Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Mikire, teď je maximum testů, protože začaly cestovat do zahraničí masy. 

0 Citovat

TomAJerry napsal(a):

[citace="floodland"]

Tak možností jsi de facto vyjmenoval. Nejde to ve tvém případě řešit home officem ukoncenym testem pátý den?

To nejde... Ale moc lidí v práci nepotkám... Ale je to státní sféra.., bude to někdo řešit když vyplnim vstupní formular půjdu klasický do práce a pak klasický test? Myslím že pokud nevyplnim forumar tak automaticky pokuta? 

[/citace]

 

Statni sfera ma výjimku?? 

0 Citovat

Setkal se někdo s tím, že by na letišti při odletu požadovali český příletovy formulář vytisteny?  V normální zemi bych se neptal, ale nejsem si jist, nakolik je ještě Francie normální... ;-) 

 

0 Citovat

TomAJerry napsal(a):

[citace="floodland"]

Tak možností jsi de facto vyjmenoval. Nejde to ve tvém případě řešit home officem ukoncenym testem pátý den?

To nejde... Ale moc lidí v práci nepotkám... Ale je to státní sféra.., bude to někdo řešit když vyplnim vstupní formular půjdu klasický do práce a pak klasický test? Myslím že pokud nevyplnim forumar tak automaticky pokuta? 

[/citace]

 

No, pokud to někdo zjistí, tak to dost pravděpodobně řešit bude. Hlavně v případě, že by ti skutečně pak ten pozitivní test po návratu vyšel  a vyšlo by najevo, že si chodil do práce, ač jsi neměl. To už by pak asi ani nebylo řešeno jen v přestupkovém řízení. Z při návratu z červené země máš prostě být těch 5 dní v samoizolaci, pak si udělat test a teprve pak jít do práce. 

0 Citovat

Pokud ovšem nespadá do některé z mnoha výjimek, např. krizova infra. 

 

0 Citovat

Všem ahoj. Prosím o řádu. Na konci září letim do Lotyšská. Mám už za sebou 2 dávky Pfizeru a certifikat o očkováni. Problém je totiž v tom, že v certifikátu mám jasně napsáno “this is not travel dokument” tak čím se mám prokázat při vstupu do cizího území a k čemu mi to očkováni vlastně je?
předem děkuji. 

0 Citovat

Ta věta znamená, že sebou musíš mít pas nebo občanku, neboť by možná někoho napadlo cestovat jen s tímto lejstrem.  Lotyšsko je perfektní, přeji pěkné počasí. 

0 Citovat

TomAJerry napsal(a):

Čau řeším takové zajímavé téma dejme tomu že jsem navštívil zemi která je červená a vyplnit příjezdový formulář vše proběhlo ok a jsme zpět v ČR. Došla mi SMS o příjezdový formular pro ČR ale problém nastává kdy musím do práce a pracuji ve státní sféře. Před odletem do ČR probehl test antigen OK. Jak z toho co nejlépe vyjít? Jít do práce a 5 den se klasický otestovat a předtím vyplnit příjezdový formulář? Nebo vyplnit formulář a být doma jak to má být? A vzít si nucené volno? Nebo ne vyplňovat formulář a jít do práce a pak test? Díky 

Chce po tobě někdo něco? Pokud ne, tak choď normálně do práce, nic nevyplňuj a nic neřeš. Na nějaké sms se vykašli.

0 Citovat

Domca ,ale ono to je jinak , on uz v CR je a  zrejme  po nem nic nechteli videt ,kdyby musel ten formular  uikazat ,nebo jeste spis poslat jak to posilaji ti co si to nevyplnili. tak mozna ano ,ale jestli po nem nikdo nic nechtel,  tak ma mirjur asi pravdu, nic neposilat  nic neresit , a pro klid si mozna zajit na ten test ,ale vysledek  neposilat Na tech testovacich centrech  nikde nehlasis  ze to mas  po prijezdu ,,

Nakonec to me taky zajima  z Irska  mam vyplneno a poslany PLF  a  kdyz si pak zajdu na test (potrebuju ho na odlet do Irska ) posilal nekdo  ten vysledek nekam ?  Stejne za 72 hodin pak odletim A 14 dnu v CR nebudu  Po testu samozrejme karantena konci  Myslim ,ze uz tady ale tahle otazka byla a nikdo nic neposilal 

0 Citovat

Tak stacilo vyhlasit ze nekdo da placene testy k soudu a vlada to rychle stahla ovsem pravdu rict Vojtech neumi zduvodnuje to stoupajici nakazou v zahranici takze to daji zadarmo a zaroven zprisni  podminky  pekny darebak jen co je pravda

0 Citovat

Placené testy byly nesmysl hned od počátku. Proč jenom dětí do 18let? To nemělo šanci na delší trvání. Bylo jasný, že nejpozději do konce srpna to bude vše jinak.

0 Citovat

Michal Zhor napsal(a):

Ta věta znamená, že sebou musíš mít pas nebo občanku, neboť by možná někoho napadlo cestovat jen s tímto lejstrem.  Lotyšsko je perfektní, přeji pěkné počasí. 

 

tak člověk by měl být totálním debilem aby myslel, že certifikát stačí na cestu do zahraničí. 
A moje otázka je stále ve vzduchu a není jasná...

0 Citovat

V certifikátu z Tečky podobné upozornění nevidím. Na tom papíře je nejspíše pro debily, kteří by mohli mít pocit, že díky certifikátu nepotřebují cestovní doklady.

0 Citovat

Roman Trach napsal(a):

A moje otázka je stále ve vzduchu a není jasná...

Tva otazka fakt neni jasna. Ptas se, k cemu ti je ockovani?

0 Citovat

Mikir: všechny výsledky testů se odesilaji automaticky do centrální databaze

0 Citovat

Peetee247 , a co to s tim ma spolecneho ?  Vlada proste videla ze by soud bleskove prohrala a stejne by se museli vratit k testum zdarma  Tak at nelzou ,ze je to kvuli stoupajici nakaze v zahranici , zahranicni testy se nikde nezobrazuji vysledek prijde do emailu a prokazuju se s nim na pasovce a to je vsechno  Kolik je pozitivnich testu v zahranici v CR nikdo nevi Verejne je  znamo zarazeni te ktere zeme do mira rizikovosti podle mezinarodne uznavanych pravidel ,ovsem CR vymyslela jako vzdycky sve pravidlo ,kriterium pozitivnich testu a je s toho samozrejme paskvil a zbytecne zarazovani  zemi do cervenych  ne li hure  Samozrejme pozadavek testu ze zelenych a oranzovych  zemi pro neockovane je sprstota nejhrubsiho zrna ale tuhle diskriminaci ma mnoho zemi  ale vetsinou je to pak tak,  ze staci test a nic dalsiho uz nemusi byt, ani karantena ani  dalsi test  

 

0 Citovat

[/citace]

Tva otazka fakt neni jasna. Ptas se, k cemu ti je ockovani?

[/citace]

 

Spíš, stačí li ukázat ten QR kód jak mám v certifikátu? Není to “ travel dokument ” a když ho dam to čTečky tak tam mám jen “OK” a žádné informace ohledně očkováni. Tolik všeho uděláno státy pro umožnění cest do zahraničí a podmínkou pro vstup je nějaké “ OK ”... zda se mi to divné.  

0 Citovat

V QR kódu je úplně všechno co na papírovém kovid pasu. Záleží, jakou čtečkou to skenuješ, podle toho ti vypadnou požadované data. Běžně stáhnutelná je třeba Švýcarska. Česká cTecka je pouze pro účely ČR, jako ok ti vyhodnotí i PCR test starý 7 dní, což třeba pro zahraniční je už neplatný test.

0 Citovat

V Tečce je tlačítko pod Podrobnosti, kde je textový výpis obsahu certifikátu. Ten formát je evropský, takže dneska mi můj český QR kód úspěšně skenovali italskou aplikací.

0 Citovat

Není Tečka jako čTecka 😉

0 Citovat

Dokonce to vylepsili na AJ verzi, to jsem v cervenci nadavala, ze to tam neni.

0 Citovat

mikir napsal(a):

Domca ,ale ono to je jinak , on uz v CR je a  zrejme  po nem nic nechteli videt ,kdyby musel ten formular  uikazat ,nebo jeste spis poslat jak to posilaji ti co si to nevyplnili. tak mozna ano ,ale jestli po nem nikdo nic nechtel,  tak ma mirjur asi pravdu, nic neposilat  nic neresit , a pro klid si mozna zajit na ten test ,ale vysledek  neposilat Na tech testovacich centrech  nikde nehlasis  ze to mas  po prijezdu ,,

Nakonec to me taky zajima  z Irska  mam vyplneno a poslany PLF  a  kdyz si pak zajdu na test (potrebuju ho na odlet do Irska ) posilal nekdo  ten vysledek nekam ?  Stejne za 72 hodin pak odletim A 14 dnu v CR nebudu  Po testu samozrejme karantena konci  Myslim ,ze uz tady ale tahle otazka byla a nikdo nic neposilal 

 

Tak smska chodí všem. I těm, kdo třeba jen projedou příhraničím. To posílají operátoři jen pro info, že u taková povinnost je. Předpokládám ale, že si hygiena dokáže u českých občanů dle údajů spárovat příjezdový formulář s provedenými testy i očkováními, takže zcela přesně vědí, zda je daný člověk očkován nebo zda šel včas na test. Výsledky testů jdou automaticky do systému, stejně jako ty vyplněné formuláře, i když je nikdo vidět nechtěl. Nikam speciálně se to posílat nemusí. 

Ale jako jasně, pokud někdo přijde autem ze Španělska, tak mu asi nikdo neodkáže, že nebyl třeba v Rakousku. 

0 Citovat

Domca , ona samoizolace 5 dnu a dalsi test  pro ty co jsou neockovani je jen buzerace a kseft   Co asi vymysli s cizincem co prileti na vikend do Prahy?  predepsany antigen bude mit nebo si rovnou udela PCR co mu bude stacit i na cestu zpet kdyz nebude starsi nez 72 hodin  Nekde staci antigen nekde chteji PCR Diky dalsimu vyhodnocovacimu nesmyslu co si vymyslel Vojtech a spol  jsou zeme zarazovany jinak nez je treba ve vetsine zemi ,co pouzivaji jednotny oficialne schavleny system rizikovosti  

Krasne jsou ty ceske nesmysly videt treba na Recku nebo Spanelsku a rozdily mezi pozemni dopravou a leteckou jsou taky pekny nesmysl 

0 Citovat

Každý, kdo doposud neni naočkován, se může na náklady státu nechat naočkovat. Ušetří vám to starosti při návratu ze zahraničí. Konec hlášení 

0 Citovat

Domča napsal(a):

[citace="mikir"]

Domca ,ale ono to je jinak , on uz v CR je a  zrejme  po nem nic nechteli videt ,kdyby musel ten formular  uikazat ,nebo jeste spis poslat jak to posilaji ti co si to nevyplnili. tak mozna ano ,ale jestli po nem nikdo nic nechtel,  tak ma mirjur asi pravdu, nic neposilat  nic neresit , a pro klid si mozna zajit na ten test ,ale vysledek  neposilat Na tech testovacich centrech  nikde nehlasis  ze to mas  po prijezdu ,,

Nakonec to me taky zajima  z Irska  mam vyplneno a poslany PLF  a  kdyz si pak zajdu na test (potrebuju ho na odlet do Irska ) posilal nekdo  ten vysledek nekam ?  Stejne za 72 hodin pak odletim A 14 dnu v CR nebudu  Po testu samozrejme karantena konci  Myslim ,ze uz tady ale tahle otazka byla a nikdo nic neposilal 

 

Tak smska chodí všem. I těm, kdo třeba jen projedou příhraničím. To posílají operátoři jen pro info, že u taková povinnost je. Předpokládám ale, že si hygiena dokáže u českých občanů dle údajů spárovat příjezdový formulář s provedenými testy i očkováními, takže zcela přesně vědí, zda je daný člověk očkován nebo zda šel včas na test. Výsledky testů jdou automaticky do systému, stejně jako ty vyplněné formuláře, i když je nikdo vidět nechtěl. Nikam speciálně se to posílat nemusí. 

Ale jako jasně, pokud někdo přijde autem ze Španělska, tak mu asi nikdo neodkáže, že nebyl třeba v Rakousku. 

[/citace]

 

IMHO nemají vůbec kapacity na podobná spárování ... natož ještě ověřovat kdo je v mnoha výjimkách z ochranných opatření. Prostě na to nejsou lidi (já bych to taky nedělal :-) ).

 

 

0