Ahoj, zajímalo by mne, zda jste někdo cestoval bez problémů po roce 2021 do USA po předchozí návštěvě Kuby? Usa totiž zařadilo v roce 2021 Kubu do teroristických států a dočetla jsem se, že je možné, že bez víz B2 mne nepustí. Nemáte někdo zkušenost, že vás pustili pouze s Estou? Na Kubě jsem byla v r 2018 s cestovkou. Nikde žádné konkrétní informace, zda se to vztahuje i na mne. Mohou to na letišti nějak poznat i když nemám v pase kubánské razítko? Díky moc za zkušenosti  .

Vstup do USA po předchozí návštěvě Kuby

Založila ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

Ahoj,
zajímalo by mne, zda jste někdo cestoval bez problémů po roce 2021 do USA po předchozí návštěvě Kuby? Usa totiž zařadilo v roce 2021 Kubu do teroristických států a dočetla jsem se, že je možné, že bez víz B2 mne nepustí. Nemáte někdo zkušenost, že vás pustili pouze s Estou? Na Kubě jsem byla v r 2018 s cestovkou. Nikde žádné konkrétní informace, zda se to vztahuje i na mne. Mohou to na letišti nějak poznat i když nemám v pase kubánské razítko? Díky moc za zkušenosti

0

Přesně na tyto případy je dobré mít dva cestovní pasy, je to naprosto legální. Podobný případ je cesty do Izraele a arabských zemí. 

0 Citovat

Mít 2 cestovní pasy je sice legální, ale zatajit informace v imigračním formuláři už zas tak legální není. Zrovna v USA (nebo třeba v Izraeli) bych si to asi netroufl, protože razítko v pase nemusí být jediná věc, která tě může prozradit. Ale nechci strašit ani moralizovat, je ovšem nutný si uvědomit riziko.

7 Citovat

Edit: Na slovenskom mzv je to uvedene takto: 

Cestovanie do USA po návšteve Kuby

Osoby, ktoré navštívili po 1. marci 2011 Irak, Severnú Kóreu, Sýriu, Irán, Sudán, Líbyu, Somálsko alebo Jemen, alebo od roku 2021 Kubu, alebo sú štátnym občanom Iraku, Sýrie, Severnej Kórei alebo Sudánu,  nemôžu cestovať do Spojených štátov amerických v rámci Visa Waiver Program  (cestovná autorizácia ESTA), ale je potrebné požiadať o udelenie víza na zastupiteľskom úrade Spojených štátov amerických v krajiny ich pobytu.  

Ale teda vyzera to tak, ze ESTA nestaci...

0 Citovat

Na imigračnom to môžu zistiť a asi to aj zistia. Po podaní žiadosti ESTA nasleduje preskúmanie elektronickej stopy napr. na soc. sietiach a v rôznych databázach. Na prípadnú otázku ohľadom návštevy Kuby odporúčam odpovedať pravdivo.

0 Citovat

 ESTA z tohto piatku a Kuba sa v nej nikde nespomína.


esta.jpg

0 Citovat

Ale je brána jako stát podporující terorismus a lidé, co takové země navštívili, nesmí cestovat do USA na ESTA.

0 Citovat

Aha, tak to sa uz len modlit nech tam nepridaju aj Rusko, to vela ludi zaplace. 

0 Citovat

pokud jste na kube byla v tom roce 2018c tak ok. 

podle te textace se omezeni tyka pripadu, kdy clovek byl na kube po zarazeni na seznam teroristickych  statu.

0 Citovat

Na ceskem MZV se pise toto - viz obrazek, ze neni urcene datum od kdy se ta Kuba pocita, proto to platí asi pro vsechny, kdo tam kdy byli. Nejspis budu muset zavolat na velvyslanectvi, ale nechce se mi na sebe moc upozornovat.  Nejlepe, kdyby se ozval nekdo, kdo byl na Kube pred 2021 a pak v USA a stacila Esta. 

0 Citovat

Ahoj, na Kubě jsem byla začátkem roku 2018, letos v květnu NY na Estu a vše ok. Myslím, že se na Kubu ve formuláři neptali, Esta přišla obratem do mailu a na imigračním v Dublinu se jen zeptali, kam jedeme na dovolenou a jestli je to první návštěva Států...

1 Citovat

loni v květnu :)

ale teď mě napadlo, že na boarding pasu jsem měla vytištěno SSSS na poslali mě na důkladnou kontrolu, tak třeba to mělo spojitost :D

0 Citovat

SSSS je bezpečnosti alert. Může to být cokoliv. Návštěva problematických destinací, ale klidně i špatní přátelé na FB, nebo podezřelý nákup letenky.

0 Citovat

hlavne to muze byt nahodny vyber. to je nejcastejsi duvod :)

0 Citovat

Tusim ze je to zkratka Secundary security screening selection :)

0 Citovat

Přesně tak. Nejhorší na té prohlídce je ta kontrola útrob, jestli tam nemáte drogy, ten zbytek jsou už víceméně náhodné otázky. Počítejte s 15 minut max.

0 Citovat

no, kdyz jsem musel kdesi v karibiku podstoupit ssss, tak zadna kontrola utrib teda neprobihala. jen zkontrolovali odbaveny kufr a bylo hotovo …

1 Citovat

To jsou tedy vtipy, tuhle kontrolu jsem podstupovala do Izraele a opravdu utroby nikdo nekontroluje, dekuji za prinosny komentar. :D

1 Citovat

https://muslimgirl.com/like-tsas...ssss-list/

0 Citovat

no na náhodu to zpětně moc nevidím, protože mi teď v Praze vždycky dělají stěry na security, v Barceloně mě taky vytáhli... akorát netuším, čím jsem si to zasloužila...

0 Citovat

SSSS mel kamarad ted v listopadu kdyz jsme leteli pres USA do Guatemaly, v podstate to znamenalo jen dukladnejsi pohovor s celnikem. Asi se to muze lisit pripad od pripadu. Jedinemu mu nesel udelat online checkin, system United jakoby odmital jeho pas, mozna to muze byt indicie k tomu ze to cloveka ceka.

Jeste me napada, ze je to jeden jeden z lidi co nema zadne FB, IG apod., takze to policko logicky nemohl v ESTA vyplnit. Ale takovi "asocialove" s nami leteli dva a SSSS mel jen jeden z nich

0 Citovat

absenci socialek a tak bych do toho netahal ;) mam us vizum (neb navsteva iraku a iranu) takze nikdy nic nevyplnuji, litam do usa tak dvakrat rocne, a ssss jsem chytil jednou, a to u letu, kde jsem na ameriku mel 1,5 hodiny prestup z karibiku do evropy.

o kriteriich ssss se toho prirozene moc nevi, ale obecne se vi aspon jedno - z kazdeho letadla jde nejake mnozstvi lidi ciste na principu nahody.

0 Citovat

Zrovna na SSSS na mě vyskočil příspěvek od Věry Labriola ve skupině na FB Cestování, Spolucestování, Cestovatelská seznamka | Skompasem.cz a byl opravdu obsáhlý.... zde si tedy dovoluji celý příspěvek citovat, pač nejde odkazovat na příspěvek a kdo nejste v té FB skupině, stejně byste příspěvek z odkazu neviděli... Třeba to někomu objasní nějaké otázky :D

"CESTUJETE DO USA? POZOR NA ZKRATKU SSSS NA PALUBNÍ VSTUPENCE!      
Cestujete občas do Spojených států nebo po Spojených státech? Stalo se vám, že vás vybrali na další, velmi důkladnou bezpečnostní prohlídku? Stává se vám to opakovaně a často? Všimli jste si zkratky SSSS (secondary security screening selection) na vaší palubní vstupence? Nevěříte, že je to opravdu jen náhoda a nevíte, co s tím?  
Omlouvám se předem za délku tohoto příspěvku, je dlouhý, předlouhý, ale může se vám hodit. Doufám, že v něm najdete užitečné informace a pokud se vám něco podobného stává, nebo přihodí na cestě do USA, budete vědět, jak postupovat.        

OSOBNÍ ZKUŠENOSTI SE SSSS
Řekla bych, že tak posledních 7 let mě čas od času na US letišti upozorní pracovník bezpečnostní kontroly, že jsem byla náhodně vybraná k “additional security screening”, neboli další a důkladnější bezpečnostní prohlídce. Odstoupím teda stranou, pokud jsem už před tím neprošla přes tzv. body scanner, ale jen přes detektor kovů, musím absolvovat i body scanner. Poté mě pracovnice (v USA vždycky žena) prohmatá, požádají mě, abych otevřela příruční zavazadla a důkladnost, s jakou se prohrabávání zavazadel provádí, závisí asi na letišti a náladě přiděleného zaměstnance. Občas mi udělají stěry rukou, bot a kapes (asi na výbušniny a možná drogy). Nikdy to nebylo zrovna příjemné, ale vždycky docela rychlé a zdvořilé. Občas mě udivilo, že už zase si mě náhodně vybrali. Před několika lety jsme s manželem podali žádost o tzv. PreCheck, což je pouze pro US občany nebo držitele tzv. zelených karet. Při vyplnění žádosti nás důkladně prověřili a přidělili nám speciální čísla, která zadáváme při nákupu letenek. Následně dostaneme palubní vstupenku s textem PreCheck, což nás opravňuje na území USA projít tou speciální rychlejší frontou, kde se nevyzouvají boty a nevytahuje se nic z tašek. Oba nás schválili a já se těšila, že teď už budu mít klid. A většinou jsem klid měla, ale občas jsem si tím prošla znovu. Brala jsem to stylem: pouze dělají svou práci, ale při konverzacích v práci a s kamarády se mi zdálo, že se to stává pouze mně. Ale co s tím nadělám, že? Tak jsem nad tím pokaždé mávla rukou. Ale za pár let jsem zpozorněla. Stalo se mi to znova, tentokrát v zahraničí, a to už bylo nepříjemné. Odlet ze St. Lucia do USA byl trošku dramatičtější než jsem čekala. Když se cestující začali stavět do fronty a na bráně oznámili, že co chvíli nás začnou pouštět do letadla, zavolali si mě k bráně. Už jsme s manželem byli připravení nastoupit, tak jsem potlačila zavazadla k přepážce, kde čekal muž v uniformě, který se ujistil, že mám všechny své věci a řekl mi, ať ho následuju. Ne, nemůžu zpátky do fronty říct manželovi, že kamsi musím jít. Jde se HNED! Ale my už přece nastupujeme do letadla. NÁSLEDUJTE MĚ!!! Tak jsem se zatajeným dechem pána následovala, čehož si mezitím všiml manžel, běžel za námi a vykřikoval něco ve smyslu: Co se děje? Kam ji vedete? Zastavili ho a nedovolili mu jít se mnou. Chlap mě mezitím dovedl do takové improvizované kabinky v terminálu (stěny byly jen z látky), kde čekali dva uniformovaní muži, jednoho jsem tipla na “Anglo-Američana”, druhý byl určitě místní. Opět mi nesdělili, co se děje, vzali mi příruční kufr a tašku a důkladně je prohrabali, jeden z nich provedl důkladný “pat-down”. Neobtěžovali se volat na to kolegyni—to byla pro mě novinka. Zdálo, se že hledali drogy, když nic nenašli, oba vypadali dost zklamaně, řekli mi bez jakéhokoli vysvětlení nebo omluvy, ať si teda sbalím zavazadla a můžu jít. Manžel venku oddělený asi dvěma zaměstnanci letiště a přibližně 5 metry od té kabinky pořád ještě dělal docela cirkus, jen trochu přitvrdil: chystal se volat na americkou ambasádu a vyhrožoval kontaktováním US kongresu. Mezitím jsme samozřejmě přišli o přednostní nástup do letadla, proti čemuž se také ostře ohradil, když mě viděl vycházet ven. Urychleně nás jinými dveřmi kolem naší fronty vyvedli ven, před lidi, kteří už začali nastupovat do letadla a nechali nás okamžitě nastoupit. V letadle jsme se ptali letušek, co to proboha bylo, jestli je to ve Vieux Fort naprosto běžné. Podle letušek to byla další bezpečnostní kontrola, asi se jim něco nezdálo, občas se to stane, ale úplně běžně asi ne. Podle zkratky na SSSS na mé palubní vstupence jsem byla vybraná k extra kontrole. Letušky nám oběma přinesly grátis panáka a letěli jsme zpět do USA. Bylo to nedávno po tom, co se jedna Češka proslavila pašováním drog a jelikož mám dvojí občanství, připsala jsem toto dobrodružství na vrub její mediální popularitě.  Minulý týden jsem ze vracela z Belize. Den před odletem mi nešel udělat check-in, manželovi ano, což bylo zvláštní. (Oba jsme US občané, letenky byly koupené společně.) Když jsme dorazili další den na letiště, vytiskli mi palubní vstupenku. Pracovník letecké společnosti mi řekl, že žádný problém nebyl, což, jak jsem zjistila později, nebyla pravda. Přes bezpečnostní kontrolu jsme prošli v pohodě a rychle. Až na bráně jsem si všimla toho osudného SSSS na mé palubní vstupence. Takže to bylo jasné! Další extra special prohlídka. Asi hodinu a půl před odletem si mě a tentokrát 7 dalších jedinců předvolali, usadili nás v zapáskované části prostoru u brány a oznámili nám, že nesmíme odejít až do odletu letadla, a to ani na WC, budeme podrobeni další prohlídce a do letadla nás eskortují zvlášť. Jednoho podruhém podrobili prohlídce zavazadel a elektroniky, provedli stěry na výbušniny a opět pat-down. Když byli hotoví, pozastavili nástup do letadla, oficiálně nás eskortovali na palubu a tím to skončilo. Tentokrát to bylo ale jako v USA: velmi zdvořilé v “belizském stylu” až omluvné, jen mnohem pomalejší. (V Belize se jede podle hesla “Go slow”.) Od paní, která seděla vedle mě, jsem zjistila, že i jí se ten náhodný výběr stává často, zato rodině a přátelům nikdy. Mrkla jsem na její palubní vstupenku—ano, také SSSS. Tentokrát už jsem se v tom začala šťourat, protože i manželovi už to bylo podezřelé. Nestalo se mu to nikdy, vždycky jsem to jenom já. Díky jeho zaměstnání nás oba Department of Homeland Security (DHS) prověřuje často a dopodrobna. To, že nám schválili oběma jako US občanům PreCheck také znamená, že nás před tím důkladně prověřili a nejsme “bezpečnostní riziko".        

CO JSEM O SSSS ZJISTILA?
Někdy vás na takovou prohlídku vyberou opravdu náhodou. Nemusíte mít na palubní vstupence vždycky SSSS, můžete jen naštvat někoho na bráně nebo si zaměstnanec u bezpečnostní kontroly může všimnout něčeho, co se mu může zdát podezřelé. Pokud se to ale stává opakovaně, zvláště v kombinaci s tím SSSS kódem na palubní vstupence, může to být buď proto:
—že je vaše jmého či osobní údaje stejné nebo podobné jménu osoby na No Fly List (seznam lidí, kteří mají zakázáno létat) nebo na seznamu lidí podezřelých z terorismu,
—koupili jsme letenku na poslední chvíli,
—koupili jste jednosměrnou letenku (zvláště u dlouhých letů),
—máte neobvyklý nebo komplikovaný itinerář,
—cestujete v krátké době velmi často do stejné destinace,
—navštívili jste určité země (asi ty, které USA považuje za ne úplně přátelské), —v minulosti jste převáželi něco zakázaného,
—dostali jste se na nějaký z těch nechvalných seznamů, buď oprávněně, nebo jako důsledek nějaké chyby v systému. Může, ale NEMUSÍ. Pravý důvod prý nikdy nezjistíte.        

CO PRO VÁS SSSS ZNAMENÁ?
S největší pravděpodobností jen delší odbavení a více, či méně nepříjemná prohlídka, možná pozdější nástup do letadla, pokud máte přednostní nástup. Ale může se stát, že vás to případně může zdržet i natolik, že zmeškáte letadlo, údajně vás můžou i zadržet. Ty poslední dvě věci mě osobně vyburcovaly natolik, že jsem začala pátrat, co s tím. Manžel mi říkal, že na St. Lucia si byl jistý, že mě odvádí, protože mě zadrželi. Nad tím už jsem nemohla mávnout rukou.   Jeden potenciálně příjemný důsledek může být ten následný eskort do letadla. Řekla bych, že je na bezpečnostní složce, která provádí kontrolu, kdy k tomu dojde, ale z mé vlastní zkušenosti a výpovědí jiných šťastlivců se zdá, že to bývá buď před všemi ostatními, nebo po pre-boarding, někdy také poté, co se usadí všichni, co měli priority boarding, než pustí do letadla normální smrtelníky bez luxusních kreditních karet a členství v různých VIP klubech. Pokud máte levnější letenku bez nějakého speciálního privilegia a normálně byste nastupovali spíš až ke konci boarding, můžete se na palubu se SSSS dostat i mnohem dřív, než vaši spolucestující.        

JAK SE NA TUTO PROHLÍDKU PŘIPRAVIT?
Jak se říká, štěstí přeje připraveným, takže, pokud si dopředu uvědomíte, že jste “šťastný a samozřejmě zcela náhodný výherce” (či výherkyně ) SSSS kódu, můžete se alespoň připravit. Pokud jen někoho naštvete na letišti, nebo se v očích někoho chováte podezřele, nebo vás opravdu vyberou úplně náhodně při procházení bezpečností kontrolou, nebudete o tom, že vás toto čeká, dopředu vůbec vědět. Ale v některých případech se to dopředu zjistit dá. Konkrétně při mém posledním letu první varovné znamení bylo to, že jsem nemohla udělat online check-in. Neznamená to, že ale pokaždé, když budete muset udělat check-in až na letišti, je to kvůli další bezpečnosti prohlídce. Zvláště v době covidové a postcovidové to z různých důvodů často online nejde. Další varovné znamení minulý týden bylo, že manžel (na stejné letence) neměl žádný problém. No, a pokud na vaší palubní vstupence uvidíte v levé horní části a pravé dolní částí SSSS, máte delší odbavení naprosto jisté. Zaměstnanci letecké společnosti na check-in ani na bráně vás na to neupozorní, i když jsem si jistá, že si toho kódu všimnou, ale ani nemrknou. Stejné to bude u běžné bezpečnostní prohlídky, kterou prochází všichni. Pokud vás neodchytí už tam, ale bude se to celé odehrávat až na bráně, projdete nejspíš stejně, jako každý jiný.   Doporučuju si při balení promyslet, jak se sbalit tak, aby ta případná prohlídka byla pro pracovníky bezpečnostní složky i pro vás co nejjednodušší a nejrychlejší. Asi nikdo nestojí o to, aby mu špinavé ponožky, nebo spodní prádlo při otevření narvaného zavazadla prolétly terminálem, nebo aby z kufru před zraky všech spolupasažérů vypadlo něco, co byste rozhodně nechtěli ukazovat babičce. Minulý týden jsem si při prohlídce všimla, že tašku paní, které byla přede mnou, zkoumala pracovnice dlouho a bylo to nepříjemné pro obě zúčastněné. Cestující měla totiž obří kabelku stylu “pytel”, kde měla bez ladu a skladu narvané předměty všeho druhu. Asi se zabalila za dvě minuty. Můj pedantsky zorganizovaný příruční kufr jsem sice také musela otevřít, ale paní do něho sotva nahlédla, zdálo se, že vytáhla pár věcí a přejela papírkem na výbušniny jen tak, aby se neřeklo, ale tu půlku kufru oddělenou zipem ani neotevřela a dokonce mi řekla: I like the way you packed your luggage. (Máte dobře sbalené zavazadlo.) Ještě, že neprohlídali manžela, to bychom tam seděli dodnes.    Pokud víte o kontrole dopředu a cestujete třeba s rodinnými příslušníky, můžete jim dát pár věcí, které by vás při kontrole mohly zdržet. Jako třeba laptop, tablet, nebo fotoaparát. S největší pravděpodobností vám řeknou, že ho musíte zapnout a vytahají vám ven všechno příslušenství, což nějakou dobu potrvá. Já jsem ještě dala manželovi pouzdro, ve kterém vozím naše léky, ne že by tam bylo něco divného nebo návykového, ale kdyby se v tom začali prohrabávat, docela by to trvalo a kdo stojí o to, aby se jim někdo v rukavicích, které se před tím hrabaly v něčím špinavém prádle, dotýkal vašich pytlíčků s léky? Doporučuju se k pracovníkům u bezpečnostní kontroly chovat velmi zdvořile, nedávat najevo, jak strašně jste naštvaní, nebo, že jim ukážete. Můžou vám totiž pěkně zavařit nebo si při prohlídce dát pěkně načas. Rozhodně nestojí za to se hádat, dělají jen svou práci a s největší pravděpodobností vás zrovna oni stejně nevybrali.      


 CO KDYŽ SE VÁM TO STÁVÁ OPKOVANĚ A NEMŮŽE TO BÝT JEN NÁHODA?
Když jsem četla, že mě nemusí pustit do letadla, může mi uletět spoj, nebo mě můžou mimo USA teoreticky i zadržet, zbystřila jsem a začala pátrat, co bych mohla udělat proto, aby se tyto prohlídky přestaly opakovat. Našla jsem, že se dá podat stížnost u US Department of Homeland Security a požádat o prošetření a vystavení tzv. redress number. Pokud vám stížnost vyřídí kladně a toto číslo vám přidělí, budete ho zadávat do údajů při koupi letenky. Podle tohoto čísla by vás letecké společnosti měly snadno identifikovat, takže i pokud je vaše jmého shodné se jménem někoho, kdo je na jednom z těch nechvalných seznamů, měly by vás přestat “náhodně” vybírat. Nezáleží na tom, jestli jste občan(ka) USA, držitel(ka) zelené karty, nebo prostě jen cizinec. I když nemáte občanství Spojených států, můžete tuto žádost podat.        

CO PODÁNÍ ŽÁDOSTI/STÍŽNOSTI OBNÁŠÍ?
Vyplňovala jsem ji jako občanka USA, takže, je možné, že tam budou nějaké odlišnosti pro držitele pasů jiných zemi. Budete ale určitě potřebovat doklad totožnosti, ideálně pas a údaje o letu, při kterém došlo k “incidentu”. (Tak tomu fakt říkají.) Možná by to šlo vyplnit i s překladačem, ale jde o jednání s americkými úřady, takže pokud neumíte dobře anglicky, doporučuju požádat o pomoc někoho, kdo zvládá dobře psanou angličtinu. Nejdřív si na stránce https://www.dhs.gov/dhs-trip přečtete, co je DHS Traveler Redress Inquiry Program (DHS TRIP), pak si vytvoříte účet, potom v krátkém dotazníku vyplníte, o jaký typ incidentu se jedná (nešel online check-in, SSSS na palubní vstupence, zákaz nástupu do letadla, atd.) Pokud se jedná o jeden z incidentů proti kterému se dá takto odvolat, přesměruje vás to na vyplnění žádosti o redress number. Osobní údaje a údaje o letu zvládnete i bez plynulé angličtiny, ale až se dostanete k sekci, kde máte až 5000 znaků na to, abyste popsali, co a jak se stalo, myslím, že dobrá angličtina a obstojný sloh jsou na místě. Já jsem si to napsala nejdřív bokem a pak jen zkopírovala do žádosti. Popsala jsem dva výše zmíněné incidenty velmi podrobně, ale snažila jsem se věcně a bez emocí. Nakonec jsem přidala, že se mi to stává i v USA a jednou mě trochu zdrželi i v Londýně. Musela jsem do jejich systému naskenovat pas, ale to bylo asi všechno. Podle vypovědí lidí, kteří tuto žádost podali, někomu trvalo vyřízení před COVIDem měsíc, někomu sedm. Proto jsem byla šokovaná, že minulý týden mi přišla odpověď za dva dny. Ale jak jsem psala, US bezpečnostní složky o mně díky mému dvojímu občanství a manželovu zaměstnání ví asi víc, než já sama. Netýká se mě také ani jeden z těch důvodů, které by mohly výběr k SSSS způsobit. Takže asi proto to bylo tak bleskově hotové. I pokud vaše žádost o redress number bude vyřízena kladně, nedozvíte se, proč vás na ty důkladné prohlídky vybírali. I americkým novinářům, kteří se to snažili zjistit, úřady daly vágní a mlhavá vysvětlení. V odpovědi na vaši žádost vám dají instrukce, jak nakládat s redress number, ale upozorní vás, že se stejně může stát, že vás někdy někde vyberou opravdu náhodně. Pokud se to ale bude i nadále opakovat, můžete podat další stížnost. Jsem zvědavá, jestli to pro mě přestane, ale to ukáže až několik příštích let.       

Pokud jste dočetli až sem, máte můj obdiv a zasloužíte si panáka, tak si ho běžte nalít!  Doufám, že jste se dozvěděli alespoň jednu věc, kterou jste ještě nevěděli a na další cestu do USA, po USA, nebo s přestupem v USA jste vyzbrojeni užitečnými informacemi. Cestovní zdar, do roku 2023 přeju spoustu úspěšných cest, krásných zážitků, žádné zmeškané lety a ať se vám dobrodružství podobné mému dramatu na St. Lucia vyhýbají.      

Jak taková označená palubní vstupenka vypadá ve srovnání s neoznačenou jsem vám zdokumentovala. Ostatní fotky ze dvou zmíněných destinaci pouze jsou pro upoutání."

Zdroj: Věra Labriola. 02-01-2023 ve skupině na FB Cestování, Spolucestování, Cestovatelská seznamka | Skompasem.cz.

4 Citovat

No, tak to je opravdu výborně popsaný důvod, proč si návštěvu Strýčka Sama trvale odpustit 😀

1 Citovat

nemuzu si pomoct, ale ta popisujici dama bude trosku hysterka…

6