59 zemi sveta  ,vsechny kontinenty krome Antarktidy  a jsem stara skola .letos mi bude 64 let a me zivotni zkusenosti a skola zivota je ponekud asi jina nez zdejsich mladych  prispivatelu .mozna i proto jsou tito mistri sveta  na me alergicti 

Chodi sem gro ,kasta., zkusenych cestovatelu .kterym ,jejich znalosti a zkusenosti nikdo nebere .ale casto si potrebuji hrat na mistry sveta co vi vsechno nejlepe  a pokud ma  nekdo opacny nazor tak ho proste znecti a nekteri i  urazeji 

Je jasne ze v dobe covidu se nedalo cestovat a  nazorova diskuze  upadala a kdyz se nedalo psat o cestovani ,tak se psalo o pandemii o politice a o vsem moznem .kde logicky byly a jsou odlisnejsi  nazory  A kdyz uz se neshodnou ani odbornici  ,tak  je jasne ze laici  se uz neshodnou vubec 

Za svymi nazory si stojim a myslim je vazne ,priznavam ,ze obcas napisu neco co mistry sveta zvedne  ze zidle a vim ,ze budou reagovat  ,ale tim se muj nazor nemeni . a ne vsichni  to nazyvaji blaboly 

Mam tu i sve zastance  stejne jako Ima nebo Miguelas i dalsi co je cas od casu kasta zacne propirat 

Sice jsem proti jakekoliv cenzure a moderovani ci ovlivnovani nazoroveho fora  vzdycky snizuje jeho uroven ,ale nakonec jsem uznal ,ze neskodne tlacitko ignorace  nevadi , vetsina  co ho proti me  a dalsim  pouziva  me stejne tajne cte ,klidne si ho tedy  zapni  :-) ovsem muze se ti stat ,ze nebudes vedet o cem je rec 

Hezky den z Irska 

0 Citovat

Dobrý den, 

 

mohu mí dotaz, jak je to s cestou do 12ti hodin do Vídně. Jeli bychom vlakem. Tam beru, že jedeme s testem, ale jak je to při návratu? Tyto informace nejsou nikde uvedeny. 

 

Děkuji :-)

0 Citovat

Ahoj prosím nemáte někdo zkušenost s testováním Covid na Krétě? Budeme potřebovat antigen/PCR před odletem domů, tak zda je možné někde v Herákleion a nebo přímo na letišti? Zda je potřeba rezervace? Předem děkuji za jakékoliv postřehy.  

0 Citovat

robin.hanuska napsal(a):

Zdravím, chci se zeptat na přestup v Paříži. Nikdo mi nedokáže potvrdit zda je nutné kvůli přestupu v Paříži mít u sebe PCR test. Letím do Santo Dominga a tam PCR nepotřebuji. Mám let Vídeň-Paříž-Santo Domingo. Letím 5.6.2021

Děkuji za odpověď

 

Passengers transiting through CDG to travel to a third country are not required to present a COVID‑19 PCR test certificate at the airport.

https://easycdg.com/coronavirus-...uirements/

Problém vidím skôr na spiatočnej ceste.

0 Citovat

Nebyl teď někdo v Římě? Nebo nechystá se tam a neví jak to tam vypadá s covid opatřeními? Nejde mi až tak moc o restaurace nebo bary, ale jestli jsou otevřené památky.

0 Citovat

Ahoj, chtěla bych letět do Benátek. Prosím nevíte někdo,kde se dají v Benátkách udělat PCR testy na cestu zpět. Musím se objednávat a kolik to stojí. Děkuju za Vaše zkušenosti! Hezký den Denisa

0 Citovat

Denisa Černá napsal(a):

Ahoj, chtěla bych letět do Benátek. Prosím nevíte někdo,kde se dají v Benátkách udělat PCR testy na cestu zpět. Musím se objednávat a kolik to stojí. Děkuju za Vaše zkušenosti! Hezký den Denisa

Pro návrat z Itálie aktuálně stačí antigen, pokud je míň než 24 hodin starý. Ten dělají na počkání na letišti v Trevisu za 30 euro a pro Marco Polo taky mají informace na stránkách letiště:

https://www.veneziaairport.it/en...id-19.html

Za 35 euro.

0 Citovat

Ahoj, ma nekdo ze zdejsich zkusenosti s cestovanim do Francie?

Mam delsi dobu v planu vyrazit s plnym batohem na dva mesice do Francie, mel bych vyrazit pristi tyden, coz je nejzazsi termin, co se mi nabizi. Spat budu na divoko, coz neni tema, co chci resit. Pojedu kamionem se znamym, ale zajima me vec ohledne testovani a vstupu.

Kdyz budu mit PCR z nasi republiky a musim mit i negativni otestovani na uzemi Francie (ve formulari  - Undergo an antigenic test or any screening upon arrival), otazky zni:

- staci mi i u nas koupeny antigen test v obchode?

- je skutecne potreba mit ten druhy test?

- jak to vypada s kontrolou na hranicich?

- popripade, jak je to s objednavanim testovani na uzemi Francie? Je potreba se objednat? Jaky je poplatek za test? 

 

0 Citovat

Michálek napsal(a):

Kdyz budu mit PCR z nasi republiky a musim mit i negativni otestovani na uzemi Francie (ve formulari  - Undergo an antigenic test or any screening upon arrival)

- ne

staci mi i u nas koupeny antigen test v obchode?

- ne

je skutecne potreba mit ten druhy test?

- ne

jak to vypada s kontrolou na hranicich?

- samozrejme ze zadna

- popripade, jak je to s objednavanim testovani na uzemi Francie? Je potreba se objednat? Jaky je poplatek za test? 

https://www.sante.fr/cf/carte-de...covid.html

0 Citovat

danny napsal(a):

[citace="Michálek"]

Kdyz budu mit PCR z nasi republiky a musim mit i negativni otestovani na uzemi Francie (ve formulari  - Undergo an antigenic test or any screening upon arrival)

- ne

staci mi i u nas koupeny antigen test v obchode?

- ne

je skutecne potreba mit ten druhy test?

- ne

jak to vypada s kontrolou na hranicich?

- samozrejme ze zadna

- popripade, jak je to s objednavanim testovani na uzemi Francie? Je potreba se objednat? Jaky je poplatek za test? 

https://www.sante.fr/cf/carte-de...covid.html

[/citace]

Vyborne, moc rad slysim takovehle zpravy. Dikydiky ❤

0 Citovat

Ahojte, chtěl bych se zeptat, jestli nemá někdo zkušenost s cestou do Řecka s potvrzením o překonání covidu.

Chystám se s kamarádem že Slovenska, který ho na přelomu roku překonal a má potvrzení od obvodního lékaře i v angličtině. Na jejich stránkách MZV píšou, že Řekové neuznávají potvrzení od všeobecného lékaře. Na ambasádě zase tvrdí, že je to OK. 

Díky za případné rady nebo zkušenosti 🙂

0 Citovat

Už to začíná, v turismu pořád vládne chaos i přes proklamování, jak to evropské vlády chtějí lidem usnadnit :D Všem dotazujícím bych jako první krok doporučila podívat se na stránky ministerstva zahraničí. A především nezapomenout, že tady po návratu pořád ještě ze spousty zemí stát požaduje test před návratem, karanténu i test po návratu, ačkoliv se k tomuhle postupu už negativně vyjádřil i soud. Mimochodem ani s Itálií ještě není vyjednané, že aspoň očkovaní nebudou muset na testy.

0 Citovat

https://www.seznamzpravy.cz/clan....seznam.cz

0 Citovat

Alena Svobodová napsal(a):

Už to začíná, v turismu pořád vládne chaos i přes proklamování, jak to evropské vlády chtějí lidem usnadnit :D Všem dotazujícím bych jako první krok doporučila podívat se na stránky ministerstva zahraničí. A především nezapomenout, že tady po návratu pořád ještě ze spousty zemí stát požaduje test před návratem, karanténu i test po návratu, ačkoliv se k tomuhle postupu už negativně vyjádřil i soud. Mimochodem ani s Itálií ještě není vyjednané, že aspoň očkovaní nebudou muset na testy.

Včera jsem volala dotaz na MZV a paní mi řekla, že "mapa pro cestovatele" je celá špatně a na to koukat nemá. Takže na to pozor. 😁

0 Citovat

MZV třetí podmínka vstupu do Italie 

Po příjezdu do Itálie se mají cestující nahlásit se na místní zdravotnické zařízení ASL (ZÚ Řím dne 1.6. tuto povinnost prověřoval). Stačí se na ASL nahlásit, že jste přijeli, dokumenty k testu či PLF se jim nezasílají.

:-)

 

0