Ahoj, přemýšlím na velikonočními prázdninami a do užšího výběru se dostalo i Maroko a Jordánsko. Celý duben probíhá ramadán. Otázka do pléna - Jaké s ním máte zkušenosti, jak velké omezení služeb čekat, vaše zkušenosti, vyplatí se/nevyplatí, je hodně omezena i veřejná doprava.  Díky!   .

Ramadán - zkušenosti

Založil ve fóru Co se nevešlo

12 reakcí

Ahoj,

přemýšlím na velikonočními prázdninami a do užšího výběru se dostalo i Maroko a Jordánsko.

Celý duben probíhá ramadán.

Otázka do pléna - Jaké s ním máte zkušenosti, jak velké omezení služeb čekat, vaše zkušenosti, vyplatí se/nevyplatí, je hodně omezena i veřejná doprava. 

Díky! 

0

Omezeni totalni, Iftar je ale zazitek :)

0 Citovat

V Jordánsku jsme byli během ramadánu a nijak výrazně to naše plány nenarušilo. Přes den jsme se snažili před místními nejíst, nepít, nekouřit, ale viděli jsme jiné turisty, kteří to neřešili. Turistických destinací se to viditelně nedotýkalo. Pravda, byly zavřené alkohol obchody pro turisty. Vybavuji si, že to moc neřešili beduíni: v poušti s námi normálně obědvali, v restauracích ve Wadi Rum village normálně prodávali pivo...Aktuálně řešíme s jedním Ománcem, jak může ramadán ovlivnit naší dubnovou návštěvu v zemi...

0 Citovat

Zkušenost Maroko: i přes ty mínusy (zavřené obchody a restaurace přes den) bych si okamžitě zopakoval. Vodu a nějakou sušenku jsem přes den sehnal všude a něčím jsem se vždy na další den předzásobil, ale většinou jsem byl tak přežraný z večeře, že jsem druhý den dlouho vydržel. Vše vynahradilo méně turistů, soutěsku Todra jsem měl např. brzy dopoledne sám pro sebe, a jak píše Alejandra, Iftar je skvělý, každý večer obžérství, zábava dlouho do noci. A to jsem byl v době předcovidové, nyní to bude díky absenci dalších  turistů ještě o level výše.

1 Citovat

Byli jsme během ramadánu v Maroku a omezení jsme nijak nepocítili. Cestovali jsme po Maroku i s dětmi a v pohodě. 

0 Citovat

Alena _12 napsal(a):

Byli jsme během ramadánu v Maroku a omezení jsme nijak nepocítili. Cestovali jsme po Maroku i s dětmi a v pohodě. 

Muzu se zeptat, s jak starymi detmi? Meli jste pujcene auto? Premyslim, jak tohle pojmout, protoze s detma jsme zatim v “techto” zemich nebyli, protoze trosku punk to je.

0 Citovat

Já byl s klukem, když mu bylo 8 let, taková "pánská jízda" a vše bez půjčeného auta...přesuny busem, nebo sdíleným taxi, jak jsem psal výše, v době Ramadánu a v pohodě. Stihli jsme toho za 10 dní celkem dost...

0 Citovat

Mandre napsal(a):

[citace="Alena _12"]

Byli jsme během ramadánu v Maroku a omezení jsme nijak nepocítili. Cestovali jsme po Maroku i s dětmi a v pohodě. 

Muzu se zeptat, s jak starymi detmi? Meli jste pujcene auto? Premyslim, jak tohle pojmout, protoze s detma jsme zatim v “techto” zemich nebyli, protoze trosku punk to je.

[/citace]

Byli jsme s dětmi 2 a 13 let. Zařídili jsme si ještě z Čech klasický transfer, protože jsme rovnou první den po příletu předjížděli z Marakéše do Agadiru. Řidič byl v pohodě, v pohodě ceny, takže jsme ho využili i později na další přesuny. Zpětně to hodnotím jako fajn volbu, protože třeba cestou přes Atlas nám mladší syn několikrát zvracel díky serpentýnám a převýšení a díky autu jsme mohli kdekoliv a kdykoliv zastavit. Později jsme byli ještě sami bez dětí a to už jsme jezdili klasicky autobusem a taky bez problému.

0 Citovat

Ta cesta přes Atlas se zvracením asi nebyla po dálnici z Marrákeše do Agadiru.

Pro řidiče nevidím důvod. Ježdění půjčeným autem mi přišlo v pohodě, i když provoz u Agadiru a místy i trochu u Marrákeše byl trochu hustší a na kruhových objezdech s dvěma pruhy hrozí střihnutí vedle jedoucího auta do vnitřního pruhu. Taky semafory na kruhových objezdech matou, pokud tam jsou. Trochu náročnější to bylo až cestou na Západní Saharu za Guelmimem po provizorní úzké silnici těsně vedle budované dálnice s mnoha kamiony. Nebo někdy po asfaltce, kam se nevejdou 2 auta a musí se při míjení sjet na kamenitý okraj (rozjetý bus neuhýbá a nebrzdí). To se ale týká jen některých vedlejších silnic, kam většina turistů nejede.

0 Citovat

Jak jsem psala..využili jsme ho i pro další přesuny. Cesta přes Atlas byla do Quarzazate. 

0 Citovat

Ake mate skusenosti s ramadanom v nemecku?

0 Citovat

Asi během dne hůř seženeš německé národní jídlo - kebab...

2 Citovat

Jednou jsem měl skvělý nápad zajet si během ramadánu na Havarské ostrovy a strávit tam pár dní v jejich jediném hotelu. To jsem ovšem netušil, že bahrajnské hotely, které normálně nabízí služby přítulných společnic, posílají na ramadán tyto dámy na dovolenou právě do toho hotelu na Havar, aby byly z očí. Trochu zkušenost jako z Obsluhoval jsem anglického krále. ;)

0
12 reakcí