My two cents: Jiz delsi dobu jsem mel nutkani zalozit toto jiste kontroverzni tema. Osobne mam pocit, ze ve srovnani se stavem pred nekolika lety je zde v diskuznim foru mnohonasobne mene prispevku za den. Coz v mnoha pripadech neni na skodu veci, ale je celkem divny stav, ze nekdo polozi relativne jednoduchy dotaz (covid restikce pri cestovani viden-pariz), ktery by zustal den bez jedine odpovedi. Mozna jen lide proste maji plne bryle covidu (ockovani, rousky, certifikaty, restrikce, testovani, vaxeri vs. antivaxeri). Co me stvalo/stve a proc jsem vicemene toto forum opustil 1. Mikir. Vyrazne se situace zlepsila moznosti skryti jeho bludu a zvastu 2. Nekonecne litanie ohledne covidu. Opravdu nekdo cestoval na zaklade informaci nacerpanych na ceskem diskuznim foru? Neoveroval na MZV CR a na strankach ministersta vnitra transitni a konecne destinace? 3. Odchod/utlumeni aktivity lidi, kteri meli nacestovano a meli co rict. Alespon z meho pohledu. eremi, petr76, miro776, lukasAK, niemandos mezi mnoha dalsimi 4. Pristihnul jsem se, ze uz tu verejne lidi posilam do prdele, coz nemel vubec nikdo zapotrebi a omlouvam se vsem za to. 5. Nezakladaji se nova vlakna, ktera by mne osobne neco noveho davala. dtto nove prispevky ke stavajicim vlaknum. Asi jsem jen moc stary a moc zkuseny. Mam tak nejak na haku letenky nekam po Evrope s LCC a batuzkem za 20EUR nebo za par tisicovek se Scootem do Singapuru Zaroven chapu, ze prave takove letenky dokazi oslovit asi velkou cast lidi v teto skupine. Zajimam se spise o loyalty programy, mileage runy a byznys letenky - a opet je mi naprosto jasne, ze na to jsou urcena jina fora. 6. Flame ktery zde spusti uverejneni solidniho LM dealu i treba s All inclusive. Opravdu sem nechodi jen lide co za 3500Kc sakumprdum zvladnou tydenni pobyt kdekoliv zorganizovany na vlastni pest. Cestuj levne je i me heslo, ale rozhodne ne za kazdou cenu - kazdy mame komfort sveho cestovani nastaveny jinak. 7. Absence moderovanych diskuzi. Sedlo si to casem, kdy prakticky neni co moderovat. EDIT:8.spamove prispevky, ktere zustavaji az nezdrave dlouho na tapete. EDIT2: kudos to admin - posledni 2 spamy zmizely do minuty. Proc se vracim: 1.cestopisy - nyni z meho pohledu nejhodnotnejsi cast CL. Je to o vybirani ruzi mezi trnim a ano, vadi mne kratke cestopisy s linkem/proklikem na pokracovani cestopisu na strankach autora, ale proste kazdy se snazi nejak nahnat pristupy. 2.zvedavost, jestli se nevyloupla nejaka super akce 3.podelit se o pripadnou super akci z jinych for      .

Forum na CL - proc umira?

Založil ve fóru Co se nevešlo

Já cestopisy čtu prakticky všechny  (pravda, ne všechny dočtu), tonicovy jsou jedny z mých oblíbených. Zas bys měl někam vyrazit!

Jsem tu něco přes rok a otrávila mě diskuse o covidu, kterou jsem masochisticky sledovala. Osobní invektivy některých přispěvatelů byly neskutečně ubohé, dala jsem si pak od CL pauzu. Ale není to nic jiného než odraz naší společnosti. 

Vyrůstala jsem na Thorn Tree (lp), mělo neskutečný záběr,  české forum je ze své podstaty malý rybníček,  ale i tak se tu dají najít zajímavé  věci, fajn je Kdo se odkud vrátil a jaké to bylo.  

4 Citovat

superweb . napsal(a):

vetsina mene inteligentnich dotazu od lidi, kteri neumi pouzit Google, se presunula tam.

Neřekl bych:

Dobrý den, neletěl někdo z vás v posledních dnech s Ryanair do/z Itálie? Jak je to nyní s certifikáty? Je potřeba mít platné očkování popřípadě si před cestou udělat test? Děkuji

 
0 Citovat

A nejlepší je, že o dva komentáře níže bylo napsáno toto:

Do Itálie se nic předkládat nemusí, letěl jsem to minulý týden. Takže v klidu 

Pro některé je prostě pohodlnější rovnou sem fláknout nový dotaz aniž by se obtěžovali cokoliv si přečíst.

4 Citovat

Leos Literak> nemyslim si, ze nejde napsat o proflaknutem miste jinak. Ja kdyz nekam jedu, prectu si toho predem dost. Na miste me ale ve vysledku zaujmou treba jine veci, docilim jinych zkusenosti a pak o tom i rad napisu. Kdyz to nekomu pomuze, mam z toho dorby pocit. Navic veci se meni.

Kdyz vezmu ten New York, shodiu okolnosti muj posledni vylet, vsude pisou, ze na metro potrebujes Metro card, ale relativne nove se da platit beznou kartou. Ze cely Manhattan smrdi travou a na kazdem rohu koupis ji v trafice v pul roku starem cestopise take nebylo. Asi nikoho prede mnou nezaujal koncept Citi bike nebo Amazon Go obchody. O moznosti pujcit si auto bez ridice pres Lyft appku jsem se take pred cestou nedocetl. Zkratka kazdeho muze zaujmout jina vec a zaroven se veci meni. To, ze trip do New Yorku uz popsalo x lidi neznamena, ze se neda popsat znovu a jinak.

6 Citovat

To nepopírám. My jsme třeba platili v metru kartami a rodině fungovala 1-2 karty ze 4, které se navíc v průběhu týdne měnily. Jenže pokud si nechci hrát na spisovatele a psát jen to užitečné, tak by měl cestopis jen pár odstavců.

0 Citovat

Plně souhlasím s Leošem, děkuji všem za cestopisy a informace v nich, i když mnohdy se dozvím více v komentářích k cestopisu. Ráda se podělím o informace, které jsem pracně sháněla, když se někdo zeptá, ale já cestopis psát nechci a takových je asi víc. Že se dotazy opakují je normální, protože situace se mění a ne vždy se dodržují pravidla např. letiště a letecké společnosti. Vadí mi dotazy lidí co nechtějí pochopit systém stále dokola - např. změna jména a termínu letenky a závislost její ceny na výchozím a cílovém letišti , velikost zavazadla.

2 Citovat

tonic napsal(a):

Dany, Piratice ... takto ma demotivovat :D

Sorryjako... Já to tak nemyslela :)

Já se obecně vyžívám ve stručnosti, dodnes si pamatuju ten horor, jak jsem musela diplomku natáhnout na požadovaných 100 stran.

Já bych místo cestopisů potřebovala rubriku "Itineráře", kde by bylo v bodech popsáno něco jako

- let z A do B

- 3 dny v B, zajímavé je tam 1, 2, 3

K tomu případně stručné poznámky a fertig.

6 Citovat

Ano, není to tu stejné jako před lety. Ale CL mi mnohem více dalo než vzalo. Dalo mi mnoho inspirace, nějaká moudra a taky trochu odvahy podniknout cesty, o kterých jsem dřív jen snil. Bere mi akorát trochu času při eliminaci "divných příspěvků", což zkousnu. Jsem tady rád.

7 Citovat

Deny napsal(a):

Já bych místo cestopisů potřebovala rubriku "Itineráře", kde by bylo v bodech popsáno něco jako

- let z A do B

- 3 dny v B, zajímavé je tam 1, 2, 3

K tomu případně stručné poznámky a fertig.

Tak tohle by byla pecka a taky bych za to byl rád. 

0 Citovat

Přimlouvám se taktéž za tuto rubriku, ne každý má potřebu ventilovat si v cestopisech emoce, případně pokud měl někdy někdo internetového šmíráka (jako já), tak by takto mohl zůstat více v anonymitě. Občas se podobné postřehy najdou v rubrice Kdo se odkud vrátil atd., ale tam se utopí a nejdou dohledat, respektive já to nedokážu. 

1 Citovat

superweb . napsal(a):

Leos Literak> nemyslim si, ze nejde napsat o proflaknutem miste jinak. Ja kdyz nekam jedu, prectu si toho predem dost. Na miste me ale ve vysledku zaujmou treba jine veci, docilim jinych zkusenosti a pak o tom i rad napisu. Kdyz to nekomu pomuze, mam z toho dorby pocit. Navic veci se meni.

Kdyz vezmu ten New York, shodiu okolnosti muj posledni vylet, vsude pisou, ze na metro potrebujes Metro card, ale relativne nove se da platit beznou kartou. Ze cely Manhattan smrdi travou a na kazdem rohu koupis ji v trafice v pul roku starem cestopise take nebylo. Asi nikoho prede mnou nezaujal koncept Citi bike nebo Amazon Go obchody. O moznosti pujcit si auto bez ridice pres Lyft appku jsem se take pred cestou nedocetl. Zkratka kazdeho muze zaujmout jina vec a zaroven se veci meni. To, ze trip do New Yorku uz popsalo x lidi neznamena, ze se neda popsat znovu a jinak.

Jo, pravda s tou trávou:-), je to docela novinka, schváleno pro stát New York 2021, v metru visí dokonce bilboardy ať to tam nehulej, mě jako "nehuličovi" ten odér dost vadil. 

Jinak k diskusi, je to samozřejmě o lidech, vadí mi, že se tu lidé ptají na triviality, které lze zjistit pár proklikama jinde. Cestopisy jsou super, zvláště z těch méně profláklých oblastí, zaujala mě třeba jedna cesta po Balkáně či Mongolsku.

2 Citovat

superweb . napsal(a):

To, ze trip do New Yorku uz popsalo x lidi neznamena, ze se neda popsat znovu a jinak.

Souhlas. Ja jsem treba divny, ale nesouhlasim s nazory mnoha freecoolin cestovatelu, jak je dane misto nudne.

Na Bangkok ti staci den, dva, nic tam neni. V Praze je jen hrad, most, atd.

Cetl jsem spoustu cestopisu a reportu z cest, kdy cestovatele vynechali tyhle.must see mista, prosli si mesta jako mistni, nebo si nasli ten cas vyhledat, co kde je vsechno vsude zajimave a byl z toho super inspirujici popis cesty.

 

1 Citovat

Ad rubrika "Itineráře" - dobrá myšlenka... ideálně kdyby to pak mělo jednotnou formu, aby to nebylo každý pes jiná ves a člověk se v tom vyznal.

3 Citovat

no tak ja posledny par krat som to uz tak robil, ze "fotoblog" - vacsina veci spisana strucne a potom vramci fotiek. teraz idem nieco spisat o Pristine a Ohride za 24 hodin :D

1 Citovat

No ja tedy to, co chci vidět, projdu vždy před cestou na TA. Podle toho pak určujeme dobu v každém místě trasy. Ale když je někdo líný si to vyhledat a raději se ptá, tak to je pak těžké. 

1 Citovat

Já vám napíšu, jak to tady vnímám já. Začnu trochu zeširoka...

 

V posledních pár letech, řekl bych tak 5, je obecně problém s jakousi socializací lidí. Myslím si, že za to může z velké části přemíra informací a internetu, které na lidi útočí. Dříve bylo normální, že se chodil hrát pro radost fotbálek, chodilo se na tenis nebo se dala dohromady vyjížďka na kole nebo cokoliv jiného, kde se ve volném čase lidi sešli, socializovali se, popovídali si. Dneska na ten tenis nikdo nechodí, kurty zejí prázdnotou. Každý má chytrý telefon a sdílí, jak je na kafíčku, jak seká zahradu, jak je u moře v Řecku nebo, že si koupil tenisky. Je to tak, že diktát těchto nesmyslů jako je facebook, instagram a já nevím, co ještě existuje způsobil to, že lidi se mezi sebou přestali normálně bavit. Hodně lidí je dneska přikovaných k telefonu, protože mají neomezená data za pár korun a takovou jakousi touhu exhibovat, která vzešla z tohoto diktátu sociálních sítí. Valí se na během pár let mnohem víc informací, ale mozek máme pořád stejný, ten se nezměnil. Proto je spousta lidí, jaksi osamocených, neumí se úplně socializovat, tak jako dříve, jenom se snaží v tom přebujelém online prostoru nějak prosadit, zviditelnit. Musím říct, že třeba úplně nesnáším instagramy lidí, co tam mají jen fotky sebe (dělají to hlavně holky, co si budem...) v 256 různých pózách, to je strašný egoismus.

 

Z toho pak často vychází směrem k foru (forum obecně) 2 věci. Oni dneska vidí nějaký dementní storýčko, od nějakýho rádoby odborníka - tzv influencera (to vůbec nikdy do smrti nedokážu pochopit, jak někdo může tímto způsobem na internetu vydělávat, je to zvrácenost) a chtějí se tam nutně taky podívat. Musí to vidět, ty vodopády s hezkou hudbou natočený při západu slunce. Ale kolikrát ani nevědí, jak si koupit letenku a dostat se na letiště. Proto se tito lidé ptají na dementní dotazy, aby se tam mohli podívat a aby pak mohli exhibovat na těch sociálních sítích. Pak je tady druhá věc, že díky tomu odcizení kvůli přemíře dat a sociálním sítím dneska lidi nevědí, jak se k sobě chovat a mnohdy si skutečně nadávají, jsou na sebe sprostí a z příspěvků obecně čiší nenávist. Prostě chybí ta lidská socializace, která tu byla dříve.

 

Myslím si, že ideální doba internetu, kdy se používal ke komunikaci mezi sebou, ke zjišťování informací a občasnýmu přečtení zpráv bylo tak 10 let zpátky. To se člověk připojil, zjistil si to, co reálně potřeboval vědět a pak šel žít ten reálný život s přáteli.  Dneska ten permanentní online, jak už jsem popsal výše akorát blbne lidem hlavu. Byl ten život takovej nějakej opravdovější, pravější.

 

No a teď k tomu jak tohle forum využívám já. Jsem občasný cestovatel. S tím, že mám normální zaměstnání, v rámci něho 25 dní dovolené a v rámci toho se snažím nějak cestovat (dělá to třeba 4 výlety letadlem za rok). Letenky si umím najít sám, ubytování taky, auto dokážu taky půjčit sám (tam je to teda někdy alchymie s cenou, ale většinou se zadaří) Dementní dotazy se snažím nepsat, mám už nějaké zkušenosti.  Dost jsem toho nacestoval služebně, míň soukromě. Občas ale něco nevím, tak sem napíšu dotaz a poměrně se toho dá dost najít i v historii. Věrnostní programy a míle nepoužívám, neobjezdím toho tolik, aby se mi to vyplatilo. Občas mě tu naštve taková povýšenost, zmlsanost některých cestovatelů.  Třeba se mi nelíbí, když někdo napíše do cestopisu a strašně moc řeší to, že dostali v byznysu malý polštářek a slabou pokrývku, když letěli do USA, ale pak zažijí tolik, co někdo neprožije za život, případně na takovou dovolenou šetří i několik let, ale oni řeší debilní polštářek a ta cesta je pro ně houska na krámě, to se mi nelíbí, to nemám rád. Není z toho cítit ta radost, ta upřímnost, ten dobrý pocit, kterým tě to cestování má naplnit, spíš se to blíží k tomu debilnímu storýčkovýmu exhibování na instagramu.  

 

Pak mám taky blbou zkušenost s jakousi útočností některým členů, kteří mají za každou cenu nutnost komentovat ve stylu všude jsem byl, všechno znám. Jednou jsem komentoval něco ohledně počasí k Indii, protože tam mám nějakou osobní zkušenost, byl jsem tam párkrát pracovně a psal jsem, že v létě je tam peklo, klidně okolo 40 stupňů a smog a vlhkost. Poslední léta to tak skutečně je, zažil jsem to. Měl jsem dobrou vůli sdělit něco, co skutečně vím a mám to odžité a jeden člen, nebudu jmenovat, mi napsal ale hovno podle wikipedie blablabla... tak kde to jsme?!Už je taky zablokovanej. Já moc neradím, ale když už něco skutečně vím a mám zkušenost, tak rád poradím. 

 

No abych to shrnul, doba je zlá. Lidi už se dneska se sebou neumí bohužel kamarádit a proto si kompenzují tyhle pocity a celkově tak nějak vlastní opravdový život na internetu, který za to zároveň, ale může. A bude hůř... mladší generace, která je modrý obrazovce přilepená od dětství už se stěží dá sama od sebe dohromady, aby si šla zahrát fotbálek nebo vyrazila na výlet. Já jsem ten fotbálek ještě hrát s kamarády chodil, ikdyž ten instagram a facebook mám taky, ale zas ho tolik nežeru.

17 Citovat

Podle Wikipedie....:-)))))) I ty Brute? Jinak souhlas!

 

3 Citovat

Kdepak fotbálek s kamarády, dnes už jen golf s byznys partnery a ještě na Floridě. No ale pořád se dost chlastá. Já tedy denně. 

6 Citovat

petr n. na hrad! Přesně tohle jsem chtěla napsat, kdybych to uměla správně vyjádřit. Můžu souhlasit s každým odstavcem. I s "polštářky" :-))...před těmi je mi kolikrát trapně, že se plácnu přes prsty, než něco napsat/ se zeptat.

Ano Petře, ač jsi nečesaný, učesal jsi to hezky, že snad nemůže být nikdo uražen, leda se možná pozná (m) :-)

4 Citovat

Pro rubriku itinerare se taky pridam .Chtelo by to ale nejakou sablonu jak pise mirjur 

I v kategorii letenky kamkoliv bych vital cenove rozliseni At je to jak chce, nuzky mezi bohatymi a chudymi se rozeviraji cim dal vic Ano, rad se podivam na Tahiti ,ale k cemu je mi pri akci do toho mista kolik % usetrim oproti bezne cene,kdyz vim ze na to proste nemam

Mimo Evropu je to hlavne pro neockovane porad dost slozite  Zjistil jsem ,ze Azair porad jeste funguje i kdyz ty chyby se musi  overovat jinde 

0 Citovat

petr.necesany napsal(a):

...Dneska na ten tenis nikdo nechodí, kurty zejí prázdnotou. Každý má chytrý telefon a sdílí, jak je na kafíčku, jak seká zahradu, jak je u moře v Řecku nebo, že si koupil tenisky. Je to tak, že diktát těchto nesmyslů jako je facebook, instagram a já nevím, co ještě existuje způsobil to, že lidi se mezi sebou přestali normálně bavit...

Jsem s velkou pravděpodobností jeden z věkem nejstarších na CL, ale neviděl bych to tak tragicky. Znám rel. dost lidí ve věku 20-30 let, kteří nemají účet na instagramu, nějaké sdílení posezení u kafíčka je nezajímá a kteří žijí aktivně - myšleno tak že vyjedou s kamarády na kole, sejdou se v hospodě, jedou na hory, ... I před sto lety se jistě říkalo, že ta dnešní mladá generace je hrozná, (ne)dělá to a tamto, to za našich mladých let bylo všechno jiné a lepší . Tenhle přístup je obecně příznakem stárnutí a stáří. Zkrátka doba se mění; můžeme se způsobem jejich (ne)komunikace a (ne)socializace nesouhlasit, můžeme to kritizovat, ale to je všechno. Pro spoustu z nich (ale zdaleka ne pro všechny) jsou internet/noťas/mobil místa, kde se vzájemně stýkají a kde komunikují. Neříkám že je to dobře nebo že je to špatně - je to prostě tak...

8 Citovat

@divan: přesně tak, taky si myslím že petr.necesany dost přehání :-), rozhodně to, co píše, neplatí obecně, spíš se to týká jednotlivců.

2 Citovat

No když se podívám na ta prázdná sportoviště, obézní děti, nářky učitelů tělocviku, že se děti neumí hýbat a neudělají kotoul a problémy sportovních svazů sehnat nové děti, tak se těch jednotlivců týká spíš ta druhá skupina, se kterou se stýká divan.  Sám mám  problém vysvětlit svému  šestiletému synovi, že mobil ani tablet opravdu nepotřebuje, protože ho mají všichni kamarádi ve školce. A to, že spolu mladí neumí komunikovat verbálně, je přece vidět všude. Vídám spoustu mladých vysokoškoláků třeba v hospodě. Sednou si, řeknou pět slov a pak  každý čumí do svého mobilu, max. si ukazují nějaké fotky či videa, lépe si je přeposílají. Lupnou 2 piva a jdou. Takže to co píše petr obecně skutečně platí podle mě. Vždy se najdou uvědomělí rodiče, kteří vedou děti ke sportu, snaží se je chránit od čumění do mobilu, ale tady se bavíme o trendu. Dnes už mladí neumí třeba řešit konflikty. Jednoduše dotyčného vyhodí ze skupiny nebo sami odejdou,  dají mu mračouna nebo podobně na sociálních sítích. Tím pádem se obklopují jen lidmi se stejnými názory. V práci a ve vztazích to ale jaksi tak nefunguje.

O influencerech škoda mluvit.

7 Citovat

@divan: Také souhlasím. Jednoduše by se na příspěvek @petr.necesany dalo odepsat "Ok, boomer" nebo použít známý Sokratův citát: „Naše mládež miluje přepych. Nemá správné chování. Neuznává autority a nemá úctu před stářím. Děti odmlouvají rodičům, srkají při jídle a tyranizují své učitele.“ popřípadě použít větu Woodyho Harrelsona z True Detective reagující na staříka pomlouvající tu hroznou mladou generaci: "You know, throughout history, I bet every old man probably said the same thing. And old men die, and the world keeps spinning."

Samozřejmě že částečně má @petr pravdu a někteří mladí odpovídají jeho popisu, ale zdaleka, opravdu zdaleka ne všichni. Facebook už používají aktivně v podstatě už jenom starší lidi, pod 30 let se lidé přestěhovali na instagram, youtube a tik-tok. Mně je 31 let, valná většina mých vrstevníků a mladších používá jen whatsapp na komunikaci a pár z nich hodí občas nějakou fotku na instagram. Opravdu to není takové peklo, že by se lidé nesházeli. Doporučuju si namátkou projít hospody a restaurace na Letné, Vinohradech, Karlíně a uvidíte v podstatě jen mladé socializující se lidi. O obrovských sportovních komunitách v narvaných posilovnách, na crossfitu a různých běhacích, tenisových, squashových, pingpongových, badmintonových amatérských ligách ani nemluvě. A mohl bych pokračovat.

A teď k fóru a cestujlevne. Ve svém okolí jsem zjistil zajímavou věc, doslova nikdo cestujlevne neznal. Facebook, kde cestujlevne propaguje akce a sebe sama, v podstatě nikdo nepoužívá. Letenky kupují automaticky u aerolinky (pár lidem jsem teda musel rozmluvit kiwi, které znaly díky jejich obrovskému PR). Tipy, kam se na místě podívat zjišťují většinou v angličtině na netu nebo na tripadvisoru.

Úpadku fóra se ani nedivím. To co tady předvádělo hodně uživatelů včetně mě při covidu zpětně považuji za trapné a nedůstojné. Nemělo to smysl, nikdo nikoho nikdy nepřesvědčil, jen se kopaly hlubší a hlubší zákopy. A když to skončilo a covid téma umřelo, tak to tady zůstalo chvíli pusté a mrtvé jak po bojišti ve válce s tím, že mnoho uživatelů se rozhodlo, že se sem vracet nebude.

Ale je toho víc. Proklaté vyhledávání. Chybějící moderace. To, jak dlouho trvá než se smažou spammy. To, jak někteří uživatelé reagují agresivně na ne tak chytré dotazy nebo dotazy, které by se daly vyhledat na googlu. Já kdybych jako nováček v cestování dostal takovou sodu, co tady někteří lidé dostali, tak už se sem v životě nevrátím. Nechápu, proč někteří uživatelé raději neodpoví, než si svými agresivními příspěvky vyloženě na někom chladí žáhu - viz dotazníky k bakalářkám, kdyby to sem nepatřilo, tak to předpokládám David smaže, ale to jak si někteří vyloženě užívají ponižovaní studentů, kristepane... Styděl bych se. Tak si toho prostě nevšímejte, ne?

Nakonec obrovský souhlas s předposledním odstavcem @petr.necesany. To je například důvod u mne, proč jsem tady výrazně omezil svoji aktivitu. Všudybyl, všeználek vytahující wiki statistiky (které si každý může najít sám), místo zkušeností lidí, co tam byli. Přesně tu debatu ohledně vedra v Indii si moc dobře pamatuji.

10 Citovat

Proč na CL chodím méně a ještě méně reaguji na komentáře? Kupodivu to nebyla změna designu někde před 5 lety, ani spražení nových tazatelů na odpověď o tři řádky výše :)

Obecně se to u mne zlomilo během jara 2020. Jediné co se tu řešilo byly neustálé boje, urážení  a osočování. Lidi se rozdělili. Akcí moc nebylo a můj návyk číst všechny komentáře ve všech tématech mě akorát deprimoval, tak jsem to kvůli psychickému zdraví utnul kompletně.

O rok později se nám narodila dcera a bylo čiré sebemrskačství sledovat, kdo kam jede, nejede, když my jsme byli doma s prďkou.

Teď občas nakouknu ale nic moc se tu neděje. Mě to ani netrápí, protože sám mám podstatně méně času a to i v práci, kde jsem na CL byl většinu času.

Takže moje "odcestujlevnění" přišlo tak nějak zároveň s životním vývojem.

Vůbec mě to ale netrápí, protože už mě teď aspoň nepřivádí k pološílenosti příspěvky mikira (kterého si teď dokonce občas dám i odkrýt) :)

Tím pádem mě drobnosti jako nemoderovaná diskuse, spamy, řazení příspěvků a podobně tolik nevzrušují.

Cestopisy čtu akorát od tonica a romana, takže kde jsou je mi fuk :)

 

Pro co naopak nakouknu vždy sem, jsou průvodci. To je těžká studnice. Kryštof sice psal, že se směřuje diskuse tam, nicméně na můj dotaz vznesený před 3 měsíci stále nikdo neodpověděl. :) Nevadí.

Myslím že CL je pro mě hlavně o těch ucelených informacích a jelikož jsem za těch 6 let reagoval primárně na věci kterým jsem rozuměl, tzn téměř vůbec :) mojí nižší aktivity si nikdo ani nepovšimne.

 

3