Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Ted schvalne koukam do Tecky a odpoledne byl ockovaci certifikat zeleny- platny a ted cerveny/neplatny… platnost od 11.7.😂🤮

0 Citovat

https://www.seznamzpravy.cz/clan...3GBn4qsZ-k
Tohle je nocni mura.

0 Citovat

Idealne je sa vracat do Viedne. Vasi, aj nasi odbornici sa stale predvadzaju...

0 Citovat

Doporučuji přečíst rozhovor s Mudr.Balíkem dnes na seznamu-porovnání názoru lidi kteří opravdu pracuji a pomáhají s těmi na ministerstvu

0 Citovat

andreko napsal(a):

https://www.seznamzpravy.cz/clan...3GBn4qsZ-k
Tohle je nocni mura.

Tak to je dobrej poser. Vždyť plně očkovaným stačí registrace do příjezdového formuláře, nebo to je až od včera? Navíc tohle není adekvátní reakce, si ho tam vyzvedli, jak kdyby to byl terorista.

0 Citovat

mikir napsal(a):

[citace="Pavel Planespotter"]

V Irsku je určitě dobře, tak co tady.

A vis ze je fakt dobre ,zrovna vcera jsme si udelali vylet lodi na Sherkin Island  z Baltimore, venkovni posezeni  v  hospudce v pristavu plno ,bez rousek na lodi nas sice upozornil ale nijak nikoho neprudil kdyz ji nemel  Jde i koupani v mori  ,jen toho stabilnejsiho pocasi by mohlo byt vic  Od 19.7. bude uz i cestovani bez duvodu a je otazka co to prinese za zmeny, nemela by byt karantena  uz a kdyz by umoznili jen  antigenni testy tak by to bylo v pohode 

[/citace]

Tady ve Švédsku nikde nikdo žádné roušky nenosí a vše funguje jako za starého světa. 

Vedro, voda teplá, lidi fajn a prázdné silnice. Ani se nám nechce domů. 

 

 

0 Citovat

speedy7cz napsal(a):

[citace="andreko"]

https://www.seznamzpravy.cz/clan...3GBn4qsZ-k
Tohle je nocni mura.

Tak to je dobrej poser. Vždyť plně očkovaným stačí registrace do příjezdového formuláře, nebo to je až od včera? Navíc tohle není adekvátní reakce, si ho tam vyzvedli, jak kdyby to byl terorista.

[/citace]

 

Tak ona hlavně propast mezi tím, jak to podaly novinky a jak to skutečně bylo, bývá obrovska

0 Citovat

Peetee 247 napsal(a):

[citace="speedy7cz"]

[citace="andreko"]

https://www.seznamzpravy.cz/clan...3GBn4qsZ-k
Tohle je nocni mura.

Tak to je dobrej poser. Vždyť plně očkovaným stačí registrace do příjezdového formuláře, nebo to je až od včera? Navíc tohle není adekvátní reakce, si ho tam vyzvedli, jak kdyby to byl terorista.

[/citace]

 

Tak ona hlavně propast mezi tím, jak to podaly novinky a jak to skutečně bylo, bývá obrovska

[/citace]

 

Taky si myslim, v tom muselo bejt něco jinýho. Přece kdyby měl mít test a neměl, tak ho nepustěj ani do letadla, případně to budou řešit až v destinaci příletu. 

0 Citovat

Chystáme se na zpáteční let z Wroclawi do Neapole.

1) Opravdu nepožadují poláci testy? I přes veškeré varování a restrikce popsané na webech ministerstev?

2) Ryanair chce pro cestu z pl do ita dplf formulář. S ním počítám a vyplnil jsem jej. Ale při návratu do PL chcou 2 formuláře viz foto. Podle ministerstva stačí jen test, bez formulářů. Je opravdu možné cestovat bez jejich vyplnění a nestane se, že mě nepustí do letadla?

Dík za info


bez-nazvu11.png
bez-nazvu12.png

0 Citovat

Lukáš Nagy napsal(a):

Chystáme se na zpáteční let z Wroclawi do Neapole.

1) Opravdu nepožadují poláci testy? I přes veškeré varování a restrikce popsané na webech ministerstev?

2) Ryanair chce pro cestu z pl do ita dplf formulář. S ním počítám a vyplnil jsem jej. Ale při návratu do PL chcou 2 formuláře viz foto. Podle ministerstva stačí jen test, bez formulářů. Je opravdu možné cestovat bez jejich vyplnění a nestane se, že mě nepustí do letadla?

Dík za info



Při cestě Barcelona - Krakow jsme tyto formuláře dostali na palubě (Ryanair). Letušce jsem zmiňoval, že jsme tranzit tak mi ukázala, které řádky vyplnit a dobrý. Při odchodu z letadla se odevzdá. Nikdo to nějak extra nekontroluje. 

0 Citovat

To nahrávání dokumentů k letenkám po online odbavení je taky nesmysl? je to nutné, nebo jim prostě ukážu výsledek testu na bráně a hotovo?

0 Citovat

Ahoj, prosím o reakci - jestli všemu rozumím dobře. Letíme z Vídně do Dubrovníku (Chorvatsko). 3 dny před odletem absolvuji 2. dávku očkování. Podle toho co jsem se dočet, tak do:

Rakouska je to OK

do Chorvatska je to taky OK (nemusí nic uplynout od 2. dávky)

při návratu na letišti ve Vídni OK a jen musím jít na test v Česku do 5 dnů od příletu (protože nebudu mít 14 dní od 2. dávky).

 

Můžete mi to prosím někdo potvrdit?

 

Děkuji moc a hezký den všem

0 Citovat

Nevrací se teď někdo z extremně rizikové země? Pro očkované je návrat bez karantény i testů, pokud jsem správně pochopil MZV... zajímavý

0 Citovat

Ahoj, někdo tip kam zajít v Praze na PCR test se zasláním certifikatu pro vycestování do zahraničí do emailu, aniž bych tam musela pro certifikát pak osobně?:) Děkuji:)

0 Citovat

GenDet.cz

0 Citovat

covidpoint  Karlin  za rohem od Florence ,vyborny pristup jen z kraje nosu , na email cesky i anglicky ,asi by to proslo i bez ocka ,kde to dorazilo o neco pozdeji,  je to i s lekarskou zpravou, vysledek do konce druheho dne , maji tam dva stany,  pro pojistence zdarma , za expres, priplatek 500 Kc,  samoplatce  1110 Kc pri platbe predem , platba jen kartou i na miste po provedeni 1250 Kc ,expres ,vysledek tentyz den  (odber dopoledne ) 1600 Kc 

0 Citovat

simona.bord napsal(a):

Ahoj, někdo tip kam zajít v Praze na PCR test se zasláním certifikatu pro vycestování do zahraničí do emailu, aniž bych tam musela pro certifikát pak osobně?:) Děkuji:)

Tak do ocka to dávaj všichni, jinak já mám skvělou zkušenost s Nazadanku

0 Citovat

Ahoj, dlouho jsem se snažila držet a orientovat se, ale už nemám kapacitu to zvládat :-D

Prosím tedy o radu Vás.

Když poletíme Vídeň--)Tanzánie/Zanzibar--)Vídeň co se na mne bude vztahovat?

Budeme mít ukončené celkové očkování. Pro cestu tam je PCR jasný, ale co cesta zpět? Musím se řídit podmínkou vstupu do Vídně a následně z Vídně domů do ČR?  Snažím se vypátrat, zda budu muset podstoupit testování na místě v Tanzánii. Letecká společnost to nevyžaduje při vstupu na palubu letadla.

Děkuji a přeji fajn dny. 

 

 

0 Citovat

Dalsi podvod vuci EU a dohode vsech o covid pasech,  podminka jednotnych covidpasu znela ,ze testy budou zdarma, s tim staty nesouhlasily tak vznikl jakysi kompromis  a kazdy stat nabidl alespon neco zdarma ,ted nebude podle toho hajzla Vojtecha  nic zdarma ,..takze dalsi sprosta diskriminace neockovanych  Doufam .ze jim do te doby smete soud  ty pozadavky testu do restauraci a dalsich sluzeb  Pokud ma fungovat volnych pohyb osob po EU ,tak nebude mozne pozadovat placeny test , to je jasne v rozporu o volnem pohybu...cim dal lepe  jsem zvedavy na ostatni staty 

https://zpravy.aktualne.cz/koron...n=Aktualne

0 Citovat

 

[/citace]

Tak do ocka to dávaj všichni, jinak já mám skvělou zkušenost s Nazadanku

Děkuji všem za tipy:) a tedy jestli chápu dobře ti co to dávají do očka uzis, tak tam si pak člověk stáhne i certifikát v aj pro cestování? Já myslela, že si za to musím připlácet, třeba na Anďeli to tak mají +ty recenze člověka odradí, proto se raději ptám na tip po osobní zkušenosti.

0 Citovat

Tak treba na tom covidpointu  v Karline jsem to zaplatil  expres  a jeste vecer ten samy den jsem mel vysledek plus lekarskou zpravu s hlavickou : Lekatske potvrzeni o vysledku testu PCR na prukaz Sars- CoV-2 k dolozeni pri prekroceni statnich hranic  a pak vsechny udaje a razitko a podpis lekare Neni tam ovsem QR kod  Na ocko to prislo pozdeji .nevim presne kdy ale dalsi den to tam proste bylo  EU digital covid certifikate  s QR kodem  a maluvkama  

Vsechno je  v CJ a AJ  Oni tu cenu maji rozepsanou  test podle maxima vlady a k tomi to co nazyvaji sluzby .... 

0 Citovat

mikir & ostatní: Jak to má mít Anglii od 19. července s podmínkami na vstup? Žádná změna nebo dávají do paďous i omezení pro vstup do země? Nemůžu to v rychlosti nikde najít.

Letenky tam jsou ukrutně nízko a jako brzy plně očkovaný díky našim chaotikům nepotřebuji řešit ani test ani karanténu pro návrat zpátky. Samozřejmě, druhá věc je, co diletanti u brány v PRG na letišti.

0 Citovat

Pro Anglii jsou od čtvrtka zelené: Německo, Polsko, Italie, Litva, Slovensko, Bulharsko, Lotyšsko, Rakousko a Švýcarsko. ČR ne. Ale i ti, co přijíždějí ze zelených zemí musí: mít negativní PCR test před vstupem, vyplnit lokalizační formulář, samoizolovat se, druhý den po příjezdu jít znova na PCR test a až jeho negativní výsledek tě uvolňuje z karantény. Pokud tam budeš déle než 8 dní, tak musíš na třetí PCR test.

0 Citovat

Když už se zmínilo to očkování, taky máte v aplikaci platnost certifikátu na 5 let? Nebo mám počítat s tím, že se datum platnosti bude dynamicky měnit podle politické situace?

Jinak Michale, u tebe bych čekal,. že si informace najdeš sám....

Before travel to England

Before you travel to England you must:

  • take a COVID-19 test
  • book a quarantine hotel package, including 2 COVID-19 tests
  • complete a passenger locator form
0 Citovat

@floodland: Jaká jsou aktuální pravidla si najít umím, ale hledám, zda po tom jejich velkém uvolnění July 19 zůstávají stejná nebo ruší i cestovní omezení.

Plus k té aplikaci. Nepoužívám, ale včera na ČT24 - dočasně nastavili platnost na 5 let a v příští aktualizaci aplikaci má jít pole s platností úplně pryč.

0