Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Michal napsal(a):

No, na ty covidpasy bacha. Ten můj antigen od Aeskulabu tam je až po dvou dnech. V sobotu tam dopoledne nebyl a našel jsem ho až dnes.

Předtím PCR test od GenDet ten samý příběh. Výsledky jsem ale měl v ruce už po 6 hodinách. Nový rekord.

Certifikat o ockovani tam byl cca za 15 minut, synovo antigen z Aeskulabu taky hned, do pul hodiny maximalne.

0 Citovat

Já odbočim od Mikina, ale dá se cestovat ,,postaru" bez covidpasu? Tzn že budu mít vyplněnej formulář tý země + test, ale nebudu mít nějakou tu aplikaci na covid pas?

0 Citovat

Ad@libor S 100%souhlas👍

0 Citovat

andreko napsal(a):

[citace="Michal"]

No, na ty covidpasy bacha. Ten můj antigen od Aeskulabu tam je až po dvou dnech. V sobotu tam dopoledne nebyl a našel jsem ho až dnes.

Předtím PCR test od GenDet ten samý příběh. Výsledky jsem ale měl v ruce už po 6 hodinách. Nový rekord.

Certifikat o ockovani tam byl cca za 15 minut, synovo antigen z Aeskulabu taky hned, do pul hodiny maximalne.

[/citace]V pátek v 18:00 test a ještě na očku nebyl v sobotu v 11. Další kontrola v neděli a už byl. Takže se to dost může lišit 😉

0 Citovat

Zuzana napsal(a):

Já odbočim od Mikina, ale dá se cestovat ,,postaru" bez covidpasu? Tzn že budu mít vyplněnej formulář tý země + test, ale nebudu mít nějakou tu aplikaci na covid pas?

Asi dá, ale minulý týden, přistání v Katowicích a tam všechny bez covid pasu nahnali do zvláštní zóny, kde je brali až nakonec a kontrolovali (ofocovali) dokumenty a testy. A vzhledem k tomu, že tam ještě byli lidi z letadla, co sedlo 15min před náma, se to asi protáhlo.

0 Citovat

V Polsku se hodne lidi nechce nechat naockovat a tak vyuzivaji nejspis vsechny mozne zpusoby  jak zneprijemnit temto lidem zivot  covid pas zcela urcite nemuze byt povinny , snad k takovym diskriminacnim a totalitnim praktikam nepristoupi i v dalsich statech  Pokud budu mit papirovou formu testu , kde vlastne bude vic nez na covid pasu ,tak at si to studuji jak chteji ,jejich problem, to zdrzeni preziju  Jinak jaky je rozdil v QR kodu na certifikatu s ocka.uzis  a QR kodu na tecce nevim ??? Myslim,ze museji uznat i v anglictine psany doklad s testovaciho centra ,napriklad s covidpointu mi napred prisel vysledkovy list ,vcetne lekarske zpravy , kde nebyl QR kod ,ale zato vsechny udaje (na vysledkovem listu ) vcetne razitka lekare  ( na lekarske zprave ) a pak to teprve prislo na ocko.uzis  Pochybuju ze na vsech hranicich a vsude na letistich budou mit  ctecky kodu 

Je ale jina otazka , ponechavam stranou to ,ze je jakesi rozdeleni zemi a ze zelenych by nemel byt zadny pozadavek at uz jsem, nebo nejsem ockovany , bohuzel tento pozadavek Vojtech od 9.cervence prosadil a dokud to soud nenapadne a nezrusi tak to asi bude platit   Ptam se, jak se na tu jejich tecku dostane  vysledek testu  ze zahranici ? Dost pohybuju, ze antigen ktery si necham udelat pred odletem na nejakem cizim letisti bude za hodinu  na covid pasu 

0 Citovat

Mikre, bylo jedno, jestli jsi měl "covid pas" v tištěné, nebo digitální podobě na mobilu, důležité byl ten QR kód. A bylo jedno, jestli to byl QR kód na očkování, prodělá ní, nebo test. Bokem šli jen ti, co ho (QR)neměli, ale měli jen klasické potvrzení z laboratoře.

0 Citovat

@Martin Vicha  aha diky ,takze treba jen s tim potvrzenim jak pisu vyse ,kde je vysledek a lekarska zprava ale neni  QR kod    Porad mi totiz neni jasny rozdil mezi ockem .uzis  kde mi prisel  EU digital  Covid Certificate   vlevem rohu  s emblemem EU CZ  a v pravem QR kod  a tim covid pasem co si mam stahnout s tecky  prijde mi to podobne ,jako pri prihlasovani na ocko bud pres jejich aplikaci .kde chteji vyplnit plno blbosti a jednorazove prihlaseni , kde  je jmeno a prijmeni ,rodne cislo a cislo OP .pripadne volba pro cizince 

0 Citovat

mikir napsal(a):

@Martin Vicha  aha diky ,takze treba jen s tim potvrzenim jak pisu vyse ,kde je vysledek a lekarska zprava ale neni  QR kod    Porad mi totiz neni jasny rozdil mezi ockem .uzis  kde mi prisel  EU digital  Covid Certificate   vlevem rohu  s emblemem EU CZ  a v pravem QR kod  a tim covid pasem co si mam stahnout s tecky  prijde mi to podobne ,jako pri prihlasovani na ocko bud pres jejich aplikaci .kde chteji vyplnit plno blbosti a jednorazove prihlaseni , kde  je jmeno a prijmeni ,rodne cislo a cislo OP .pripadne volba pro cizince 

 

jen pro info, nektere zeme uznavaji jen ty potvrzeni ktere maji QR kod a ne jen razitko laboratore

0 Citovat

Jak jsi Mikire psal, zfalšovat  papírový certifikát je snadné. Zfalšovat digitální podpis bez přístupu k tajnému klíči (o dostatečné velikosti) je v současnosti nemožné.

0 Citovat

@Mirek  muzes uvest ktere konkretne , domnivam se ,ze pokud to je jasny certifikat v anglictine  s vysledkem testu  jmenem kdo test provadel a razitkem a podpisem lekare ,tak nemaji sanci me nepustit ,ale dneska v tom bordelu kdy si muze kazda zeme delat co chce verim ,ze problem byt muze 

0 Citovat

mikir napsal(a):

@Mirek  muzes uvest ktere konkretne , domnivam se ,ze pokud to je jasny certifikat v anglictine  s vysledkem testu  jmenem kdo test provadel a razitkem a podpisem lekare ,tak nemaji sanci me nepustit ,ale dneska v tom bordelu kdy si muze kazda zeme delat co chce verim ,ze problem byt muze 

Konkretne na prvni dobrou treba Egypt. Tam kdyz priletite s testem z laboratore (v anglictine) bez QR kodu, tak si musite zaplatit za PCR test na miste. 
Recko take zvyhodnuje EU certifikaty s QR kodem

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Jak jsi Mikire psal, zfalšovat  papírový certifikát je snadné. Zfalšovat digitální podpis bez přístupu k tajnému klíči (o dostatečné velikosti) je v současnosti nemožné.

Diky za vysvetleni .samozrejme QR kod tezko bude nekdo falsovat , jedna otazka je zda vsichni vsude budou mit vybaveni chut a cas ho kontrolovat  a pak tedy muze byt  funkcni ,ale zakoupeny bez provedeneho testu ,ale pochopitelne to uz je spekulace  

Porad ale nevidim ten rozdil mezi certifikatem s QR kodem ktere zasle ocko.uzis a tim covid pasem 

0 Citovat

Libore, jak jsem psal dříve, mám z Delty respekt. Naším štěstím je, že nepřišla jako první: už máme znalosti, postupy léčení, zdravotnické vybavení, zásoby ochranných pomůcek a hlavně nejstarší jsou už většinou naočkováni. Kdyby přišla v prosinci 2019 místo původní Wu-Chan varianty, tak by to bylo peklo. Teď doufám, že pátá vlna nebude tak drastická jako předchozí tři. Protože očkování, protože hodně lidí má protilátky atd.

0 Citovat

mikir napsal(a):

Diky za vysvetleni .samozrejme QR kod tezko bude nekdo falsovat , jedna otazka je zda vsichni vsude budou mit vybaveni chut a cas ho kontrolovat  a pak tedy muze byt  funkcni ,ale zakoupeny bez provedeneho testu ,ale pochopitelne to uz je spekulace  

Porad ale nevidim ten rozdil mezi certifikatem s QR kodem ktere zasle ocko.uzis a tim covid pasem 

QR kód si může vygenerovat každý, třeba zde: https://goqr.me/.  EU certifikáty ale mají mechanismus digitálního podpisu, takže kdo má správný sw a veřejné podpisy autorit vydávajících certifikáty, snadno si ověří, že QR kod není zfalšovaný. Čekám, že na všech letištích mají obdobu Čtečky, možná ji distribuuje EU.

0 Citovat

Takze .pokud to chapu ,tak bez eindentity bude stazena aplikace k nicemu  a to je to co mi vadi,  eindentitu uz povazuju za prilisny zasah do soukromi pokud se nevenuju podnikani atd

0 Citovat

mikir napsal(a):

Porad ale nevidim ten rozdil mezi certifikatem s QR kodem ktere zasle ocko.uzis a tim covid pasem 

Já myslel, že to je totéž. Není? V tom případě taky nevím, co je co, jaký je v tom rozdíl, a k čemu je co dobré...

0 Citovat

Ja ziju v domeni, ze prave certifikat z ocko.uzis je ten pro cestovani, pokudse to prevede do Tecky, je to to same, akorat jen QR kod, ne ta omalovanka okolo. Na Tecku se to da prevest pomoci sms kodu, identita byt nemusi. 

0 Citovat

Zdravím, ve středu se vracíme z Tenerife do Berlína, odtud autem do Prahy. Platí pro nás pravidla pro Čechy nebo i nějaké pro Němce (příjezdový formulář, testy,...) ?

Předem moc děkuji za odpověď.

0 Citovat

mikir napsal(a):

Porad ale nevidim ten rozdil mezi certifikatem s QR kodem ktere zasle ocko.uzis a tim covid pasem 

 

Není v tom rozdíl. Je to obdobné, jako s aplikací Ryanairu, boarding pass můžeš mít v apce v mobilu, nebo vytištěný na papíře. 

0 Citovat

99,2 % v červnu zemřelých na CoViD v USA nebylo očkovaných. Letošní Darwinova cena může být klidně hromadná…

https://twitter.com/KohyCZ/statu...7891906563

0 Citovat

blaza.l napsal(a):

Zdravím, ve středu se vracíme z Tenerife do Berlína, odtud autem do Prahy. Platí pro nás pravidla pro Čechy nebo i nějaké pro Němce (příjezdový formulář, testy,...) ?

Předem moc děkuji za odpověď.

Plati pro Vas pravidla zeme priletu, tranzit Nemci neresi pri priletu letadlem.Akorat formular se nevyplnuje.

0 Citovat

Zdravím všechny, 

Prosím o radu. Nacházím se ve Španělsku ( pevnina) a za týden 12.7. letím zpět domů přes letiště Vídeň. Pak transfer do česka. Otázka zní, zda musím podstoupit test před odletem, když neletím přímo do ČR ale do Rakouska ( nemohu najít jakou barvou je označeno Španělsko z pohledu Rakouska). Nebo je to v tomto případě jedno a musím se pořád dívat na podmínky Česka?

 

Díky za odpovědi 

0 Citovat

Moc děkujeme. Tudíž stačí jen negativní test a nevyplňujeme ani český ani německý formulář?!

Ještě jednou předem děkuji za odpověď. Jsou v tom teď zmatky a české úřady mají v nejexponovanějším termínu roku sobota - úterý volno :-////

 

andreko napsal(a):

[citace="blaza.l"]

Zdravím, ve středu se vracíme z Tenerife do Berlína, odtud autem do Prahy. Platí pro nás pravidla pro Čechy nebo i nějaké pro Němce (příjezdový formulář, testy,...) ?

Předem moc děkuji za odpověď.

Plati pro Vas pravidla zeme priletu, tranzit Nemci neresi pri priletu letadlem.Akorat formular se nevyplnuje.

[/citace]

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

99,2 % v červnu zemřelých na CoViD v USA nebylo očkovaných. Letošní Darwinova cena může být klidně hromadná…

https://twitter.com/KohyCZ/statu...7891906563

 

logikou antivaxxerov - ale 0,8 percenta ockovanych zomrie! chces riskovat 1:100 ze umries po vakcine? :D

0