Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Na jejich vstupní podmínky jsem koukal a krátký výlet zavrhl.

Podle všeho musíš na check-inu předložit objednaný a zaplacený test na day-2, ačkoliv v Anglii už nebudeš. Jinak tě tam nepustí. Druhý důvod, proč jsem tam nejel, je, že do karantény při setkání s nakaženým strkají i očkované. Ale to jen na okraj.

0 Citovat

LiborS: Řešil jsem to samé. Den příjezdu se bere dokonce jako den nula, další den je 1 a teprve prakticky 3. den je až den 2. Bohužel prý bez zaplaceného testu a kódu nejde dokončit jejich vstupní formulář. PRÝ !!  Osobně jsem to nakonec nezkoušel a vykašlal se na to.

0 Citovat

Ten test v Anglii se platí při provedení nebo dopředu? Jedeme od pátku do neděle a nebudeme tam ani 48 hodin. Nejde ten test objednat a pak zrušit když projdem check in na letišti?

0 Citovat

Test na "Day 2" se plati pred vyplnenim PLF (passanger locator form). Po zaplaceni testu, ktery vam prijde na vami zvolenou adresu v UK (nejlevnejsi moznost, ceny zacinaji od £28) vam prijde email s reference cislem, ktere se musi zadat do PLF, bez toho vam nepujde PLF vyplnit. Test si udelate doma sami druhy den a vhodite do cerveneho Royal Mail boxu nebo primo do boxu od spolecnosti od ktere jste si test koupili. Test bohuzel vratit nejde, maji to docela promyslene. 

0 Citovat

A jak to prosím funguje v případě, že tam jedu jen na otočku na jeden den a nepřespávám tam tzn nemám žádnou adresu kterou bych mohla poskytnout?

0 Citovat

Úplně stejně, ten "day 2" test se může udělat i v den příletu do UK nebo nejpozději druhý den. Jak to udělat s adresou netuším. Dala bych tam asi adresu místa kde se budete zdržovat během dne. Jinak na test se dá jít i do covid 19 center, je to walk-in test a ceny jsou okolo £100 např. ExpressTest.

0 Citovat

If you will be in England for less than 2 days you still need to book and pay for a day 2 COVID-19 test. You only need to take the test if you are still in England on day 2.

Tohle je už dovedený do dokonalosti. Není důležitý na test jít, ale zaplatit ho.

0 Citovat

Je to fakt hnus, jde jen o peníze, mám ten test objednaný dva týdny dozadu a ještě nepřišel.

0 Citovat

Mozna to je blbost ,ale z Irska do UK je vyjimka a test ani karantena pro ockovane  byt nemusi ,tak co to vyresit letenkou do Dublinu a pak letetet do UK ,pripadne  z Dublinu prejet do Belfastu ,ale nevim jake podminky ted plati 

https://www.gov.uk/foreign-trave...ce/ireland

0 Citovat

Máš pravdu Mikire, je to blbost.

0 Citovat

No ale nepises v cem, teoreticky by to jit mohlo ,slo by jen o jednu cestu  zpatky by se melo dat letet uz primo 

0 Citovat

Protože pokud jsi byl během posledních 10 dnu v rizikové zemi, tak na ten test prostě musíš. V tu chvíli je jedno, odkud přilétáš. Ta výjimka platí pouze pro ty, co byli v Irsku posledních 10 dní a nikde jinde.

0 Citovat

Pokud vim  tak pro mnoho zemi je CR zelena  takze jaka rizikova ?   Vojtech a spol zase bude  zarazovat od pondelka dalsi zeme do cervenych,,, ale k tomu :  kdyz uz tak kdo to zjisti ze jsi nebyl 10 dni v Irsku ?  A neni teda Irsko podle CR cervene ? Vidis tu stupidnost vyjimky ?  Proste jak se to komu hodi ,kdo vic tem svinim nasype do koryta o tom to je  ,,ale precti si diskuzi   lidi uz nemaji chut poslouchat tyhle covidove hysteriky ,,, 

https://www.novinky.cz/domaci/cl...i-40370300

0 Citovat

A dalsi dukazy tech pomatencu co nas ovladaji ,,,

https://www.novinky.cz/domaci/cl....seznam.cz

0 Citovat

Mikire ty jsi fakt dement na entou. Co do toho pleteš Vojtěcha a Česko? Bavíme se o podmínkách UK pro vstup do země. Přečti si to, než tu zase začneš krmit všechny svými domněnkami.

https://www.gov.uk/guidance/red-...ng-england

0 Citovat

Jasne o podminkach do UK jsem napsal,netvrdim,ze je to realne pouzitelne i kdyz  by se to asi risknout dalo a ze jsem do toho pripletl dalsi nesmyslne zarazeni jinych zemi do cervene kategorie to vadi proc? Oddelit to snad kazdy dokaze a podle toho ,ze jde hlavne o zeme kam se da jet koupat i na podzim je to evidentni naschval neockovanym a Nemecko je vhodne pro hodne lidi na odlet,takze dalsi naschval

No a co je v tom odkazu ? Kdo ti dokaze, ze jsi byl v poslednich 10 dnech jinde nez v Irsku? A jen otazka proc je Irsko na cervenem seznamu v CR ?

Anglani jsou magori v cele s tim svym Johnsonem hlavne ze patri k nejvic proockovanym stejne jako Izrael kde se to zase siri ....

0 Citovat

Pekova je cenzurovana ?  Clanek se mi otevre , ale po chvuli se stane necitelnym ...pravdu asi  odbornik a ten kdo tomu rozumi rikat nesmi 

https://www.seznamzpravy.cz/clan....seznam.cz

0 Citovat

Je to normálně čitelné, ale že by něčemu rozuměla, se mi moc nezdá... škoda času.

0 Citovat

Tak Novinky.cz a jejich diskuse je bašta popíračů očkování a Covidu obecně, to bych nedával za příklad. Nedávno někde vyšel článek, že očkování odmítaní hlavně lidé s nižší inteligencí, diskuse pod články na Novinkách a Seznamzprávy to potvrzují :-)

0 Citovat

Bacha mikire, paranoia může být projevem stařecké demence :)

0 Citovat

@mirjur ono je skoda se vubec jeste covidem zabyvat ,ona mozna nerozumi ,ale ma opacny nazor nez ostatni a to me vzdycky zajima, proc se mi to neotvira nevim 

@Jardo neboj demence jeste nehrozi, selsky rozum vzdycky zvitezi  

0 Citovat

https://www.reflex.cz/clanek/div...ho-iq.html

0 Citovat

Zajímavé, jak si lidi se selským rozumem myslí, že toho o lékařství ví víc než doktoři 😃 A jak dokážou rozkrýt kdejakou konspiraci

0 Citovat

https://www.reflex.cz/clanek/div...ventu.html

0 Citovat

Samozrejme Kacer je nadsazka .ale ono to neni vzdycky tak jasne  vemte si kolik fakt blbcu je  mezi temi co maji treba i dve vysoke skoly  posvecene akreditaci  a jen takova mala otazka z me praxe  kamionaka  ..prosel jsem dost firmem a treba v jedne byl majitelem a sefem byvaly kamionak  a ten rozdil  oproti  nejakemu  chytrolinovi s VS co nikdy sofera nedelal byl sakra znat  Pristup k ridicum uplne jiny ,znalost problematiky  jasna, takoveho sefa  neslo nejakyma nesmyslama osidit  ,kdyz mi nechal lezet sjety spojkovy talir  s ryhama vedle kamiounu tak mi bylo jasne ,ze vi ze jsem kamion kolikrat rozjizdel na trojku a tak by se dalo pokracovat  v ruznych figlech a  oborech a to zadna VS nenauci  Teorie je jedna vec a praxe druha 

 A covid ? Na to skutecne neni treba byt lekar ani epidemiolog  Nakonec zadny  kvalitni lekar ani odbornik z oboru neprizna verejne co si o covidu mysli ..neni v jeho zajmu si kompilikovat karieru a  zivot  Naopak cim vetsi nesmysl vymysli  tim lepsi koryto.....Docela by asi bylo zajimave se se skutecnym odbornikem pobavit mezi ctyrma ocima Mnoho restrikci proste bije do oci a nemaji zadne seriozni opodstatneni  a to se da selskym rozumem  vyhodnotit naprosto snadno a hlavne logicky  Kolikrat staci klast logicke otazky a mily odbornik  zacne blekotat a nebude vedet co ma na ne odpovedet  a bude mlzit a vymyslet omacku 

0