Spojené Arabské Emiráty - víza

Napsal David Eiselt 2012-10-20T20:33:17+02:00 ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění
15 odpovědí

Nemá někdo přehled o cenách za vízum ? Přemýšlím na Abu Dhabi za 0 Kč smiley

Ahoj Dawe, možná jsi to už našel, ale jelikož jsme s mojí drahou polovičkou uvažovali o tom samém, tak jsem trochu pohledal. Bohužel s vízama je to docela na pytel, ale třeba to nějak společně "ošéfujeme". Každopádně díky za web a tipy na cesty, člověk si uvědomí, že lítat sám za sebe je mnohem levnější než se kodrcat s cestovkama aspol.. Budu se těšit na případnou odpověď. Salám.Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

V případě cest do SAE za jakýmkoliv účelem stále platí vízová povinnost pro občany ČR. Ani po vstupu ČR do Schengenu se na této povinnosti prozatím nic nemění. Některým českým občanům se údajně dostalo informace, že víza mohou získat na letišti po příletu do SAE. To je zavádějící informace! Česká republika není na seznamu států, jejichž občané mohou získat vízum při příletu do SAE. Víza musí být vyřízena předem.

Velvyslanectví SAE sídlí ve Vídni na adrese Peter Jordanstrasse 66, A-1190 Wien, Tel.: +43-1-3681455, Fax: +43-1-3684485; žádosti o vstupní víza SAE však vyřizuje pouze ve výjimečných případech. Snadnější způsob vyřízení víza je prostřednictvím tzv. sponzora přímo v SAE (viz níže). Rovněž je možné obrátit se s žádostí o zprostředkování turistického víza na zástupce leteckých společností nebo cestovních kanceláří jež mají pro tuto činnost registraci u Ministerstva vnitra SAE. V ČR působí např. zástupce Emirates Airlines, jež od července 2010 zajišťují přímé letecké spojení mezi Prahou a Dubají (www.emirates.com); České aerolinie (www.csa.cz), mezi cestovními kancelářemi možno jmenovat např. cestovní agenturu Asiana (viza@asiana.cz) či Student Agency (www.studentagency.cz). Výše poplatku za vízum zprostředkované k letenkám ČSA a Emirates Airlines je cca 1.500,- Kč, cena víza zprostředkovaného CK se podstatně liší dle konkrétních podmínek zájezdu v rozmezí zhruba od 2.500,- do 5.000 Kč.

Občanům ČR, přijíždějícím na pozvání sponzorů, (tj. místních cestovní kanceláří, hotelů, leteckých kanceláří, státních či soukromých firem atd.), mohou být víza vyžádaná těmito subjekty u Ministerstva vnitra SAE – Immigration Department v každém emirátu. Zájemcům o individuální turistiku možno doporučit zprostředkování víza touto cestou např. cestou CK Sinimar (sinimar@sinimar.eu). Cena takto zajištěného víza se rovněž liší dle konkrétních podmínek zájezdu a poplatku za zprostředkování (tzn. v přepočtu od 2.500,- Kč výše). K žádosti, kterou podává místní sponzor, je vyžadována kopie datové stránky cestovního pasu žadatele, originál či scan jeho fotografie standardního pasového rozměru a elektronická kopie letenky – tzv. E-ticket. Víza jsou pak deponována u vízové přepážky na letišti nebo hraničním přechodu, přes který cestující do SAE vstupuje, a předána nebo vepsána do pasu při příletu/příjezdu do SAE. Vízum (obvykle oranžový formulář) si ponechává návštěvník u sebe, protože jej bude odevzdávat při odletu. Příslušný sponzor v tomto případě musí fotokopii víza odfaxovat či poslat e-mailem návštěvníkovi, který je povinnen při odletu z ČR a při příletu na letiště v SAE tuto kopii víza předložit při odbavení a pasové kontrole. Doporučuje se proto, aby cestující měl kopii svého vstupního víza stále po ruce, a to včetně přestupů v letecké dopravě, protože letecká společnost jej bez tohoto dokumentu může odmítnout přijmout na palubu letadla, potažmo cizinecká policie SAE odmítnout vpustit do země.

Je nutné dodržet vstupní hraniční přechod, který je zároveň i výstupním a který je ve vízu uveden. Dodržením místa vstupu/výstupu se předejde zbytečným komplikacím, které při jeho nedodržení mohou nastat: v lepším případě se návštěvník vyhne několikahodinovému zdržení na hranicích, v horším případě jej do země nevpustí vůbec.

Turistická i návštěvní víza SAE jsou udělována pouze jako jednorázová. Při opuštění území SAE jejich platnost zaniká bez ohledu na ve vízu vyznačenou dobu platnosti. Toto je třeba mít na zřeteli např. při plánovaných výletech ze SAE do sousedního Ománu (ománská víza na rozdíl od emirátských mohou čeští občané získat na hraničním přechodu). Pokud nebude mít návštěvník při návratu z Ománu do SAE vyřízeno nové vízum, nebude mu emirátskými orgány umožněn opětovný vstup do SAE. Od r. 2008 je možné získat na území SAE, nikoliv tedy v ČR ani na Velvyslanectví SAE jinde v zahraničí, rovněž tzv. business multiple entry visa, které je platné 6 měsíců od data vydání a opravňuje jeho držitele opakovaným cestám do SAE s délkou jednotlivého pobytu max. 30 dnů.

Ke vstupu do SAE je dále vyžadováno standardní cestovní zdravotní pojištění s doporučenou výší krytí 30.000 EUR. Vratná kauce ve výši (dle typu pobytu) 1.000,- – 2.000,- AED je místními imigračními orgány požadována od příslušné cestovní kanceláře, zvoucí firmy, osoby či jiného „sponzora“ oproti vystavení víza.

Neopustí-li cestující občan ČR v SAE tranzitní prostor letiště, potom vízum SAE nepotřebuje, tzv. letištní tranzitní vízum je mu v praxi automaticky uděleno jen ve formě otisku razítka v pase. V případě letů s přestupem na některém z mezinárodních letišť v SAE existuje pro pasažéry možnost získání tzv. tranzitního víza (platné max. 96 hodin) k opuštění tranzitního prostoru. Požadavek na toto vízum je nutné předem předjednat s leteckou společností, s níž pasažér do SAE přicestuje. Cestovní doklad cestujícího je pak deponován na letišti u imigrační policie, která vystaví doklad o tranzitu, na který je možno opustit letiště na dobu min. 8 a max. 96 hod. Tento doklad se při návratu odevzdává policejnímu úředníkovi zpět a ten vrací cestujícímu originál cestovního dokladu. Opatřování tranzitního víza až po příletu do SAE, tzn. bez předcházejícího předjednání s leteckou společností, je zdlouhavé a s nejistým výsledkem.

Turistické vízum je platné 60 dnů od jeho vystavení na max. dobu pobytu 30 dnů, obdobně tzv. visit vízum, které je ale možné prodloužit o dalších 30 dnů. Při překročení platnosti víza se platí pokuta 100,- AED za každý den pobytu v SAE navíc.

Poplatky za vízum se pohybují od 200,- AED (kurz USD 1,- = AED 3,68) výše, podle typu víza a v závislosti na provizi, kterou si zprostředkovatel víza (CK, hotel aj.) účtuje.

Bližší cestovatelské pokyny a aktualizované informace o vízech do SAE v anglickém jazyce jsou dostupné na níže uvedených webových adresách:

http://uaeinteract.com/travel/visas.asp
http://guide.theemiratesnetwork.com/living/visa.php http://www.government.ae/gov/en/visitors/uae/visas.jsp

UPOZORNĚNÍ: Osobám, které navštívily Izrael a z jejichž cestovního pasu toto vyplývá, hrozí, že jim nebude povolen vstup do SAE.

Ahojte,

Nemate niekto skusenosti s vybavovanim viz do Spojenych Arabskych Emiratov?

Doporučuji zakoupit letenky s jedním z dopravců ČSA / Emirates a využít tak zvýhodněných cen za víza. smiley

Uvazujem nad ponukou Wizzair... A cital som, ze ak som navstivil Izrael moze mi byt odoprety vstup do SAE. No ale ja peciatku v pase nemam, len som dostal taky listok, ktory mozem vyhodit z pasu. Najdu si to v pocitaci alebo inac?

A viza si musim vybavovat cez agenturu alebo mozem aj sam?

Víza si budeš muset zařídit přes nějakou agenturu, doporučuji letušku - http://viza.cz/vizum-sae
S Izraelem si starosti nedělej, vízum dostaneš. smiley

A preco nie je mozne si vybavit viza sam?

Wizzair nyní nabízí víza přes tuhle aplikaci: https://www.budport.hu/en/?, cena je 165 USD, což není málo ani přehnaně moc. smiley

Přes https://www.budport.hu/en/? nově také víza k letenkám od UIA za 129$

A jak tak koukám, snížení ceny proběhlo i u Wizzairu smiley

Zdravím,
ptáci na střeše u jednoho nejmenovaného prodejce letenek špitali něco o zrušení víz do Spojených Arabských Emirátů smiley .
Nevíte, co je na tom pravdy ? Protože kupovat vízum pomalu za cenu některých letenek moc vtipné nebylo a tohle by dost změnilo smiley .

Takhle dopadne člověk, když je týden mimo smiley tak smazat prosím a díky smiley

Dobrý večer, mužete mi prosim poradit, když poletim do Bangoku pres Dubaj s Emirates, musím v Dabaji platit nejaky poplatek na letišti? Někde jsem se o tom dočetla.. Moc děkuji za odpoved Lucka

Nie

Děkuji moc :-)

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!