Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

+2

0 Citovat

+3 (pojďme raději cestovat)

0 Citovat

Vyrazil bych hned, jestli to Sleepy Joe brzy neotevře, tak mě trefí, od poslední Havaje v lednu 20 mám neskutečný absťák, od roku 95 každý rok minimálně 1x v USA a zatím to vypadá, že letos utřu😂

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Někomu na ostatních záleží a dobrovolně se omezuje...

To asi zahrnujes i sebe do teto skupiny. Muzes, prosim, popsat, jak se dobrovolne omezujes ty? Prestal jsi planovat od unora 2020 cesty az do skonceni hrozby prenosu covidu na stare spoluobcany? Prijde mi, ze jsi casto psal o Kolumbii.

0 Citovat

Abyste se na me zase nevrhli jak srsni, tak nic komentovat nebudu  ,ale jde se pak divit tem opatrenim  ,kdyz jsou v cele takovi inteligenti ?  Vetsina mu to taky dava v diskuzi  sezrat 

https://www.novinky.cz/domaci/di...0-40371103

0 Citovat

V čem přesně řekl lež? Zatím data z jiných zemí jeho předpověď potvrzují. Diskuzi nemá smysl komentovat, tohle je odborná debata, tam "hlas lidu" moc nemá relevanci. 

0 Citovat

Data třeba z Izraele? 

Nejohroženější skupinou jsou aktuálně ti, jakkoliv je to paradoxní, kdo dostali dvě dávky vakcíny, ale nikoliv tu třetí. Ale proč? Protože chodí venku a mají pocit bezpečí díky očkováni dvěma dávkami, které už dostali. Nerozumí tomu, že na deltu dvě dávky nestačí, proto musí co nejrychleji dostat třetí dávku ” uvedl premiér Izraele Naftali Bennett ve svém televizním projevu.

0 Citovat

Kuffenbach napsal(a):

Data třeba z Izraele? 

Nejohroženější skupinou jsou aktuálně ti, jakkoliv je to paradoxní, kdo dostali dvě dávky vakcíny, ale nikoliv tu třetí. Ale proč? Protože chodí venku a mají pocit bezpečí díky očkováni dvěma dávkami, které už dostali. Nerozumí tomu, že na deltu dvě dávky nestačí, proto musí co nejrychleji dostat třetí dávku ” uvedl premiér Izraele Naftali Bennett ve svém televizním projevu.

 

Názor nejsou "data".

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

To asi zahrnujes i sebe do teto skupiny. Muzes, prosim, popsat, jak se dobrovolne omezujes ty? Prestal jsi planovat od unora 2020 cesty az do skonceni hrozby prenosu covidu na stare spoluobcany? Prijde mi, ze jsi casto psal o Kolumbii.

Třeba dodržováním opatření proti Covid19, zvláště v době vrcholu. To je omezení, které mě nebaví, ale podstupuji jej. Také je mi nepříjemný respirátor, ale chápu jeho účel a nebudu křičet, že je to diktatura.

Kolumbii jsem zrušil, protože tamní situace byla špatná a Iberia neumožňovala posun. Loni jsem zrušil dva výlety. Letos na jaře jeden a poprvé odletěl až v létě, kdy byla situace ok.

0 Citovat

Tak koukam ,ze ti cesti inteligenti  z Ministerstva preradili Irsko s cervene do tmave cervene ...pritom si zrovna ctu jak se tady  ode dneska opet uvolnuje  a ze  je v Irsku 88 % dospele populace plne ockovanych a 92 % ma prvni davku  

Takze tady neco nehraje ,  tim prerazenim do tmave cervene  dokazuji ze  bud je ockovani  k nicemu  ,nebo priznavaji ,ze  zarazuji zeme  podle nesmyslnych ukazatelu 

Samozrejme  ze se tu nic prevratneho nedeje , minuly tyden me na letisti ani nikdo nekontroloval , hadr na hube pochopitelne nenosim ,zadna karantena  po priletu ,zadny druhy test  , jen  RT -PCR  pri priletu jsem mel  i kdyz zbytecne vyhozene penize 

 

0 Citovat

Já ti nevím, že by se řídili statistikami? Když vynechám pidi státy, je Irsko na pátém místě v nakažených na milion. Irové mají 2080, Češi 157. Že by se řídili tak jednoduchými údaji a ne svědectvím emigranta do Irska? 


trends.png

0 Citovat

mikir napsal(a):  ...pritom si zrovna ctu jak se tady  ode dneska opet uvolnuje  a ze  je v Irsku 88 % dospele populace plne ockovanych a 92 % ma prvni davku  

To je úctyhodné. Neočkovaní jsou tedy jen nepřizpůsobiví imigranti.

0 Citovat

To ja taky nevim ,ale vim.ze celoevropskym uznavanym parametrem je pocet  nakazanenych  na 100000 obyvatel za tyden nebo dva  Tohle mereni ale neni uplne vporadku v nekterych  oblastech  Na takovem Dursey zije  trvale 8 obyvatel  i jinde je male osidleni  zatimco v Dublinu je milion obyvatel  tak je logicke kde takova cisla mohou o necem vypovidat a kde to je nesmysl 

No a s ockovanim nevim ,ale Irove jsou prilis stadni  ve vsem takze mozna  svedci covidovi strhnou ty co o tom vsem nepremysleji ,protoze Iry obcas premysleni boli 

Dalsim nesmyslem v CR je to , ze kdyz tedy plati  jedna ze 3 moznosti  (ockovani , protilatky,test , ) proc ma byt karantena  a dalsi test  u neockovanych  ,zatimco  ockovani  nemusi ani test ani karantenu ,ale uz se zacina zvedat odpor  napriklad Landa a jeho akce zluty spendlik a vymysleni akce kde bude ockovanym odepren pristup  I na Zanzibaru chce jeden podnikatel otevrit resort kde budou smet jen neockovani,  takove aktivity je treba plne podporovat  protoze se zacina prokazovat  ,nakonec  Izrael a treba tenhle priklad 88 % Iru to dokazuje ,ze ockovani jsou  svym zpusobem  nebezpecni  a rozhodne by nemeli mit zadna privilegia 

0 Citovat

mikir napsal(a):

To ja taky nevim ,ale vim.ze celoevropskym uznavanym parametrem je pocet  nakazanenych  na 100000 obyvatel za tyden nebo dva  Tohle mereni ale neni uplne vporadku v nekterych  oblastech  Na takovem Dursey zije  trvale 8 obyvatel  i jinde je male osidleni  zatimco v Dublinu je milion obyvatel  tak je logicke kde takova cisla mohou o necem vypovidat a kde to je nesmysl 

 

Jenže udělat semafor pro každou vesnici na svete je nereálné. Chápeš. Irsko ma 504 obyvatel na 100tis za 14 dnu, cesko 25. Tudíž jsi pro nás rizikový a do karanteny te zavřít.  Chápeš? Hranice pro tmave červenou zemi je 500, da se předpokládat, že za tyden se stanes méně rizikovym

0 Citovat

Nerikam pro kazdouz vesnici ,ale treba pro oblast  velka mesta  zvlast ,ostatni oblasti  taky vyhodnotit samostane , samozrejme rozumim te nerealnosti a nemoznosti poctive kontroly 

Jestlize priletim s negativnim testem  tak nejsem rizikovy a  karantena je nesmysl  a uz vubec je  blbost druhy test  mezi 5 a 14 dnem  Karantenu stejne nikdo nedodrzuje  to by se musel najit udavac a stejne by to museli nejak dokazat  v PLF  uvedu 3 adresy ,  jako druhy dopravni prostredek auto a co mi jako chces dokazat ze jsem neco porusil  Nehlede na to  ze tisice lidi prileti na  jine letiste nez do CR,  sedne do auta nebo na vlak  a nevyplnuje ani PLF  dalsi  tisice i kdyz prileti s cervenych nebo  tmave cervenych nemusi ani test  ani karantenu  a pritom nejsou o nic mene rizikovejhsi nez jsem ja ,protoze je davno prokazano ,ze i ockovany muze byt prenasecem  Hodne zemi  uznava antigen  ,Irsko treba uzna jen PCR  Je to na kazde zemi co zvoli  Recko ma antigen a nikdo po me nechce  karantenu ani dalsi test  ,pochopitelne ,jinak by to znicilo turistickou sezonu Irsko chce PCR ale nikdo po me uz nechce ani karantenu ,ani dalsi test  je to ekvivalent ockovani  V CR to neni nic jineho nez buzerace  a snaha donutit lidi k ockovani 

0 Citovat

Jsi jak kolovrátek. Pořád to neustálý brečení, který jenom zapleveluje diskuzi 🤦🏻‍♂️

0 Citovat

Je to na kazde zemi co zvoli 

Wow, každá země si může zvolit opatření, ale když to udělá Česko, je to buzerace a málem diktatura!

0 Citovat

+1

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Je to na kazde zemi co zvoli 

Wow, každá země si může zvolit opatření, ale když to udělá Česko, je to buzerace a málem diktatura!

Jiste, protoze zadna  zeme  v EU nechce aby ,kdyz tam clovek prijede s PCR testem aby sel jeste do karanteny a delal si dalsi test  (Slovaci jsou stejni magori ) a pokud je mozny prijezd s antigenem tak to ma stacit , stejne jako v Recku nebo jinde  a wow je to kdyz ockovany  prileti z cervene nebo tmave cervene zeme a  akorat vyplni PLF a nemusi nic to je pak opravdu diktatura vuci neockovanym 

Stejna kravina je delat  rozdil ve verjne doprave a v doprave autem , ti co jedou autem se mohou cestou stavit kdekoliv a budou rizikovejsi nez lidi co budou jen v letadle a  na letisti , ale uznavam ze to je porad stejna pisnicka , jenze moje vina to neni  Ale uz mlcim,.jen me nastvalo to prerazeni Irska do tmave cervenych i  kdyz z hlediska tech restrikci a buzerace se pro mne v podstate nic nemeni 

Edit : Paja kdyz kolovratek tak kolovratek  hitparada ignore a je klid protoze jsi stejny kolovratek a zadny prinos  v tom nevidim Nad reakci Leose i jinych i kdyz isou  covid hysterici  se jde aspon zamyslet a smyslne oponovat 

0 Citovat

Mikir: tak tam udělej neco pro to at nemate  nakazenych nad 500 na 100 tisíc obyvatel za poslednich 14 dnu a nemusíš být pak naštvaný ze jsi vysoce rizikový 

0 Citovat

Jediný, co se s tím dá dělat, je nechat se promořit. V tomto ohledu, myslím, mikir spolupracuje dobře.

0 Citovat

Peetee 247 napsal(a):

Mikir: tak tam udělej neco pro to at nemate  nakazenych nad 500 na 100 tisíc obyvatel za poslednich 14 dnu a nemusíš být pak naštvaný ze jsi vysoce rizikový 

Ja vidim od 23.8. do 5.9.  450,7 / 100000  

https://www.hpsc.ie/a-z/respirat...ebsite.pdf

Tak at si laskave udelaji v  tech svych cislech poradek  zarazeni je od 6.9,  do tmave cervene a od 6.9, podle toho poctu ma byt jen cervena  A ja nejsem vubec vysoce rizikovy  ,kdyby tomu tak skutecne bylo, tak jsem davno covid dostal  A co je na 0,5 %  lidi vysoce rizokoveho ?  Je to proste jen snaha ovladnout myslici lidi a udelat z nich stado ovci (mysleno vseobecne nejen v CR ) Pandemie davno skoncila  jen je nakoupeno plno vakcin .plno testu ,tak se pravda nesmi  priznat  a  je treba strasit s 4 vlnou ,strasit neockovane  a podobne  Kdo chce at se necha ockovat , bude se pak ockovat kazdy rok a  ostatnim at uz daji konecne pokoj  A s hadrem na hube to same ,kdo chce at ho nosi treba i do postele   Ja ho nenosil  poctive vlastne nikdy a co se stalo nic ,,,Tecka a treba ctecka -) 

Edit : uz vidim jak tu nekdo vytahne pocet umrti ,na ty hausnumera reagovat fakt nebudu cinik nejsem ,je to smutne ,ale mnoho lidi zemrelo v dusledku zanedbane lekarske pece a ne na covid ale s covidem 

0 Citovat

Bla bla bla, napsal konspirační teoretik, který odmítá jakákoliv fakta, statistiky, důkazy či vědecké články. Hodně mě irituje, když vidím jeho lži, ale vyvracet je nemá smysl. Teď už se krásně odkryl.

PS. po volbách čekám lockdown, jako v loni. Babiš nic jiného neumí a čísla půjdou zase nahoru. Letos doufám, že díky očkování + prodělání Covidu + lepším lékům + efektivnějším lékařským postupům už bude významně nižší počet obětí. A za pár let se Covid změní na tu vaši chřipečku.

0 Citovat

Víš proč očkovaní nemusí mít po návratu z jakékoliv země test a stačí příletový formulář? Protože zatím není dokázáno, že očkovaní můžou nakazit někoho jiného. I když tento argument antixaxeři rádi využívají.

0 Citovat

Paja: to bohužel není úplně pravda, žádná vakcina nefunguje stoprocentně, tudíž jistotu ze nechytnes covid s mirnym průběhem nebo nebudes asymptomaticky přenášec nikdy nemas. Pouze se významně snizi pravděpodobnost a o to jde. 

0