Ahoj všem cestovatelům, Chystáme se za 2 měsíce s manželkou do USA (New York + Washington). Oba jsme v nedávné době (-1 týden) měli pozitivní test na Covid-19 + máme Certifikát o prodělané nemoci od Ministerstva Zdravotnictví (+ jsme očkovaní). Chtěl bych se zeptat, jesli máte někdo zkušenost s tím, jestli stačí tento certifikát pro vstup do USA nebo jestli je ještě třeba dodat potvrzení o pozitivním testu? Předem díky za všechny odpovědi.  .

USA vstup po prodělaném covidu

Založil(a) ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

11 reakcí

Ahoj všem cestovatelům,
Chystáme se za 2 měsíce s manželkou do USA (New York + Washington). Oba jsme v nedávné době (-1 týden) měli pozitivní test na Covid-19 + máme Certifikát o prodělané nemoci od Ministerstva Zdravotnictví (+ jsme očkovaní). Chtěl bych se zeptat, jesli máte někdo zkušenost s tím, jestli stačí tento certifikát pro vstup do USA nebo jestli je ještě třeba dodat potvrzení o pozitivním testu?

Předem díky za všechny odpovědi.

1

Pro vstup do USA je nutné být očkovaný a mít test (PCR nebo antigenní test provedený nejdříve jeden kalendářní den před odletem), neočkovaní nemají povolen vstup do USA za účely turistiky (výjimku tvoří ti, kteří se očkovat nemohou - na ně platí speciální podmínky), těžko říc, co ale bude platit za 2 měsíce.

0 Citovat

Nestačí pozitivní test a EU certifikat o prodelane nemoci... jeste je potreba -  letter from a licensed healthcare provider or a public health official stating that you were cleared to travel.

0 Citovat

Ahoj. Nechtěl jsem zakládat nové vlákno, tak si s dovolením vypůjčím tohle.

Za dva týdny letím s paní do NYC na JFK, proto se ptám těch, kteří mají čerstvou zkušenost.

1. Test stačí antigen nebo musí být PCR? Různé strany říkají různé věci, u PCR mám trochu obavu ze "stíhatelnosti" doručení výsledku, letíme z PRG v 06:00. Uznali někomu z vás antigen?

2. Naočkovaný jsem - uzná mi imigrační Tečku, když mu to na telefonu přepnu do AJ? Nebo si musím vytisknout nějakou papírovou formu? Letím přes MUC se Singapore, předpokládám tedy, že už v MUC mi toto budou kontrolovat.

3. Při cestě zpět - opět jsem našel různé informace o tom, jestli si v NYC musím udělat test. Předpokládádám, že Amíkům to už bude jedno, když opouštím území USA, jde tedy o požadavek aerolinky, případně tranzitní země (DE). Opět se ptám na aktuální zkušenost, ideálně stejný let JFK-MUC-PRG se Singaporcema.

4. Když už bych si ten test musel v NYC dělat - kde ideálně a kolik za to?

děkuju, M.

 

EDIT: přestup je ve Frakfurtu, ale to asi na věc nemá zásadní vliv

0 Citovat

danny_1 napsal(a):

Nestačí pozitivní test a EU certifikat o prodelane nemoci... jeste je potreba -  letter from a licensed healthcare provider or a public health official stating that you were cleared to travel.

Což ale platí jen 90 dní od diagnózy. 

 

0 Citovat

muf2muf napsal(a): Ahoj. Nechtěl jsem zakládat nové vlákno, tak si s dovolením vypůjčím tohle.

Za dva týdny letím s paní do NYC na JFK, proto se ptám těch, kteří mají čerstvou zkušenost.

1. Test stačí antigen nebo musí být PCR? Různé strany říkají různé věci, u PCR mám trochu obavu ze "stíhatelnosti" doručení výsledku, letíme z PRG v 06:00. Uznali někomu z vás antigen?

2. Naočkovaný jsem - uzná mi imigrační Tečku, když mu to na telefonu přepnu do AJ? Nebo si musím vytisknout nějakou papírovou formu? Letím přes MUC se Singapore, předpokládám tedy, že už v MUC mi toto budou kontrolovat.

3. Při cestě zpět - opět jsem našel různé informace o tom, jestli si v NYC musím udělat test. Předpokládádám, že Amíkům to už bude jedno, když opouštím území USA, jde tedy o požadavek aerolinky, případně tranzitní země (DE). Opět se ptám na aktuální zkušenost, ideálně stejný let JFK-MUC-PRG se Singaporcema.

4. Když už bych si ten test musel v NYC dělat - kde ideálně a kolik za to?

děkuju, M.

EDIT: přestup je ve Frakfurtu, ale to asi na věc nemá zásadní vliv

Po 101, stačí antigenní test jeden den před odletem, je to jasně napsáno v podmínkách a několikrát osobně vyzkoušeno.

Nechápu obsesi Tečkou🙃 žádná se imigračnímu úředníkovi neukazuje(nemají v popisu práce, pravomoci ani možnosti toto kontrolovat), vše kontrolují aerolinky před odletem, buď formou elektronicky odeslaného pdf certifikátu při online check-in nebo témuž vytištěnému na místě při odbavení, určitě bych si sebou pro jistotu vzal vytištěný formulář.

Při cestě zpět nic být nemusí, pokud máte očkování do 270 dnů po druhé dávce nebo booster, jinak k nám z USA zatím platí podmínky vstupu ze zemí mimo EU, tedy antigenní/PCR test 24/72 hodin od data provedení. To, že se to v PRG vůbec nekontroluje je věc druhá😉

4 Citovat

Nuny napsal(a):

 

Po 101, stačí antigenní test jeden den před odletem, je to jasně napsáno v podmínkách a několikrát osobně vyzkoušeno.

Nechápu obsesi Tečkou🙃 žádná se imigračnímu úředníkovi neukazuje(nemají v popisu práce, pravomoci ani možnosti toto kontrolovat), vše kontrolují aerolinky před odletem, buď formou elektronicky odeslaného pdf certifikátu při online check-in nebo témuž vytištěnému na místě při odbavení, určitě bych si sebou pro jistotu vzal vytištěný formulář.

Při cestě zpět nic být nemusí, pokud máte očkování do 270 dnů po druhé dávce nebo booster, jinak k nám z USA zatím platí podmínky vstupu ze zemí mimo EU, tedy antigenní/PCR test 24/72 hodin od data provedení. To, že se to v PRG vůbec nekontroluje je věc druhá😉

 

 

Dobrý den,

ten vytištěný certifikát, táta ho má ještě bez QR kodu, já už s QR kódem, nebude mít bez QR kódu problém?

 

Díky moc,

 

Petr

 

 

 

0 Citovat

Ahoj, chtěla bych se zeptat. Nemohu být očkována, jsem v ISIN, že nemohu být očkována. Mám i certifikát. V říjnu chci letět do USA. nevíte jestli budu muset do karantény? A nebudu mít problém se vstupem? Díky.

0 Citovat

Na tohle bych si našel nějaké oficiální informace. Co když Vám tady někdo řekne, že OK a ono to neklapne ?

1 Citovat

To jsem právě hledala, musím prý předložit individuální potvrzení  letecké společnosti, které si vyžádám asi u letecké společnosti, ale nemohu nikde najít, jestli musím do karantény. Vše ostatní jsem dohledala na CDC. Prostě se v tom nějak ztrácím, tak zkouším, jestli někdo už nemá zkušenost. Děkuji

1 Citovat

ahooj, někdo zkušenost s letem do USA přes Vídeň? Kontrola kovid pass se hrotí nebo je to volnější?

0 Citovat

nikolino napsal(a):

ahooj, někdo zkušenost s letem do USA přes Vídeň? Kontrola kovid pass se hrotí nebo je to volnější?

Co znamena "se hroti" a "volnejsi"? Kontrola je pre kazdeho podla mna rovnaka... Prides na check-in, tam si budu pytat pas, test, potvrdenie o ockovani, estu... Vsetko im to das, odovzdas batozinu, nieco si tam poklikaju, vsetko ti to vratia aj s letenkami a ides na bezpecnostnu kontrolu a do lietadla....

0
11 reakcí