Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Zdravím, v neděli máme letět na Menorcu. V posledních dnech tam rapidně narůstá počet pozitivních na Covid 19. Není někdo v současné době na Menorce popřípadě na Malorce? Jak to tam vypadá. Jsme sice očkování, ale přece. Zvažuji jestli by nebylo v současné době lepší vyrazit raději autem na Jadran. Dík za info. Aleš

 

0 Citovat

Libore, jak sociopaty jsem označil politiky, kteří kvůli svému prospěchu nechali umírat tisíce lidí.

Můj příspěvek se snažil Mikirovi ukázat, že lidé v řídících rolích to mají složitější, protože Mikir dlouhodobě vykřikuje jednoduchá hesla, za která by jej přijali do New world order opposition. 

Nepodceňuj Deltu. Man k ní respekt. Můj tip: na podzim čekám vlnu se špičkou až šest tisíc nakažených denně (pokud se bude testovat jako na jaře). Díky očkováním by nemělo umírat tolik lidí. Doufám.

A souhlasím, že časem bychom se my lidé měli přizpůsobit, že Covid přestane být pro většinu nebezpečný. Je tu ale riziko rostoucí s množstvím nakažených, že si vypěstujeme fakt hnusnou variantu.

 

 

0 Citovat

Leosi v jednoduchosti je nejvetsi sila ,bohuzel mam vetsi obavy nez s nejake mutace s takovych lidi jak se projevuje Vojtech Je si vedom ,ze Babis uz dalsiho ministra zdravotnictvi nema ,ani ho uz do voleb nevymeni  Pokud je tohle z jeho hlavy tak co jeste bude nasledovat nez tahle sebranka skonci ? 

https://www.novinky.cz/domaci/di...h-40365278

V nazorech na to je jeden idealni 

Vcera byla na Radiozurnalu reportaz z Ruska, kde lide ve velkem odmitaji ockovani. Ale pod tlakem vlady, ktera tlaci v nektrych oblastech na povinnost ockovani, se jim zacinaji mnozit falesna potvrzeni o vakcinaci. Ta potvrzeni jsou originalni, pochazeji nejspise z ockovacich center.

Holt nezbude nez jit i u nas podobnou cestou. Za penize v Praze dum jak se rika...

Tolik prispevek ,povazuju se za cestneho a slusneho cloveka ,ktery podvody a svindly rad nema ,ale jak se rika na hruby pytel hruba zaplata, nebo jak se do lesa vola tak se z nej ozyva ,kdyz nekdo vymysli jen nesmysly lze a vynucuje si dodrzovani techto nesmyslu z pozice sily .tak co jineho zbyva ??

Nejsem expert na soucasnou techniku ,ale budu asi zvazovat jestli si mam vubec stahnout tu jeji Tecku a oni budou mit Ctecku  Kdyz uz musim zaplatit test tak si asi vysledek stahnu nejjednodussim zpusobem a snad to bude stacit  Letenky si taky porad tisknu ,tak totez udelam s vysledkem testu 

Zatim jsem byl na testech od zacatku tehle hovadin jen dvakrat, jednou antigen pri odletu z Irska do CR ,podruhe  PCR pri navratu . V cervenci mam dalsi lety tak to resim 

Na zaver jedna otazka ke covid pasum  Bude se uznavat i zahranicni covid pas ?

 

 

0 Citovat

Jo a tenhle prispevek k predchozimu ma 1016 lajku snad lidi dostanou rozum a zacnou se chovat jako v Singapuru Jsem zvedavy taky na UK i kdyz Irsko vetsinou udela opak toho co udelaji v UK

a ten prispevek:

Neustálé používání nějaké aplikace, abych si někde mohl dojít třeba i jen na záchod? Neustálé dokazování, že nemám prašivinu a nebo jinou zákeřnou nemoc, abych mohl být obsloužen a bylo se mnou zacházeno jako s člověkem? Jsem svéprávný, neustále testovaný, mám dost inteligence na to, abych nelezl mezi lidi, pokud mi test vyjde pozitivní, tak o co vám jde?!?

Ne, děkuji, raději knihu! Najdu si vlastní způsob, jak moci normálně žít v této absurdní době, nikdy nebudu automaticky na ostatní lidi kolem mě koukat, jako kdyby měli všechny nemoci světa, nebudou se mi muset prokazovat potvrzením o čistotě, abych se s nimi bavil a nebo jim jakkoli pomohl či jim vyšel vstříc. Tyto vaše totalitní, a společnost rozdělující, praktiky si uplatňujte na koho chcete, na mě to nefunguje a nikdy fungovat nebude!

0 Citovat

Jsem čestný a slušný člověk, prohlásil celoživotní ojebávač všeho....

0 Citovat

@Libor_S +1, naprostý souhlas👍

0 Citovat

@floodland  Nejak jsem nepostrehl ,ze bychom se znali osobne , tak drz laskave zobak a za ojebavani vymyslenych hovadin co se prosazuji silou se vubec nestydim a klidne se k nim hrde prihlasim  Zit v CR mel bych sto chuti vstoupit do politiky ,ale to by chtelo byt pravnikem 

0 Citovat

Banicek: myslis ze bude na Jadranu min lidi? Ja bych se min bal te menorky

0 Citovat

Urcite bych nemenila za Jadran, Menorca je jiny level.

0 Citovat

Minulý víkend na Menorce v pohodě, ve velkých městech teda všichni zarouškovaní i venku, ale jinak na plážích nic. Na turisticky známých plážích bylo lidí hodně, jinde minimum.

0 Citovat

Ahoj,

jak chápete dle nových opatření na Slovensku povinnost karantény pro dítě do 12 let, pokud mají oba rodiče více než 14 po druhé dávce? V tlačové zpráve minv.sk jsem našla toto: "Deti do 12 rokov nie je potrebné testovať, karanténa im skončí vtedy, keď ostatným členom spoločnej domácnosti" - tedy pokud rodiče nenastoupí do karantény, tak ani dítě nemusí?

odkaz zde:

https://www.minv.sk/?tlacove-spr...-slovenska

Měli bychom jet až v druhé půlce srpna, tak doufám, že to změní, až se ukáže, že to je pěkná ....ehm.

0 Citovat

Co si mam o tomhle myslet ?

https://www.seznamzpravy.cz/clan...ace-168924

Radeji bude asi lepsi  si na kazdy test vytisknout certifikat, nez stahnout  tenhle smirovaci program ktery bude fungovat i bez internetu i off line jak se zda s clanku Jen dalsi dukaz ovladani lidi a pomaly  navrat k totalitnimu rezimu 

Melo to snad slouzit k zjednoduseni cestovani a k volnemu pohybu osob po EU a ne k totalitnimu zjistovani vseho mozneho  kde kym 

0 Citovat

Troufnu si tvrdit, že pokud jsi běžný uživatel PC a mobilu, tak o tobě může v podstatě každý, kdo o to bude stát, včetně provozovatelů sítí a tvůrců aplikací, zjistit cokoliv, takže jedna appka navíc nic neřeší :-). A hlavně teda netuším, co by koho ve tvém případě mohlo zajímat. Taky se těm tvým obavám říká paranoia.

0 Citovat

Snad to vydrží: https://twitter.com/markdavyd/st...33/photo/1

0 Citovat

@Vladko Jde mi jen o princip, vymysleji GDPR  ktere vlastne otravuje a  najednou nevadi ze kdejaky hejhula s cteckou bude zjistovat  neco po cem mu nic neni , navadi mi jmeno ,datum narozeni ,rodne cislo  i kdyz teoreticky  treba takovy cisnik nema na takove udaje narok , navic je to proste sledovaci aplikace, kde vlastne jsem atd... at uz to slouzi k cemukoliv 

Navic kolik se nabali na ruzne aplikace reklam cim vic tehle zbytecnosti tim vic zahlceny PC nebo mobil ,dodnes mam jen tlacitkovy mobil ,bohuzel kvuli QR kodum si asi budu muset poridit nejaky ten chytry ,ani na PC nemam facebook ,twiter ,a plno nejakych  tzv.usnadnujicich programu  ktere se nakonec ukazou jako otravne  Paranoia to rozhodne u me neni 

0 Citovat

mikir napsal(a):

https://www.seznamzpravy.cz/clan...ace-168924

Radeji bude asi lepsi  si na kazdy test vytisknout certifikat, nez stahnout  tenhle smirovaci program ktery bude fungovat i bez internetu i off line jak se zda s clanku Jen dalsi dukaz ovladani lidi a pomaly 

Mikire, je jsi opět mimo. Přihlašování do systému vypadá robustně. Data, která jsou v systému, jsou stejná, jako bys šel na test a vzal si papírový certifikát - data nahrají do systému, ať chceš, nebo ne.

Strašit totalitou kvůli ukládání dat offline do mobilu? WTF? Pokud používáš chytrý mobil, dělají to VŠECHNY aplikace. Facebook o tobě ví tak moc informací, že by ses z toho pos*al. Ale stejně jej používáš.

0 Citovat

Koukni na fotky: https://play.google.com/store/ap...o.validate

Je tam stav certifikátu, jméno a příjmení a datum narození. Osobně bych tam vynechal den a měsíc narození a ponechal jen rok narození.  Obsluha potřebuje ověřit, že ten certifikát skutečně patří tobě. Neviděl jsem implementaci, ale očekávám, že žádné informace o konkrétním Covid certifikátu se nikam neodesílají.

Není k tomu důvod - jedná se o běžnou kryptografii založenou na tajném klíči a veřejném certifikátu. Vydavatel Covid certifikátu přidá digitální podpis dat skrze tajný klíč. A kdokoliv si může snadno pomocí veřejných certifikátů ověřit, zda je podpis platný a nikdo s daty nemanipuloval. Takhle funguje i zabezpečení webových stránek (to je ta ikonka klíče vedle URL adresy v prohlížeči).

Pokud tedy šíříš spiklenecké teorie o šmírování bez jakýchkoliv důkazů na základě analýzy zdrojových kódů nebo komunikace aplikace, je to smutné.

0 Citovat

Leosi ,prave pisu ,ze facebook nemam a nepouzivam ho ani twiter a dalsi  v PC toho mam minimum ,pouzivam  ho hlavne na emaily  max skype  ,gmail . jinak  jen vyhledavani google  a par potrebnych programu , clenstvi  atd.. Mobil mam porad jen stary tlacitkovy  Je mi jasne ,ze kdyz nekdo bude chtit stejne neco zjisti ,ale proc to mam podporovat dalsimi smirovacimi programy a system tecka a ctecka jednoznacne sledovaci program je a to ze je to k zjednoduseni  cestovani je jen zaminka  .. naposledy mi test prisel s covidpointu v CJ i AJ ,zrejme by to bylo stacilo ,ale prislo to vcas na ocko.uzis  stahl jsem si to vytiskl  za pomoci jednorazovehp  zadani  jmena ,rodneho , cisla a cisla OP , tak jsem zatim moc nepochopil k cemu bude tecka a ctecka ,respektive pochopil k cemu ,ale nejak nevidim duvod 

edit: obsluha se ma starat o to ,aby donesla jidlo a piti a ne aby kontrolovala jestli ma nekdo test nebo byl ockovany atd... a to je smutne   

0 Citovat

Aha, půl roku zpátky jsem zde řešil podivnou shodu v časování tvých komentářů a někoho jiného. Vysvětlením bylo, že se skupina organizuje přes Facebook. Proto jsem myslel, že máš také FB.

Tečka zobrazuje tvoje data z ÚZIS v podobě QR kódu. Čtečka načte QR kód a lokálně ověří, zda je certifikát platný a část informací o tvé osobě. Pokud v tom vidíš šmírování, obrať se prosím na psychiatra.

0 Citovat

Pokud by to bylo urcene pouze k cestovani do/ze  zemi ktere nejsou zelene .tak rekneme dobre ,ale pokud to ma byt ke kontrole v restauracich ,bazenech ,na kulturnich akcich ,se zemi s rizikem nizske nakazy ,tak by mel jit k psychiatrovi ten, kdo takove hovadiny vymysli a schvaluje ,proto nadavam , ne ze bych se bal toho smirovani, ale vadi mi zjistovani neceho na co neni pravo  .a jak uz bylo zmineno vyse v diskuzi seznamu  o certifikatech v Rusku  objevuji se prave a pritom falesne , vydane za penize ockovacimi stredisky nebo testovacimi centry 

0 Citovat

https://www.novinky.cz/koronavir...d=40365339

0 Citovat

Mikire tvl! Misto toho, abys ukazoval test (kde je obvykle vypsany vsechno), tak ukazes QR kod, kterej nekdo nacte. Rozviti se mu tam JENOM zelena a to, ze jsi Mikir a jsi narozenej 21.8.1968 a to je vsechno. Ten QR kod chrani Tvoje soukromi, zjednodusuje praci tomu, kdo ho kontroluje a zjednodusuje fungovani i Tobe , protoze Ti garantuje, ze tam mas nahrany vzdy nejaktualnejsi certifikat (muj dnesni antigen nahrany soucasne s emailem od testovaciho mista). Proste je to super! Ale ze se vubec snazim … :) :)

0 Citovat

No, na ty covidpasy bacha. Ten můj antigen od Aeskulabu tam je až po dvou dnech. V sobotu tam dopoledne nebyl a našel jsem ho až dnes.

Předtím PCR test od GenDet ten samý příběh. Výsledky jsem ale měl v ruce už po 6 hodinách. Nový rekord.

0 Citovat

Predstava ze jsem číšník a přišel by se ke mne navečeret napr. pan jménem Mikir s rodinou. Premyslim, jak bych naložil s informaci, že se  narodil 24.5.1955... nic mě nenapadá a to mam fantazii celkem bujnou... pravděpodobně bych si to za 10 sekund uz nepamatoval.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Libore, jak sociopaty jsem označil politiky, kteří kvůli svému prospěchu nechali umírat tisíce lidí.

Můj příspěvek se snažil Mikirovi ukázat, že lidé v řídících rolích to mají složitější, protože Mikir dlouhodobě vykřikuje jednoduchá hesla, za která by jej přijali do New world order opposition. 

Nepodceňuj Deltu. Man k ní respekt. Můj tip: na podzim čekám vlnu se špičkou až šest tisíc nakažených denně (pokud se bude testovat jako na jaře). Díky očkováním by nemělo umírat tolik lidí. Doufám.

A souhlasím, že časem bychom se my lidé měli přizpůsobit, že Covid přestane být pro většinu nebezpečný. Je tu ale riziko rostoucí s množstvím nakažených, že si vypěstujeme fakt hnusnou variantu.

Leoši, nechci se zastávat politiků, ale lidi neumírali kvůli prospěchu politiků (to už spíš kvůli jejich špatné komunikaci a rozhodnutím, jak jsi napsal před tím). Jak jsem popisoval nevyhnutelnost promoření (dříve či později) u nás, tak s tím jsou spojená i ta úmrtí. Těch mohlo být méně, pokud by se lidem na počátku nakažení nedoporučovalo zůstat doma bez léků nutných podat co nejdřív a volat sanitku až tehdy, když už je to špatné (pak už bylo na příslušné léky mnohdy pozdě). Léky asi nebyly k dispozici na podzim v dostatečném množství, ale letos už byly a asi u mnoha lékařů nebyla odvaha podávat léky nevyzkoušené na covid (a léčili často po telefonu). Toto tedy nejde tolik za politiky. Mezinárodní srovnání je nepřesné, ale hodnota CFR (case fatality rate) 1,8 % je v rámci Evropy spíše nižší (Německo má 2,4 %). IFR (infection fatality rate), která započítává i nezjištěné a asymptomatické infekce, je asi 0,75 % (možná jen 0,6 %), což neukazuje na velkou smrtnost. https://coronavirus.jhu.edu/data/mortality

Deltu zbytečně přeceňuješ. Dokonce i Václav Hořejší, který spolu Flégrem dlouhodobě nejintenzivněji ze všech varuje před nebezpečím covidu (a stále v tom pokračuje), říkal předevčírem na DVTV, že charakter epidemie je v současnosti u Delty podobný, na co jsme zvyklí u sezónní chřipky: https://video.aktualne.cz/dvtv/h...f6b220ee8/

Už jsem psal, že vznik nebezpečnější (tj. virulentnější) varianty nezávisí na míře proočkovanosti (už vůbec ne na míře v ČR, protože ve světě bude ještě dlouho dost infekcí, ze kterých se případně může něco vyvinout a dostat se i k nám). Ten zmíněný článek je tady: https://www.theatlantic.com/scie...ce/619301/

"Viruses are microscopic entities hungry for spread, not carnage; the suffering of their host is not an imperative for them to persist. If a surge in virulence happens, it’s often incidental—collateral damage from an increase in contagiousness."

Nějak jsem nepochopil, o koho se, Leoši, tolik obáváš. O ty lidi, kteří se nechtějí očkovat, i když už je vakcín dost, s vědomím, že mohou mít po prodělání covidu následky nebo i umřít? Kdo nestihl očkování, bude mít v následujících 2 měsících určitě možnost a riziko nákazy bude stále minimální. Kdo nechce, jistě nestojí o tvou péči a už vůbec ne o donucování úřady.

Ty se tu obáváš o pár stovek předčasných úmrtí u Delty (kdyby došlo na slova největších panikářů, možná až 1-2 tisíce), která spíš mohou být prospěšná promořením těch, kteří se nechtějí očkovat, což by při příchodu horší varianty bylo ve výsledku výhodnější, ale tady jde o mnohem větší nebezpečí, které si bohužel asi neuvědomuješ. Pokud budou za současné situace politici hrotit opatření jen proto, že možná se bude pár měsíců šířit varianta s charakterem sezónní chřipky a možná někdy zase přijde nějaká horší varianta, lidi jim přestanou věřit už úplně (kromě malé části těch vystrašených mediální masáží, což jsi evidentně i ty) a když pak taková varianta (nebo jiná infekční nemoc) opravdu přijde, už na to bude příliš velká část lidí kašlat. Navíc jde i o to, že politici a samozvaní odborníci strašící v médiích si na tu svou moc nad životy lidí mohou zvyknout a pomalu tu bude nastávat "diktatura" ve jménu zdraví. Cituju, co napsal před pár dny Hořejší: https://www.lidovky.cz/nazory/ho...azory_lros

"Tyhle nemedicínské, společensko-politické aspekty ve mně vyvolávají úvahy o tom, jestli bychom neměli trochu změnit náš ultraliberální model demokracie a svěřit v mimořádných situacích více pravomocí výkonné moci a ubrat té zákonodárné a soudní. Vždyť i v mnoha nepochybně demokratických zemích právníci, soudci a poslanci nemaří opatření zachraňující lidské životy tak jako u nás."

Kdyby to napsal začátkem roku a myslel to dočasně po dobu nouzového stavu, tak dejme tomu, ale teď??? Většina vystrašenců mu asi zatleská. Nepodporuješ to náhodou i ty?

Ono by se mohlo říct, že jde u covidu jen o dočasnou záležitost, ale vždy se najde něco, kde se dá zachránit spousta životů. Třeba se příště sejdou samozvaní odborníci na výživu, kterým velmi záleží na tom, aby nikdo neumíral kvůli nevhodné stravě. Vytvoří mezioborovou skupinu a spočítají, že se ročně zachrání víc než 3000 lidí před smrtí, když se zakáže červené maso a uzeniny. Pro začátek jen navrhnou, aby se zdanilo např. 100 % daní postupně rostoucí (podobně jako u alkoholu a cigaret - ty už se některé země chystají zakázat). Je to jen teorie, protože to není tak atraktivní téma, ale kdyby probíhala mediální masáž o následcích nevhodné výživy podobná délkou a intenzitou té o covidu, jistě by s tím časem dost lidí souhlasilo. I vhodný článek jsem k tomuto mému nápadu hned našel: https://www.stoplusjednicka.cz/n...ni-uzeniny

 

0