Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Jakub K: Pokud jste 14 dní po druhé dávce, tak vám stačí certifikát a testy řešit nemusíte. :) Musíte však vyplnit formulář a prokázat se na letišti QR kódem, který vám pak přijde po vyplnění formuláře na https://travel.gov.gr/#/

Pokud vám jde o test do Rakouska, tak tam test není potřeba. "Osoby, které přijíždějí z ČR na vídeňské letiště za účelem odletu nemusí předkládat negativní test na Covid-19, ani osvědčení o očkování nebo o uzdravení z nemoci covid-19, ani se registrovat  za předpokladu, že cestu na letiště, popř. zpět  z letiště na hranice s ČR absolvují  na rakouském území bez zastávk (výjimečné přerušení na dobu nezbytně nutnou, např. za účelem návštěvy WC, je přípustné). Totéž platí pro osoby z Vídně odlétající a pro osoby, které někoho na letiště nebo z letiště vezou. Ve všech shora uvedených případech je nutno doložit letenku."

0 Citovat

Nikki napsal(a):

Ahoj, prosím o radu. Nevíte někdo, jak je to s přestupem v Londýně? Uvažuji o koupi letenek na srpen do Irska s tím, že je přestup v Londýně. Ale nikde jsem nenašla, jestli je přestup v Londýně bez nějakých větších restrikcí možný? Všude akorát nacházím nutnost karantény a několika testů - což platí pro pobyt vyložené v UK, ale platí to stejné i když jde jen o přestup? Předem děkuji za info. :)

 

Stačí antigen, pokračující letenka a vyplnit jejich příjezdový formulář - místo pobytu uvést tranzit. A do 24h UK opustit. 

0 Citovat

@Nikki  v soucasne dobe uz to asi nebude brzy pravda  z UK chteji Irove  zprisnit vstup kvuli indicke variante  Zatim je  mozne do Irska pricestovat ,ovsem je  14 ti denni karantena  ,kterou lze po 5 dnech nahradit PCR testem ,ktery je zdarma  

V patek jsem se vracel z Prahy do Dublinu primym letem  byl nutny PCR test  ockovani zatim neuznavaji  Zmenit se to ma od 19 cervence  

Osobne bych se UK radeji vyhnul a letel bych kdyz ne primo tak  pres Polsko nebo z Vidne  pripadne se da vyuzit let z Nemecka 

0 Citovat

Nikki: Děkuju, ještě to budu hlídat. Hodně štěstí s Irskem - nechcete zkusit přímý let s Lingus nebo Ryanairem a Londýnu se vyhnout?

0 Citovat

Děkuji za rady. Je fakt, že do srpna se to ještě může hodně změnit, a co platí dnes, nemusí být zítra pravda. :/ Plánujeme to Irsko právě až na srpen, protože prý koncem července už budou uznávat naočkované a nebude potřeba karanténa kterou zmiňuje @mikir. Přímý let do Dublinu by kdyžtak Londýn obešel, ale chtěli jsme ideálně letět do Kerry a tam jsem žádný spoj bez přestupu v UK nenašla. Z Dublinu by to byl ještě kus cesty autem/vlakem.

0 Citovat

@Nikki  Karantena ma byt zrusena od 19.7. a to i pro ty co se prokazi testem  do Kerry se da dostat primym letem s Frankfurtu Hann  (Ryanair )  dalsi moznost priblizeni misto Dublinu je  s Polska , bud pak Shannon airport (Limerick)nebo  Cork, z obou mist pak jede bus do Killarnay  a  Farranfore Kerry airport  z Dublinu je busem dost dlouha cesta ,a s vlaky moc pocitat v Irsku nejde  jednak jsou drahe a pak je jen par trati  jednoznacne  pokud nepujcujete auto tak urcite autobus  Zalezi i co mate v Irsku v planu  hodi se dost letet na jedno letiste a pak odletat z jineho  pokud chcete zustat jen na zapadnim pobrezi volil bych Kerry a Shannon  pro jihozapad je pak dobry i Cork   jestli spis Cliffs of Moher, Galway Connemaru tak  pak i Dublin  mezi Galwy a Dublinem lze vlak pouzit ale i tam je bus vyhodnejsi 

0 Citovat

Kdo ví pro občany třetí země Maroko plánuje otevření vízum 2021????Děkuji 

0 Citovat

Ahoj, chtěl jsem se optat. Přemýšlím o Kostarice koncem července na tři týdny. Jak je to s podmínkami návratu, když bych letěl z Německa či Rakouska, je to stejné jako do ČR? Přestup buď Francii či AMS. Jsou potřeba AG testy,PCR testy a karanténa? Již mám kompletně ukončené očkování. Nějaký levný tip na letenky na Kostariku cca za měsíc ? Koukal jsem na AF či KLM z BER či VIE, cenově celkem OK. Díky Pepa

0 Citovat

Zdravím, za necelé dva týdny máme odletět s přítelkyní do Madridu a teď čtu, že je tam naprostá povinnost všude nosit roušku. Tím myslím i na ulici, bez ohledu na to, kolik je kolem lidí a jakou udržuji vzdálenost. 
Představa, že mám na sobě od rána do noci roušku je pro mě fakt šílená... Nevíte, jestli to tak opravdu je? Kdo tam v poslední době byl a ví, jak to v praxi funguje, vyjádřete se, moc prosím :) 
Díky!

0 Citovat

Nevím jak v Madridu, ale 14 dní zpět v Andalusii (Málaga, Granada, Ronda...) 95% lidí nošení roušky/respirátoru dodržovalo a to i při teplotách dosahujících až 35°C 

0 Citovat

Už budeš v pohodě, neb povinnost nosit roušku všude venku na veřejnosti končí ve Španělsku tuto sobotu 26.6.

0 Citovat

https://www.canarianweekly.com/p...ry-june-26

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

https://www.canarianweekly.com/p...ry-june-26



Díky moc! :) 

0 Citovat

Ahoj,

ráda bych se zeptala na to, jak to je s Irskem. Máme letenky od Raynairu na Lanzarote, s přestupem v Dublinu (10 hodin) a nikde se nemůžu dočíst, zda i na přestup musíme vyplňovat Passenger Locator Form. Nazpět letíme přes Londýn, a tam vyžadují vyplnit tento formulář, ale vůbec netuším, jak to je s Irskem. Děkuji moc :)

0 Citovat

Ti španělé jsou vtipný, ještě pár dní zpět jsem jako jedinej člověk ve městě na prázdných ulicích roušku nenosil, ještě mě xkrát upozornila policie, ať si ji nasadím a najednou ze dne na den se to prostě sundá a to už je v pohodě :D  

Dává mi smysl to nosit v MHD, i v tom obchodě, ale proč jde někdo například na trek po horách a nosí celou dobu respirátor, když 100 metrů kolem něj nikdo nejde, jen kvůli tomu, že se to "musí", to už hraničí s absolutní poslušností bez racionálního přemýšlení. 

Na druhou stranu situace včera v Praze, v přeplněné tramvaji čtvrtina lidí nemá roušku už ani pod nosem, většinou samozřejmě týpci s tričkem s lebkou nebo hnusný mastný ženský, který celou dobu kašlou, to je druhej extrém. Typ lidí, kteří nejvíc křičí o omezení svobody kvůli roušce, jsou zrovna ti, kterým bych ji nechal už nadosmrti.

0 Citovat

Lucie Janíčková napsal(a):

Ahoj,

ráda bych se zeptala na to, jak to je s Irskem. Máme letenky od Raynairu na Lanzarote, s přestupem v Dublinu (10 hodin) a nikde se nemůžu dočíst, zda i na přestup musíme vyplňovat Passenger Locator Form. Nazpět letíme přes Londýn, a tam vyžadují vyplnit tento formulář, ale vůbec netuším, jak to je s Irskem. Děkuji moc :)

Nejspis budete muset locator vyplnit , leda ze by vas nekdo pustil jinou cestou na gate coz nevidim schudne , pri tranzitu pokud zustavate v tranzitnim prostoru se nemusite prokazovat testem , jenze ona cesta z gate kam pristavi letadlo neni mozna na odletovy gate , ktery nakonec jeste ani nebude vypsany ,vubec tranzit v Dublinu je sprorny  snad jedine po projiti kontroly je pak moznost z haly kde prijizdeji zavazdala prejit misto vystupu ven do haly na gate,ale nejsem si tim jisty protoze jsem v Dublinu nikdy neprestupoval i kdyz v Irsku ziju 

Minuly tyden jsem se vracel s Prahy a vsimnul jsem si ,ze porad ,maji k dispozici papirove formulare  do 19.7. je vstup mozny jen s PCR testem po kterem nasleduje 14 dnu karantena kterou je mozne ukoncit po 5 dnech dalsim testem ,ockovani ani prodelany covid neakceptuji , predpokladam tedy ,ze vas  musi pustit jinou cestou protoze v pripade projit kontroly jim od zavazadel vyjdete do haly a muzete jet treba do mesta ... asi bych to resil na kontrole ,protoze po vystupu do haly budete muset jit znovu na kontrolu zavazadel tak ,jak to je v Londyne na Stanstedu kde neni moznost klasickeho  tranzitu Uplne vzadu v hale kam  prijizdeji odbavene zavazadla by snad mela byt moznost tranzitu ,pak by asi ani locator nemusel byt vyplneny pokud vas pres kontrolu pasu pusti bez nej , tezko rict ,protoze v soucasne dobe se terminal 1, kam prileta Ryanair navic predelava a jsou tam stavebni uzavery 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Nejspis budete muset locator vyplnit , leda ze by vas nekdo pustil jinou cestou na gate coz nevidim schudne , pri tranzitu pokud zustavate v tranzitnim prostoru se nemusite prokazovat testem , jenze ona cesta z gate kam pristavi letadlo neni mozna na odletovy gate , ktery nakonec jeste ani nebude vypsany ,vubec tranzit v Dublinu je sprorny  snad jedine po projiti kontroly je pak moznost z haly kde prijizdeji zavazdala prejit misto vystupu ven do haly na gate,ale nejsem si tim jisty protoze jsem v Dublinu nikdy neprestupoval i kdyz v Irsku ziju 

Být učitelem češtiny a mít zlobivé žáky, dám jim za trest větný rozbor Mikirových sdělení.

0 Citovat

Myslim,  ze to je ucivo 5. nebo 6. tridy a to jsem mel  dvakrat  dvojku z chovani a resil jine veci, nez vetny rozbor :-)) Veta rozvita je kapku vice rozvita....:-)) Ja mam pocit,ze jestli leti z Prahy, tam je odlet vecer a Kanary jsou az rano ,tak v noci budou resit uplne neco jineho, nez nejake vety  

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Být učitelem češtiny a mít zlobivé žáky, dám jim za trest větný rozbor Mikirových sdělení.

Ono by se stačilo zeptat, co se z příspěvku dozvěděli. Podle mne pouze to, že Mikir bydlí v Irsku, a v Dublinu nikdy nepřestupoval.

0 Citovat

Ahoj,

Začátkem července letím na Rhodos.

1) Stačí mi klasické potvrzení na papíru od doktora že jsem prodělal covid (v AJ), Covid pass kde jde vidět že jsem ho prodělal a potvrzení od laboratoře na papíru v AJ že jsem měl negativní antigen? Nebo to musí být nějaký speciální formulář...

2) Doporučíte mi někdo nějaké pojištění? Z těch jejich pravidel už jsem nějaký mimo... AXA Excellence má pokrytí na 25mil, ale nevztahuje se to na Storno zájezdu, v případě že budu pozitivní na letišti...

díky moc

0 Citovat

floodland napsal(a):

[citace="Leoš Literák"]

Být učitelem češtiny a mít zlobivé žáky, dám jim za trest větný rozbor Mikirových sdělení.

Ono by se stačilo zeptat, co se z příspěvku dozvěděli. Podle mne pouze to, že Mikir bydlí v Irsku, a v Dublinu nikdy nepřestupoval.

[/citace]

 

a rád jezdí na Kanáry ;)

0 Citovat

Pro dobrotu na zebrotu.... pricmrndavaci kasty se zase projevili ...tim nemyslim tu poznamku o vetnem rozboru,  ale ty dve reakce na to  Kdovi jestli vubec vite kde se Irsko nachazi ,abyste neleteli jak ti dva misto do Budapesti do Bukuresti :-))

0 Citovat

Asi by bylo dobre zalozit na tohle tema vlakno   Poslechl si to nekdo ? A jaky mate na to nazor  Ja jsem se s toho v podstate nedozvedel nic zvlastniho ,naopak vnimam to ,ze kazdy stat si porad bude moct delat co ho napadne  a na konci toho rozhovoru je jeste poznamka o tom ze si letecke spolecnosti mohou urcite sve podminky  To je skutecne na hlavu  takze treba bude zelena zeme  ale letecka spolecnost bude chtit test  

Covis pas je v podstate dalsi nesmysl  kdyz  bude moznost aby si jednotlive staty vymyslely sve buzerace a je to jen dalsi dukaz jak je vse jen a jen o penezich  Jednou je v EU volny pohyb osob a EU mlci a porusuje vlastni pravidla  O tom ze treba Polaci uvazuji o povinnem ockovani  a Madari si delaji co chteji a dalsi veci  o uznavani neschvalenych vakcin skoda mluvit  Vsechny jsou schvalene jen v nouzovem rezimu a je neprijatelne nekoho nutit do ockovani , nutit ho platit si testy , a omezovat jeho pohyb a chozeni kamkoliv   

https://video.aktualne.cz/evrops...DayCentrum

0 Citovat

Tak třeba pro nás je Madeira  zelená a pro Němce paradoxně země s mutacema viru. 

0 Citovat

Mikire, svůj názor jsi tu prezentoval snad dvacetkrát, takže 21. opakování mi osobně přijde zbytečné.

0