před 2 měsíci jsme si Koupili letenku pro 10lidi (dvě rodiny) z Vídně na Maltu na 4 dny přes Ryanair. (25-29.3.) Měsíc zpět jsme zároveň zaplatili za ubytování ve velkém apartmánu. Dnes ráno jsem náhodou při zvědavosti o kolik se zvýšila cena letenky (delam to posledních 14dni obden) zjistil ze zpáteční let byl zrušen a žádný jiný ve stejný den či později Ryanair nenabízí. Teď večer mám v rezervacích ryanairu zapsán odlet o 24hod drive (na 28.3.), bez jakéhokoliv upozornění. (Sms/e-mail) Tím se nám krátí dovolená ze 3,5 dne na 2,5dne (téměř 30%), a máme zaplacenou noc kterou nevyuzijeme (nejde již přes airbnb stornovat 100%) zajímalo by me zda máme nárok na možnost kompenzace/zaplacení nevyužité noci apod. Přijde mi ze je to opravdu velký zásah do cesty ze strany letecké spolecnosti. Díky za názory a rady!  .

Změna zpáteční odletu o 24hod dříve

Založil ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

19 reakcí

před 2 měsíci jsme si Koupili letenku pro 10lidi (dvě rodiny) z Vídně na Maltu na 4 dny přes Ryanair. (25-29.3.) Měsíc zpět jsme zároveň zaplatili za ubytování ve velkém apartmánu. Dnes ráno jsem náhodou při zvědavosti o kolik se zvýšila cena letenky (delam to posledních 14dni obden) zjistil ze zpáteční let byl zrušen a žádný jiný ve stejný den či později Ryanair nenabízí. Teď večer mám v rezervacích ryanairu zapsán odlet o 24hod drive (na 28.3.), bez jakéhokoliv upozornění. (Sms/e-mail) Tím se nám krátí dovolená ze 3,5 dne na 2,5dne (téměř 30%), a máme zaplacenou noc kterou nevyuzijeme (nejde již přes airbnb stornovat 100%) zajímalo by me zda máme nárok na možnost kompenzace/zaplacení nevyužité noci apod. Přijde mi ze je to opravdu velký zásah do cesty ze strany letecké spolecnosti. Díky za názory a rady!

0

Pokud Vam to oznami 14 dni a mene pred odletem, je narok na kompenzaci, pri splneni dalsich podminek. Nam takto Air Malta zmenila zpatecni let 10 dni pred odletem o 5 hodin s mezipristanim v Zurichu a dostali jsme 400€/os, cela rodina.

0 Citovat

Nárok dle mého nemáte, je to více jak 14 dní. Můžou vám vrátit peníze za zpáteční let. Nicméně jsem se koukal na Ryanair a vypadá to, že tam přestává od letního letového řádu lítat. Což znamená, že by neletel ani ten let 28.3. V prodeji na ten den letenka není. Zvážil bych prerezervovani na BUD nebo WRO.

0 Citovat

Jeste mu nic neoznamili, takze sance tam je.

0 Citovat

Tak email přišel dnes ráno:

Je nám líto, ale musíme vám oznámit, že došlo ke změně času v rámci vaší rezervace u společnosti Ryanair. Vezměte na vědomí, že v důsledku této změny času mohou být data odletu vašich letů jiná, než bylo původně rezervováno. Níže naleznete nové údaje o svých letech. Pokud cestujete s dalšími osobami, informujte je o změnách. Za jakékoli nepříjemnosti se upřímně omlouváme. K dispozici máte nyní několik možností, včetně přijetí nového času odletu, bezplatné změny letu nebo žádosti o vrácení plné ceny letenky.

Jde o to, že díky Ryanairu máme zkrácenou dovolenou o celý den. Navíc máme zaplacenou noc (5tis) navíc, kterou nevyužijeme. Dle mého by se nejdříve měli snažit najít řešení - odlet ve stejný den i s jinou společností, případně o den později. Ale ne zkracovat pobyt. Ne každý lítá na dovolenou, může to být i nějaká business okolnost apod.

0 Citovat

Takhle to bohužel nefunguje.

0 Citovat

No tak to mate smulu. Za 1/kupuju ubytovani se stornem zdarma co nejbliz k datu odletu, za 2/storno pojisteni (z duvodu nemoci) se taky muze hodit. V tomto pripade muzete stornovat nbo zmenit data letu, jinak nic.A nebo koupit zpatecni letenku od nekoho jineho, pokud ten den neco leti.

1 Citovat

Na Airbnb můžeš požádat ubytovatele o změnu termínu. Když mu do popisu napíšeš co se stalo, tak věřím, že ti vyhoví a peníze za tu jednu noc vrátí. Zkus to. 

2 Citovat

Proto beru ubytování s možností storna... Taky je možnost nechat si vrátit peníze a koupit jinej zpáteční let. Jak už bylo napsáno, pokud je to víc než 14 dnů předem, tak nemáte nárok na nic

0 Citovat

Jde mi také o to, že let tam máme 25.3., ten je ještě možný i koupit. Ale zpáteční lety, které byly minimálně 2x týdně každý měsíc najednou zmizely a poslední let z Malty zpět je pouze 25.3., tzn., že jiné datum než nám nabízené - 28.3. vybrat stejně nemůžeme. (to ani není v nabídce, sedačky tam máme rezervované, ale dle infa je úplně už plné). Tím pádem nemohu změnit termín zpátečního letu a dostávám se do situace, ze které nemám na výběr.

Samozřejmě, je to dovolená. Ale nevím jak se to řeší například v případě, že by tam měl člověk 29.3. ráno důležité jednání a pak už by se neměl jak dostat zpět do Vídně.

Máme nárok na informaci z jakého důvodu byly tyto lety z Malty zrušené?


bez-zpatecniho-letu.jpg

0 Citovat

Řeš to přes on line Ryanair s agentem na změnu, nebo refund.

+ cestovní pojištění za zrušený let a náhradu  za ubytování.

0 Citovat

Narok na duvod zruseni letu neni Pokud je oznameni mene nez 14 dnu pred odletem teoreticky lze zadat kompenzaci kde by pak meli duvod zdelit a pak zalezi na tom zda tento duvod mohla spolecnost ovlivnit nebo ne Ovsem v dobe pandemie platily jine pravidla Casto si spolecnost vymysli takovy duvod aby se vyhnula placeni kompenzace  Da se pak zkusit kontaktovat nekterou z agentur ktere se zabyvaji vymahanim kompenzaci Oni to posoudi a myslim ze celkem seriozne zdeli zda je sance to vymoct nebo ne  vetsinou si pak uctuji cca 25% z vymozene castky 

Protoze oznameni prislo v lhute vetsi nez tech 14 dnu nelze uspet s pozadavkem kompenzace  takze bud zmena letu nebo refund Pokusit se domluvit na letu z jinou spolecnosti je mozne ale asi velka sance neni 

0 Citovat

Explorer napsal(a):

Jde mi také o to, že let tam máme 25.3., ten je ještě možný i koupit. Ale zpáteční lety, které byly minimálně 2x týdně každý měsíc najednou zmizely a poslední let z Malty zpět je pouze 25.3., tzn., že jiné datum než nám nabízené - 28.3. vybrat stejně nemůžeme. (to ani není v nabídce, sedačky tam máme rezervované, ale dle infa je úplně už plné). Tím pádem nemohu změnit termín zpátečního letu a dostávám se do situace, ze které nemám na výběr.

Samozřejmě, je to dovolená. Ale nevím jak se to řeší například v případě, že by tam měl člověk 29.3. ráno důležité jednání a pak už by se neměl jak dostat zpět do Vídně.

Máme nárok na informaci z jakého důvodu byly tyto lety z Malty zrušené?

Pokud má někdo důležitý jednání, tak to řeší nákupem letenky s jinou společností, letu s přestupem atd... Chápu, je to k naštvání, ale opravdu nárok na nic není. 

0 Citovat

Tak lety byly zrušené, protože Ryanair usoudil, že se mu tam už z Vídně nevyplatí létat. Řešil bych to s agentem na chatu. Vypadá to, že poslední let letí 25.3., takže byste neodleteli ani toho 28.3. Zkusil bych si to na chatu přehodit na jiné město. 

0 Citovat

Ryanair a ostatní nízkonákladovky se vrhly na Vídeň po krachu Laudy a obsadily sloty. Nasadily nízké ceny a spoléhaly na budoucí zisky. Vše rozbil Covid a mají velké ztráty bez výhledu na lepší budoucnost. Vídeň po 3 letech skvělých cen bude problém. Je to vidět na dvou nejznámějších nízkonákladovkách - Wizz a Ryanair.

0 Citovat

Tak nakonec po 4 hodinovém chatu s agentem Ryanair jsme dopadli následovně:

4clenna skupina poletí zpět již zmíněného 28.3.

6clenna poletí 29. do Benátek s 24hod zastávkou a poté pokračování do Vidne. Původní zpáteční let nám proplatí a za dobrou cenu kupujeme zpáteční lety v den kdy jsme chtěli odletět 

(Pro info: bezplatná změna zrušeného letu do nové cílové destinace, která se nachází v jiném státě, není možná)

Overall jsme celkem spokojeni pokud vše půjde nyní tak jak je to teď naplanovano.

diky za názory!

 

0 Citovat

Jen pro zajímavost. Koukám opět na Ryanair a opět nabízí lety z Malty 3x týdně i v den, ve který nám zrušili let (jen je odlet až ve 20:00hod). Trošku mi to přijde zvláštní, že nám to přesunou a dva dny na to obnoví lety a už se neozvou..

0 Citovat

Malta: Nám dnes dorazil email o změně letu tam a zpět nám byl zcela zrušen (na květen). Na chatu zákaznického servisu jsme se vůbec nic nedozvěděli, ani sami nevědí zatím, jak se to bude vyvíjet.

0 Citovat

@Explorer ,to info neni presne .nevim sice jak v dane situaci ,ale nekolikrat uz mi zmenili let do jine zeme nez byl puvodni  ,ale i  byla situace kdy nesla jina zmena  nez  stejna destinace

@Audit,zatim se nezda  ze by  ceny z Vidne u Ryanairu nejak koncily  alespon v ´dubnu i kvetnu jsou porad k mani letenky za 5 ,8, 10,13, atd euro  do mnoha destinaci v Evrope  Jinak Lauda je dneska Ryanair  Ve Vidni hlavne omezil sve lety Wizz a easyJet  Ryanair ten konkurencni boj jednoznacne vyhral 

1 Citovat

Explorer napsal(a):  

(Pro info: bezplatná změna zrušeného letu do nové cílové destinace, která se nachází v jiném státě, není možná)

 

Tak to sa mi nezdá, viem o X prípadoch, kedy došlo (Ryanair) k zmene zrušeného letu na nový let do novej cieľovej destinácie v inom štáte (nakoniec, sám som si pred pár dňami menil u Ryanu zrušenú Litvu na Španielsko...)

0
19 reakcí