Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Já tam tedy vidím "Negative PCR taken no more than 72 hours before my arrival or a negative antigen (rapid) test taken no more than 48 hours before my arrival"

0 Citovat

Michal napsal(a):

Já tam tedy vidím "Negative PCR taken no more than 72 hours before my arrival or a negative antigen (rapid) test taken no more than 48 hours before my arrival"

 

Máš pravdu... díky

0 Citovat

Tak mam taky pocit, ze si nemame co zavidiet. Len nasi odbornici o 1 den predbehli tych vasich..

https://svet.sme.sk/c/22694363/k...yhody.html

0 Citovat

Zajímalo by mě, zda stále zůstala výjimka pro cesty pod 12 hodin. Plné znění té covidtaktury nikde zatím nevidím.

Jinak podle novinových článků klasicky kvalitní práce vlády - jaký je rozdíl mezi víkendovým výletem za kopečky a jedno- dvojdenním výletem za kopečky v rámci dovolené?

Jen nechápu, co v SME zobají? U nás se nikdo nezvýhodňuje. Všechny začaly mnohanásobně víc buzerovat, jen očkované o píď méně.

0 Citovat

@torpy68: U nás bude jen víc testů po návratu (placených pojišťovnami, víc pro neočkované a očkované zatím 1. dávkou oproti současnosti), ale ne ty diktátorské manýry vůči neočkovaným v rozporu s rezolucí Rady Evropy 2361 (2021), jak budete mít na Slovensku. Doufám, že to není jen prozatím, ale přece jen tu fungují soudy (Nejvyšší správní soud, MS v Praze, ÚS), které ruší neodůvodněná opatření MZ jedno za druhým, tak snad si to vláda už trochu uvědomuje. Dokonce zmizí i zákaz cestování do zemí z černého seznamu. 

@Michal: Takové detaily se asi řešit nebudou a očekávám, že spíš bude záležet na způsobu dopravy (leteckou do ČR si asi ohlídají, veřejnou pozemní dopravu možná z části, autem nejspíš bez kontrol) a jestli to v práci lidi nahlásí jako zahraniční dovolenou.

0 Citovat

@Petr 76 hlavne ze  ma skvely intelekt ta sebranka v cele s Vojtechem a dalsimi  Slovensko karantena , Cesi  test i ze  zelenych zemi  ,Polsko premysli o povinnem ockovani a Madarsko vymysli jiste nejaky trumf  V4 se opet predvadi  Sotva zacal cervenec uz se vytasili s masivni buzeraci a totalitnimi praktikami Doufam ,ze lide procitnou, jeden vetsi lhar nez druhy Svedci covidovi  zacinaji  byt cim dal vetsi psychopati  A vim moc dobre o cem je rec  ty hovada se  to uz nesnazi ani zakryt    

0 Citovat

Hezký den, 

chtěla jsem se zeptat. Omlouvám se, pokud to nebude pochopitelné, nevím, jak to pochopitelně zformulovat :). 

Letíme s Ryanairem z Vídně na Mallorcu. Baleáry po ČR nic nevyžadují, testy ani očkování, pouze online formulář. U Ryanairu jsem také nic povinného pro vstup nenašla. Je třeba studovat i podmínky pro vstup z Rakouska na Mallorcu, i když jsme Češi? Děkuji za odpovědi a zkušenosti.

 

0 Citovat

https://www.novinky.cz/zahranicn....seznam.cz

Irsko si vymyslelo aspon jakousi  technickou lez Votech a spol nebo Slovaci  nezakryvaji  podvod  Nemci  vuci Portugalcum ukazuji jak jde jednoduse covid pas zneuzit k tomu co se komu hodi  Nejake mutace se daji vymyslet kdykoliv 

Oznameni dva dny pred  zacatkem platnosti  buzeraci je taky skvela ukazka jak je covid pas jen bezceny car papiru, navic chce tecka jakesi stazeni aplikace coz bude jiste jen dalsi smirovaci program Oznameni  o testech zadarmo nebo sleve je taky skvele  V Irsku antigen zlevnil o 5 euro PCR o 20  pokud clovek prijede s testem, jako ze musi ,muze po 5 dnech nahradit karantenu PCR testem ktery je zdarma 

0 Citovat

Miki, dovedeš se vžít do role ministra zdravotnictví, který svou (ne)činností ovlivňuje životy deseti miliónů obyvatel? První vlna panika, nikdo nic moc nevěděl, zavřeli vše. Podzim, krajské volby, Babiš nechtěl otravovat lidi opatřeními a zemřelo pár tisíc lidí. Repete o Vánocích, zase vysoké tisíce mrtvých. V březnu podělali testování variant a britská varianta sejmula asi desítku tisíc lidí. Na jaře udělali polovičatá opatření, ale zabrala.

V tu dobu propukla delta varianta a spálila Indii. Z ní se to šířilo do dalších zemí. V UK mají přes vysokou proočkovanost ukázkovou exponenciálu. Nicméně to vypadá, že vakcína zabraňuje většině úmrtí (pro očkované se delta stává "chřipkou"). Britové rozšiřují deltu po Evropě (Portugalsko, Německo). Dá se očekávat, že u nás pomalu začíná pátá vlna. Naštěstí je bržděna sušším vzduchem a UV zářením plus očkováním části populace.

Co by jsi dělal ty na jejich místě? Vědí, co se dělo a pokud nejsou sociopati, měli by cítit odpovědnost za TŘICET TISÍC MRTVÝCH. Nešlo zabránit všem, ale jejich komunikace a rozhodnutí měly vliv na vysoké procento úmrtí.

0 Citovat

Martina_G napsal(a):

Hezký den, 

chtěla jsem se zeptat. Omlouvám se, pokud to nebude pochopitelné, nevím, jak to pochopitelně zformulovat :). 

Letíme s Ryanairem z Vídně na Mallorcu. Baleáry po ČR nic nevyžadují, testy ani očkování, pouze online formulář. U Ryanairu jsem také nic povinného pro vstup nenašla. Je třeba studovat i podmínky pro vstup z Rakouska na Mallorcu, i když jsme Češi? Děkuji za odpovědi a zkušenosti.

Nemělo by být potřeba. Spíš může být problém na cestě zpět, protože půjde o let do Rakouska. Tam bude potřeba ty podmínky nastudovat.

0 Citovat

mikir napsal(a):

...pokud clovek prijede s testem, jako ze musi ,muze po 5 dnech nahradit karantenu PCR testem ktery je zdarma 

Vidíš mluvko. Kdyby jsi měl Covid Pass, tak by jsi na ty testy mohl rovnou. 

0 Citovat

floodland napsal(a):

[citace="Martina_G"]

Hezký den, 

chtěla jsem se zeptat. Omlouvám se, pokud to nebude pochopitelné, nevím, jak to pochopitelně zformulovat :). 

Letíme s Ryanairem z Vídně na Mallorcu. Baleáry po ČR nic nevyžadují, testy ani očkování, pouze online formulář. U Ryanairu jsem také nic povinného pro vstup nenašla. Je třeba studovat i podmínky pro vstup z Rakouska na Mallorcu, i když jsme Češi? Děkuji za odpovědi a zkušenosti.

Nemělo by být potřeba. Spíš může být problém na cestě zpět, protože půjde o let do Rakouska. Tam bude potřeba ty podmínky nastudovat.

[/citace]

 

Nebude. Pokial je tranzit, tak staci listok na vlak, bus, alebo kluce od auta.

0 Citovat

@floodlant  jaksi  si nepostrehl ze Irsko do 19.7. neuznava  nic  Ja se vracel v cervnu z Prahy,. mel jsem PCR ,nebyl absolutne zadny problem dalsi den prisla jen sms at potvrdim adresu co jsem uvedl na locatoru po tech 5 dnech prisla nabidka opetovneho testu, na coz jsem nereflektoval i kdyz byl zdarma Karantena je stejne u nas na vesnici formalita po 14 dnech mi akorat podekovali a doporucili  sledovat  aktualni opatreni 

@ Leosi diky za reakci vzit se dokazu ale nebudu to uz rozebirat na cely covid mam jednoznacny nazor, at uz se to tyka rousek ,testu nebo ockovani a o umrtich uz vubec nechci diskutovat ,mnoho lidi totiz nezemrelo na covid ale na zanedbane a nelecene jine nemoci . pripadne podobne jako na chripku 

0 Citovat

torpy68 napsal(a):

...Nebude. Pokial je tranzit, tak staci listok na vlak, bus, alebo kluce od auta.

Neuváděj tady prosím bludy. Z pohledu letecké přepravy není následná cesta autem tranzit.

0 Citovat

2Mikir> Mám na mysli návrat do ČR. Ne Irsko, které nedokáže ani zprovoznit aplikaci. 

0 Citovat

Našel někdo už plné znění těch cestovních opatření platných od 9.7.?

0 Citovat

Je zajímavé, že přes to všechno Covid nebyl hlavní příčinou úmrtí v Česku. Vedly jednoznačně choroby srdce, aspoň podle statistik v MS a OL kraji. No a pokud to budou mrvit dále, jako že budou, tak za chvíli trefí šlak každého druhého, neberu v potaz jak výše píše Mikir oběti zanedbané péče, rakovinek, sebevražd z psychických či finančních důvodů.

0 Citovat

@Leoš a další se kterými se dá diskutovat: Já jsem s těmi opatřeními vlastně v pohodě (vyjma karantény a až po pěti dnech PCR test při návratu z červených zemí, test má být rovnou). Ocenil bych, že se tváří, že to berou vážně ... 

... kdyby to ale brali vážně ve skutečnosti, tak jsou testy hrazené ze zdravotního pojištění neomezeně a dostupné kdekoliv a kdykoliv (proč bych jako měl platit 350,- za test, pokud ho potřebuju dřív než za 7 dní po předchozím, když odvádím tisíce měsíčně do systému. Čert vem ty prachy, ale jde o princip.... )

A ještě přenést kontrolu na zaměstnavatele tvl. Zas je to jen alibismus, aby mohli říct, že oni se snažili, ale "mladí Pražané" sem tu deltu zavlekli navzdory bezprecedentní snaze vlády tomu zabránit. 

Když to nedává smysl ani lidem, kteří ta opatření berou, jak to pak má dávat smysl šmudlům jako Mikir, Miguelas a lma. 

0 Citovat

A ještě kontrola zaměstnavatelem je diskriminační a dělá obr díru v systému - tedy školáky, nezaměstnané a důchodce nebude nikdo kontrolovat a pracujících v jiných zemích než ČR, potažmo zahraniční turisty také ne. A to je fér.

0 Citovat

Jakube S. Najednou bys chtěl testy zdarma, když my smudlove (nebudeme teď rozebírat význam toho slova, jestli jsi to myslel jako úsměvnou lichotku nebo pejorativně) už měsíce tady voláme po testech zdarma, tak jsme byli označeni druhou skupinou za socky.

Obecně bude ještě veselo, CL, ministerstva a ambasády by měly posílit servery, se nutně budou množit dotazy lidí národnosti A, cestující ze země B do země C, nedej bože ještě tranzitujici....

0 Citovat

No tak samozřejmě je to úsměvná lichotka :) :) ... Jinak je rozdíl PCR test zdarma a antigen zdarma. Pak je samozřejmě rozdíl "zdarma" a "hrazeno z veřejného zdravotního pojištění". A pak je taky vtipný, že já si spíš pamatuju, že si "nenecháte strkat špejle do nosu", než "chceme plošné testování zdarma" ale to je víceméně jedno. Bavit se s Vámi konkrétně nedá o ničem (odměny českým zdravotníkům způsobí hyperinflaci), s Mikirem se dá aspoň bavit o cestování ... 

V zásadě bych podepsal většinu toho, o čem mluví Papež tady: https://video.aktualne.cz/dvtv/p...f6b220ee8/

(ano, souhlasím s panem "žádný covid v Itálii není, Češi se nemusí bát" ... )

0 Citovat

Zdravím, opět došlo ke změně pravidel pro návrat do ČR z "rizikových" zemí a prosím o osobní zkušenosti s následnou karanténou a vyžadovaným testováním.. 

Situace je takováto - vracím se ze země s Velmi vysokým rizikem, mám již obě vakcíny za sebou. Naposled nebylo nutné procházet v takovém případě karanténou..koupil jsem tedy letenky do další destinace a to dva dny po příletu..Podle čerstvých změn, bych ale měl být nejméně 5 dnů v karanténě a i přes vakcinaci se poté prokazovat testem (ehm). Jde mi teď o to, jak takovou situaci řešit s cílem odletět. Budu rád za osobní zkušenosti, děkuju a ať to lítá! :)

0 Citovat

Michale, jestli máš už obě dávky (nebo jsi prošel kovidem do 180 dnů) tak máš povinnost na PCR test DO pěti dnů od návratu, ale můžeš na něj hned po návratu, třeba cestou z letiště. karanténu máš jen do výsledku testu.

 

VÝJIMKY PŘI NÁVRATU ZE ZEMÍ S VELMI VYSOKÝM RIZIKEM NÁKAZY MAJÍ:

1. Očkované osoby: ... Po návratu do ČR  do pěti dnů absolvovat RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2 a do doby výsledků testů se samoizolovat!

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Miki, dovedeš se vžít do role ministra zdravotnictví, který svou (ne)činností ovlivňuje životy deseti miliónů obyvatel? První vlna panika, nikdo nic moc nevěděl, zavřeli vše. Podzim, krajské volby, Babiš nechtěl otravovat lidi opatřeními a zemřelo pár tisíc lidí. Repete o Vánocích, zase vysoké tisíce mrtvých. V březnu podělali testování variant a britská varianta sejmula asi desítku tisíc lidí. Na jaře udělali polovičatá opatření, ale zabrala.

V tu dobu propukla delta varianta a spálila Indii. Z ní se to šířilo do dalších zemí. V UK mají přes vysokou proočkovanost ukázkovou exponenciálu. Nicméně to vypadá, že vakcína zabraňuje většině úmrtí (pro očkované se delta stává "chřipkou"). Britové rozšiřují deltu po Evropě (Portugalsko, Německo). Dá se očekávat, že u nás pomalu začíná pátá vlna. Naštěstí bržděna sušším vzduchem a UV zářením plus očkováním části populace.

Co by jsi dělal ty na jejich místě? Vědí, co se dělo a pokud nejsou sociopati, měli by cítit odpovědnost za TŘICET TISÍC MRTVÝCH. Nešlo zabránit všem, ale jejich komunikace a rozhodnutí měly vliv na vysoké procento úmrtí.

Leoši, je třeba rozlišovat mezi obdobím do dubna/května a současností. Nemá cenu diskutovat s Mikirem a podobnými o dřívějšku. Tehdy se muselo něco dělat, aby nezkolabovalo zdravotnictví, ale jistě se to mohlo dělat mnohem lépe (na čemž se shodnou všichni, kteří připustí, že se něco muselo dělat). Teď kolaps zdravotnictví ve vyspělých zemích s vysokou proočkovaností a promořeností nehrozí, což si už politici v některých zemích uvědomují a mění podle toho strategii (Rakousko, UK, Singapur). Pokud by náhodou vznikla nová výrazně virulentnější varianta překonávající imunitu, bude se muset adekvátně reagovat, ale nač stahovat kalhoty, když je (pokud vůbec je) brod ještě daleko?

Jsou zhruba 2 rozdílné přístupy. Jedni si nechtěli a nechtějí připustit, že by lidi se špatnou imunitou mohli umírat při epidemii o něco dřív, a snažili se maximálně omezit šíření viru, aby pokud možno nikdo neumřel předčasně v souvislosti s covidem. Tyto ale příliš nezajímaly různé újmy spojené s bojem proti covidu a neřešili, jestli jsou daná opatření opravdu třeba. K obvyklé námitce, že zemřeli i mladší zdraví, bych řekl, že jich bylo minimum, možná tak úplně zdraví nebyli a že kvůli tomu, že zemře např. na silnicích mnoho mladých zdravých lidí, se asi nezavede max. rychlost např. 50 km/h všude, i když by takové opatření zachránilo ještě víc takových, než pokud by byl totální lockdown posledních 9 měsíců (při srovnání se skutečnými opatřeními). Podobné by bylo srovnání long covidu s dlouhodobými následky nehod, kterých je mnohem víc a často jsou doživotní.

Druhý přístup byl nechat lidi částečně promořit a zároveň zabránit kolapsu zdravotnictví. S tímto přístupem, který raději nikdo oficiálně nevyhlašoval kvůli přehnaně útlocitným, kteří nechápou všechny souvislosti, jsem souhlasil min. kvůli tomu, že bylo už loni jasné, že se nebude chtít u nás očkovat dost lidí na získání kolektivní imunity. Země, které mají poslušnější obyvatele (nebo s vyšší důvěrou v politiky), si mohly dovolit nepromořovat, ale kolektivní imunity dosáhnou o něco později, pokud si nezajistily vakcíny rychle. 

Teď je ideální doba pozvolna dokončit promoření části těch, co se nechtějí očkovat, variantou delta, která se alespoň v letních měsících při vysoké proočkovanosti rizikové populace chová spíš jako lehčí chřipka (aspoň podle mého dojmu z britských čísel, nepočítal jsem to). Ani v Indii to netrvalo moc dlouho, tak není vůbec důvod čekat, že by další vlna pokračovala až do pozdního podzimu, kdy by mohly být následky horší s ohledem na počasí (ale to už budou téměř všichni imunní).

Není tedy důvod už příliš omezovat lidi v rámci EU (Austrálie, NZ, JV Asie si ještě musí počkat). K obvyklé námitce, že větší šíření dává viru větší příležitost zmutovat do nebezpečnější varianty, bych řekl, že (kromě dostatku příležitostí mimo EU) i Flégr, který výše uvedenou skutečnost dlouhodobě zmiňuje, před časem říkal, že vyšší proočkovanost způsobí, že virus se na horší množení v očkovaných adaptuje a vzniknou rychleji se množící varianty, které budou nebezpečnější pro neočkované tj. z tohoto pohledu to může být úplně jedno. V jednom odborném článku jsem nedávno četl, že přirozeně se vyvíjejí rychleji se šířící varianty, ale jejich nebezpečnost je spíš náhodná.

A Leoši, s tím označením sociopati bych byl opatrný. Za sociopaty ta druhá názorová skupina spíš označuje lidi, kterým je jedno, že např. zavřeli děti doma nejdéle na světě a celkem zbytečně, když těch úmrtí bylo nakonec až dost. Podobně se starými lidmi, kdy mnozí by raději riskovali covid s možnou smrtí, než nevidět dlouho blízké. Nebo to zbytečné zavření malých obchodů a likvidace některých jejich majitelů, jen proto, že si to vymyslel a prosadil Kulveit (to je spíš sociopat). Sociopaty je třeba hledat spíš mezi politiky a jinými, kteří vyhledávají moc nad lidmi: https://www.flowee.cz/clovek/677...-policisty

Politika je oblast nabízející vidinu velkého úspěchu a všemožných druhů různých výhod a benefitů. Což sociopaty přirozeně přitahuje. Abyste se v téhle branži prosadili, potřebujete navíc hodně ostré lokty a určitou vypočítavost, která je takovým osobám vlastní. Postem politika si navíc vyslouží moc a kontrolu nad ostatními, po nichž touží ze všeho nejvíc.

0 Citovat

Vcelku střízlivý pohled na věc (a že těch pohledů může být nepočítaně).

0