Ahoj. Odlétal jste někdo v těchto dnech (leden 2022) ze Zanzibaru? Mám rozporuplné informace ohledně testování před odletem. Je nutné mít při cestě ze Zanzibaru do České republiky PCR nebo AG test? Chtěli ho po vás? Díky  .

Zanzibar-covid test před odletem?

Založil(a) ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

Ahoj. Odlétal jste někdo v těchto dnech (leden 2022) ze Zanzibaru? Mám rozporuplné informace ohledně testování před odletem. Je nutné mít při cestě ze Zanzibaru do České republiky PCR nebo AG test? Chtěli ho po vás? Díky

0

Ahoj,

Letěli jsme se manželkou koncem prosince a jak tam, tak zpět požadovali PCR test. Chtěla ho letecká společnost, takže záleží s kým letíš. My letěli s Qatar. Mimochodem, očkování nikoho nezajímalo, pouze PCR test. Na Zanzibaru nejlevnější 80 USD na osobu. Také je nutné vyplnit hodin před odletem příjezdový formulář. 

0 Citovat

Ahoj. Letěli jsme ze Zanzibaru minulý víkend (s Qatar) a chtěli vidět očkování. Pokud jste očkování, test mít nemusíš, neočkovaní musejí mít PCR nebo AG před odletem👍. AG stojí okolo 25USD. Minulý týden začaly proudit informace, že Tanzánie zavede pro všechny turisty (bez ohledu na očkování) povinný AG test před odletem. 

0 Citovat

Ahoj, jak vidíš informace se liší, doporučuji zkontrolovat stránky dopravce.

Záleží také z jaké destinace odlétáš. My letěli z Vídně, očkování je nezajímalo, protože prý negarantuje zda osoba není momentálně nakažená (info od přepážky)

Takto to uvádějí na stránkách Qatar po poslední aktualizaci

"Jaké jsou požadavky na cestování Qatar Airways
Cestování do Tanzanie
Mnoho zemí po celém světě má specifická nařízení pro přilétající a odlétající cestující, aby se omezilo šíření COVID-19. Před cestou se prosím ujistěte, že jste splnili všechny požadavky, které musíte splnit.

V případě, že Qatar Airways nebo vládní nařízení vyžadují, abyste při odletu a/nebo příletu předložili negativní výsledek testu na COVID-19, Qatar Airways tuto informaci ověří při odbavení a ponechá si kopii výsledku testu. Mějte prosím s sebou další kopie výsledků testu k odeslání.

Naposledy aktualizováno 10. ledna 2022

0 Citovat

Update 23.01.2022. Právě jsem se vrátil ze ZNZ. PCR test je vyžadován u check-in. Bez něj vás nepustí, s odkazem na https://www.moh.go.tz/en/announcements dokument " Information to the public...." Test je možné pořídit za 80USD https://zanzibarcovidtesting.co.....Výsledek byl do 24 hod přístupný v appce.

 

 

 

0 Citovat

Pro čedokáře stačí očkování.

0 Citovat

smolden: dík za info, a v jaké appce? v naší Tečce?

0 Citovat

[citace="mirjur "]

smolden: dík za info, a v jaké appce? v naší Tečce?

Appka se stahuje zde:.   https://zanzibarcovidtesting.co.tz/app/home , odkaz dole. Pokud nestáhnete nevadí, lze se proklikat k výsledku na stejné stránce na netu.

0 Citovat

@smolden

Nevím kde jsi přišel na to, že při odletu ze Zanzibaru je vyžadován PCR test? Sedím odbavený na gate v ZNZ a letím s Qatar přes Doha do Vídně. Test po mě nikdo nechtěl, do Rakouska stačí booster. S námi je tu mladý pár, co jsme potkali na hotelu, letí do Prahy a stačilo jim dokončené očkování. Na jednom z hotelů jsme potkali partu Čechů, co letí domů zítra s LOT (Čedok) a o testech nic nevěděli. Předpokládám, že kdyby byly potřeba, jistě by je Čedok informoval. 

0 Citovat

Já letím v sobotu do Vidne s Klm a o testu pro očkovaný nikde nepisou viz https://klm.traveldoc.aero/

0 Citovat

Letěl jsem v sobotu 22.1. s Qatar Airways ZNZ-DOH-VIE . Test jsem měl pro jistotu s sebou, neb informace byly různé. Schválně jsem podal u check-in pouze pas. Na dotaz, kde mám Covid test jsem odpověděl, že test přece nemusí být. Slečna na check-in mi odpověděla, že test musí mít každý kdo ze ZNZ odlétá. Tak jsem jej vytáhnul z obálky a byl klid. Možná kdybych byl neústupnější, tak by nakonec nebyl potřeba. Takže tak. Popsal jsem jen svou zkušenost. Možná jsem měl jen "štěstí". V každém případě přeji všem nám /nejen/cestovatelům, aby tato podivná doba co nejdřív skončila a mohli jsme létat jako dřív...;-)

0 Citovat

A pro cestu na Zanzibar je stále potřeba test nebo už ne?

0 Citovat

Včera po příletu na Zanzibar test kontrolovali všem, okometricky, zajímalo je datum testu. A ještě kontrolovali příletový formulář. Jinak na letištích Vídeň a Amsterdam s KLM nechtěli absolutně nic, jen pas, nezajímaly je ani testy, ani očkování, i když cílovka byl Zanzibar.

Tak já nevím s těmi testy na odletu... snad se ještě někdo ozve s aktuální zkušeností. 80$ je darda.

0 Citovat

Teď mi přišel mail z klm a je v něm, že musím mít test. A i odkaz travel doc je teď test - při letu do Vídně. Nyní se snažím zjistit u klm jestli to platí i pro tranzit... Dám pak vedet

0 Citovat

Potvrzuji co píše mirjur, asi jsme letěli stejným letem. Na letišti ZNZ jen oční kontrola testu a přiletového formuláře. Zpět mi apka KLM stále ukazuje, že test není potřeba. Letím 3.2.

0 Citovat

Potvrzuji co píše mirjur, asi jsme letěli stejným letem. Na letišti ZNZ jen oční kontrola testu a přiletového formuláře. Zpět mi apka KLM stále ukazuje, že test není potřeba. Letím 3.2.

0 Citovat

Při odletu na Zanzibar ve Vídni před přepážkou Qatar důkladná kontrola testu, příletový formulář vidět nechtěli. Na ZNZ test nikoho nezajímal, příletový formulář pohledem, jenom jméno. Při odletu ze ZNZ - DOH - VIE před přepážkou Qatar kontrola a říkal doslova, že do Vídně mi stačí booster, na přepážce to samé. Ptali se jestli mám očkování, dal jsem jim certifikát, viděli 3/3 a bylo vše ok.

Jinak souhlasím se smolden, už aby ty zbytečné buzerace byly konečně za námi. 

0 Citovat

Teď odlet s LOTem a nikdo po mně nic nechtěl. Ani formulář, ani test, nic. 

0 Citovat

Doma uvažujeme nad LM Zanzibarem.

Pár věcí jsem nikde nenašel:

  • Je při letu s LOTem z Prahy potřeba po příletu jít na ten antigenní test? Nenašel jsem seznam rizikových zemí od WHO, podle kterého na něj lidi posílají.
  • Při přeplutí/přeletu ze Zanzibaru na pevninu a zpět je potřeba nějaký test? Přeci jen jsou to dvě dost nezávislé entity.

Záměrem je vzít LM na Zanzibar jako levné letenky s ubytováním (samostatně tak nízkou cenu letenek nedávám) a dojet na pevninu na safari na 2-3 dny. Je to očekávání reálné? + Hledat dopředu agentury nebo to nechat až na místo?

Vím, že se tam teď dost často létá, tak budu vděčný za postřehy :-)

0 Citovat

Pokud máš PCR test s sebou, tak na žádný další už nemusíš. Pokud ho s sebou nemáš... nevím, jestli to někdo zkusil.

Při cestě na pevninu žádný test potřeba není, je to v rámci téže země. Dnes ráno jsem se na to ptal dvojice Francouzů, kteří jedou lodí na safari.

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

Doma uvažujeme nad LM Zanzibarem.

Pár věcí jsem nikde nenašel:

  • Je při letu s LOTem z Prahy potřeba po příletu jít na ten antigenní test? Nenašel jsem seznam rizikových zemí od WHO, podle kterého na něj lidi posílají.
  • Při přeplutí/přeletu ze Zanzibaru na pevninu a zpět je potřeba nějaký test? Přeci jen jsou to dvě dost nezávislé entity.

Záměrem je vzít LM na Zanzibar jako levné letenky s ubytováním (samostatně tak nízkou cenu letenek nedávám) a dojet na pevninu na safari na 2-3 dny. Je to očekávání reálné? + Hledat dopředu agentury nebo to nechat až na místo?

Vím, že se tam teď dost často létá, tak budu vděčný za postřehy :-)

Pokud máš PCR test, tak můžeš být v pohodě a nikdo tě znovu testovat nebude.

Přesně takhle jsem to udělal s tím LM. Jinak na místě je spousty agentur (čti týpků), kteří ti to dokáží vyjednat. Můžu ti když tak dát pár čísel na whatsapp, kdybys někomu z nich chtěl napsat, abys měl zhruba info, za kolik ti to nabídnou. Pak to na místě můžeš ještě třeba ukecavat. Myslím, že dělají výlety 1 den nebo 2 dny.

P.S. Jinak pokud se to rozhodneš vzít, tak se trochu obrň trpělivostí. Já jsem trochu zapomněl, jak je náročné cestovat s dovolenkarema s cestovkou a trochu mi to kazilo dovolenou, i když jsem se snažil být v jejich přítomnosti co nejméně a pořád někde být 😃.

0 Citovat

@Michal

Na antigenní testy posílají některé africké státy, z Evropy tam byla Británie, Francie a myslím že Norsko. ČR tam není, někde jsem ten seznam viděl, teď to nemůžu najít. 

Safari dopředu nekupuj, na webu jsou ceny podstatně vyšší, než na místě, dá se smlouvat. Jednu noc jsem měl ve Stone Town a důkladně jsem si město prošel. Na cedulích agentur jsem viděl třeba Ngorongoro, Serengeti - jednodenní, letecky za 190$/osoba. Mikumi - třídenní, trajektem 400$/osoba. Bavil jsem se s chlapíkem (Čedok) co koupil od naháněče na pláži Nungwi třídenní Mikumi za 500€/osoba. 

0 Citovat

Právě mi přišel email od KLM, že je na odletu ze ZNZ potřeba PCR test i pro očkované. Když to ale naklikám do jejich webového formuláře, dostanu opačnou informaci.

Máte někdo aktuální zkušenost? 

0 Citovat

Ten mail je prý univerzální dle KLM linky.... Zkušenost budu mít večer. Odlétám dnes

0 Citovat

Filipe, a ten test máš? :-)

0