Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Jak jednoduche 

https://cnn.iprima.cz/jak-je-to-...hybi-29599

0 Citovat

Dobrý den, 

měla bych dotaz, cestujeme po Sardinii a máme ubytování na několika místech v regionu. Mohou ubytovací zařízení požadovat potvrzení o testu ? Předem děkuji za odpověď, 

 

0 Citovat

Praha Amsterdam Praha s KLM vše bez problémů. Žádné kontroly, jako za starých časů. Tedy až na roušky v letadle a letišti. V Praze před kufry znuděný celník kontroloval si cizince. Dotazník nikdo nechtěl.

0 Citovat

vondrackova.m napsal(a):

Dobrý den, 

měla bych dotaz, cestujeme po Sardinii a máme ubytování na několika místech v regionu. Mohou ubytovací zařízení požadovat potvrzení o testu ? Předem děkuji za odpověď, 

Samozřejmě můžou. Zda to chtít budou, netuším. 

0 Citovat

A pak nekam posli dite samotne😤, no to bych tam okamzite letela. Malta, vyborna vizitka.🙄

https://www.noviny.sk/koronaviru...yKCm_CbhG4

0 Citovat

Tak to je síla. Jsou ty děti malomocné nebo co?

0 Citovat

Dobrý den,

tento týden letíme z Prahy do Florencie s Vuelig a za méně než 72 hodin se vracíme zpátky s Ryanair do Prahy. Chápu to tak, že je třeba antigenní test přes odletem a potom zase další v Itálii? 72 hodinové pravidlo na PCR test už neplatí a nebo to Ryanair nebude při odletu rešit a budeme se muset testovat zase až v ČR?

 

Děkuji

0 Citovat

Zdravím,

neví někdo jaká jsou momentálně pravidla při cestě z Německa do Itálie a zpět? Konkrétně Berlín Brandenburg - Miláno Malpensa. Předem děkuji. 

 

PS: Omlouvám se pokud to tady už je.

0 Citovat

Co rict na tohle nez idioti a hovada ,,,,,

https://www.novinky.cz/domaci/cl....seznam.cz

0 Citovat

mikir napsal(a): Co rict na tohle nez idioti a hovada ,,,,,

A máš po ftákách, revolucionáři...

PS: Důchodce na dovolené už nemůže spát?

0 Citovat

No důchodce, spíš vychcaný netáhlo, kterého si bohužel platíme všichni z daní. Když mu Česko tam smrdí, tak ať odevzdá občanství.

0 Citovat

@mikir Vidíš, stačilo se nechat očkovat a měl bys klid.

0 Citovat

Mikir: jak za to může naše vláda ze ve Španělsku roste počet nakazenych? 

0 Citovat

Klid mam, mame uz letenky rovnou do Dublinu  a  ten PCR test  prezijeme mozna bude stacit i antigen za 20 euro a v Dublinu  si udelame PCR Vlada nemuze za to jak kde je ta ci ona zeme nakazena ,ale jednoznacne muze za to ,ze meni podminky  jak je napadne a jak se jim to hodi bez ohledu na skutecnost    Kdyz uz  chteji brat  nejake nebezpeci  coz je samozrejme jen bussines s testama  a donucovaci  praktika  a msta tem co se nechteji nechat naockovat  tak  maji brat presne udaje co poskytuji dane zeme a ne si neco cucat s prstu 

dupy ,nevim proc bych nemohl byt vzhuru v jine hodiny  volno mam uz porad ,floodland  az budes mit rukama odpracovane tolik co ja  tak neco  kafrej  jinak drz zobak  odelal jsem si pro CR sve poctive  a mam pravo na ceskou penzi i tak dostavam almuznu a  zit budu z irske penze ale do toho je ti hovno a dalsim podobnym  Cesko mi nesmrdi ale co si muzu  myslet o zemi  kde ministerstvo zdravotnictvi nerespektuje rozhodnuti soudu a tak by se dalo pokracovat  a kde ta sebranka jen masti svoje kapsy a obycejnym lidem haze klacky pod nohy Vladko ano klid bych mel ,ale muzeme si o tom popovidat za dva tri roky ,tohle svinstvo co do tebe cpou pod natlakem neni poradne proverene ani na zviratech laskave at podepisou ,ze daji odskodne vsem co budou mit  z ockovani nasledky a pak se muzeme o necem bavit  ,,, jdu na plaz -)) a pak na veceri jako normalni clovek bez hadru na hube 

0 Citovat

Irsko podle Cocika:         https://www.youtube.com/watch?v=dxQrTxcVQYc

 

0 Citovat

Pavel Planespotter napsal(a):

Irsko podle Cocika:         https://www.youtube.com/watch?v=dxQrTxcVQYc

 

Nejak jsem nevydrzel poslouchat  dele jak par minut  ja ziju 20 let v Irsku tenhle  mluvka nema o Irsku ani paru  podle toho zacatku   kdyz uz tak je podstatny rozdil mezi Dublinem a country  ! Mozna ze si ho doposlechnu at muzu rict co placa za nesmysly 

0 Citovat

Povídej mi prosím Mikire o tvrdé dřině rukama. Almužnu máš proto, že jsi prd odpracoval, tak si nestěžuj. Aspoň že v Irsku ocenili vysokou školu života patřičnou almužnou pro nezaměstnané.

0 Citovat

Ahoj, když přiletím do Londýna na Heathrow a do cca 6 hodin budu odlítat z Gatwicku do cílové destinace, tak je to pořád covidově bráno jako transit?? Tj., stačí mi si udělat test před příletem do UK??

0 Citovat

Obávám se že to na tranzit neuhrajes. Takhle by to pak šlo obejít vždycky.

0 Citovat

Mikir: ty země se zařazují podle incidence nakazenych za posledních 7/14 dnu, to není vycucane z prstu. O cestovatelském semaforu lze snadno dohledat poměrně hodně informaci, i ze se každý týden mění, konkrétně v pátek s platností od pondělí. Každému muze byt jasne ze v dnešní době něco plánovat je riziko, nemusi to vyjít a mit posefovanou rozumnou možnost storna , zmenu destinace, nebo to mit v práci poresene ze muze člověk skončit 5 dnu navic v karantene. Je to sice vopruz a starosti navíc ale cestovani je hold od začátku pandemie velký rizikový faktor tak aspoň nějak to byt regulované musi. Taky mi od loňského jara několikrát překazili plány ale vždy jsem téměř vždy vymyslel jinou alternativu a byla to nakonec fajn dovolena

0 Citovat

floodland napsal(a):

Povídej mi prosím Mikire o tvrdé dřině rukama. Almužnu máš proto, že jsi prd odpracoval, tak si nestěžuj. Aspoň že v Irsku ocenili vysokou školu života patřičnou almužnou pro nezaměstnané.

Nemusel bych reagovat ,ale abys vedel mam zapoctenych 38 let  4 roky jsem nedolozil  takze jestli  mas 42 odpracovanych let tak  se pochlub  a v Irsku  mam napred rok  pak jsem odjel do jizni Ameriky a do USA  i tam jsem makal no a pak uz v Irsku skoro porad  prace  akorat ted uz  4 a pul roku nemakam  Takze me z dani urcite neplatis a nikdy jsi neplatil  tim koncim tohle tema 

0 Citovat

@Peetee247 Obavam se ze Ministerstvo zdravotnictvi  CR se  timto neridi , bohuzel ani  jine zeme ,protoze kdyby  se ridily vsechny  tim co pises striktne  nemohl by vzniknout  tenhle chaos Kamen urazu je ze kazda zeme si muze urcit sve podminky a dokonce i letecke spolecnosti mohou do toho kafrat  Uz jsem to psal mockrat ,neni to o nicem jinem nez o likvidaci stredni tridy  aby zustali jen chudi a bohati ,chudi budou dlouho drzet hubu dokud se to nestane neunosne a pak se vzbouri a je prevrat  bohati budou nenasytne bohatnout  a  nedodrzovat  nic ale to uz neni o covidu  takze to bych nerozebiral  

Ted je  jednoznacne tendence  donutit vsechny se nechat naockovat coz je zverstvo mozna ze i ja temhle donucovacim manyrum podlehnu ale dokud to pujde tak me nezlomi  Je to kdo s koho  Ted je to velky bussines s testama ,rousek nebo respiratoru je taky haldy  a nakonec i vakciny uz nejsou nedostatkove  a co s tim kdyz by lidi zacali byt normalni ,prestali nosit rousky, nedelali by testy a nenechali se ockovat ? Dokud se to nezacne brat jako  nebezpecny virus chripky a neprestane se s tema vsema saskarnama tak bude svet divny   A neni to jen o  konkretni  nemoci ,bohuzel stal se s toho politicky boj ,mocensky i  nevrazivy mezi lidmi  

Nikdy za celou dobu jsem se nenechal zlomit  rousku jsem poradne nikdy nenosil  testy delam jen s donuceni abych mohl cestovat a jestli me tu mnozi napadaji ze se snazim neco ojebat  tak ano  co jineho se proti  terororu da delat ?  Jedine pouzivat zdravy selsky rozum a nenechat se ovlivnit ani zlomit nesmyslama  co jsou cim dal markantnejsi 

 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Nemusel bych reagovat ,ale abys vedel mam zapoctenych 38 let  4 roky jsem nedolozil  takze jestli  mas 42 odpracovanych let tak  se pochlub  a v Irsku  mam napred rok  pak jsem odjel do jizni Ameriky a do USA  i tam jsem makal no a pak uz v Irsku skoro porad  prace  akorat ted uz  4 a pul roku nemakam  Takze me z dani urcite neplatis a nikdy jsi neplatil  tim koncim tohle tema 

Moc ti ty čísla nesedí důchodče. 42 let fakt? A k tomu ještě odpracovaných. Ty mě teda bavíš. A co ty 4 a půl roku teď? Přisátý na cecíčku irského sociálního systému? Jasně že tě platím ze svých daní vyžírko. Nebo máš snad pocit, že jsi za cely svůj nuzný život odvedl víc než já? To asi těžko. 

0 Citovat

Rakousko plánuje povinné PCR testy ze slin pro přílety z Španělska, Kypru,Holandska./zdarma na letišti po příletu do Rak. odmítnutí-pokuta 1400€/ Očkovaných a osob s PCR testem a prodělaný m covidem se to netýká. a také osob které budou používat jiný způsob dopravy

0 Citovat

floodland napsal(a):

[citace="mikir"]

Nemusel bych reagovat ,ale abys vedel mam zapoctenych 38 let  4 roky jsem nedolozil  takze jestli  mas 42 odpracovanych let tak  se pochlub  a v Irsku  mam napred rok  pak jsem odjel do jizni Ameriky a do USA  i tam jsem makal no a pak uz v Irsku skoro porad  prace  akorat ted uz  4 a pul roku nemakam  Takze me z dani urcite neplatis a nikdy jsi neplatil  tim koncim tohle tema 

Moc ti ty čísla nesedí důchodče. 42 let fakt? A k tomu ještě odpracovaných. Ty mě teda bavíš. A co ty 4 a půl roku teď? Přisátý na cecíčku irského sociálního systému? Jasně že tě platím ze svých daní vyžírko. Nebo máš snad pocit, že jsi za cely svůj nuzný život odvedl víc než já? To asi těžko. 

[/citace]

Mam dobrou naladu za chvili jdeme k mori  Rhodos je bezva  rousku tu nikdo nenosi ani v obchode ani v tavernach tam teda obsluha ma  ale po hostech nikdo nic nechce  Pobyt  jsme si prodlouzili a vratime se rovnou do Dublinu na ceskou buzeraci  nejsem zvedavy 

A k tomu dotazu vazne 38 let  uznanych  a 4 nedolozene  A ted v pohode v CR jsem si vzal predcasnou penzi v 60 a v Irsku jsem proste  v  59 byl nezamestnany do 62 mi praci nabizeli ted uz podle jejich systemu  nabizet nemusi tedy ani nemusim chodit na socialku  a letos navic mam uz 64  tak to by jsi chtel abych chodil do prace ?  A zadny nuzny zivot to nebyl a odvadel jsem tolik kolik se odvadi podle vydelku jak v CR tak v Irsku  takze asi tak  Nerikam ze jsi se flakal a ze je to tvuj pripad ,  ale v dnesni dobe  mladosi mama hotel  do 30 pak daj boze lahko  nejaky ten solich kde se nenadrou ale hodne vydelaji hlavne  parba  a holky a uzivat si ..-) Proc ne nezavidim,  ale at neberou duchodce  ze na ne makaji  Tak cau


20210724-223552.jpg

0