Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

jan.drevo napsal(a):

MZV třetí podmínka vstupu do Italie 

Po příjezdu do Itálie se mají cestující nahlásit se na místní zdravotnické zařízení ASL (ZÚ Řím dne 1.6. tuto povinnost prověřoval). Stačí se na ASL nahlásit, že jste přijeli, dokumenty k testu či PLF se jim nezasílají.

:-)To

 

 

Co prosím? Loni jsem taky vyplňovala takovou pičovinu pro místní hygienu. To je ono?

0 Citovat

Má s tím ASL někdo praktickou zkušenost? My se chtěli po příletu do Říma rovnou vrhnout na program, bože...

Edit. - na stránkách MZV naskočila tahle aktualizace - "Můžete se hlásit telefonicky, nebo se nahlásit prostřednictvím e-mailu. ZÚ Řím si je vědom potíží s tímto hlášením, jako "důkaz snahy" se můžete prokázat neuskutečněným hovorem v seznamu mobilního telefonu nebo odeslaným e-mailem."

0 Citovat

Jenom-mi před týdnem ZU napsal že ohlášení není už potřeba takže jsem to neudělal a nikdo nic v Římě  neřešil...teď už jsem v salonku na fiumicinu a nikdo se neptal...

0 Citovat

Upřímně jsem se v tom teď ztratil. Když budu 27.6. odlétat z TFS, přiletím do VIE po půl noci a 26.6. budu mít 21 dní po první dávce, tak potřebuji nějaký test?

a) myslím, že do VIE by neměl být potřeba žádný kvůli tranzitu pryč
b) pro vstup do Rakouska je snad podmínka 21 dní od 1. dávky
c) u nás by měl být návrat z oranžové země osvobozen od nutnosti testu, pokud budu po první dávce 21+ dnů.

Pamatuji si to správně? Vědí to i check-in agenti na Tenerife?

0 Citovat

Ahoj,

 

nevíte co všechno je potřeba - jaké omezení by mě čekala, kdybych chtěla letecky do Turecka s dětmi 5 a 7 let na konci června - odlet z Norimberka? Do Německa můžu bez omezení - resp. jsou zde nějaké hodiny, kdy se musím vrátit, ale když odtud letím, tak bych si nechala auto někde u letiště na dejme tomu 5 dní, tak se budu vracet déle než je asi teď platný čas..? To se někde řeší, kontroluje? Viděla jsem nějaký formulář na stránkách turkish airlines..PCR - vůbec nevím, jak teď funguje - je to stále placené a lze se objednat na konkrétní den..? Nebo už jsou 2 testy zdarma jak se říkalo - to funguje jak..? Děkuji, jestli někdo ví nebo napoví :-).

0 Citovat

Ještě tu mám jednu cestovatelskou vízovou libůstku. Občanka Vietnamu s pracovním vízem a povolením k přechodnému pobytu:
- Jak to má s pohybem po Schengenu? Pokud poletí např. do Řecka, jaké entry requirements musí splnit - ty pro Čechy, Vietnamce nebo nějaké jiné?
- Jak to má při opuštění Schengenu např. do Turecka?
- Návratové podmínky by měly platit podle MZ ČR a pustit by ji minimálně na let do PRG měli.
- Jak to ale je pro let např. do VIE? Bude muset splňovat požadavky pro vstup do Rakouska nebo ČR a pro koho?

0 Citovat

To @ Michal

Cizinecec s třetí země s zaměstnaneckou kartou /dlouhodobý pobyt/může do zemí Schengenu.Do ostatních zemí se musí řídit vízovými předpisy dané země.Recko musí mít  sebou pas+zam.kartu. Turecko pas + zam.karta+ visum.

S trvalým pobytem  to samé.Nacesty musí mít pas+ průkaz trvalého pobytu.Non Schengen země +. Vízum  dle předpisů dané země.Nejsou stejné vízové povinnosti pro Čechy a cizince z třetich zemi např.v asii

 

 

0 Citovat

OK.

Takže jestli je teď ban pro cizince z třetích zemí pro vstup do EU/Schengenu, tak cizinec se zam. kartou nesmí opustit Schengen, jinak se nemůže vrátit?

0 Citovat

Letime v cervnu na Santorini a pak na Mallorcu. Vse z Vidne. Jakymi pravidly se ridi lety nazpet do Vidne? Musim mit pred odletem test a nebo nemusim? U Mallorky jsem nekde cetl, ze to do Vidne nechteli.

Plus netusite, zda bude do Recka stacit pro potvrzeni o prodelani Covidu ten novy zluty certifikat, ktery je od ministerstva?

Dikyza rady. 

0 Citovat

To.@michal

Pokud je tvoje kamarádka v ČR a chcete jet do  Řecka  musí mít sebou pas+zam.kartu.Jinak pro vás platí pro vás stejná covidova pravidla.pro cestování.

Cizinec s pobytem v ČR může letět do a z schengenu.Pokud jsou lety a splňuje covidova pravidla může letět

0 Citovat

Ráno jsem dělal průzkum, kde že se to po Praze už preventivně testuje metodou PCR (2x měsíčně zdarma).

Vyšla mi jediná použitelná možnost - laboratoře GenDective. V záhlaví se chlubí tím, že odběry dělají z krku. V rezervačním systému lze zvolit možnost "preventivní PCR" a vyplňuje se tam i číslo dokladu, tak by měli dávat i certifikát bez příplatku (nemám ověřeno). Laboratoře nejen po Praze, ale třeba i v Teplicích nebo Plzni.

https://app.gendet.cz

0 Citovat

Michal napsal(a):

Upřímně jsem se v tom teď ztratil. Když budu 27.6. odlétat z TFS, přiletím do VIE po půl noci a 26.6. budu mít 21 dní po první dávce, tak potřebuji nějaký test?

a) myslím, že do VIE by neměl být potřeba žádný kvůli tranzitu pryč
b) pro vstup do Rakouska je snad podmínka 21 dní od 1. dávky
c) u nás by měl být návrat z oranžové země osvobozen od nutnosti testu, pokud budu po první dávce 21+ dnů.

Pamatuji si to správně? Vědí to i check-in agenti na Tenerife?

To je nějaká novinka, že je potřeba test už před nástupem do letadla do Vídně? Do teď to být nemuselo, ne? 

0 Citovat

Já tedy řeším test pro návrat.

Pro vstup na Kanárské ostrovy by jinak měl být potřeba PCR test ne starší než 72 hodin. O možnosti ho dělat až na místě nevím.

0 Citovat

Já to myslela taky pro návrat z Kanárů do Vídně, to by nic chtít neměli, pro transit maj psáno, že není potřeba testy, očkování a ani vyplnit ten jejich formulář. Nebo je teda nějaká změna? 

Před odletem na Tenerife chtěli vidět ve Vídni pouze QR kod na vstup do Španělska, to samý po přistání, testy nikoho nezajímaly, ukazovala jsem je poprvý, až na ubytku. 

0 Citovat

A jak to je s těmi 4 antigenními a 2 PCR testy měsíčně? On je mezi nimi ještě nějaký minimální časový rozestup? 😲

EDIT: Koukám do nařízení. Babiš jako vždy lhal. Nejsou žádné 4 antigenní testy měsíčně, ale je "jen" 1 minimálně za 7 dnů. A k tomu dva PCR měsíčně bez omezení minimálního rozestupu. Krásná přihrávka testovacímu byznysu.
https://www.vlada.cz/assets/medi...l-0486.pdf

0 Citovat

Jako je to prasečina, ale dost tomu pomohla média. Ráno (pátek) přede mnou platil test člověk, protože byl na testech v pondělí (květen). Logika nula. Upřímně nechápu, proč nevydrželi ten červen v modu ve kterém to fungovalo doteď, s tím že tam přidají 2 PCR testy. Tímhle akorát všechny zbytečně nasrali a účel to taky neplní …

 

Do konce června už snad každý kdo bude chtít bude mít první dávku a bude klid …

0 Citovat

@Jakub S: a ty jsi neplatil?? kde to dělají zadarmo?

0 Citovat

Ted jsem hledal zdarma testy  a vidim  covidpoint  Karlin Praha 8  jedou  i pres vikend  do 23.00 vysledek do druheho dne ,u tech zdarma prijde jen sms  a  certifikat je mozny k stazeni na ocku   jinak samoplatce vcetne certifikatu  1510 Kc  

Porad ale nevim co vlastne chteji za doklad k tomu testu zdarma  obcanka neni problem , ovsem zdravotni pojisteni uz ano , pricemz ale jako pobirajici ceskou penzi, by se me to podle meho tykat melo i kdyz  zdravotni platim v Irsku a dvoji  pojisteni v ramci EU neni treba 

0 Citovat

mirjur napsal(a):

@Jakub S: a ty jsi neplatil?? kde to dělají zadarmo?

Neplatil jsem. Bavíme se o AG testu, pro přesnost. V Praze Bohnicích na Poznaňské ... 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Ráno jsem dělal průzkum, kde že se to po Praze už preventivně testuje metodou PCR (2x měsíčně zdarma).

Vyšla mi jediná použitelná možnost - laboratoře GenDective. V záhlaví se chlubí tím, že odběry dělají z krku. V rezervačním systému lze zvolit možnost "preventivní PCR" a vyplňuje se tam i číslo dokladu, tak by měli dávat i certifikát bez příplatku (nemám ověřeno). Laboratoře nejen po Praze, ale třeba i v Teplicích nebo Plzni.

https://app.gendet.cz

 

už od 1.6. to nabízeli i anygence, viz. https://book.anygence.com/ 

0 Citovat

Ma nekdo zkusenost  jak to je s tim ockem ?  Treba na tom covidpointu  jsou dve tlacitka  test zdarma  a test samoplatce   a upozornuji ,ze test zdarma prijde jen sms do druheho dne  a ze k nemu nelze ziskat  certifikat  ,ale ten je udajne  k stazeni na ocku  

Uz si to tam nekdo stahoval a je to i v anglictine ?  

0 Citovat

Takze jak tak koukam jen dalsi buzerace a  lhani a  ziskavani udaju o lidech   covidportal poskytne  2 PCR zdarma ,ale nevyda certifikat jen posle sms a certifikat lze stahnout na ocku , ktere je vlastne smirovacim programem a  ziskavanim  soukromych udaju o lidech , takze dekuji nechci  ,takze asi bude treba najit jine testovaci stredisko ,ktere ten certifikat vyda 

0 Citovat

Hmm, co z těch zadávaných dat stát ještě nemá?

0 Citovat

To nevim ,ale jak tak zjistuju, zdarma testy se me stejne tykat nebudou ,protoze vsude ctu, ze je treba predlozit prukaz pojistence CR ktery nemam , tak v takovem pripade budu volit to, kde me daji certifikat  hned a ne pres nejaky pochybny smirovaci portal 

0 Citovat

Asi je zbytečné se ptát, proč máš tedy tolik keců kolem. To má přísně racionální mysl nedokáže pochopit.

0