Ahoj, Rád bych poprosil zkušené cestovatele o zhodnocení cesty. Plánuji menší USA výlet a zatím jsem si vytipoval tuto trasu Praha - New York - Miami - Bahamy V každé destinaci bych samozřejmě rád pár dnů pobyl, vidím to na 4 dny NY, 3 dny Miami a 3 dny Bahamy (plus dny s přelety). Letenky by nejspíš byly zpáteční, tak bych si to poslední den odskákal postupně zas do NY a poté do prahy Zajímá mě, jestli nebude problém u jednotlivých přeletů, je to vše v rámci esta? A také jestli vám celá cesta nepřijde zbytečně komplikovaná, zatím to je jen taková vize a nemám problém to upravit, takže budu rád za jakékoliv rady a tipy, v USA jsem ještě nebyl. Cestu bych rád uskutečnil v druhé polovině března. Kdyby byl nějaký jasnovidec - jak to vidíte s vývojem covidu? 😀 Je mi jasné, že všechny informace jsou dohledatelné a taky na tom intenzivně pracuji, ale přesto budu vděčný za vaše rady a poznatky. Díky  .

NY - Miami - Bahamy

Založil ve fóru Co se nevešlo

8 reakcí

Ahoj,

Rád bych poprosil zkušené cestovatele o zhodnocení cesty.

Plánuji menší USA výlet a zatím jsem si vytipoval tuto trasu

Praha - New York - Miami - Bahamy

V každé destinaci bych samozřejmě rád pár dnů pobyl, vidím to na 4 dny NY, 3 dny Miami a 3 dny Bahamy (plus dny s přelety).

Letenky by nejspíš byly zpáteční, tak bych si to poslední den odskákal postupně zas do NY a poté do prahy

Zajímá mě, jestli nebude problém u jednotlivých přeletů, je to vše v rámci esta? A také jestli vám celá cesta nepřijde zbytečně komplikovaná, zatím to je jen taková vize a nemám problém to upravit, takže budu rád za jakékoliv rady a tipy, v USA jsem ještě nebyl.

Cestu bych rád uskutečnil v druhé polovině března.

Kdyby byl nějaký jasnovidec - jak to vidíte s vývojem covidu? 😀

Je mi jasné, že všechny informace jsou dohledatelné a taky na tom intenzivně pracuji, ale přesto budu vděčný za vaše rady a poznatky.

Díky

0

A propos, jak si chceš naklikat takovou letenku? To budeš potřebovat těch zpátečních letenek víc... Tak dlouhé layovery obvykle nejsou možné. Multicity nejspíš vyjde cenově špatné a většinou neumožňuje víc zastávek.

Možná tak open-jaw Praha-New York a Bahamy-Praha a dokoupit přelety New York-Miami a Miami-Bahamy zvlášť. Na ESTA by to vliv mít nemělo, pokud nepoletíš se stopem přes Kubu tak, abys procházel pasovkou.

2 Citovat

Nemohl byste jet na Bahamy lodí, když už budete v Miami? Já jsem si před lety udělala výlet na Bahamy sice jen na 1 den, jela jsem lodí z Fort Lauderdale a byl to moc fajn výlet. Pokud máte zájem, napište mi SZ a já vám pošlu odkaz na tripreport.

0 Citovat

Ano, to jsem nezmínil, samozřejmě by to nebyla jedna letenka, ale přelety bych dokupoval zvlášť.

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

A propos, jak si chceš naklikat takovou letenku? To budeš potřebovat těch zpátečních letenek víc... Tak dlouhé layovery obvykle nejsou možné. Multicity nejspíš vyjde cenově špatné a většinou neumožňuje víc zastávek.

Možná tak open-jaw Praha-New York a Bahamy-Praha a dokoupit přelety New York-Miami a Miami-Bahamy zvlášť. Na ESTA by to vliv mít nemělo, pokud nepoletíš se stopem přes Kubu tak, abys procházel pasovkou.

 

proc by to nemelo byt mozne? je to jednoduche, jako jakakoli jina letenka. pocet stopoveru ani jejich delka neni nejak omezujici.

jedine technicke omezeni je, ze na jedne rezervaci nemuze byt vic, jak 16 segmentu.

 

docela dobre se takovehle multicity delaji na google flights (je schopen zo razovat cenu hned, na rozdil od rady aerolinkovych webu) a pak primym prodejnim odklikem  na webu nektere z americkych aerolinek. cenovka vyjde vselijak, nekdy to vyjit muze, nekdy nemusi - napr cca to, co tazatel psal, v dubnu, na jedne multicity letence , ke koupi na webu american airlines, cenovka 40 tisic, coz neni na takovyhle itinerar vubec spatny.

 

nicmene rozpadle do vicero letenek to muze vyjit levneji.  ty tri-peti denni stopovery jsou celkem safe na pripadne komplikace vznikla zpozdenimi.

 

0 Citovat

Počet stopoverů může mít vliv na celkovou cenu letenky. Kupoval bych klasicky zpáteční NY a zbytek lokálně. 

0 Citovat

Kdyby byl nějaký jasnovidec - jak to vidíte s vývojem covidu?

 


Na to není třeba být jasnovidec, když už i Čína pochopila a třeba Němci brzo zruší povinnost roušek ve veřejné dopravě. Akorát se občas novináři ještě snaží kvůli čtenosti svých stránek strašit kentaurem nebo krakenem.

0 Citovat

to same (“straseni” - a takove ty komentare diskusnich expertu “to je v cine”, “to nam nehrozi”) jsem uz jednou slysel … tusim, ze se psal unor 2020

1 Citovat

Tak jak je vidět, u někoho jsou s tím strašením stále úspěšní...

3
8 reakcí